PODPOWIEDZI:
PODPOWIEDZI:

Ranking Odkurzaczy ręcznych | Najlepsze polecane Odkurzacze ręczne 2024

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 4.2, Głosów: 11

W tym dziale przygotowaliśmy najnowsze rankingi odkurzaczy ręcznych. Stworzone zostały przez naszych redaktorów i mogą pomóc Ci wybrać najlepszy produkt. Pod listą aktualnych zestawień możesz też przeczytać wartościowe porady zakupowe. Dzięki nim poznasz najważniejsze cechy i parametry sprzętu z tej kategorii. Połączenie polecanych produktów z przewodnikiem „jak kupić” będzie dla Ciebie gwarancją dobrze wydanych pieniędzy.

Odkurzacz ręczny to kompaktowe, mobilne urządzenie, które posłuży do sprzątania wnętrza samochodu lub niewielkich powierzchni w domu bądź usunięcia włosów lub sierści pupila z kanapy. Wbrew pozorom nie jest tak łatwo nabyć odpowiedni model, stąd powstał skrócony poradnik zakupowy, a w nim najważniejsze zagadnienia, aby wiedzieć, jaki odkurzacz ręczy kupić.

Stawiamy bardziej na bezprzewodowe odkurzacze ręczne o zasilaniu akumulatorowym, abyś miał zapewnioną swobodę i mógł go zabrać nawet w podróż. Ofert jest dosyć sporo, stąd najlepiej zajrzyj do naszego rankingu odkurzaczy ręcznych, gdzie masz godne uwagi modele wyłożone na tacy.

Tymczasem poznaj główne parametry, jakim należy się przyglądnąć, aby odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki odkurzacz ręczny wybrać.

odkurzanie w aucie odkurzaczem ręcznym

Jak układamy ranking odkurzaczy ręcznych?

Kupując odkurzacz ręczny do samochodu, zapewne liczysz na precyzję działania, swobodę pracy i żywotność. Oto najważniejsze elementy przy wyborze ręcznego odkurzacza:

 • Pojemność pojemnika - zbiorniki na kurz, sierść, okruszki i inne zanieczyszczenia nie są na ogół duże w takim typie odkurzacza, niemniej warto celować w minimalną wartość około 0,35 l, 0,5 l, 0,65 l, 0,7 czy 0,85 l. Im większy, tym rzadziej należy go opróżniać. Wyjmowanie pojemnika odbywa się przeważnie prosto i szybko, przy użyciu przycisku. Dobrze, jak jest przezroczysty, widać bowiem stan jego zapełnienia.
 • Zasilanie - najczęściej znajdziesz odkurzacze ręczne zasilane akumulatorowo. To bezprzewodowe modele, w których nie ogranicza Cię kabel, z kolei trzeba je ładować. Drugim typem są ręczne odkurzacze zasilane sieciowo, co wymaga dostępu do prądu i musisz wziąć pod uwagę długość przewodu zasilającego, natomiast odkurzacz nie przerwie pracy w niedogodnym momencie. Trzecim rodzajem są urządzenia zasilane z gniazda zapalniczki samochodowej. Nie są tak popularne, jak dwa wcześniej wymienione.
 • Maksymalny czas pracy - bezprzewodowe odkurzacze ręczne nie są przystosowane do bardzo długiej pracy, jak tradycyjne odkurzacze. Najdłuższy czas działania bardziej zaawansowanych modeli, biorąc pod uwagę najniższą moc, mieści się od 13 minut do 35 minut po pełnym naładowaniu. W tym czasie trzeba zdążyć wysprzątać np. auto.
 • Czas ładowania - ładowanie odkurzaczy samochodowych trwa zazwyczaj od 3 h do 8 h.
 • Poziom hałasu - odkurzacz ręczny akumulatorowy nie pracuje z głośnością bardzo drażniącą, natomiast radzimy wybierać modele pracujące z poziomem hałasu mniej więcej od 68 db do 81 dB. Będzie to miało znaczenie, zwłaszcza jak trzeba posprzątać w domu, a są małe dzieci.
 • Siła ssąca - siła ssania to ważny element, który decyduje o wydajności, bowiem jest to zdolność, z jaką odkurzacz zasysa zanieczyszczenia i transportuje je do pojemnika. Producenci odkurzaczy ręcznych podają wartości siły ssania wyrażane w kPa (np. 6 kPa, 13 kPa) lub moc ssania w AW (np. 25 AW).
 • Praca na mokro - odkurzacze ręczne z funkcją odkurzania na sucho i na mokro poradzą sobie nie tylko z rozsypanym cukrem lub mąką, ale również z rozlanym płynem.
 • Rodzaj filtracji - odkurzacz akumulatorowy ręczny może oferować filtr HEPA zatrzymujący drobne cząsteczki kurzu, co jest niezwykle ważne dla alergików. W zależności od modelu, filtracja może być podwójna, a nawet 3-stopniowa. Są filtry zmywalne, co oznacza, że wyczyścisz je pod bieżącą wodą i ponownie użyjesz wiele razy. Trzeba jedynie poczekać aż wyschnie.
 • Waga - mobilne odkurzacze ręczne muszą być na tyle kompaktowe i lekkie, aby zapewnić komfortową obsługę nawet jedną ręką. Ich waga powinna mieścić się w zakresie od 0,5 kg do około 1,3 kg. Ważne, aby były poręczne. Dobrym rozwiązaniem są miękkie, ergonomiczne uchwyty.
 • Akcesoria w zestawie - w komplecie otrzymasz przykładowo stację ładującą, akumulator, uniwersalną dyszę, dyszę szczelinową (wąska końcówka), dyszę do fug, końcówkę i rurę do podłóg, wysuwaną końcówkę do dotarcia do wysokich mebli, nasadkę do zbierania płynów, mini turboszczotkę, ssawkę do tapicerki.
 • Dodatkowe udogodnienia - nawet w odkurzaczach ręcznych można liczyć na ciekawe udogodnienia. Przydatna jest funkcja lampki, dzięki której doświetlisz obszar, który chcesz odkurzyć. Czasami spotkasz się z praktyczną opcją lampki awaryjnej. W trakcie wypadku samochodowego będzie to potrzebne. Czujnik filtra powiadomi Cię o konieczności czyszczenia, aby zadbać o prawidłową konserwację. Atutem jest wskaźnik LED stanu naładowania, regulacja mocy ssania, sterowanie z poziomu rączki, pomocne kółka przednie ułatwiające manewrowanie bez obciążania nadgarstków, zabezpieczenie przed przegrzaniem.
 • Producent - nie licz na to, że tanie podróbki w marketach przyniosą satysfakcjonujące efekty. Zawsze stawiaj na renomowane firmy. Kupuj odkurzacze ręczne takich marek, jak na przykład Bosch, Electrolux, Concept, Navitel, Bissell, Einhell, Black&Decker, Severin, Hoover, Karcher, Blaupunkt, Ariete, Koenic, Sencor, Tesla, Clatronic, Graphite, Gardena, Dedra, Jimmy, ETA, OK.
 • Cena - najprostsze modele odkurzaczy samochodowych kosztują niewiele, ale niedużo również mają do zaoferowania. Chcąc nabyć wszechstronny, bezawaryjny i precyzyjny sprzęt, licz się z wydatkiem rzędu od około 170 zł do 500 zł.

Na czym jeszcze bazujemy podczas tworzenia rankingu odkurzaczy ręcznych?

Najistotniejsze cechy przenośnych odkurzaczy ręcznych to podstawa, ale ważna jest także druga grupa czynników, jaką się posiłkujemy. Wśród niej wyróżniamy:

 • Własne doświadczenia - niemal każdy z nas zalicza się do zmotoryzowanej grupy. Jako kierowcy testowaliśmy wiele gadżetów, zarówno tych elektronicznych pomocnych w jeździe, jak i na przykład mieliśmy do czynienia z odkurzaczami samochodowymi. Wiemy, na co najbardziej zwrócić uwagę, aby konkretny model spełniał wymagania.
 • Wnikliwa analiza - w najbardziej dokładny sposób ustalamy sobie pewne wytyczne, układając listę odkurzaczy ręcznych. Patrzymy na stosunek jakości do ceny, funkcjonalność, dodatkowe opcje, elementy zwiększające komfort i żywotność. Wyłaniamy największe atuty, piszemy również o słabszych stronach.
 • Opinie internautów - swoje klasyfikacje opieramy także na Waszych opiniach. Wszelkie spostrzeżenia i oceny są dla nas niezwykle cenne. Dlatego, jeżeli miałeś do czynienia z jakimś modelem, to podziel się z nami swoją opinią.

Wierzymy, że z pomocą powyższego materiału żaden sprzedawca nie wpuści Cię w maliny i będziesz wiedział, jaki odkurzacz ręczny kupić. Określ swój budżet, zastanów się, czy chcesz go używać stricte do samochodu, czy zależy Ci na dodatkowych akcesoriach zwiększających funkcjonalność. Przemyśl swoje oczekiwania odnośnie przede wszystkim pojemności, czasu działania, głośności pracy.

Nie zapomnij zapoznać się z naszym rankingiem odkurzaczy ręcznych.

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 4.2, Głosów: 11
blog comments powered by Disqus