PODPOWIEDZI:
PODPOWIEDZI:

Ranking Krzesełek rowerowych dla dzieci | Najlepsze polecane Krzesełka rowerowe dla dzieci 2024

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 4.5, Głosów: 4

W tym dziale przygotowaliśmy najnowsze rankingi krzesełek rowerowych dla dzieci. Stworzone zostały przez naszych redaktorów i mogą pomóc Ci wybrać najlepszy produkt. Pod listą aktualnych zestawień możesz też przeczytać wartościowe porady zakupowe. Dzięki nim poznasz najważniejsze cechy i parametry sprzętu z tej kategorii. Połączenie polecanych produktów z przewodnikiem „jak kupić” będzie dla Ciebie gwarancją dobrze wydanych pieniędzy.

Krzesełko rowerowe dla dziecka musi być bezpieczne, stabilne, wykonane z wysokiej jakości materiałów. Jeżeli zamierzasz przewozić pociechę rowerem, to koniecznie dowiedz się, jaki fotelik rowerowy dla dziecka kupić. Wycieczki rowerowe to frajda dla pociechy, a dla Ciebie sposób na aktywność fizyczną, ale najważniejszą kwestią jest zapewnienie najwyższej ochrony.

Poniżej przygotowaliśmy skrócony poradnik zakupowy, a w nim najistotniejsze zagadnienia, aby wiedzieć, jaki fotelik rowerowy wybrać. Z takimi wytycznymi i z pomocą naszego działu ranking krzesełek rowerowych dla dziecka, podjęcie ostatecznej decyzji nie będzie problematyczne.

Nasze tabelki z głównymi specyfikacjami i linki prowadzące do zaufanych sklepów dadzą Ci gwarancję dobrze zainwestowanych pieniędzy.

fotelik na rower tylny

Jak układamy ranking krzesełek rowerowych dla dziecka?

Lista dziecięcych fotelików rowerowych została poprzedzoną takimi elementami, jak:

 • Rodzaj - główny podział to foteliki rowerowe przednie (montowane na kierownicy lub między kierownicą a siodełkiem) i tylne (montowane za siodełkiem). Każdy z nich posiada zarówno plusy, jak i minusy.
  Fotelik rowerowy typu przedniego umożliwia stały kontakt z pociechą, lepiej widzi otoczenie, rozłożenie wagi jest dobre, z kolei jest bardziej narażone na podmuchy wiatru, latające owady. Twoje nogi w czasie jazdy są rozłożone w mniej naturalny sposób, a sam produkt nie wystarczy na bardzo długi czas. Możesz jednak przewozić dodatkowe rzeczy na bagażniku.
  Fotelik rowerowy tylny pozwoli przewozić większe dzieci, manewrowanie kierownicą jest komfortowe, możesz odchylić oparcie krzesełka dla większej wygody dziecka. Nie masz natomiast dużej kontroli nad dzieckiem, nie widzisz, gdy coś upuści, pociecha ma mniejsze pole widzenia, może Ci sprawić problem mniejsza swoboda przy wsiadaniu na rower bądź zsiadaniu z niego, środek ciężkości jest przeniesiony do tyłu.
 • Mocowanie - zależy od rodzaju fotelika. Niekiedy mocowanie odbywa się na rurze podsiodłowej, ramie. Innym razem możesz mieć do czynienia z fotelikiem rowerowym na bagażnik np. o szerokości od 12 cm do 18 cm. Montaż do ramy na specjalnym pałąku to dobry sposób na amortyzację, dziecko nie odczuwa nierówności terenu, tak jak mogłoby to mieć miejsce w przypadku bezpośredniego montażu na bagażniku. Producenci często podają informację, że dany rower musi posiadać okrągłą/owalną rurę podsiodłową o przekroju np. od 28 mm do 40 mm.
 • Maksymalne obciążenie - nośność krzesełek rowerowych dla dzieci wynosi przeważnie 22 kg, niekiedy 15 kg. Są to dwie najczęściej spotykane grupy.
 • Kategoria wiekowa - krzesełka na rower są dedykowane dla dzieci już od 9 miesiąca życia, czasami od 12 miesiąca. Maksymalna granica wiekowa to 5 bądź 6 lat (w zależności od modelu). Najistotniejsze, żeby pociecha umiała samodzielnie siedzieć, utrzymywać pionowo główkę bez wsparcia dorosłego. Jeżeli dziecko ma już około 2 latek to warto celować w tylny fotelik rowerowy. Młodszym zaleca się przednie krzesełka.
 • Funkcja odchylenia - foteliki z tym systemem pozwolą na odchylenie pod kątem 12,5°, a czasem nawet o 20 stopni. Takie rozwiązanie pozwoli maluchowi znaleźć dogodną pozycję.
 • Pasy bezpieczeństwa - najlepsze są 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, ewentualnie 3-punktowe. Mile widziane ochronne osłonki na barki. Pasy muszą być regulowane w szerokim zakresie, aby dostosować je do wzrostu i wagi dziecka.
 • Jakość wykonania - dziecięcy fotelik rowerowy powinien być wykonany z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, stali, polipropylenu, poliestru. Wyściółka musi być na tyle miękka, aby nie powodowała żadnych otarć/podrażnień delikatnej skóry dziecka (atutem jest wodoodporność i możliwość jej ściągnięcia w celu łatwego wyczyszczenia). Niektóre tworzywa są odporne na działanie promieni UV. Sam montaż stelażu nie powinien długo zająć czy wymagać użycia narzędzi (specjalny system szybkiego montażu). Większość fotelików pasuje do każdego roweru (zarówno klasycznego, jak i z napędem elektrycznym).
 • Dodatkowe udogodnienia - dobrze, jak fotelik rowerowy dla dziecka posiada wygodne podłokietniki, regulowane na długość podnóżki z paskami stanowiącymi ochronę przed włożeniem nóżki między szprychy, ergonomiczne siedzisko, odblask zwiększający widoczność oraz klamrę zabezpieczającą przed przypadkowym otwarciem przez dziecko. W przednich fotelikach rowerowych znajdziesz niekiedy specjalną podpórkę, na której dziecko może się oprzeć, gdy jest bardzo zmęczone. W niektórych zestawach dodano adapter do mocowania na tylny bagażnik.
 • Norma - fotelik do roweru musi spełniać europejską normę określającą standardy bezpieczeństwa EN 14344, posiadać certyfikat jakości TUV, który jest potwierdzeniem wytrzymałości, odpowiedniego wyprofilowania, najwyższego bezpieczeństwa i braku szkodliwych substancji.
 • Producent - bezpieczne krzesełko rowerowe dla dziecka musi pochodzić od renomowanego producenta. Polecanymi firmami są: Kross, Hamax, WeeRide, Kellys, Bellelli.
 • Cena - za solidny fotelik na rower zapłacisz od około 200 zł do nawet 900 zł. Wszystko zależy od zastosowanych rozwiązań.

Na czym jeszcze bazujemy podczas tworzenia rankingu fotelików rowerowych dla dziecka?

Zestawienia krzesełek rowerowych dla dzieci powstały na bazie powyższych aspektów, natomiast nie jest to jedyna rzecz, jaką się kierujemy. Zawsze posiłkujemy się drugą grupą czynników, wśród których wymienia się:

 • Własne doświadczenia - niemal każdy z naszego redakcyjnego teamu jest miłośnikiem rowerowych wycieczek. Niektórzy z nas są rodzicami, inni wujkami, którzy lubią zabierać na przejażdżkę np. swoich bratanków czy siostrzenice. Ich bezpieczeństwo liczy się dla nas najbardziej, stąd zakup najbezpieczniejszego fotelika rowerowego był priorytetem i możemy się w tej kwestii wypowiedzieć.
 • Wnikliwa analiza - szczegółowo analizujemy każdy produkt pod względem jakości do ceny, rozwiązań zwiększających komfort małego podróżnika i jego bezpieczeństwo, udogodnień, które wpływają m.in. na prostszy montaż. Radzimy, za co warto dopłacić. Nie ukrywamy ewentualnych minusów danego modelu.
 • Opinie internautów - za każdym razem opieramy się na Waszych spostrzeżeniach, stąd cieszą nas liczne komentarze kupujących.

Powyższy materiał to duża pomoc dla wszystkich, którzy nie wiedzieli, jaki fotelik rowerowy dla dziecka kupić. Już wiesz, na co zwrócić największą uwagę, aby zapewnić maluchowi najwyższy poziom bezpieczeństwa w trakcie przejażdżki.

Przemyśl, jaki budżet możesz przeznaczyć na zakup krzesełka do roweru, na jakich udogodnieniach Ci najbardziej zależy, w jakim wieku jest Twoje dziecko i ile waży, czy zależy Ci na przewożeniu malucha z przodu, czy z tyłu.

Zapoznaj się z naszym rankingiem krzesełek rowerowych dla dziecka, gdzie są markowe modele cieszące się pozytywnymi opiniami wśród konsumentów.

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 4.5, Głosów: 4
blog comments powered by Disqus