PODPOWIEDZI:
PODPOWIEDZI:

➤ Ranking najlepszych Robotów kuchennych 2022

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 3.6, Głosów: 5

W tym dziale przygotowaliśmy najnowsze rankingi robotów kuchennych. Stworzone zostały przez naszych redaktorów i mogą pomóc Ci wybrać najlepszy produkt. Pod listą aktualnych zestawień możesz też przeczytać wartościowe porady zakupowe. Dzięki nim poznasz najważniejsze cechy i parametry sprzętu z tej kategorii. Połączenie polecanych produktów z przewodnikiem „jak kupić” będzie dla Ciebie gwarancją dobrze wydanych pieniędzy.

Dobry robot kuchenny to praktyczne rozwiązanie, które zastąpi kilka urządzeń w kuchni. Takich produktów jest masa na rynku, dlatego z wielką starannością układamy każdy ranking robotów kuchennych, wzbogacony także o tabelkę porównawczą. Oprócz tego, że możesz poznać konkretne propozycje modeli, to jeszcze przekonasz się, na jakie cechy zwracamy szczególną uwagę, czy lepszym wyborem będzie robot kuchenny czy blender, a może mikser.

srebrny robot kuchenny Bosch na tle różnego jedzenia

Jak przygotowujemy ranking robotów kuchennych?

Każde zestawienie musi być poprzedzone odpowiednimi czynnikami. Do pierwszej grupy należą:

 • Wnikliwa analiza - analizujemy pozytywny stosunek jakości do ceny, największe plusy i minusy danego sprzętu, główne parametry ze specyfikacji.
 • Własne doświadczenia - niejednokrotnie przeprowadzaliśmy testy lub porównanie produktów z pewnych dziedzin, które pomagają nam przekazać Wam całą prawdę o konkretnym urządzeniu.
 • Opinie internautów - wszelkie oceny i uwagi posiadaczy danego robota kuchennego są dla nas niezwykle istotne. Liczymy się z Waszym zdaniem przy tworzeniu każdej klasyfikacji.

W drugiej grupie zaliczamy różne cechy, odpowiadające nam na pytanie, jaki robot kuchenny będzie słusznym wyborem. Sugerujemy się takimi parametrami jak:

 • Moc - wybieramy raczej sprzęt o dużej mocy, gdyż taka pozwala na wydajne działanie, a przecież o to nam głównie chodzi.
 • Marka - profesjonalny robot kuchenny musi pochodzić od najlepszego producenta. Wybór marki przekłada się na bezawaryjność sprzętu, jakość wykonania, wydajność i funkcjonalność. Nie warto kupować kota w worku lub taniej podróbki, która odmówi pracy po niedługim czasie.
 • Cena - wieloczynnościowy robot kuchenny potrafi sporo kosztować, dlatego staramy się tworzyć ranking robotów kuchennych w różnych cenach, tak aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Oczywiście im wyższa cena, tym więcej ma takie urządzenie do zaoferowania (lepsze parametry, więcej praktycznych funkcji, większa ilość akcesoriów, żywotniejsza konstrukcja itd.).
 • Pojemność - mamy na myśli głównie pojemność misy roboczej i pojemność blendera kielichowego (o ile takowy jest dodany do zestawu). Jeżeli posiadamy dużą rodzinę, to będzie nam potrzebna raczej duża misa, a i blender przydałby się większy, żeby za jednym razem zrobić pyszny koktajl, bez konieczności ciągłego powtarzania tej czynności.
 • Regulacja prędkości - im więcej ustawień prędkości, tym lepiej dostosujemy pracę robota do swoich potrzeb.
 • Przystawki - przykładowo robot kuchenny z blenderem, z maszynką do mięsa, z wieloma tarczami i przeróżnymi końcówkami sprawdzi się nie tylko dla wymagających użytkowników, ale także ułatwi codzienną pracę osób, które spędzają codziennie dużo czasu w kuchni.
 • Jakość wykonania - tutaj zwracamy uwagę, z czego jest wykonana obudowa produktu, czy poszczególne elementy robota są z dobrej jakości tworzywa. Mile widziane są również kompaktowe wymiary, zwłaszcza w przypadku posiadaczy małej kuchni.
 • Bezpieczeństwo użytkowania - chyba nikt z nas nie chciałby korzystać z urządzenia, które spowoduje jakąś awarię lub wypadek, stąd im więcej zabezpieczeń, tym lepiej. Istotne jest nie tylko zabezpieczenie przed przeciążeniem, ale również praktyczne rozwiązania (tak jak praca tylko w momencie odpowiedniego montażu akcesoriów, w innym przypadku nie będzie ona możliwa).
 • Komfort - dobry robot kuchenny nie powinien przesuwać się po blacie, jego czyszczenie musi przebiegać prosto i szybko, sama głośność pracy nie musi budzić wszystkich domowników. Dodatkowo przydałby się duży otwór (służący do dodawania składników), wyświetlacz, etui do przechowywania wyposażenia, jak również ruchoma głowica.
 • Dodatkowe funkcje - czasami bywają zbędnymi bajerami, ale zapewniam, że nie w tym przypadku. Włącznik czasowy, praca pulsacyjna czy też tryb Turbo nie raz przyda się każdej gospodyni.

biały robot kuchenny Bosch z różnymi akcesoriami

Do każdego urządzenia należy nabrać wprawy, choć osobiście uważam, że po przeczytaniu instrukcji obsługi danego robota kuchennego nie powinno być żadnego problemu z jego użyciem. Polecane modele, nadające się zarówno na prezent, jak i do swojego domu, znajdziecie w naszych rankingach robotów kuchennych.

Zobacz też:

ranking blenderówranking mikserówranking frytkownic
ranking parowarówranking opiekaczyranking wag kuchennych
ranking sokowirówekranking wyciskarek wolnoobrotowychranking jogurtownic

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 3.6, Głosów: 5
blog comments powered by Disqus