PODPOWIEDZI:
PODPOWIEDZI:

Ranking Głowic termostatycznych | Najlepsze polecane Głowice termostatyczne 2024

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 0.0, Głosów: 0

W tym dziale przygotowaliśmy najnowsze rankingi głowic termostatycznych. Stworzone zostały przez naszych redaktorów i mogą pomóc Ci wybrać najlepszy produkt. Pod listą aktualnych zestawień możesz też przeczytać wartościowe porady zakupowe. Dzięki nim poznasz najważniejsze cechy i parametry sprzętu z tej kategorii. Połączenie polecanych produktów z przewodnikiem „jak kupić” będzie dla Ciebie gwarancją dobrze wydanych pieniędzy.

Inteligentne głowice termostatyczne cieszą się sporym uznaniem, gdyż pozwalają świadomie zarządzać ogrzewaniem w swoim domu, a przy tym znacznie zaoszczędzić na kosztach ogrzewania. Działają z dokładnością nawet do 0,5°C. Znajdują zastosowanie także w szkołach, biurach, urzędach.

Przed zakupem trzeba wiedzieć, jaką głowicę termostatyczną Wi-Fi wybrać. Poradnik zakupowy przedstawia najistotniejsze wytyczne.

Ranking głowic termostatycznych to miejsce, w którym znajdziesz godny uwagi model i tym samym dowiesz się, jaką głowicę termostatyczną Wi-Fi kupić.

Hama 176593 głowice termostatyczne Wi-Fi

Jak układamy ranking głowic termostatycznych?

Tworząc klasyfikację głowic termostatycznych Wi-Fi, kierujemy się najważniejszymi elementami.

Oto istotne cechy:

 • Temperatura pracy - w przypadku termostatów elektronicznych Wi-Fi ogólny zakres temperatur wynosi od 0°C do 40°C.
 • Zasilanie - głowice termostatyczne to urządzenia zasilane przeważnie bateryjnie. Ich żywotność sięga nawet 2 lat. Niekiedy spotkasz model zasilany zarówno bateryjnie, jak i sieciowo.
 • Wykrywanie otwartego okna - polecamy wybór energooszczędnej głowicy z funkcją wykrywania otwartego okna. Przekłada się na jeszcze mniejsze zużycie energii, gdyż automatycznie wyłącza grzejnik w momencie otwartego okna.
 • Wielkość gwintu grzejnika - ważne, aby dobrać właściwy model w stosunku do gwintu, jaki posiada grzejnik. Popularna wielkość gwintu grzejnika to M 30 x 1,5 mm. Często w komplecie z głowicą znajduje się zestaw adapterów, żeby uniknąć wszelkiego problemu z montażem na grzejniku.
 • Wyświetlacz LED - bezprzewodowe głowice Wi-Fi z ukrytymi wyświetlaczem wyraźnie wskazują główne parametry, jak np. temperatura.
 • Tryby - w przypadku głowic termostatycznych przyda się tryb nocny, tryb wakacyjny, tryb spoczynku.
 • Aplikacja mobilna - głowica termostatyczna z Wi-Fi umożliwi zdalne sterowanie z poziomu telefonu, nawet gdy nie ma Cię w domu. Da się ustawić harmonogram ogrzewania, tak aby po przyjściu z pracy było ciepło w domu, jak również dostosować temperaturę osobno dla każdego pomieszczenia (indywidualny scenariusz). Aplikacje są zazwyczaj bezpłatne, działają na Androidzie i iOS.
 • Sterowanie głosowe - niekiedy możliwe jest wydawanie prostych komend głosowych, a to za sprawą współpracy z Amazon Alexa czy Google Assistant.
 • Dodatkowe udogodnienia - pomocne rozwiązania zawsze mile widziane. Mowa na przykład o blokadzie rodzicielskiej, automatycznej ochronie przed zamarzaniem, ochronie zaworu przed kamieniem, ręcznym zwiększaniu temperatury. Kolorowe taśmy nie są konieczne, ale umilą wzrok i wkomponują się w każdy wystrój.
 • Producent - renomowana firma to podstawa. Tylko taki producent dba o jakość swoich produktów. Wśród głowic termostatycznych poleca się następujące marki: Hama, Netatmo, Appartme, Meross, Shelly, Honeywell, Volt, Acurel.
 • Cena - kwoty danych głowic najlepiej obrazuje ranking głowic termostatycznych Wi-Fi. Od razu wspomnę, że inwestycja zwróci Ci się w postaci niższych rachunków za ogrzewanie. Zakres cenowy mieści się w przedziale mniej więcej od 125 zł do 600 zł.

Na czym jeszcze bazujemy podczas tworzenia rankingu głowic termostatycznych?

Istnieje jeszcze pewna grupa czynników, wedle których powstaje zestawienie głowic termostatycznych Wi-Fi.

Wśród niej:

 • Własne doświadczenia - lubimy mieć wpływ na oszczędniejsze zużycie energii, zatem mądre zarządzanie ciepłem to coś dla nas. Przydatne gadżety nabywamy z przyjemnością, dlatego później możemy się o nich wypowiedzieć i podpowiedzieć Wam różne kwestie.
 • Wnikliwa analiza - każda lista głowic termostatycznych jest poprzedzona dokładną analizą pod kątem funkcjonalności, stosunku jakości do ceny, wykonania.
 • Opinie internautów - wszystkie uwagi kupujących są dla nas na wagę złota. Liczymy się z Waszymi spostrzeżeniami.

Powyższy materiał odkrył przed Tobą zagadnienia, aby wiedzieć, jak kupić inteligentną głowicę termostatyczną. Nie trzeba nadmiernie ogrzewać nieużywanych przestrzeni w danych momencie, bo to przyczynia się do niepotrzebnych kosztów.

Zawsze pomocą służy ranking głowic termostatycznych wyłaniający największe atuty produktów, ale również lekkie minusy.

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 0.0, Głosów: 0
blog comments powered by Disqus