PODPOWIEDZI:

Niezawodny planetarny robot kuchenny | TOP 7 |

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Kenwood Cooking Chef XL KCL95.424SIKenwood Cooking Chef XL KCL95.424SI5600 zł
2Bosch OptiMUM MUM9BX5S65Bosch OptiMUM MUM9BX5S653333 zł
3Bosch OptiMUM MUM9BX5S61Bosch OptiMUM MUM9BX5S613333 zł
4Kenwood Titanium Chef Patissier XL KWL90.124SIKenwood Titanium Chef Patissier XL KWL90.124SI3375 zł
5ETA Gratus Kuliner II 0038 90020ETA Gratus Kuliner II 0038 900203899 zł
6Kenwood KVL85.594SI Titanium Chef Barker XLKenwood KVL85.594SI Titanium Chef Barker XL3099 zł
7Kenwood Titanium Chef Baker KVC85.594SIKenwood Titanium Chef Baker KVC85.594SI2345 zł
Niezawodny planetarny robot kuchenny | TOP 7 |

Niezawodne planetarne roboty kuchenne to dzisiejszy temat kolejnego zestawienia. Perfekcyjny robot kuchenny jest w stanie wykonać za Ciebie większość ciężkiej pracy w kuchni. Znajdziesz TOP 7 robotów kuchennych z ruchem planetarnym, dzięki którym przyrządzanie różnych potraw odbędzie się wygodnie i szybko.

Mielenie mięsa, tarcie ziemniaków, wyrabianie ciasta, wyciskanie soku, ubijanie piany i wiele innych czynności w kuchni to żmudne zadania. Kupując robot kuchenny z wyższej półki cenowej, możesz być pewny, że jego możliwości od razu Cię zachwycą.

Podobnie jak wielofunkcyjne roboty kuchenne są w stanie zastąpić kilka innych urządzeń w kuchni. To doskonała propozycja dla osób, które często gotują.

Pamiętaj, że każdy model znajdziesz także w porównywarce robotów kuchennych.

Niezawodny planetarny robot kuchenny - Opinie

1. Kenwood Cooking Chef XL KCL95.424SI

niezawodny robot kuchenny planetarny Kenwood Cooking Chef XL KCL95.424SI
Maksymalna moc silnika1500 W
Ilość prędkości10
Pojemność misy roboczej i maksymalny załadunek6,7 l (4 kg ciasta)
Pojemność blendera kielichowego1,6 l
Praca pulsacyjnaTak
CenaKenwood Cooking Chef XL KCL95.424SI oferta w RTV EURO AGD

Niezawodny planetarny robot kuchennyKenwood Cooking Chef XL KCL95.424SI wyróżnia się gotowaniem indukcyjnym, gotowaniem na parze i 13 programami stworzonymi przez profesjonalistów. 10-stopniowa regulacja pozwoli dostosować odpowiednią prędkość do Twoich potrzeb. Zachwyca wbudowana waga, misa robocza o pojemności 6,7 l z gumowymi uchwytami i kolorowy 4,3-calowy wyświetlacz dotykowy. W trybie pracy pulsacyjnej to Ty przejmujesz kontrolę (sprzęt pracuje tylko wtedy, gdy naciśniesz przycisk, a więc można to robić stopniowo).

Ten gotujący robot kuchenny wyręczy Cię między innymi z ubijania piany, wyrabiania ciasta, gotowania, mieszania, kruszenia lodu (w szklanym blenderze), krojenia, ścierania (malakser z tarczami). Sprawdzi się zatem do przyrządzania dań, deserów, napojów, przystawek. Każdy jego element jest starannie wykonany. Możesz połączyć się z darmową aplikacją mobilną, która obfituje w przepisy i porady. Głowica LightLift umożliwia dodawanie składników w prosty sposób. Cena może być dla niektórych zaporowa, ale warto zainwestować w takiego pomocnika.

2. Bosch OptiMUM MUM9BX5S65

planetarny robot kuchenny Bosch OptiMUM MUM9BX5S65
Maksymalna moc silnika1500 W
Ilość prędkości7
Pojemność misy roboczej i maksymalny załadunek5,5 l (3,5 kg ciasta)
Pojemność blendera kielichowego2,3 l
Praca pulsacyjnaTak
CenaBosch OptiMUM MUM9BX5S65 oferta w Ceneo

Wysokiej jakości planetarny robot kuchenny z wbudowaną wagąBosch OptiMUM MUM9BX5S65 oferuje szeroką gamę akcesoriów (m.in. maszynkę do mielenia, rozdrabniacz, blender kielichowy, wyciskarkę do cytrusów). Takie rozwiązanie daje Ci pełną swobodę i możliwość wykazania się kreatywnością w przyrządzaniu różnorodnych potraw. Elementy z powodzeniem umyjesz w zmywarce. Ciężar składników odczytasz na wyświetlaczu. Stalowa obudowa jest stabilna.

Producent pomyślał o zastosowaniu timera, 7 indywidualnych ustawieniach prędkości, pracy pulsacyjnej i zwijanym przewodzie (nie plącze się po blacie). Automatyczne programy pomogą osiągnąć wymarzone efekty. Misa robocza posiada praktyczne uchwyty, dzięki którym łatwiej i bezpieczniej przelejesz masę na blachę. Pokrywa napędów została wykonana ze szczotkowanej stali szlachetnej, gwarantuje nie tylko lepszy wygląd, ale przede wszystkim zwiększa bezpieczeństwo.

3. Bosch OptiMUM MUM9BX5S61

zaawansowany robot kuchenny planetarny Bosch OptiMUM MUM9BX5S61
Maksymalna moc silnika1500 W
Ilość prędkości7
Pojemność misy roboczej i maksymalny załadunek5,5 l (3,5 kg ciasta)
Pojemność blendera kielichowego2,3 l
Praca pulsacyjnaTak
CenaBosch OptiMUM MUM9BX5S61 oferta w Media Markt

Bosch OptiMUM MUM9BX5S61 to niezawodny planetarny robot, który znalazł się również na liście najmocniejszych robotów kuchennych. Oferuje zintegrowaną wagę z funkcją tarowania, która z dużą dokładnością zważy produkty o ciężarze do 5 kg. Pomocne z pewnością okażą się: regulator czasowy (timer), tryb pracy pulsacyjnej, a także 7-stopniowa regulacja obrotów (ustawisz prędkość według własnych potrzeb).

Doskonałe rezultaty są zasługą technologii Sensor Control Plus (automatyczne programy), wydajnego silnika o mocy 1500 W, a także planetarnego ruchu mieszadeł. Warto wspomnieć o Smart dough sensor, czyli inteligentnym czujniku ciasta, który pomoże przy wyrabianiu nawet ciężkiego ciasta w dużych ilościach. Wszystko dzięki temu, że prędkość mieszadeł jest utrzymywana na stałym, ale wysokim poziomie. Podnoszenie ramienia nie sprawia trudności. Gumowe nóżki nie dopuszczą do przesuwania się urządzenia po blacie.

Elektroniczny wyłącznik bezpieczeństwa zapobiega przypadkowemu uruchomieniu silnika. Dodane elementy umyjesz w zmywarce, co pozwoli zaoszczędzić Twój czas i wysiłek. Przydatnym rozwiązaniem jest automatycznie zwijany przewód zasilający. W komplecie otrzymasz między innymi blender kielichowy z grubego szkła, maszynkę do mielenia, rozdrabniacz, tarcze. Opcjonalnie dokupisz dodatkowe wyposażenie.

4. Kenwood Titanium Chef Patissier XL KWL90.124SI

wysokiej klasy robot kuchenny Kenwood Titanium Chef Patissier XL KWL90.124SI
Maksymalna moc silnika1400 W
Ilość prędkościPłynna
Pojemność misy roboczej i maksymalny załadunek5 l i 7 l (4 kg ciasta)
Pojemność blendera kielichowego1,6 l
Praca pulsacyjnaTak
CenaKenwood Titanium Chef Patissier XL KWL90.124SI oferta w Ceneo

Niezawodny robot kuchenny z systemem mieszania planetarnegoKenwood Titanium Chef Patissier XL KWL90.124SI został wyposażony w opcję podgrzewania indukcyjnego (w misie EasyWarm) i funkcję ważenia. Podświetlanie misy zapewnia większą przejrzystość. Intuicyjny ekran dotykowy 2,4-calowy daje Ci wgląd do najważniejszych parametrów przyrządzania dań. Płynna regulacja prędkości pozwoli zarówno błyskawicznie ubić pianę, jak również wymieszać produkty na krem.

W trybie pracy pulsacyjnej masz jeszcze większy wpływ na stopień rozdrobnienia składników. 6 automatycznych programów SimpleTouch to niezwykła pomoc na przykład podczas roztapiania czekolady czy wyrastania ciasta. Silnik jest wytrzymały i pracuje stosunkowo cicho. Otrzymujesz dostęp do aplikacji na telefon. Istnieje szeroka gama opcjonalnych przystawek do dokupienia, aby jeszcze bardziej zwiększyć funkcjonalność tego niezawodnego robota planetarnego.

5. ETA Gratus Kuliner II 0038 90020

niezawodny planetarny robot kuchenny ETA Gratus Kuliner II 0038 90020
Maksymalna moc silnika1500 W
Ilość prędkości8
Pojemność misy roboczej i maksymalny załadunek6,7 l
Pojemność blendera kielichowego1,4 l
Praca pulsacyjnaTak
CenaETA Gratus Kuliner II 0038 90020 oferta w Ceneo

Zaawansowany robot kuchenny planetarny z wyświetlaczem LCD ETA Gratus Kuliner II 0038 90020 pozwoli ustawić timer do 10 minut, po którym usłyszysz sygnał dźwiękowy. W dużej misie przyrządzisz każdy rodzaj ciasta. Przezroczysta pokrywa zawiera w sobie otwór, przez który możesz dodawać produkty. Jeżeli w misie znajduje się mniejsza ilość składników, to spokojnie ustawisz właściwą wysokość nasad.

Długą żywotność gwarantuje metalowe wykonanie. Zestaw jest bogato wyposażony. Znajdziesz 6 tarek, szklany blender, etui ochronne, prasę do owoców, maszynkę do mielenia z różnymi wielkościami płytek mielących. Bezpiecznik termiczny nie dopuści do przeciążenia silnika. Długość przewodu zasilającego wynosi 1,2 m.

6. Kenwood KVL85.594SI Titanium Chef Barker XL

planetarny robot do kuchni Kenwood KVL85.594SI Titanium Chef Barker XL
Maksymalna moc silnika1200 W
Ilość prędkościPłynna
Pojemność misy roboczej i maksymalny załadunek5 l i 7 l (4 kg ciasta)
Pojemność blendera kielichowego1,6 l
Praca pulsacyjnaTak
CenaKenwood KVL85.594SI Titanium Chef Barker XL oferta w RTV EURO AGD

Niezawodny robot do kuchniKenwood KVL85.594SI Titanium Chef Barker XL nie bez powodu pojawił się na liście najpojemniejszych robotów kuchennych. Charakteryzuje się bowiem misą o pojemności aż 7 l, zatem jest polecany dla dużych rodzin. Wśród atutów znajdziesz cyfrowy, mocny silnik 1200 W, wbudowaną wagę, a także dwie misy ze stali nierdzewnej (mniejsza zmieści się w większej, co ułatwia przechowywanie).

Zagniatanie ciasta na pizzę nie będzie dla niego trudnym wyzwaniem. Zastosowano ramię LightLift do wygodnego dodawania składników. Prędkość sterowana elektronicznie umożliwi stopniowe przyspieszanie, jeżeli jest taka potrzeba. W autorskiej aplikacji Kenwood World znalazło się ponad 1000 przepisów, które zachwycą gości. Chwalony również za funkcję timera (ustawiasz czas, po którym robot się automatycznie wyłączy). Imponująca funkcjonalność to zasługa dołączonego malaksera z tarczami, maszynki do mielenia czy blendera kielichowego.

7. Kenwood Titanium Chef Baker KVC85.594SI

niezawodny planetarny robot kuchenny Kenwood Titanium Chef Baker KVC85.594SI
Maksymalna moc silnika1200 W
Ilość prędkościPłynna
Pojemność misy roboczej i maksymalny załadunek5 l i 7 l
Pojemność blendera kielichowego1,6 l
Praca pulsacyjnaTak
CenaKenwood Titanium Chef Baker KVC85.594SI oferta w Ceneo

Klasyfikację niezawodnych planetarnych robotów kuchennych zamyka Kenwood Titanium Chef Baker KVC85.594SI. Cechuje się wbudowaną wagą z wyświetlaczem (dokładność do 1 g), 2 misami o pojemnościach 7 l i 5 l oraz pracą pulsacyjną. Zyskał dużo pozytywnych opinii ze względu na możliwość rozbudowy, łatwy demontaż części, wiele funkcji (m.in. miksowanie, rozdrabnianie, krojenie na plastry, mielenie mięsa, zagniatanie ciasta, tarcie na wiórki).

W dołączonym kielichu przyrządzisz smoothie, zdrowy koktajl lub zupę krem. Na bezpieczeństwo wpływa zabezpieczenie przed przegrzaniem. Osłona przed chlapaniem pozostawi czysty blat. Robot planetarny daje dostęp do aplikacji Kenwood World, w której znajdziesz wiele inspirujących przepisów oraz wskazówek.

Czego oczekiwać po niezawodnym robocie kuchennym?

Planetarny system mieszadeł oznacza precyzyjny ruch w trzech kierunkach. Ale to nie wszystko, bowiem dobry robot planetarny powinien posiadać pewne cechy, które wpływają na jego funkcjonalność, żywotność i komfort użytkowania.

Poznaj je:

  • Misa - wszystkie wymienione roboty kuchenne planetarne mogą pochwalić się trwałymi misami ze stali. Nie jest to średniej jakości plastik lub inny materiał. Masz do czynienia z pojemnościami w zakresie od 5 l do 7 l.
  • Moc urządzenia - istotny parametr, gdyż ma ogromne znaczenie na wydajność. Markowe roboty kuchenne są wyposażone przeważnie w silniki o mocy w granicach od 1200 W do 1500 W. Dzięki temu sprzęt poradzi sobie z trudniejszymi zadaniami.
  • Funkcjonalność - ilość dołączonych akcesoriów do kompletu przekłada się na funkcjonalność. Wyjątkowy robot da sobie radę z wieloma wyzwaniami w kuchni. Chodzi przykładowo o ubicie piany, wyrobienie ciasta, zmielenie mięsa, rozdrobnienie ziół lub orzechów, pokrojenie na równą kostkę, pokrojenie na plastry, tarcie ziemniaków, miksowanie, tarcie na wiórki, tworzenie rurek mięsnych Kebbe, a nawet ważenie składników. Przyrządzanie dań i deserów dla całej rodziny jeszcze nigdy nie było takie proste. Najwyższej klasy robot kuchenny potrafi nawet gotować na parze, oferuje podgrzewanie indukcyjne.
  • Prędkość - regulacja prędkości obrotów pozwoli na dostosowanie jej według Twoich potrzeb. Niezawodne planetarne roboty oferują od 7 do aż 10 poziomów obrotów.
  • Bezpieczeństwo - bezpieczeństwo użytkowania to kolejna kluczowa kwestia w przypadku niezawodnych robotów kuchennych. Z tego powodu zostały one wyposażone w zabezpieczenie przed przegrzaniem, ochronę przed przypadkowym włączeniem, antypoślizgowe podstawy i pokrywy napędu.
  • Jakość wykonania - stoi na wysokim poziomie. Mowa o zastosowaniu na przykład mocnego silnika, metalowej obudowy, misy ze szczotkowanej stali nierdzewnej (często z wygodnymi uchwytami), pokrywie napędów ze szczotkowanej stali szlachetnej.
  • Dodatkowe udogodnienia - lepsze roboty kuchenne to i więcej funkcji. Funkcja pracy pulsacyjnej pozwoli stopniowo rozdrabniać składniki, z kolei wyłącznik czasowy na ustawienie potrzebnego czasu, po którym robot samoczynnie się wyłączy. Niekiedy spotkasz się z automatycznymi programami, czujnikiem ciasta, wbudowaną wagą, dotykowym wyświetlaczem. A z dodatkowych bajerów (choć też przydatnych) znajdziesz podświetlenie misy, dostęp do aplikacji mobilnej.

Podsumowanie

Ranking robotów kuchennych dobiegł końcowi. Zaawansowany sprzęt AGD musi pochodzić od znanej i cenionej firmy, takiej jak: ETA, Bosch czy Kenwood.

Roboty kuchenne z ruchem planetarnym, które znajdują się na dzisiejszej liście wyróżniają się niebywałą funkcjonalnością, pojemnymi misami, solidnym wykonaniem i stabilnością. Są bezpieczne w użytkowaniu, wydajne, wygodne w obsłudze i proste w konserwacji. Nowoczesny wygląd robotów kuchennych sprawi, że wkomponują się w niemal każdej kuchni.

Znajdziesz roboty z maszynką do mielenia mięsa, wieloma tarczami czy wyciskarką do owoców. Nawet, jeżeli któryś z modeli nie posiada danej końcówki, to istnieje opcja rozbudowy (dokupienia ich). Ważne, aby wymiana akcesoriów była komfortowa.

Zdaję sobie sprawę, że nie każdy może pozwolić sobie na taki wydatek, dlatego zajrzyj do zestawienia tanich planetarnych robotów kuchennych, których ceny zaczynają się od nieco ponad 300 zł.

blog comments powered by Disqus
Niezawodny planetarny robot kuchenny | TOP 7 |