PODPOWIEDZI:
PODPOWIEDZI:
Jaki oczyszczacz powietrza wybrać?

Ranking Traktorków ogrodowych | Najlepsze polecane Traktorki ogrodowe 2023

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 4.0, Głosów: 25

W tym dziale przygotowaliśmy najnowsze rankingi traktorków ogrodowych. Stworzone zostały przez naszych redaktorów i mogą pomóc Ci wybrać najlepszy produkt. Pod listą aktualnych zestawień możesz też przeczytać wartościowe porady zakupowe. Dzięki nim poznasz najważniejsze cechy i parametry sprzętu z tej kategorii. Połączenie polecanych produktów z przewodnikiem „jak kupić” będzie dla Ciebie gwarancją dobrze wydanych pieniędzy.

Zastanawiasz się, jaki kupić traktorek ogrodowy i chcesz wiedzieć, na co zwrócić uwagę? Jest szereg parametrów, które są w zasadzie najistotniejsze przy doborze odpowiedniej maszyny do koszenia trawnika. Na wszystkie zwracamy uwagę, tworząc nasze rankingi - jeżeli więc szukasz dobrego traktora na kilka sezonów, z pewnością przyda ci się wiedza na ich temat.

Wymienione tutaj cechy i atrybuty uznajemy za najistotniejsze przy poszukiwaniu jak najlepszego traktorka ogrodowego. Gdy zrozumiesz, z czym się ten temat je, łatwiej będzie ci weryfikować zarówno nasze zestawienia i rankingi, jak i po prostu oferty w sklepach i u dealerów.

Jak przygotowujemy ranking traktorków ogrodowych?

Są pewne funkcje, parametry i systemy, na które w szczególności warto zwrócić uwagę przy zakupie tego typu maszyny. Poznając je, dowiesz się, czym się kierujemy, szukając dla ciebie dobrych traktorków koszących do trawy. Nie jest to w żadnym wypadku lista uporządkowana według hierarchii - kolejność nie ma znaczenia i wszystko wpływa na nasze decyzje przy tworzeniu rankingu traktorków ogrodowych w nieomal równym stopniu.

Traktorek ogrodowy AL-Ko na trawie

 • Cena traktorka - rzecz dosyć istotna w przypadku każdych sprzętów, jest szczególnie ważna przy wyborze traktorka ogrodowego. W końcu te urządzenia potrafią kosztować nawet parędziesiąt tysięcy, a to już niemała kwota. Dlatego staramy się, aby dobrany sprzęt miał jak najlepszy stosunek jakości do kwoty, jaką przyjdzie ci zapłacić, i tworzymy zestawienia różnych półek cenowych.
 • Marka traktorka - niektórzy twierdzą, że marka sprzętu nie jest już głównym wyznacznikiem jakości urządzenia. No i w zasadzie mają rację. Niemniej polecając maszyny Oleo-Mac czy Hondy, mamy większa pewność, że to dobre traktorki ogrodowe niż w przypadku podejrzanych firm-krzaków.
 • Funkcja tempomatu - przydatna technologia, która pozwoli ci ustalić odpowiednią prędkość i ją utrzymać. Wypatrujemy jej w polecanych przez nas sprzętach, bo sprawi, że zaoszczędzisz na zużyciu paliwa i łatwiej przyjdzie ci pracować z traktorkiem.
 • Moc silnika - to parametr całkiem ważny przy wyborze maszyny mającej poradzić sobie z pracą w każdym terenie, przez wiele sezonów. Moc silnika decyduje o jego wydajności, momencie obrotowym i, co za tym idzie, szybkości i precyzji, z jaką traktorek zetnie trawę. Wartość podawana jest w kilowatach lub koniach mechanicznych - sięga od 5 do nawet 15 kW. Szukamy sprzętów o jak najwyższej mocy.
 • Funkcja Easy Start - dzięki wygodnym systemom rozruchu elektrycznego i odpowiednim technologiom zastosowanym w układzie dolotowym silnika nie trzeba korzystać z dźwigni ssania, aby uruchomić traktorek.
 • Liczba cylindrów - polecane przez nas traktorki do koszenia trawy mają dwa lub jeden cylinder. Staramy się szukać maszyn o silnikach wyposażonych w dwa, ponieważ te zapewniają większa moc i sprawiają, że motor jest chłodniejszy, co przekłada się na dłuższą żywotność całej konstrukcji.
 • Solidność konstrukcji traktorka - to, z jakiego materiału wykonany jest traktorek i jego agregat koszący, wpływa na solidność sprzętu. To z kolei jest głównym czynnikiem decydującym o tym, czy sprzęt wytrzyma wiele sezonów. Dlatego, wybierając dla was traktorki, szukamy urządzeń wykonanych na przykład ze stali ocynkowanej lub z dodatkiem wzmacnianych elementów w rodzaju żeliwnych przednich osi.
 • Szerokość koszenia - od tego, jak szeroko kosi traktorek, zależy to, jak długo będziesz musiał na nim pracować, aby skosić trawnik. Z drugiej strony większa szerokość oznacza, że maszyna nie wciśnie się w wąskie przestrzenie. Dlatego szukamy rozwiązania pomiędzy, proponując wam traktorki o szerokości około 100 centymetrów.
 • Wysokość koszenia - różni ludzie lubią mieć różnej wysokości trawę. Wiemy to. Zresztą w zależności od pory roku należy trawę utrzymywać w odpowiedniej długości. Dlatego staramy się, aby urządzenia, które wybieramy, miały jak najszerszy zakres (zwykle od 30 do 90 milimetrów) i dużo stopni do wybrania (zazwyczaj od 5 do 7).
 • Liczba noży - to, ile noży jest w agregatorze koszącym, determinuje dokładność i szybkość koszenia. Im więcej, tym lepiej, ale z reguły producenci projektują maszyny na bazie dwóch lub trzech noży. Dlatego właśnie, chociaż polecamy wersje z większą ich liczbą, nie gorsze miejsca zajmują w naszych zestawieniach równie dobre traktorki ogrodowe z dwoma ostrzami.
 • Ergonomia - wygoda użytkowania jest jedną z najważniejszych rzeczy, jakich szukamy w dowolnej maszynie. Zwłaszcza takiej do długiej pracy. Dlatego sprawdzamy, czy fotel jest regulowany i przystosowany do długiego siedzenia, a także czy inne elementy, takie jak kierownica czy rozmieszczenie pedałów, są przemyślane przez producenta pod kątem wygody.
 • Prędkość traktorka - oczywiście urządzenie tego typu nigdy nie będzie szczególnie szybkie. Przede wszystkim ze względu na to, że nie nadążałoby z jednoczesnym dokładnym ścinaniem trawy. Zwracamy uwagę na ten parametr, ale wyłącznie celem rzetelności - nawet producenci nieszczególnie się nim chwalą
 • Promień skrętu traktorka - od tego parametru zależy to, jak niewiele drogi musi przebyć traktorek, aby skręcić w pożądane przez ciebie miejsce. Polecane traktorki ogrodowe mają promień skrętu liczony nawet w kilkunastu centymetrach. Szukamy dla was jak najbardziej zwrotnych maszyn.
 • Koła- zwracamy uwagę nie tyle co na ich rozmiar, a wykonanie. Istotne jest to, czy producent zapewnia, że nie będą zdzierać i niszczyć trawy przy każdym przejeździe - w końcu nie po to kupuje się drogi sprzęt do pielęgnacji ogrodu.
 • Poziom hałasu - nawet najlepsze traktorki ogrodowe to głośne urządzenia. Dlatego na ten parametr patrzymy, ale zazwyczaj producenci nie mają się czym w tej kwestii pochwalić. Poziom głośności standardowo wynosi około 100 decybeli.
 • Pojemność kosza - staramy się wybierać takie maszyny, które kosz mają już wbudowany i wliczony w cenę. Im wyższa pojemność - tym lepiej, bo rzadziej będziesz musiał wyrzucać odpady zielone. W naszych zestawieniach nie znajdziesz traktorków, które pomieszczą mniej niż 100 litrów trawy (o ile mają kosz, bo zdarzają się opcje bez niego, ale wtedy muszą być nad wyraz opłacalne) 
 • Dźwignia opróżniania kosza - zwracamy uwagę na to, gdzie się znajduje i jak wygodny jest do niej dostęp. Szczególnie przez nas polecane traktorki ogrodowe mają dźwignię teleskopową lub w zasięgu ręki użytkownika.
 • Dźwiękowy sygnalizator napełnienia kosza - niektóre urządzenia poinformują cię nie tylko poprzez piktogram na wyświetlaczu, ale również poprzez dźwięk o tym, że pojemnik na odpady zielone jest już napełniony. To wygoda, której szukamy, przygotowując ranking traktorków ogrodowych.
 • Cięcie na wstecznym biegu - to nieczęsto spotykana możliwość. Niektóre maszyny mają możliwość pracy nawet podczas jazdy do tyłu. Przydatne, bo ułatwi ci manewrowanie i przyspieszy pielęgnację trawnika. O ile to cechuje dobre traktorki ogrodowe, o tyle nie jest to jednak rzecz niezbędna i często przedkładamy nad to cenę lub moc silnika.
 • Mulczowanie - rozdrabnianie trawy jest istotną możliwością we wszystkich urządzeniach koszących. Dzięki temu zmielona trawa może posłużyć za darmowy nawóz organiczny i stworzy warstwę nieprzepuszczającą wodę, co zapobiegnie wysuszaniu się trawnika.
 • System antywibracyjny - na dłuższa metę przy pracy użytkownik zacznie się męczyć, jeżeli maszyna, na której siedzi drży jak chihuahua na mrozie. Dlatego zwracamy uwagę na to, czy w maszynie (lub w silniku) zastosowano systemy antywibracyjne mające zadbać o twój komfort i wygodę użytkowania.
 • Dedykowana aplikacja - niektórzy producenci dorzucają do swoich produktów dedykowane aplikacje na telefon. Dzięki temu łatwo sprawdzisz stan maszyny - poziom oleju, paliwa lub stan filtrów. Wyszukujemy takie bajery i jeżeli są - nie omieszkamy ci o nich wspomnieć.

Zobacz też inne rankingi:

ranking kosiarekRanking nożyc ogrodowychRanking pił i pilarek
Ranking kos i podkaszarekRanking grilliRanking basenów ogrodowych

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 4.0, Głosów: 25
blog comments powered by Disqus