PODPOWIEDZI:

Zamrażarka skrzyniowa | Ranking TOP 5

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Liebherr CFf 2080 PureLiebherr CFf 2080 Pure2499 zł
2Whirlpool ACO 432Whirlpool ACO 4321939 zł
3BEKO CF316WNBEKO CF316WN1340 zł
4Amica FS196.3Amica FS196.31399 zł
5MPM 145-SK-10EMPM 145-SK-10E849 zł
Zamrażarka skrzyniowa | Ranking TOP 5

Przed Tobą zestawienie TOP 5 zamrażarek skrzyniowych wolnostojących, które poza sporą pojemnością zapewniają inne możliwości. Pułap cenowy zaczyna się już od 849 zł, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszam!

Jednym z rodzajów zamrażarek są pojemne zamrażarki skrzyniowe. Niosą za sobą szereg korzyści, ale najważniejsze, żeby wybrać właściwy model. Pomoże Ci w tym poniższa klasyfikacja.

Zamrażarka skrzyniowa - Opinie

1. Liebherr CFf 2080 Pure

zaawansowana zamrażarka skrzyniowa Liebherr CFf 2080 Pure
Pojemność całkowita353 l
Klasa energetycznaF
Pełny No FrostNie
Poziom hałasu32 dB
Zdolność zamrażania15 kg/24 h
Czas utrzymywania temperatury w przypadku braku zasilania40 h
CenaLiebherr CFf 2080 Pure oferta w RTV EURO AGD

Zaawansowana skrzyniowa zamrażarkaLiebherr CFf 2080 Pure charakteryzuje się najdłuższym czasem przechowywania jedzenia w razie braku energii (40 h), najniższym poziomem hałasu (jedynie 32 dB), dużą pojemnością całkowitą (353 l) i zadowalającą zdolnością zamrażania dziennego (15 kg).

Cicha zamrażarka wolnostojąca jest ceniona za technologię SmartFrost, która przyczynia się do szybszego mrożenia żywności oraz mniejszego osadzania się lodu. Takie rozwiązanie niesie korzyść w postaci szybszego rozmrażania, zapewnienia większej przestrzeni w zamrażarce i mniejszego zużycia energii.

Technologia StopFrost powoduje, że urządzenie łatwiej otworzyć, gdyż podczas otwierania i zamykania pokrywy nie wytwarza się podciśnienie. Jej zaletą jest także mniejsze oszronienie komory zamrażarki i zamrożonej żywności, zamrażanie odbywa się rzadziej.

Pojemna zamrażarka otwierana od góry wyróżnia się funkcją FrostProtect, która pozwala na pracę w niskich temperaturach do -15°C, więc postawisz ją w nieogrzewanym pomieszczeniu. Warto jeszcze wspomnieć o automatycznej funkcji SuperFrost przyspieszającej mrożenie żywności. Poprzez szybkie obniżenie temperatury do -32°C, dochodzi do zaoszczędzania energii. Produkty zachowują witaminy. W chwili, gdy żywność zostanie całkowicie zamrożona, to funkcja przełącza się z powrotem w normalny tryb pracy. Producent zadbał o alarm niedomkniętych drzwi i dodaje 2 kosze do zawieszenia.

2. Whirlpool ACO 432

wolnostojąca zamrażarka skrzyniowa Whirlpool ACO 432
Pojemność całkowita437 l
Klasa energetycznaF
Pełny No FrostNie
Poziom hałasu42 dB
Zdolność zamrażania22 kg/24 h
Czas utrzymywania temperatury w przypadku braku zasilania35 h
CenaWhirlpool ACO 432 oferta w RTV EURO AGD

Zamrażarka skrzyniowa wolnostojąca z funkcją szybkiego zamrażaniaWhirlpool ACO 432 to wysokiej jakości urządzenie AGD dla osób, którym zależy na bardzo dużej pojemności. W tym modelu jest to wartość aż 437 l, dzięki czemu sprawdzi się dla licznej rodziny, a nawet w mniejszej restauracji. Płaski tył ułatwia zarządzanie przestrzenią. Imponuje wydajność, a mianowicie zdolność zamrażania 22 kg/24 h.

Praktycznym rozwiązaniem jest oszczędne oświetlenie LED, które zwiększa widoczność podczas szukania konkretnej mrożonki. Otwierana od góry zamrażarka skrzyniowa nadaje się do postawienia na przykład w piwnicy czy w spiżarni (działa w temperaturze do -15°C). Z dodatkowych opcji wymienia się możliwość zamknięcia na klucz (blokada drzwi), korek spustowy wody z rozmrażania i pomocne lampki kontrolne.

W prosty sposób wyregulujesz temperaturę za pomocą pokrętła termostatu. Na wyposażeniu znajdują się 4 druciane kosze, co przypadnie do gustu wielu osobom, gdyż ułatwia to organizację i zachowanie porządku wewnątrz zamrażarki. Odpowiedni system wyważenia gwarantuje delikatne otwieranie.

3. BEKO CF316WN

skrzyniowa zamrażarka wolnostojąca BEKO CF316WN
Pojemność całkowita308 l
Klasa energetycznaF
Pełny No FrostNie
Poziom hałasu40 dB
Zdolność zamrażania14,4 kg/24 h
Czas utrzymywania temperatury w przypadku braku zasilania36 h
CenaBEKO CF316WN oferta w RTV EURO AGD

Wolnostojąca zamrażarka skrzyniowaBEKO CF316WN oferuje dzienną zdolność zamrażania na poziomie 14,4 kg, jest w stanie utrzymać temperaturę przez 36 h w razie awarii zasilania i ma pojemność 308 l, co pozwoli na przechowywanie dużej ilości produktów. Bez obaw możesz ją postawić na przykład w garażu, gdyż działa w temperaturze nawet do -15°C. Dzięki temu nie przestanie działać w przypadku spadku temperatury i nie ma tym samym ryzyka zepsucia żywności (technologia FreezerGuard).

Pojemna zamrażarka skrzyniowa BEKO posiada wygodny, zintegrowany uchwyt do otwierania, elektroniczne sterowanie i funkcję szybkiego zamrażania (przydatne w momencie, gdy wkładasz dużą ilość nowych produktów). Wprawdzie jest to statystyczny system chłodzenia i nie ma No Frost, jednak zastosowano specjalny system odparowywania MinFrost, dzięki czemu gromadzi się mniejsza ilość lodu, co przekłada się na rzadsze rozmrażanie i tym samym oszczędność energii. Wewnątrz znajduje się 1 kosz.

4. Amica FS196.3

energooszczędna zamrażąrka skrzyniowa Amica FS196.3
Pojemność całkowita199 l
Klasa energetycznaE
Pełny No FrostNie
Poziom hałasu39 dB
Zdolność zamrażania10 kg/24 h
Czas utrzymywania temperatury w przypadku braku zasilania20 h
CenaAmica FS196.3 oferta w RTV EURO AGD

Energooszczędna zamrażarka skrzyniowa z klasą E Amica FS196.3 ogranicza pobór prądu, zapewniając jednocześnie dbałość o ekologię i ekonomię. Daje wygodny dostęp do zawartości, pracuje stosunkowo cicho, aby zachować codzienny komfort domowników, a także ma zamontowane diody LED i zewnętrzny uchwyt.

Wolnostojąca zamrażarka oferuje funkcję Super zamrażanie, która będzie nieoceniona przy mrożeniu dużej ilości jedzenia równocześnie. Dzięki temu zachowają dłuższą świeżość i swoje wartości odżywcze. Wewnątrz umieszczono 2 kosze FreezerBox w celu szybszego wyszukiwania i łatwiejszego sięgania po drobniejsze produkty.

Nie zdarzy się problem, że drzwi zamrażarki będą opadać i trzeba je podtrzymać wtedy. Jest to zasługą zawiasu z utrzymaniem pozycji drzwi, który dba o prosty załadunek i rozładunek produktów z zamrażarki.

5. MPM 145-SK-10E

tania zamrażarka skrzyniowa otwierana od góry
Pojemność całkowita142 l
Klasa energetycznaF
Pełny No FrostNie
Poziom hałasu40 dB
Zdolność zamrażania7 kg/24 h
Czas utrzymywania temperatury w przypadku braku zasilania20 h
CenaMPM 145-SK-10E oferta w RTV EURO AGD

Zestawienie zamyka biała zamrażarka skrzyniowa w niskiej cenieMPM 145-SK-10E, która jest skierowana dla osób, którzy chcą zamrozić mniejsze zapasy żywności lub zależy im na bardziej kompaktowej zamrażarce. Zdolność zamrażania dziennego wynosi tutaj 7 kg, a czas utrzymywania temperatury w razie awarii prądu to 20 h, więc jest to model dla mniej wymagających użytkowników.

Pracuje z głośnością 40 dB, co jest raczej normalnym wynikiem. Tania zamrażarka wolnostojąca została wyposażona w podręczny kosz do przechowywania mniejszych produktów spożywczych, a także wewnętrzne oświetlenie LED, aby łatwiej odszukać potrzebną mrożonkę (krócej otwarte drzwiczki to mniejsze ryzyko rozmrożenia żywności).

Rolki jezdne znacznie ułatwiają przestawienie urządzenia w inne miejsce. Za pomocą elektronicznego panelu sterowania w łatwy sposób ustawisz temperaturę. W tej skrzyniowej zamrażarce sprężarkowej nie zabrakło również spustu wody z odszraniania. Wypływa ona swobodnie na zewnątrz przez specjalny zawór, więc nie ma problemu z jej pozbyciem się podczas rozmrażania.

Zalety zamrażarek skrzyniowych

Ranking zamrażarek oferuje kilka rodzajów zamrażarek. Dzisiaj skupiłam się na tych otwieranych od góry, czyli skrzyniowych.

Do ich podstawowych autów można zaliczyć takie aspekty, jak:

  • Zróżnicowane ceny.
  • Zamrażarka skrzyniowa to dobre rozwiązanie dla większych rodzin, które chcą zrobić sobie zapasy jedzenia i cieszyć się ich dłuższą świeżością.
  • Najlepsze do przechowywania dużej ilości tych samych produktów (układanie jedzenia jedno na drugim lub w innej dowolnej konfiguracji).
  • Często wyposażone w kilka koszy, które ułatwiają segregację i wyszukanie danej żywności.
  • Ułatwiają mrożenie dużych produktów (spore porcje mięsa zmieszczą się bez problemu).
  • Ich dzienna zdolność zamrażania i czas utrzymywania temperatury w razie awarii zasilania stoją na imponującym poziomie.
  • Sprawdzą się w różnych miejscach, na przykład w domu, w sklepie, w lokalach gastronomicznych.
  • Wiele modeli wyposażono w dodatkowe udogodnienia, jakimi są między innymi oświetlenie LED, zamykanie na klucz, wyświetlacz, funkcja szybkiego mrożenia, system ułatwiający rozmrażanie, ukryty parownik, koła obrotowe, równoważne pokrywy, ergonomiczne uchwyty czy alarm zbyt wysokiej temperatury.

Podsumowanie

Decydując się na jedną z wyżej wymienionych zamrażarek skrzyniowych, masz pewność, że wybierasz pojemne urządzenie do mrożenia żywności (od 142 l do aż 437 l). Poziom hałasu, z jakim pracują mieści się w przedziale od 32 dB do 42 dB, dzienna zdolność zamrażania wynosi od 7 kg do 22 kg, z kolei czas utrzymywania temperatury w razie awarii zasilania to wartości od 20 h do 40 h.

Są otwierane tak jak skrzynia i trzeba wygospodarować trochę miejsca, ale jest to wydajny sprzęt od renomowanych producentów (firmy Amica, Liebherr, Whirlpool, BEKO, MPM). Ceny zaczynają się poniżej 1000 zł i nie przekraczają 2500 zł, więc każdy znajdzie coś na własną kieszeń.

Jeżeli chcesz jeszcze bliżej poznać dany produkt, to odwiedź naszą porównywarkę zamrażarek, która owocuje w szersze opisy urządzeń.

Zobacz również:

blog comments powered by Disqus
Zamrażarka skrzyniowa | Ranking TOP 5