PODPOWIEDZI:

Najpojemniejsza zamrażarka | TOP 5 |

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Samsung Bespoke RZ32A748522Samsung Bespoke RZ32A7485222844 zł
2Bosch GSN54AWDVBosch GSN54AWDV3699 zł
3Midea MDRC760FZF01GDEMidea MDRC760FZF01GDE2209 zł
4Whirlpool WHM 4611.2Whirlpool WHM 4611.21999 zł
5Gorenje FH302CWGorenje FH302CW1409 zł
Najpojemniejsza zamrażarka | TOP 5 |

Najpojemniejsze zamrażarki są w stanie zamrozić i przechować bardzo dużą ilość żywności, co spodoba się wielu osobom. Poza imponującą pojemnością wyróżniają się innymi przydatnymi rozwiązaniami, o czym się za chwilę przekonasz. Poznaj TOP 5 najpojemniejszych zamrażarek!

Zamrażarki o największych pojemnościach wymagają wprawdzie więcej wolnej przestrzeni, ale skoro tu jesteś, to właśnie takiej szukasz.

Pamiętaj, że wszystkie wymienione modele wraz z obszerniejszymi opisami znajdziesz w porównywarce zamrażarek.

Najpojemniejsza zamrażarka – Opinie

1. Samsung Bespoke RZ32A748522

pojemna zamrażarka szufladowa Samsung Bespoke RZ32A748522
Typszufladowa
Pojemność całkowita323 l
Klasa energetycznaF
No FrostTak
Poziom hałasu40 dB
Zdolność zamrażania14,8 kg/24 h
Czas utrzymywania temperatury w przypadku braku zasilaniab/d
CenaSamsung Bespoke RZ32A748522 oferta w Ceneo

Pojemna zamrażarka szufladowaSamsung Bespoke RZ32A748522 jako jedna z nielicznych daje możliwość personalizacji wyglądu. Mowa między innymi o wymianie paneli przednich, gdy tylko Ci się znudzi aktualny kolor, lub o łączeniu modułów. Technologia SpaceMax przyczynia się do zwiększenia przestrzeni wewnątrz, gdyż ścianki urządzenia są cieńsze, a to za sprawą wyjątkowego systemu izolacji. Elastyczność zwiększa opcja przekształcenia zamrażarki w lodówkę, w zależności od Twoich potrzeb przechowywania żywności.

System All-Around Cooling odpowiada za równomierne rozprowadzanie zimnego powietrza na każdym poziomie. Pełny No Frost nie dopuszcza do nadmiaru wilgoci, dzięki czemu lód i szron nie gromadzą się, a jedzenie pozostaje świeże przez długi czas. Nie jest konieczne ręczne rozmrażanie. Technologia Metal Cooling to metalowy panel na tylnej ściance. Takie rozwiązanie ogranicza utratę zimna, niezależnie od tego, jak często otwierasz zamrażarkę.

Intensywne mrożenie gwarantuje funkcja Power Freeze. Oszczędne oświetlenie LED zwiększa widoczność w każdym zakamarku. Producent pomyślał także o kostkarce do lodu wbudowanej w drzwiach, uniwersalnych (dwustronnych) drzwiach oraz cichym i żywotnym kompresorze Digital Inverter. W środku znajdziesz 3 półki ze szkła hartowanego, 2 pojemniki w drzwiach i 4 szuflady.

2. Bosch GSN54AWDV

wolnostojąca zamrażarka szufladowa Bosch GSN54AWDV
Typszufladowa
Pojemność całkowita328 l
Klasa energetycznaD
No FrostTak
Poziom hałasu38 dB
Zdolność zamrażania19,7 kg/24 h
Czas utrzymywania temperatury w przypadku braku zasilania13 h
CenaBosch GSN54AWDV oferta w RTV EURO AGD

Wolnostojąca zamrażarka szufladowaBosch GSN54AWDV oferuje pojemność 328 l, system No Frost ochraniający przed oblodzeniem oraz zdejmowaną kostkarkę IceTwister (jednorazowe napełnienie zapewni zrobienie 20 kostek lodu). Stałą temperaturę w zamrażarce gwarantuje technologia FreshSense. Przechowywanie dużych produktów ułatwia szuflada BigBox.

Plusem jest oświetlenie LED. Nic nie stoi na przeszkodzie umieszczenia nawet wielopoziomowego tortu, gdyż półki możesz wyciągnąć i zyskać sporą przestrzeń. Sygnał alarmowy i sygnalizacja świetlna uruchomią się w przypadku wzrostu temperatury bądź otwartych drzwi. Funkcja Supermrożenie sprawia, że nowo dokładane produkty szybko się zamrożą, z kolei pozostałe na tym nie ucierpią.

3. Midea MDRC760FZF01GDE

pojemna zamrażarka skrzyniowa Midea MDRC760FZF01GDE
Typskrzyniowa
Pojemność całkowita502 l
Klasa energetycznaF
No FrostNie (manualne)
Poziom hałasu46 dB
Zdolność zamrażania23 kg/24 h
Czas utrzymywania temperatury w przypadku braku zasilania50 h
CenaMidea MDRC760FZF01GDE oferta w Ceneo

Najpojemniejsza zamrażarka z listy to Midea MDRC760FZF01GDE. To skrzyniowy typ, więc otwierasz ją od góry za pomocą wygodnego uchwytu. Na elektronicznym wyświetlaczu zobaczysz najistotniejsze dane. Funkcja szybkiego mrożenia gwarantuje krótki czas zamrażania nowo dodanych produktów.

Imponuje długi okres utrzymywania temperatury w razie awarii zasilania (aż do 50 godzin). Równoważna pokrywa jest bezpieczna, gdyż po otwarciu pozostaje na swoim miejscu. Prawidłowe użytkowanie zapewnia praca w temperaturze otoczenia od 10°C do 43°C.

4. Whirlpool WHM 4611.2

najpojemniejsza zamrażarka Whirlpool WHM 4611.2
Typskrzyniowa
Pojemność całkowita437 l
Klasa energetycznaF
No FrostNie (manualne)
Poziom hałasu42 dB
Zdolność zamrażania22 kg/24 h
Czas utrzymywania temperatury w przypadku braku zasilaniab/d
CenaWhirlpool WHM 4611.2 oferta w Ceneo

Jedną z najpojemniejszych zamrażarek skrzyniowych jest Whirlpool WHM 4611.2 z 4 koszami. Cechuje się uniwersalnymi drzwiami, co oznacza, że nie ogranicza Cię kierunek otwierania drzwi. Dodatkowo znajdziesz oświetlenie wewnętrzne LED. Wyróżnia się dużą zdolnością zamrażania produktów w ciągu doby. Bez żadnego ryzyka postawisz ją w piwnicy. Minusem jest manualny proces rozmrażania.

5. Gorenje FH302CW

biała zamrażarka skrzyniowa Gorenje FH302CW
Typskrzyniowa
Pojemność całkowita303 l
Klasa energetycznaE
No FrostNie (manualne)
Poziom hałasu39 dB
Zdolność zamrażania15 kg/24 h
Czas utrzymywania temperatury w przypadku braku zasilania34 h
CenaGorenje FH302CW oferta w Ceneo

Zestawienie najpojemniejszych zamrażarek zamyka Gorenje FH302CW. Ta pojemna zamrażarka wolnostojąca jest najtańsza w klasyfikacji. Dużą swobodę zapewnia praca w temperaturze otoczenia nawet do -15°C. Urządzenie do mrożenia posiada żywotne kółka ułatwiające przemieszczanie, solidny zamek zabezpieczający, funkcję szybkiego mrożenia i ukryty skraplacz.

Niektóre zamrażarki skrzyniowe ciężko się otwierają, ale nie ten model. Taką obawę niweluje zawór odpowietrzający, który wyrównuje ciśnienie.

Dla kogo najpojemniejsza zamrażarka?

Zamrażarka o dużej pojemności jest przeznaczona głównie dla osób, które zamierzają mrozić dużą ilość żywności przez długi czas i z pewnością nie zadowoli ich np. mała zamrażarka podblatowa. Mowa między innymi o licznej rodzinie. Są również skierowane dla tych, którzy dysponują większą ilością wolnego miejsca w kuchni, spiżarni, garażu itd.

Najpojemniejsze zamrażarki dedykowane są też osobom, które prowadzą własną restaurację, sklep czy inny lokal gastronomiczny i mogą sobie pozwolić na nieco większy wydatek.

Podsumowanie

Wśród najpojemniejszych zamrażarek znajdziesz wolnostojące modele zarówno typu skrzyniowego, jak i szufladowego. Taki typ mogłeś już wcześniej poznać, przeglądając nasz ranking zamrażarek. Każda z nich ma pojemność powyżej 300 l. Maksymalna wartość to 502 l. Klasy energetyczne to D, E lub F. Najciszej pracuje zamrażarka o poziomie hałasu 38 dB.

Pierwsze i drugie miejsce zajęły pojemne zamrażarki z systemami No Frost. Jeżeli chodzi o zdolność zamrażania i czas utrzymywania temperatury w razie awarii zasilania, to są to wyniki zadowalające. Nie zawiedziesz się także pod względem dodatkowych udogodnień. Takim jest między innymi oświetlenie LED, uniwersalne drzwi, kostkarka do lodu, sygnały alarmowe czy funkcja szybkiego mrożenia.

Zobacz również:

blog comments powered by Disqus
Najpojemniejsza zamrażarka | TOP 5 |