PODPOWIEDZI:

Smartwatchowy Świat Według Szakala

Smartwatchowy Świat Według Szakala

Witajcie! Dzisiaj przyjdzie nam zapoznać się z najnowszym produktem francuskiej firmy Alcatel z kategorii Smartwatch’y! Na języki bierzemy świeżo przetestowany model Alcatel OneTouch Watch! Czy będzie to urządzenie godne polecenia, które spełni wasze nierzadko wygórowane oczekiwania? Zapraszam do lektury!

W dobie dzisiejszych czasów każdy producent elektroniki przedstawia swój punkt widzenia urządzenia danej kategorii. Niezależnie czy jest to smartfon, tablet czy też smartwatch. Niekiedy twórcom wychodzi to raz lepiej, a raz gorzej w zależności od finału całego procesu twórczego. Dziś sprawdzimy jak prace poszły nad całkiem świeżym jeszcze “sprytnym” zegarkiem, Alcatelem OneTouch Watch! Jesteście gotowi? Zaczynajmy!


KRÓTKA CHARAKTERYSTYKA ONETOUCH WATCH...

Omawiany przez nas smartwatch prezentuje się nader wyjątkowo! Zgrabna i lekka konstrukcja z pewnością spodoba się osobom ceniącym sobie nutkę minimalizmu. Całość waży jedynie 60 gramów, dzięki czemu urządzenie nie ciąży nam tak bardzo jak mogłoby się wydawać. Sama matryca ekranu została wykonana w technologii IPS TFT (1.22 - cala), który został dodatkowo pokryty powłoką “oleofobiczną”! Co to oznacza? Otóż, nie będziemy musieli się martwić o ciągłe “palcowanie” się ekranu. Tego typu patent możemy znaleźć w urządzeniach od Apple. Jeśli już o Apple mowa, to wiedzcie, że zegarek jest w pełni kompatybilny z iPhone'ami z systemem iOS 7 wzwyż! 

Ponadto, urządzenie to możemy z łatwością sparować z dowolnym smartfonem mającym na pokładzie system Android. Wszystko to zawdzięczamy umieszczonymi w smartwatch’u technologii NFC oraz Bluetooth 4.0! Wartym wspomnienia faktem, jest obecność funkcji zwanej potocznie “wibracją”! Dzięki temu rozwiązaniu, żadne powiadomienia nam nie umkną. Istotnym elementem Alcatela OneTouch Watch jest możliwość swobodnego moczenia się z nim w basenie! Bowiem, producent postarał się o to, aby jego urządzenie otrzymało certyfikat IP67! Zatem, osoby aktywnie spędzające wolny czas powinny być tym bardziej zadowolone z tego gadżetu.


 

Funkcje jakie oferuje smartwatch

Małym minusem urządzenia jest brak możliwości doinstalowywania jakichkolwiek dodatkowych aplikacji. Musimy się zadowolić jedynie garstką aplikacji, w których skład wchodzi m.in pogoda, monitor aktywności, pulsometr, trening, stoper, aplikacja umożliwiająca sterowanie odtwarzaczem muzyki na sprawowanym ówcześnie smartfonie oraz włączanie/wyłączanie trybu samolotowego. Model ten oferuje nam możliwość otrzymywania powiadomień, które trafią na nasz smartfon! Ciekawym elementem jest aplikacja OneTouch Move, która po sparowaniu smartwatch’a ze smartfonem umożliwia nam monitorowanie naszego progresu w treningu siłowym. Aplikacja podaje nam oszacowaną ilość kroków, tętno oraz przebieg snu. Dane są skrzętnie archiwizowane, co pozwala nam na stałe kontrolowanie naszego zdrowia i aktywności sportowej.


Sam zegarek możemy z łatwością spersonalizować pod siebie przy pomocy odpowiedniego programu, który został przygotowany przez Alcatela. Co może ulec zmianie? Na pewno kolor i wygląd samej tarczy urządzenia. Jeśli nie podobają nam się kolory proponowane przez twórców, zawsze pozostaje nam umieszczenie dowolnej grafiki jako tło! Z możliwości spersonalizowania urządzenia pozostaje również wybór preferowanych do wyświetlania powiadomień, ustawienie czasu podświetlenia ekranu, włączenie trybu “nie przeszkadzaj” oraz wybór preferowanej przez nas jednostki temperatury.

Jesteś zainteresowany(-a) tym smartwatch'em? Sprawdź jego najniższą obecnie cenę na rynku! 

Przyznacie, że Alcatel OneTouchWatch jest wartym uwagi urządzeniem z kategorii ubieralnych! Za tym modelem przemawiają takie cechy jak lekkość, zgrabność oraz oryginalny design! Wartym pochwalenia plusem jest niewielkie zapotrzebowanie na energię! Bowiem, model ten jest w stanie wytrzymać do kilku dni w separacji z ładowarką. Na koniec powiemy, że urządzenie dostępne jest w czterech wariantach, zatem każdy znajdzie coś dla siebie. Cena oscyluje w granicach 500 złotych. Czy warto? Redakcja VideoTesty.pl może gorąco polecić ten produkt! Jednak ciekawi nas Wasze zdanie na jego temat. W tym celu wypowiedzcie się w strefie komentarzy poniżej materiału! ;)

blog comments powered by Disqus
Smartwatchowy Świat Według Szakala