PODPOWIEDZI:

Jak Kupić Odkurzacz Ręczny – Wybieramy Sprzęt Do Walki Z Brudem

Jak Kupić Odkurzacz Ręczny – Wybieramy Sprzęt Do Walki Z Brudem

Pomagamy kupić dobry odkurzacz ręczny. Z takim urządzeniem sprzątanie stanie się o wiele łatwiejsze. Jak wybrać odkurzacz ręczny do samochodu? Czy bezprzewodowy odkurzacz będzie dobrym wyjściem? Nasz poradnik zakupowy pokaże Wam zalety i wady tych produktów, a także uzmysłowi na co zwrócić szczególną uwagę przed dokonaniem wyboru.

Walka z kurzem i innymi zabrudzeniami, to codzienność. Jest wiele sposobów na to, by utrzymać swoje otoczenie w czystości, a producenci oferują szereg różnorodnych urządzeń to ułatwiających. Tradycyjny odkurzacz jest tylko jednym z narządzi w starciu z nieładem. Innym jest odkurzacz ręczny, który pozwoli nam dotrzeć w mniej dostępne miejsca, czy po prostu ułatwić szybkie usunięcie bałaganu za pomocą niewielkiego urządzenia. Jak jednak wybrać dobry odkurzacz ręczny?Podpowiadamy.

Do czego przyda się odkurzacz ręczny?

Odpowiadając najbardziej ogólnie – do każdych porządków. Kompleksowe odkurzanie mieszkania – blaty, podłogi, szafki czy ściany. Pomoże również skutecznie odkurzyć samochód, a nawet komputer lub inny sprzęt. Niewielki gabarytowo model, to poręczna broń w walce z kurzem.

Odkurzacz ręczny przy sprzątaniu auta

Właśnie niewielkie rozmiary są sporym atutem tego typu urządzeń. Tam gdzie trudniej będzie dotrzeć większym odkurzaczem, tam ręczny spokojnie sobie poradzi. Irytuje Was gimnastykowanie się podczas sprzątania wysoko zawieszonych szafek? Szable w dłoń – a w tym przypadku ręczny odkurzacz – i problem z głowy.

Rodzaj zasilania

Większość odkurzaczy ręcznych, to urządzenia zasilane bezprzewodowo. To pozwala na nieskrępowaną kablem pracę i jeszcze większą mobilność. Dzięki temu możemy go używać zawsze i wszędzie, co przy sprzątaniu miejsc trudno dostępnych znacznie ułatwia zadanie. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z pewnych ograniczeń tego rozwiązania. Baterie w odkurzaczu ręcznym ładują się długo – nawet kilkanaście godzin. Z kolei jednorazowo pozwalają na kilkanaście minut pracy. Wartości dość skrajne i to często dyskwalifikuje produkty w oczach odbiorców.

Są jednak wyjątki od reguły – czyli odkurzacze ręczne zasilane przewodowo. Plusy? Z pewnością nie musimy się martwić o nagły brak mocy urządzenia podczas pracy. Jeśli jednak chodzi o mobilność – nawet przy długim i elastycznym kablu mamy pewne ograniczenia. W przypadku niewielkiej przestrzeni, do tego w sąsiedztwie gniazda elektrycznego, to nie problem. Jednak nie ma tu mowy o nieskrępowanej pracy w każdych warunkach.

Na sucho, na mokro

Możliwość pracy przy suchej i wilgotnej powierzchni, to jedna z cech często podkreślanych przez producentów w przypadku odkurzaczy ręcznych. Oczywiście nie każdy model oferuje takie udogodnienie, a jest ono niezwykle przydatne. Rozlany płyn? Plama z błota w złą pogodę? Kilka ruchów i możemy się pozbyć niechcianego brudu. Pojemność zbiorników na płyny jest zazwyczaj mniejsza niż w przypadku suchych zanieczyszczeń – jednak to nie jest niczym zaskakującym.

Odkurzacz ręczny w kuchni

Czy warto wybrać odkurzacz ręczny pracujący na mokro? Oczywiście, że tak. Jednak nie jest to cecha bez której taki sprzęt jest bezużyteczny, bowiem nadal jego podstawową funkcją jest odkurzanie. Z kurzu i jemu podobnych zanieczyszczeń.

Odkurzacz ręczny – wyposażenie

Zacznijmy od tego niezbędnego. Każdy ręczny odkurzacz, to niewielka konstrukcja z pojemnikiem na brud. Takie urządzenia doskonale radzą sobie bez wymiennych worków, zatem pojemnik będzie odłączanym elementem, który opróżniamy gdy się wypełni. Wielkość? Tu producenci poruszają się najczęściej w okolicach 0,5l pojemności. W przypadku urządzenia, które trzymamy w ręce – jest to odpowiednio zrównoważona wartość nie powodująca dyskomfortu przy pracy.

Wyposażeniem dodatkowym są różnego rodzaju końcówki do odkurzacza. Od tradycyjnego węża z ssawką, przez grzebienie do dywanów czy szczotki. Możemy spotkać specjalne końcówki do sierści, a nawet obrotowe końcówki mające jeszcze lepiej czyścić powierzchnie. Najbardziej przydatna może okazać się tzw. szczelinówka – czyli wąska końcówka przystosowana do pracy w trudno dostępnych miejscach. Te odkurzacze, które mogą pracować z wilgotną powierzchnią posiadają specjalną końcówkę, dedykowaną takiej powierzchni. Oczywiście im więcej akcesoriów, tym lepiej. Chociaż spotkamy również modele z jedną, zintegrowaną częścią.

Odkurzacz ręczny przy pracy

W przypadku zasilanych bezprzewodowo produktów w zestawie powinniśmy znaleźć również stację do ładowania. Te zazwyczaj możemy swobodnie zamontować nawet na ścianie czy blacie. Nie są one zbyt duże i nie powinno być kłopotu ze znalezieniem dla nich miejsca.

Jakość a cena

Ile kosztuje odkurzacz ręczny? Rozbieżność cenowa jest dość spora. Znajdziemy urządzenia za mniej niż 100 zł, ale także takie za kilkaset. Jak to ma się do jakości? Odpowiedź znów będzie dość niejasna – różnie. Możemy znaleźć bardzo dobre odkurzacze w niskiej cenie – pozwalające na sprzątanie na mokro i sucho, z solidnym wyposażeniem. Te droższe modele, to oczywiście spora jakość, która jednak nie zawsze jest adekwatna do ceny. Mówiąc wprost – jak w wielu innych przypadkach czasami dopłacamy za markę.

Pamiętajmy również, że odkurzacze ręczne mają swoje ograniczenia. Bez względu na producenta i cenę. Długość pracy na baterii w modelach bezprzewodowych – jak już było wspomniane – nie powala. Jednak musimy zdać sobie sprawę z ograniczeń akumulatora i samej mocy, którą wymuszają gabaryty urządzenia. Nie można mieć wszystkiego.

Polecane modele odkurzaczy ręcznych

Jeśli zastanawiacie się jak te rady przełożyć na konkretne przykłady, to przygotowaliśmy dla Was propozycje kilku solidnych odkurzaczy ręcznych. 

Z pewnością dobrym rozwiązaniem są odkurzacze ręczne Philips. Ta firma na rynku AGD jest jednym z liderów - i w tym przypadku jakościowo także nie zawodzi. Jeśli chodzi o inne firmy, które oferują dobre produkty - odkurzacze Electrolux również są w czołówce.

Polecany odkurzacz ręczny Sencor

Przygotowaliśmy dla Was ranking polecanych odkurzaczy ręcznych. Sprawdźcie sami - a zdradzić można, że dobry i tani odkurzacz prezentuje tu choćby firma Sencor.

Podsumowanie

Przy zakupie odkurzacza ręcznego przede wszystkim zwróćmy uwagę na jakość wykonania. Jeśli konstrukcja jest stabilna, plastikowe części nie trzeszczą, a urządzenie wygodnie leży w dłoni – to już połowa sukcesu. Najbardziej oczywistym rozwiązaniem będzie bezprzewodowy sprzęt, działający również na wilgotnej powierzchni. Fajnie jeśli znajdziemy w zestawie kilka dodatkowych końcówek.

blog comments powered by Disqus
Jak Kupić Odkurzacz Ręczny – Wybieramy Sprzęt Do Walki Z Brudem