PODPOWIEDZI:
PODPOWIEDZI:

Ranking Termosów | Najlepsze polecane Termosy 2024

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 3.0, Głosów: 2

W tym dziale przygotowaliśmy najnowsze rankingi termosów. Stworzone zostały przez naszych redaktorów i mogą pomóc Ci wybrać najlepszy produkt. Pod listą aktualnych zestawień możesz też przeczytać wartościowe porady zakupowe. Dzięki nim poznasz najważniejsze cechy i parametry sprzętu z tej kategorii. Połączenie polecanych produktów z przewodnikiem „jak kupić” będzie dla Ciebie gwarancją dobrze wydanych pieniędzy.

Szczelny termos zabierzesz ze sobą niemal wszędzie, m.in. na wycieczkę, do pracy, na uczelnię, do auta. Dzięki temu gadżetowi możesz się cieszyć ciepłą kawą, herbatą, a nawet zupą. W dowolnym miejscu i czasie. Sęk w tym, aby wybrać model, który długo utrzymuje temperaturę i jest zrobiony naprawdę solidnie.

W tym celu powstał skrócony poradnik zakupowy, a w nim odpowiedź, jaki termos wybrać. Zostały zawarte najważniejsze elementy, na jakie koniecznie trzeba zwrócić uwagę. To aspekty wpływające na skuteczność, bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Nie kupuj kota w worku, tylko zdobądź wiedzę, jaki termos kupić.

Po przeanalizowaniu każdego punktu polecam zajrzeć do rankingu termosów, gdzie na tacy poznasz jedne z najbardziej polecanych termosów w różnych cenach. Dodatkowo są linki kierujące od razu do zaufanych sklepów, w których możesz dokonać zakupu.

solidny termos nierdzewny

Jak układamy ranking termosów?

Swoje zestawienia solidnych termosów poparliśmy takimi parametrami, jak:

  • Rodzaj termosu - w sklepach spotkasz się z najczęściej klasycznymi termosami na kawę, herbatę bądź inny napój. Przeważnie mają kompaktową budowę, ceny zaczynają się od niskiego pułapu, zatem bez problemu znajdziesz wśród nich tani termos. Innym typem są termosy obiadowe, czyli typowo na jedzenie, w tym na płynną zawartość (zupę, sosy). Mają szersze otwory do wygodnego napełniania. Bywają takie modele, które we wnętrzu oferują osobne pojemniki, podobnie jak w menażkach. Wśród turystycznych termosów wyróżnia się jeszcze termosy elektryczne z wyświetlaczem, na którym zobaczysz temperaturę napoju. Termos na kawę i herbatę może być również w postaci termokubka (kubek termiczny).
  • Pojemność - na rynku znajdziesz zarówno poręczny, mały termos o pojemności np. 0,35 l, 0,4 l, 0,5 l, 0,6 l, jak i pojemny termos 0,75 l, 1,4 l, a nawet 2 l. Mniejsze będą idealne na miasto, na uczelnię czy do wypicia kawy w drodze do pracy, z kolei większe przydadzą się w długiej podróży. Wszystko zależy od Twoich potrzeb. Jeżeli jednak potrzebujesz termosu na zupę, to im większy, tym większą ilość potrawy przechowasz.
  • Materiał obudowy i ogólna jakość wykonania - polecamy termosy ze stali nierdzewnej, która jest odporna na rdzewienie, zarysowania i uszkodzenia, a ponadto nie zmieni smaku napoju. Ważne, aby obudowa nie nagrzewała się, żeby się doszło do poparzenia. Użyte materiały muszą być bezpieczne dla zdrowia, a więc wolne od BPA. Koniecznie musi to być termos, który nie przecieka, a więc z zakrętką z silikonową uszczelką.
    Fajnym rozwiązaniem w wytrzymałych termosach jest antypoślizgowa obudowa, czyli pokryta silikonem, aby zapewnić dobry chwyt. Podstawa powinna być stabilna (gumowa), ewentualny uchwyt wygodny (niekiedy są składane rączki). Przyda się przycisk ułatwiający otwieranie i blokada zabezpieczająca przed przypadkowym otwarciem. Ceniony jest profilowany ustnik oraz przepływowy korek, z którym napełnianie kubeczka jest prostsze. Pod względem designu znajdziesz różne wersje kolorystyczne, a nawet termosy dla dzieci z ciekawym wzorem.
  • Czas utrzymywania temperatury - termosy podróżne potrafią utrzymać zarówno ciepło, jak i zimno napojów czy dań. W zależności od modelu są to wartości od 7 h do nawet 40 h. Ścianki powinny być podwójnie, a nawet potrójnie izolowane. Zaawansowane termosy potrafią nawet utrzymać lód przez około 6 dni.
  • Możliwość mycia w zmywarce - niektóre termosy turystyczne dają opcję czyszczenia w zmywarce. Części (typu pokrywka) da się łatwo zdemontować. Dzięki temu nie musisz tego robić ręcznie i się wysilać czy tracić czas, a jest zapewniona najwyższa higiena.
  • Dodatkowe udogodnienia - pomocnym rozwiązaniem jest nakrętka, która pełni również rolę kubka bądź miseczki. W przypadku termosu obiadowego niekiedy znajdziesz praktyczny sztuciec czy uchwyt ułatwiający przenoszenie. Czasami do kompletu producent dorzuca specjalny pokrowiec na termos. Udogodnieniem w elektrycznych termosach są często wyraźne ekrany i dotykowe przyciski do samodzielnego dostosowania temperatury (to także urządzenia 2w1, które służą dodatkowo do gotowania wody).
  • Producent - porządny, stalowy termos musi pochodzić od renomowanego producenta, który dba o jakość swoich produktów. Wśród cenionych marek termosów wymienia się N'oveen, Stanley, Tefal, Zwilling, Deerma, Altom Design, Nils Camp, Smile, Ambition, Domotti, Lamart, Fjord Nansen, Milla Home, Kinghoff, Berghoff, Teesa, Coleman, Contigo.
  • Cena - termosy tradycyjne i termosy na jedzenie występują w różnym przedziale cenowym, co sprawia, że każdy znajdzie coś na swoją kieszeń. Kwota jest podyktowana różnymi cechami, które wymieniliśmy powyżej. Ogólny zakres cenowy trwałych termosów wynosi od około 50 zł do mniej więcej 300 zł.

Na czym jeszcze bazujemy podczas tworzenia rankingu termosów

Druga grupa czynników, na jakich opieramy swoje klasyfikacje, to takie aspekty, jak:

  • Własne doświadczenia - każdy z nas miał w ręku termos. Często zabieramy go w podróż, na uczelnię czy do pracy. Z biegiem czasu mieliśmy do czynienia z wieloma modelami i możemy się z Wami podzielić swoimi doświadczeniami.
  • Wnikliwa analiza - szczegółowo przyglądamy się każdemu termosowi. W pierwszej kolejności zwracamy uwagę na stosunek jakości do ceny, zastosowane elementy wpływające na skuteczność utrzymywania temperatury, dodatkowe opcje zwiększające komfort. Jeżeli produkt ma jakiś słabszy punkt, to nie ukrywamy go przed Wami.
  • Opinie internautów - Wasze zdanie jest bardzo cenne. Pomaga nam spojrzeć na produkt z Waszego punktu widzenia. Poznajemy cenne uwagi kupujących, dowiadujemy się, co cenicie w danym termosie, a co byście w nim zmienili. Z tego powodu zachęcamy również do ciągłego komentowania.

Przed chwilą poznałeś czołową specyfikację termosów i przydatne elementy, stąd odpowiedź na pytanie, jaki termos kupić, będzie o wiele prostsza. Zastanów się, na jakiej pojemności najbardziej Ci zależy, gdzie głównie będzie Ci potrzebny (czy ma służyć np. jako termos do pracy, termos na miasto, termos na podróż), ile możesz przeznaczyć budżetu na zakup i jakie są Twoje główne oczekiwania.

Pamiętaj, że zawsze służymy pomocą i przedstawiamy topowe modele w swoim rankingu termosów.

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 3.0, Głosów: 2
blog comments powered by Disqus