PODPOWIEDZI:

Apple pokazało 3 nowe IPhone'y! Jest drogo

Apple pokazało 3 nowe IPhone'y! Jest drogo

Wrześniowa konferencja Apple przejdzie do historii. Pokazano na niej nie tylko nowe telefony, ale i nową filozofię firmy, która chce stworzyć najbardziej ludzki system operacyjny. Czy jej się to udało?

iPhone XS co kryje w środku

Apple wypuściło trzy modele iPhone'ów. Największą część konferencji poświęcono na prezentację modelu iPhone Xs. Nowy model ma ekran o rozmiarze 5,8 cala i rozdzielczości 2436x1135 pikseli i jest to Super Retina OLED o proporcjach 19,5:9. Wspiera HDR 10 oraz Dolby Vision. Zagęszczenie pikseli to 458 na cal, czyli tyle, ile w modelu X. 

iphone xs audio

Ekran może zostać wykorzystany w trybie horyzontalnym. Pozwoli to w obrębie aplikacji używać dwóch okien do prezentowania w nich treści. Zmieniła się też konstrukcja urządzenia, dzięki czemu zmieściły się w nim jeszcze lepsze głośniki stereo. 

Face ID jeszcze lepsze

Iphone X zajmował wysokie miejsce w naszym rankingu smartfonów dzięki udanej funkcji odblokowywania twarzą. Dzięki nowemu procesorowi, a także systemowi rozpoznawania True Depth będzie on w stanie odblokowywać urządzenie jeszcze szybciej, a protokół bezpieczeństwa ma wczytywać się jeszcze sprawniej. Płatności mobilne mają zająć chwilę. 

Nowy Apple A12 Bionic

Apple uprzedziło Huaweia i jako pierwsze pokazało procesor wykonany w 7-nanometrowym procesie technologicznym. A12 Bionic ma 6 rdzeni. 2 wydajne rdzenie mają dać o 15% więcej wydajności w obciążających momentach, a 4 energooszczędne o 50% zwiększyć codzienną wydajność. Razem mają zmniejszyć obciążenie baterii o 40% w stosunku do poprzednika. 

iphone xs neural

Do kompletu dochodzi 4-rdzeniowy procesor graficzny wydajniejszy o 50%. Ulepszony został także Neural Engine, czyli procesor sztucznej inteligencji. Będzie on odpowiedzialny za obsługę modułów urządzenia, w tym aparatu. Pozwala to także na korzystanie ze skrótów Siri. Jeśli przykładowo zdecydujemy się pobiegać i powiemy o tym asystentce, to uruchomi ona naszą ulubioną playlistę i wytyczy trasę.

Dwa aparaty i więcej możliwości

Sztuczna inteligencja ma swoją rolę także przy aparatach. Te z tyłu mają po 12 megapikseli z przesłoną f/1.8 oraz f/2.4. Mają także większe piksele o rozmiarze 1.4 mikrometra, co ma pomóc w przechwytywaniu większej ilości światła. Obydwa obiektywy posiadają, jak w poprzednim roku, stabilizację obrazu.

iphone xs kamera

Nowością z kolei jest tryb Smart HDR. Ma on za zadanie, poza standardowym łączeniem zdjęć o różnej ekspozycji, dodawanie danych wypracowanych przez Neural Engine oraz informacji o tym, jaki obiekt jest fotografowany, by na bazie tej wiedzy złączyć ujęcia w najlepszy sposób. Nawet jeśli nie skorzystamy z tego trybu, to Zero Shutter Lag będzie wykonywać kilka zdjęć i łączyć je w jedno. Apple wdrożyło też funkcję dynamicznej zmiany głębi tła - zarówno przed jak i po zrobieniu zdjęcia. Dotyczyć ona będzie także aparatu z przodu, mającego 7 megapikseli ze światlem 2.2.

Nowa bateria, nowe tajemnice

Nie wiadomo, jak pojemna jest bateria nowego urządzenia. Wiemy jedynie, że daje ona 30 minut więcej na korzystanie z telefonu niż w przypadku iPhone X. Nie wiemy też, czy w środku urządzenia są 3 czy 4 GB RAMu. Wiemy natomiast, że producent udostępni telefon w wersjach mających 64, 256 i 512 GB pamięci wewnętrznej. Wiemy także, że u nas nie pojawi się wersja obsługująca dwie karty Nano SIM, a jedynie wersja z kartą Nano oraz eSIM. 

Iphone Xs Max - duży z ekranem OLED

Tak naprawdę iPhone Xs Max to powiększona wersja modelu Xs. Mamy tutaj ten sam procesor oraz aparaty. Wszystkie rozwiązania sztucznej inteligencji jak i systemu znajdą się tutaj na starcie. 

Jedyne, o czym na pewno wiemy, że się zmienia, to ekran. Ten w modelu Xs Max ma 6,5 cala i rozdzielczość 2688x1242 pikseli. Także jest to matryca wykonana w technologii Super Retina OLED. 

Nie wiemy z kolei, o ile większa jest bateria. Ta w modelu Xs Max jest największą baterią w historii smartfonów Apple i daje 90 minut więcej niż przy używaniu modelu X z ubiegłego roku. Najprawdopodobniej mamy tutaj także 4 GB RAMu, ale z takim wnioskiem będzie trzeba poczekać do premiery 28 września. 

Iphone Xr - tani iphone dla mas?

Trzecim i ostatnim modelem zaprezentowanym przez giganta z Cupertino był tańszy model z logiem jabłka - iPhone Xr. W stosunku do droższych braci ma on kilka znaczących cięć. 

Z tyłu mamy szkło i aluminiową ramkę. To wszystko daje jednak certyfikat IP67, a nie IP68 jak w przypadku modeli Xs. Zmienił się także ekran. Z przodu widzimy matrycę 6,1 cala wykonaną w technologii LCD, a nie OLED. Apple nazywa ją Liquid Retina i mówi, źe to najlepszy ekran LCD w smartfonie. Ma on mniejszą rozdzielczość - 1792x828 pikseli, ale niezmienione proporcje - 19,5:9 i notch u góry urządzenia. Mimo większego ekranu jest on mniejszy od modelu 8 Plus. 

iphone xr kolory

Jego wyróżnikiem są nowe w serii kolory. Oprócz czerni i bieli mamy też koralowy, żółty, niebieski oraz (PRODUCT) RED. Zmianą w stosunku do droższych opcji są także aparaty. Choć z przodu mamy to samo Face ID co w modelach Xs i Xs Max, to z tyłu zniknęła podwójna kamera. Zamiast niej mamy pojedynczy moduł 12 MPx ze światłem f/1.8. Jest on jednak w stanie wykonywać zdjęcia z użyciem bokeh jak droższe telefony. Nakręci też video w 1080p i 60 klatkach na sekundę jak prezentowane przed nim urządzenia. 

iphone xr selfie

Najważniejsze jest jednak to, że urządzenie będzie posiadać ten sam procesor A12 Bionic, a przy niższej rozdzielczości może być bardzo wydajne. Zabraknie mu jednak 3D Touch, które mogłoby z tej mocy skorzystać. 

CENY iPhone'ów - Jest bardzo drogo

Ceny nie są konkurencyjne w żadnym wypadku. Prezentują się one następująco: 

  • iPhone XR (64 GB) - 3729 zł;
  • iPhone XR (128 GB) - 3999 zł;
  • iPhone XR (256 GB) - 4479 zł
  • iPhone XS (64 GB)  - 4979 zł
  • iPhone XS (256 GB)  -  5729 zł
  • iPhone XS (512 GB)  - 6719 zł
  • iPhone XS Max (64 GB)  -  5479 zł
  • iPhone XS Max (256 GB)  -  6229 zł
  • iPhone XS Max (512 GB)  - 7219 zł

Jeśli jednak was to nie zniechęca, urządzenia możecie zamówić w przedsprzedaży od 14 września. Modele Xs i Xs Max dotrą do was 28 września, a model Xr pod koniec października. 

blog comments powered by Disqus
Apple pokazało 3 nowe IPhone'y! Jest drogo