PODPOWIEDZI:
PODPOWIEDZI:

Ranking Szybkowarów | Najlepsze polecane Szybkowary 2024

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 4.6, Głosów: 8

W tym dziale przygotowaliśmy najnowsze rankingi szybkowarów. Stworzone zostały przez naszych redaktorów i mogą pomóc Ci wybrać najlepszy produkt. Pod listą aktualnych zestawień możesz też przeczytać wartościowe porady zakupowe. Dzięki nim poznasz najważniejsze cechy i parametry sprzętu z tej kategorii. Połączenie polecanych produktów z przewodnikiem „jak kupić” będzie dla Ciebie gwarancją dobrze wydanych pieniędzy.

Szybkowary znacznie ułatwiają i przyspieszają gotowanie, co w dobie natłoku spraw ma znaczenie. Gotowanie zdrowych potraw dla całej rodziny stanie się przyjemniejsze. To niepozorny sprzęt, który oferuje wiele pomocnych funkcji, co udowadnia ranking szybkowarów.

W skróconym poradniku zakupowym dowiesz się, jaki szybkowar kupić, jakie są jego czołowe cechy, na które trzeba zwrócić uwagę, za jakie opcje warto dopłacić. Jeżeli zależy Ci na czasie i na zdrowszym odżywianiu, to koniecznie poznaj wskazówki, jaki szybkowar wybrać.

nowoczesny szybkowar elektryczny Tesla na blacie kuchennym

Jak tworzymy ranking szybkowarów?

Podczas układania zestawienia szybkowarów sugerujemy się takimi elementami, jak:

  • Rodzaj szybkowaru - na rynku występują dwa główne typy, a mianowicie szybkowary na gaz i szybkowary elektryczne. Klasyczne szybkowary użyjesz na każdej płycie grzewczej, przypominają garnek, są kompaktowe i dosyć przystępne cenowo, z kolei drugi rodzaj to bardziej zaawansowane szybkowary na prąd, wykazują mobilność, intuicyjne sterowanie.
  • Pojemność - znajdziesz szybkowary o różnych pojemnościach. Tutaj radzimy brać pod uwagę, dla ilu osób zazwyczaj gotujesz. Dla większej rodziny polecamy 6-litrowe, 7-litrowe bądź 8-litrowe szybkowary. Parom powinien wystarczyć 4-litrowy lub 5-litrowy szybkowar. 3-litrowe doskonale sprawdzą się dla singla.
  • Średnica pojemnika - średnica jest ważna, ponieważ zbyt wąska nie zapewni tak dużego komfortu. Celuj w szybkowary z pojemnikami o średnicy 22 cm, 24 cm.
  • Moc - ten parametr dotyczy elektrycznych szybkowarów. Wybieramy zawsze mocne modele, które wykazują wydajną pracę. Szybkowary o mocy 900 W, 1000 W, 1100 W czy 1500 W zapewnią efektywne działanie.
  • Ciśnienie - robocze ciśnienie w szybkowarach sięga około 70 kPa, 80 kPa, 90 kPa. Zdarzają się wyjątki, które oferują najwyższe dozwolone ciśnienie aż 160 kPa.
  • Zakres temperatury - szybkowary na prąd wyróżniają się regulacją temperatury w zakresie około od 30°C do nawet 200°C.
  • Ilość gotowych programów - programy automatyczne dobierają właściwą temperaturę gotowania i regulują ciśnienie, tak żebyś o nic nie musiał się martwić. Bez problemu ugotujesz wyjątkowe dania. W elektrycznych szybkowarów jest ich nawet 14, z kolei w klasycznych da się znaleźć dwa niezależne tryby pracy.
  • Jakość wykonania - zwracamy uwagę zarówno na wykonanie korpusu, jak i wnętrza. Obudowy i pojemniki są zrobione najczęściej ze stali nierdzewnej, która jest niezwykle odporna. Wytrzymałym materiałem jest również aluminium, które równomiernie rozprowadza ciepło. Powłoka wewnętrzna jest nieprzywierająca. Dna potrafią mieć wielowarstwowe konstrukcje.
  • Bezpieczeństwo użytkowania - w gruncie rzeczy jest dużo elementów zwiększających bezpieczeństwo podczas obsługi szybkowarów. Kładziemy nacisk na przykład na uwalnianie nadmiaru pary, antypoślizgowe nóżki, nienagrzewające się uchwyty, automatyczne wyłączanie, pokrywki z blokadą.
  • Pomocne udogodnienia - lubimy urządzenia, które posiadają takie rozwiązania, za które na prawdę warto dopłacić. Przydatny okaże się minutnik, funkcja podtrzymywania ciepła do 8 godzin, opcja opóźnionego startu pracy do 24 godzin, wyraźny wyświetlacz w szybkowarach na prąd, opcja mycia pojemników w zmywarce, miarka wewnątrz garnka ciśnieniowego, składane uchwyty, zewnętrzne uzupełnianie wody, pojemnik do sypkich produktów, dodatkowe akcesoria w zestawie (m.in. koszyk do gotowania na parze, łopatka).
  • Producent - stawiamy tylko na renomowane firmy i właśnie takie znajdziesz w rankingu szybkowarów. Są to marki, takie jak na przykład: Sencor, Eldom, Camry, Tesla, Gerlach, Zwilling, BergHOFF, Tefal, WMF, Zwieger, Ambition, La Bonita, Florina, Bergner, Browin, Clatronic, Lamart, Smile, MPM, Turbotronic.
  • Cena - kwoty są różnorodne, począwszy na przykład od 300 zł do nawet 1000 zł. Cena jest podyktowana rodzajem szybkowaru, ilością dodatkowych opcji, głównymi parametrami ze specyfikacji.

Na czym jeszcze bazujemy podczas układania rankingu szybkowarów?

Lista polecanych szybkowarów jest poprzedzona drugą grupą czynników, jakie bierzemy pod uwagę. Wśród nich:

  • Wnikliwa analiza - dokładnie analizujemy każdy model pod kątem stosunku jakości do ceny, oferowanych możliwości, parametrów ze specyfikacji, największych zalet, ale również ewentualnych minusów.
  • Własne doświadczenia - jesteśmy zwolennikami zdrowego trybu życia, a przynajmniej staramy się zdrowo odżywiać. Lubimy tego typu sprzęty, mieliśmy z takimi do czynienia, jak również przeprowadzamy wiele testów z segmentu urządzeń AGD.
  • Opinie internautów - wszelkie zgłaszane uwagi kupujących są dla nas bardzo istotne. Liczymy się z Waszym zdaniem.

Powyższy materiał wskazał Ci odpowiedź, jak kupić szybkowar. Na początku zastanów się, na jakim typie szybkowaru Ci zależy, ile możesz przeznaczyć na niego budżetu, jakie funkcje są dla Ciebie ważne. Pamiętaj, że godne polecenia modele znajdziesz w dziale ranking szybkowarów.

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 4.6, Głosów: 8
blog comments powered by Disqus