PODPOWIEDZI:
PODPOWIEDZI:
Zapraszamy do świata Götze & Jensen / Setti+ wraz z Małgorzatą Rozenek-Majdan

➤ Ranking najlepszych Traktorków ogrodowych 2022

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 4.2, Głosów: 17

W tym dziale przygotowaliśmy najnowsze rankingi traktorków ogrodowych. Stworzone zostały przez naszych redaktorów i mogą pomóc Ci wybrać najlepszy produkt. Pod listą aktualnych zestawień możesz też przeczytać wartościowe porady zakupowe. Dzięki nim poznasz najważniejsze cechy i parametry sprzętu z tej kategorii. Połączenie polecanych produktów z przewodnikiem „jak kupić” będzie dla Ciebie gwarancją dobrze wydanych pieniędzy.

Poz.ObrazekNazwaTu kupisz najtaniej
1Stiga Tornado Pro 9118 XWS (2t302568117) Stiga Tornado Pro 9118 XWS (2t302568117) Drogi, ale odpowiednio dobry traktor ogrodowy Stiga Pro 9118 XWS jest maszyną, która poradzi sobie z każdym trawnikiem. Jeżeli masz do ogarnięcia duże pole i zwyczajnie nie chce ci się chodzić wte i wewte z kosiarką - sięgnij po ten sprzęt. Kliknij aby się przekonać!
2Honda HF 2622 HME Honda HF 2622 HME Interesujący traktorek ogrodowy firmy Honda. Producent należy do najlepszych na rynku, a sam sprzęt jest nie bez powodu często kupowanym modelem - nada się wszędzie i do każdych zastosowań. Sprawdź sam
3Oleo-Mac OM 124/24 K H 68129003 Oleo-Mac OM 124/24 K H 68129003 Urządzenie firmy Oleo-Mac, włoskiego giganta sprzętów do pielęgnacji ogrodów. Ten traktorek ogrodowy pozwoli ci na zadbanie o naprawdę duże połacie terenu - szybko i wygodnie. Sprawdź sam
4Honda HF 2622 HTE Honda HF 2622 HTE Ten traktorek ma mocny silnik o pojemności skokowej 688 centymetrów sześciennych. Dzięki temu poradzi sobie w każdym terenie. Szukasz czegoś do ogarnięcia dużego pola? Nie musisz szukać dalej. Sprawdź sam
5Stiga Estate PRO 9122 XWSY (2T1530281/ST1) Stiga Estate PRO 9122 XWSY (2T1530281/ST1) Świetny traktor ogrodowy, który poradzi sobie z powierzchnią dowolnej wielkości. Jego mocny silnik sprawi, że szybko i wygodnie ogarniesz każdą trawę. Polecany model
6Honda HF 2417 HTE Honda HF 2417 HTE Kosiarka Honda HF 2417 HTE należy do najlepszych, ale i najdroższych na rynku. Jeżeli chcesz mieć pewność, że maszyna pomoże ci poradzić sobie z ogromnym trawnikiem - to będzie dobry wybór. Sprawdź sam
7Stiga Tornado 7118 HWS (2t194528117) Stiga Tornado 7118 HWS (2t194528117) Potrzebujesz sprzętu do dużego trawnika? Ten traktorek ogrodowy może być idealny dla ciebie. Urządzenia firmy Stiga należą do najlepszych na rynku - a ten model przoduje wśród tego rodzaju urządzeń. Ten też ma niezłą cenę

Zastanawiasz się, jaki kupić traktorek ogrodowy i chcesz wiedzieć, na co zwrócić uwagę? Jest szereg parametrów, które są w zasadzie najistotniejsze przy doborze odpowiedniej maszyny do koszenia trawnika. Na wszystkie zwracamy uwagę, tworząc nasze rankingi - jeżeli więc szukasz dobrego traktora na kilka sezonów, z pewnością przyda ci się wiedza na ich temat.

Wymienione tutaj cechy i atrybuty uznajemy za najistotniejsze przy poszukiwaniu jak najlepszego traktorka ogrodowego. Gdy zrozumiesz, z czym się ten temat je, łatwiej będzie ci weryfikować zarówno nasze zestawienia i rankingi, jak i po prostu oferty w sklepach i u dealerów.

Jak przygotowujemy ranking traktorków ogrodowych?

Są pewne funkcje, parametry i systemy, na które w szczególności warto zwrócić uwagę przy zakupie tego typu maszyny. Poznając je, dowiesz się, czym się kierujemy, szukając dla ciebie dobrych traktorków koszących do trawy. Nie jest to w żadnym wypadku lista uporządkowana według hierarchii - kolejność nie ma znaczenia i wszystko wpływa na nasze decyzje przy tworzeniu rankingu traktorków ogrodowych w nieomal równym stopniu.

Traktorek ogrodowy AL-Ko na trawie

 • Cena traktorka - rzecz dosyć istotna w przypadku każdych sprzętów, jest szczególnie ważna przy wyborze traktorka ogrodowego. W końcu te urządzenia potrafią kosztować nawet parędziesiąt tysięcy, a to już niemała kwota. Dlatego staramy się, aby dobrany sprzęt miał jak najlepszy stosunek jakości do kwoty, jaką przyjdzie ci zapłacić, i tworzymy zestawienia różnych półek cenowych.
 • Marka traktorka - niektórzy twierdzą, że marka sprzętu nie jest już głównym wyznacznikiem jakości urządzenia. No i w zasadzie mają rację. Niemniej polecając maszyny Oleo-Mac czy Hondy, mamy większa pewność, że to dobre traktorki ogrodowe niż w przypadku podejrzanych firm-krzaków.
 • Funkcja tempomatu - przydatna technologia, która pozwoli ci ustalić odpowiednią prędkość i ją utrzymać. Wypatrujemy jej w polecanych przez nas sprzętach, bo sprawi, że zaoszczędzisz na zużyciu paliwa i łatwiej przyjdzie ci pracować z traktorkiem.
 • Moc silnika - to parametr całkiem ważny przy wyborze maszyny mającej poradzić sobie z pracą w każdym terenie, przez wiele sezonów. Moc silnika decyduje o jego wydajności, momencie obrotowym i, co za tym idzie, szybkości i precyzji, z jaką traktorek zetnie trawę. Wartość podawana jest w kilowatach lub koniach mechanicznych - sięga od 5 do nawet 15 kW. Szukamy sprzętów o jak najwyższej mocy.
 • Funkcja Easy Start - dzięki wygodnym systemom rozruchu elektrycznego i odpowiednim technologiom zastosowanym w układzie dolotowym silnika nie trzeba korzystać z dźwigni ssania, aby uruchomić traktorek.
 • Liczba cylindrów - polecane przez nas traktorki do koszenia trawy mają dwa lub jeden cylinder. Staramy się szukać maszyn o silnikach wyposażonych w dwa, ponieważ te zapewniają większa moc i sprawiają, że motor jest chłodniejszy, co przekłada się na dłuższą żywotność całej konstrukcji.
 • Solidność konstrukcji traktorka - to, z jakiego materiału wykonany jest traktorek i jego agregat koszący, wpływa na solidność sprzętu. To z kolei jest głównym czynnikiem decydującym o tym, czy sprzęt wytrzyma wiele sezonów. Dlatego, wybierając dla was traktorki, szukamy urządzeń wykonanych na przykład ze stali ocynkowanej lub z dodatkiem wzmacnianych elementów w rodzaju żeliwnych przednich osi.
 • Szerokość koszenia - od tego, jak szeroko kosi traktorek, zależy to, jak długo będziesz musiał na nim pracować, aby skosić trawnik. Z drugiej strony większa szerokość oznacza, że maszyna nie wciśnie się w wąskie przestrzenie. Dlatego szukamy rozwiązania pomiędzy, proponując wam traktorki o szerokości około 100 centymetrów.
 • Wysokość koszenia - różni ludzie lubią mieć różnej wysokości trawę. Wiemy to. Zresztą w zależności od pory roku należy trawę utrzymywać w odpowiedniej długości. Dlatego staramy się, aby urządzenia, które wybieramy, miały jak najszerszy zakres (zwykle od 30 do 90 milimetrów) i dużo stopni do wybrania (zazwyczaj od 5 do 7).
 • Liczba noży - to, ile noży jest w agregatorze koszącym, determinuje dokładność i szybkość koszenia. Im więcej, tym lepiej, ale z reguły producenci projektują maszyny na bazie dwóch lub trzech noży. Dlatego właśnie, chociaż polecamy wersje z większą ich liczbą, nie gorsze miejsca zajmują w naszych zestawieniach równie dobre traktorki ogrodowe z dwoma ostrzami.
 • Ergonomia - wygoda użytkowania jest jedną z najważniejszych rzeczy, jakich szukamy w dowolnej maszynie. Zwłaszcza takiej do długiej pracy. Dlatego sprawdzamy, czy fotel jest regulowany i przystosowany do długiego siedzenia, a także czy inne elementy, takie jak kierownica czy rozmieszczenie pedałów, są przemyślane przez producenta pod kątem wygody.
 • Prędkość traktorka - oczywiście urządzenie tego typu nigdy nie będzie szczególnie szybkie. Przede wszystkim ze względu na to, że nie nadążałoby z jednoczesnym dokładnym ścinaniem trawy. Zwracamy uwagę na ten parametr, ale wyłącznie celem rzetelności - nawet producenci nieszczególnie się nim chwalą
 • Promień skrętu traktorka - od tego parametru zależy to, jak niewiele drogi musi przebyć traktorek, aby skręcić w pożądane przez ciebie miejsce. Polecane traktorki ogrodowe mają promień skrętu liczony nawet w kilkunastu centymetrach. Szukamy dla was jak najbardziej zwrotnych maszyn.
 • Koła- zwracamy uwagę nie tyle co na ich rozmiar, a wykonanie. Istotne jest to, czy producent zapewnia, że nie będą zdzierać i niszczyć trawy przy każdym przejeździe - w końcu nie po to kupuje się drogi sprzęt do pielęgnacji ogrodu.
 • Poziom hałasu - nawet najlepsze traktorki ogrodowe to głośne urządzenia. Dlatego na ten parametr patrzymy, ale zazwyczaj producenci nie mają się czym w tej kwestii pochwalić. Poziom głośności standardowo wynosi około 100 decybeli.
 • Pojemność kosza - staramy się wybierać takie maszyny, które kosz mają już wbudowany i wliczony w cenę. Im wyższa pojemność - tym lepiej, bo rzadziej będziesz musiał wyrzucać odpady zielone. W naszych zestawieniach nie znajdziesz traktorków, które pomieszczą mniej niż 100 litrów trawy (o ile mają kosz, bo zdarzają się opcje bez niego, ale wtedy muszą być nad wyraz opłacalne) 
 • Dźwignia opróżniania kosza - zwracamy uwagę na to, gdzie się znajduje i jak wygodny jest do niej dostęp. Szczególnie przez nas polecane traktorki ogrodowe mają dźwignię teleskopową lub w zasięgu ręki użytkownika.
 • Dźwiękowy sygnalizator napełnienia kosza - niektóre urządzenia poinformują cię nie tylko poprzez piktogram na wyświetlaczu, ale również poprzez dźwięk o tym, że pojemnik na odpady zielone jest już napełniony. To wygoda, której szukamy, przygotowując ranking traktorków ogrodowych.
 • Cięcie na wstecznym biegu - to nieczęsto spotykana możliwość. Niektóre maszyny mają możliwość pracy nawet podczas jazdy do tyłu. Przydatne, bo ułatwi ci manewrowanie i przyspieszy pielęgnację trawnika. O ile to cechuje dobre traktorki ogrodowe, o tyle nie jest to jednak rzecz niezbędna i często przedkładamy nad to cenę lub moc silnika.
 • Mulczowanie - rozdrabnianie trawy jest istotną możliwością we wszystkich urządzeniach koszących. Dzięki temu zmielona trawa może posłużyć za darmowy nawóz organiczny i stworzy warstwę nieprzepuszczającą wodę, co zapobiegnie wysuszaniu się trawnika.
 • System antywibracyjny - na dłuższa metę przy pracy użytkownik zacznie się męczyć, jeżeli maszyna, na której siedzi drży jak chihuahua na mrozie. Dlatego zwracamy uwagę na to, czy w maszynie (lub w silniku) zastosowano systemy antywibracyjne mające zadbać o twój komfort i wygodę użytkowania.
 • Dedykowana aplikacja - niektórzy producenci dorzucają do swoich produktów dedykowane aplikacje na telefon. Dzięki temu łatwo sprawdzisz stan maszyny - poziom oleju, paliwa lub stan filtrów. Wyszukujemy takie bajery i jeżeli są - nie omieszkamy ci o nich wspomnieć.

Zobacz też inne rankingi:

ranking kosiarekRanking nożyc ogrodowychRanking pił i pilarek
Ranking kos i podkaszarekRanking grilliRanking basenów ogrodowych

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 4.2, Głosów: 17
blog comments powered by Disqus