PODPOWIEDZI:
PODPOWIEDZI:

Ranking Zamrażarek | Najlepsze polecane Zamrażarki 2023

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 4.8, Głosów: 4

W tym dziale przygotowaliśmy najnowsze rankingi zamrażarek. Stworzone zostały przez naszych redaktorów i mogą pomóc Ci wybrać najlepszy produkt. Pod listą aktualnych zestawień możesz też przeczytać wartościowe porady zakupowe. Dzięki nim poznasz najważniejsze cechy i parametry sprzętu z tej kategorii. Połączenie polecanych produktów z przewodnikiem „jak kupić” będzie dla Ciebie gwarancją dobrze wydanych pieniędzy.

Zamrażarki do skuteczne urządzenia do mrożenia żywności. Bez obaw zrobisz zapasy dla rodziny, nie martwiąc się o świeżość jedzenia.

Zamrażarek na rynku jest sporo, więc z pomocą przyjdzie ranking zamrażarek z polecanymi modelami. Zaznajomienie się z tym działem spowoduje, że będziesz wiedział, jaką zamrażarkę kupić. A jest w czym wybierać, bowiem napotkasz różne typy zamrażarek o odmiennych parametrach i cenach.

Poniższy poradnik zakupowy przeprowadzi Cię w skrócie po najistotniejszych elementach, tak aby nabyć wiedzę, jak wybrać zamrażarkę pod własne potrzeby.

nowoczesna zamrażarka w kuchni

Jak tworzymy ranking zamrażarek?

Podstawowymi kryteriami, jakimi kierujemy się podczas układania zestawień zamrażarek, są:

 • Rodzaj - pierwszy podział to modele wolnostojące i do zabudowy. Innymi typami są zamrażarki skrzyniowe (otwierane od góry, głębokie), zamrażarki szufladowe (wygodne, podobne do chłodziarek), małe zamrażarki podblatowe (do mniejszych pomieszczeń i mrożenia niewielkiej ilości jedzenia). Znajdziesz także najpojemniejsze zamrażarki, które sprawdzą się nie tylko w domu, ale także w innych lokalach, sklepach.
 • Klasa energetyczna - niezwykle istotna, gdyż zamrażarki pracują niemal bez przerwy. Zużycie energii ma zatem ogromne znaczenie. Im wyższa klasa energetyczna, tym lepiej., bo mniej wydasz na utrzymanie pracującego urządzenia.
 • Pojemność - weź pod uwagę indywidualne potrzeby gospodarstwa. Na górze strony znajdziesz listy zarówno z małymi, jak i najpojemniejszymi zamrażarkami godnymi polecenia.
 • Zdolność zamrażania - jeżeli zamierzasz jednorazowo umieszczać dużą ilość produktów, to jest to bardzo ważny parametr. Im wyższa wartość, tym więcej żywności zamrozisz w ciągu doby. Patrzymy na wysoką skuteczność urządzeń, więc w swoich rankingach zamrażarek wybieramy tylko takie modele.
 • Czas utrzymywania temperatury w przypadku braku zasilania - w wielu gospodarstwach niejednokrotnie dochodzi do awarii prądu. Ważne, aby zabezpieczyć żywność przed szybkim zepsuciem się, czyli wybrać zamrażarkę o długim czasie utrzymywania temperatury.
 • Poziom hałasu - zastanów się, gdzie postawisz sprzęt. Jeżeli w kuchni, a nie na przykład w garażu lub piwnicy, to koniecznie wybierz model o stosunkowo niskim poziomie głośności. Głośność jest wyrażana w decybelach (dB).
 • No Frost - bezszronowe zamrażarki to duża wygoda dla użytkownika. Pozbawia Cię żmudnej konieczności ręcznego rozmrażania.
 • Liczba koszy/szuflad/półek - liczne szuflady w zamrażarkach szufladowych pozwolą na łatwe posegregowanie żywności i prostsze wyszukiwanie jej. To samo tyczy się zamrażarek skrzyniowych. Mile widziane są kosze dla lepszej organizacji wnętrza. W szufladowych zamrażarkach spotkasz się dodatkowo z półkami. Wytrzymałe są te wykonane ze szkła hartowanego.
 • Funkcja szybkiego zamrażania - zamrażarka z taką opcją gwarantuje błyskawiczny spadek temperatury dla szybkiego zamrożenie świeżej żywności i zachowania świeżości już umieszczonej.
 • Klasa klimatyczna - istnieje kilka klas klimatycznych, które powiedzą Ci, w jakich temperaturach otoczenia może pracować dana zamrażarka.
 • Przydatne rozwiązania - mowa między innymi o alarmach zbyt wysokiej temperatury, obrotowych kółkach, wyświetlaczach, oświetleniu LED, uniwersalnych drzwiach, zamkach, ukrytych skraplaczach, ergonomicznych uchwytach, kostkarkach do lodu czy równoważnych pokrywach w skrzyniowych zamrażarkach.
 • Cena - w każdym rankingu zamrażarek prezentujemy sprzęt w różnym zakresie cenowym. Wszystko po to, aby dany użytkownik miał wybór w zależności od zasobności swojego portfela. Klikając na tabelkę z cenami, link od razu przekieruje Cię do zaufanego sklepu.
 • Marka - wybór firmy jest niezwykle ważny. Renomowani producenci dbają o jakość wykonania sprzętów, wydajność, ich bezawaryjne użytkowanie. Nie zapominają także o walorach estetycznych, stąd znaleźliśmy dla Ciebie zamrażarki o nowoczesnym designie i nie tylko w białej kolorystyce. Na podium są takie marki, jak: AEG, Bosch, Electrolux, MPM, Hyundai, Midea, Philco, BEKO, Samsung, Gorenje, Whirlpool, Siemens, Amica, Candy, Liebherr, Finlux, Indesit.

Inne czynniki, na jakich bazujemy podczas wyboru zamrażarki

Tworząc klasyfikację zamrażarek, bierzemy pod uwagę takie aspekty, jak:

 • Własne doświadczenia - w wielu domach gości zamrażarka do przechowywania dużej ilości mrożonek. Mieliśmy z tym niejednokrotnie do czynienia. Nasze obserwacje pomagają podpowiedzieć Ci, na co trzeba uważać podczas zakupu zamrażarki.
 • Opinie internautów - Wasze zdanie jest dla nas ogromnie ważne. Kierujemy się zgłaszanymi przez Was uwagami odnośnie konkretnego modelu.
 • Wnikliwa analiza - odpowiednia zamrażarka musi się cechować pozytywnym stosunkiem jakości do ceny, oferowanymi możliwościami itd. Bacznie przyglądamy się, co dany model ma do zaoferowania. Poza wyszczególnieniem ich atutów nie zapominamy również o słabszych stronach produktu.

Po zapoznaniu się ze skróconym poradnikiem zakupowym nie będziesz miał problemu, jak kupić zamrażarkę, która spełni Twoje oczekiwania. Sprzedawcy potrafią stosować różne argumenty, ale Ty sam bądź mądrzejszy o nabytą wiedzę. Pamiętaj nadal, aby przeglądać aktualne rankingi zamrażarek.

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 4.8, Głosów: 4
blog comments powered by Disqus