PODPOWIEDZI:

TOP 7 Odkurzaczy Ręcznych – Precyzyjne i Wygodne Sprzątanie

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Sencor SVC190BSencor SVC190B85 zł
2Electrolux ZB5112 RapidoElectrolux ZB5112 Rapido225 zł
3Philips MiniVac FC6142/01Philips MiniVac FC6142/01223 zł
4Philips MiniVac FC6152/01Philips MiniVac FC6152/01138 zł
5Ariete Wet & Dry 2474Ariete Wet & Dry 2474111 zł
6Hoover JAZZ SM156DPN4 011Hoover JAZZ SM156DPN4 011243 zł
7Clatronic HS 2631Clatronic HS 263185 zł
TOP 7 Odkurzaczy Ręcznych – Precyzyjne i Wygodne Sprzątanie

Wybieramy dobry odkurzacz ręczny. Produkt sprawdzający się podczas sprzątania w domu, samochodu, ułatwiający zachowanie porządku w trudno dostępnych miejscach. Ręczne odkurzacze mają szereg zastosowań, a my wybraliśmy siedem godnych uwagi modeli w formie rankingu - powinniście wśród nich znaleźć coś dla siebie.

W tej odsłonie rankingu Videotestów przyglądamy się odkurzaczom ręcznym. Sprawdzą się one w każdym domu – i nie tylko. Takim odkurzaczem możemy np. doprowadzić do porządku swój samochód, a przede wszystkim dotrzeć w wiele trudno dostępnych miejsc, które wymagają wysprzątania. Z dostępnych na rynku produktów wybraliśmy siedem gotowych uwagi modeli odkurzaczy.

Jak kupić odkurzacz ręczny?

Zwróćcie uwagę na najważniejsze parametry przed dokonaniem zakupu. Warto zorientować się czy odkurzacz ręczny zasilany jest przewodowo czy bezprzewodowo. Tu warto również zweryfikować ewentualną długość pracy na baterii i czas ładowania. Kolejnym punktem są możliwości jego stosowania. Czy możemy nim odkurzać zarówno na mokro, jak i na sucho? Jakie dodatkowe elementy znajdziemy w zestawie? Wyposażenie w dodatkowe końcówki zwiększy znacząco ilość zastosowań konkretnego modelu.

Nie zapominajmy również o pojemności odkurzacza oraz o tym, czy stosowane są w nim filtry. Nawet tak małe urządzenie może kryć w sobie kilka wątpliwości, dlatego warto dowiedzieć się jak kupić dobry odkurzacz ręczny.

Miejsce I - Sencor SVC190B

Na pierwszym miejscu bezprzewodowy odkurzacz ręczny wyprodukowany przez firmę Sencor. Niewielki i poręczny model, które radzi sobie podczas pracy na sucho i na mokro. Pełne ładowanie baterii pozwala na 15 minut ciągłej pracy.

Sencor SVC190B

W zestawie otrzymujemy szczotkę, końcówkę szczelinową oraz przyssawkę do sprzątania na mokro. Urządzenie jest dość lekkie i używanie go jest wygodne. Do tego kupimy je w bardzo dobrej cenie.

Sencor SVC190B plusy i minusy:

+ Cena

+ Wygoda użytkowania

+ Rozmiar urządzenia

Miejsce II - Electrolux zB5112 Rapido

Drugą pozycję zajął odkurzacz ręczny Electrolux. Sporym plusem tego modelu są niewielkie kółka, które pozwalają bez większego wysiłku poruszać odkurzaczem po różnych powierzchniach. Pojemnik na kurz ma pojemność 0,5l. Niestety – producent nie pomyślał tu o pracy na mokro, a to nieco ogranicza funkcjonalność urządzenia.

Electrolux zB5112 Rapido

Ciekawym rozwiązaniem jest zintegrowana ssawka szczelinowa, która pozwala na dotarcie do trudno dostępnych miejsc. Urządzenie działa bezprzewodowo.

Electrolux ZB5112 Rapido plusy i minusy:

+ Jakość wykonania

+ Kółka ułatwiające operowanie urządzeniem

+ Zintegrowana ssawka szczelinowa

- Brak dodatkowych końcówek

- Brak możliwości pracy na mokro

Miejsce III - Philips MiniVac FC6142/01

Brązowy medal zgarnia funkcjonalny odkurzacz Philips. Pozwala on pracować na mokro i sucho, skutecznie radzi sobie z pochłanianiem brudu o różnej konsystencji. W zestawie dostajemy szczotkę, szczelinówkę i specjalną nasadkę do zbierania płynów. Urządzenie jest poręczne i lekkie. Pojemnik na kurz ma pojemność 0,5l.

Philips MiniVac FC6142/01

Jeśli chodzi o minusy – bateria. Zasilany akumulatorowo odkurzacz ręczny jest bardzo wygodny, jednak w tym przypadku pełnego naładowania, które trwa dość długo, wystarczy na ok. 10 minut pracy.

Philips MiniVac FC6142/01 plusy i minusy:

+ Rozmiar i waga urządzenia

+ Jakość dodatkowych końcówek

- Bateria

Miejsce IV - Philips MiniVac FC6152/01

W zestawieniu znaleźliśmy miejsce dla jeszcze jednego Philipsa. Mamy tu kompaktowy odkurzacz ręczny, który sprawdzi się do sprzątania np. kuchni, samochodu czy trudno dostępnych miejsc. Znów warto pochwalić wygodę użytkowania, a także dwustopniowy system filtracji – dzięki któremu pozbędziemy się większej ilości brudu i zanieczyszczeń. Brak jednak jednego atutu – mycia na mokro.

Philips MiniVac FC615201

W zestawie dostajemy akcesoria: szczotę i szczelinówkę. Philips kolejny raz nie rozpieszcza baterią. Długie ładowanie, stosunkowo krótki czas pracy. Funkcjonalny i bardzo dobrze wykonany, choć ma swoje wady.

Philips MiniVac FC6152/01 plusy i minusy:

+ Wygoda użytkowania

+ Dwustopniowy system filtracji

- Brak możliwości mycia na mokro

- Bateria

Miejsce V - Ariete Wet & Dry 2474

Jak sama nazwa wskazuje – jest to odkurzacz ręczny do mycia na sucho i mokro. W zestawie znajdziemy końcówkę szczelinową, szczotkę i ssawkę do mokrych powierzchni. Można zatem powiedzieć, że sprzęt posiada wszystkie elementy dobrego odkurzacza ręcznego. Bateria? Być może nie powala, ale jest lepsza niż w przypadku Philipsa.

Ariete Wet & Dry 2474

Urządzenie jest bardzo lekkie i nieźle leży w dłoni. Na plus również system blokujący przy złym nałożeniu pojemnika – uchroni to przed podwójnym sprzątaniem.

Ariete Wet & Dry 2474 plusy i minusy:

+ Wyposażenie

+ Funkcjonalność

- Przeciętne wykonanie niektórych elementów

Miejsce VI - Hoover JAZZ SM156DPN4 011

Kolejne miejsce, to wysokiej klasy odkurzacz ręczny marki Hoover. W tym przypadku mamy solidne wykonanie, a do tego świetne akcesoria: szczelinówka, szczotka, szczotka do sierści. Odkurzacz ma sporą moc, dzięki czemu poradzi sobie ze zbieraniem kurzu np. z grubego dywanu. Posiada również miękkie kółka ułatwiające poruszanie i nie zostawiające rys na powierzchni.

Hoover JAZZ SM156DPN4 011

Jest to bardzo solidny sprzęt, któremu brakuje jednak skuteczności pracy z mokrą powierzchnią. Mimo to warto go brać pod uwagę.

Hoover JAZZ SM156DPN4 011 plusy i minusy:

+ Jakość wykonania

+ Moc

- Nie współpracuje z mokrymi powierzchniami

Miejsce VII - Clatronic HS 2631

Na sam koniec przewodowy odkurzacz ręczny. Firma Clatronic prezentuje nieco inne podejście do tematu. W zestawie otrzymujemy elastyczny wąż ssący – znany z klasycznych odkurzaczy. Do tego dużą i małą szczotkę, a także pasek do zawieszenia urządzenia na ramieniu. Wszystko świetnie sprawdzi się w domu, samochodzie, podczas mycia mebli czy zwykłego sprzątania.

Clatronic HS 2631

Minusem jest brak łączności bezprzewodowej – choć dla niektórych 6-metrowy kabel, to lepsze rozwiązanie niż narzucająca ograniczenia bateria. Z pewnością takie rozwiązanie ma swoje zalety.

Clatronic HS 2631 plusy i minusy:

+ Elastyczny wąż

+ Cena

- Brak łączności bezprzewodowej

Podsumowanie – Najlepsze odkurzacze ręczne

Wybierając najciekawsze odkurzacze ręczne zwróciliśmy uwagę na ich funkcjonalność i możliwości. Do tego istotna była moc i bateria. Najlepszy przekrojowo okazał się Sencor, który do tego jest jednym z najtańszych w rankingu. Solidnie wygląda też Electrolux, chociaż nie pozwala na pracę przy wilgotnej powierzchni. Philips oferuje dwa ciekawe modele, które tracą trochę przez średniej jakości baterie. Ariete także znajdzie swoich zwolenników – podobnie jak Hoover. Jako ostatni zaprezentowaliśmy przewodowy Clatronic. To nieco inne urządzenie niż reszta, jednak warto mieć alternatywę przy wyborze.

blog comments powered by Disqus
TOP 7 Odkurzaczy Ręcznych – Precyzyjne i Wygodne Sprzątanie