PODPOWIEDZI:

Odkurzacz ręczny | Ranking TOP 7

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Bosch EasyVac 12 06033D0001Bosch EasyVac 12 06033D0001499 zł
2Bissell Pet Hair Eraser 2278NBissell Pet Hair Eraser 2278N399 zł
3Navitel CL100Navitel CL100299 zł
4Concept Wet & Dry Riser Pet VP4351Concept Wet & Dry Riser Pet VP4351286 zł
5Black&Decker BHHV315BBlack&Decker BHHV315B335 zł
6Electrolux ZB6106WDBElectrolux ZB6106WDB299 zł
7Einhell TE-VC 18 Li soloEinhell TE-VC 18 Li solo176 zł
Odkurzacz ręczny | Ranking TOP 7

Wybieramy dobry odkurzacz ręczny. Produkt sprawdzający się podczas sprzątania w domu, samochodu, ułatwiający zachowanie porządku w trudno dostępnych miejscach. Ręczne odkurzacze mają szereg zastosowań, a my wybraliśmy siedem godnych uwagi modeli w formie rankingu - powinieneś wśród nich znaleźć coś dla siebie.

W tej odsłonie rankingu Videotestów przyglądamy się odkurzaczom ręcznym. Sprawdzą się one w każdym domu - i nie tylko. Takim odkurzaczem możesz np. doprowadzić do porządku swój samochód, a przede wszystkim dotrzeć w wiele trudno dostępnych miejsc, które wymagają wysprzątania. Z dostępnych na rynku produktów wybraliśmy siedem godnych uwagi modeli odkurzaczy mobilnych.

Odkurzacz ręczny - Opinie

1. Bosch EasyVac 12 06033D0001

odkurzacz ręczny Bosch EasyVac 12 06033D0001
Pojemność pojemnika0,38 l
Maksymalny czas pracy22 min
Czas ładowaniab/d
Praca na mokroNie
Poziom hałasu79 dB
Waga1 kg (z akumulatorem)
CenaBosch EasyVac 12 06033D0001 oferta w Media Expert

Wydajny odkurzacz ręczny z akumulatorem w zestawieBosch EasyVac 12 06033D0001 jest ceniony za wszechstronność, bowiem na wyposażeniu znajduje się dysza do podłóg, dysza do fug i dysza szczotkowa. To sprawia, że odkurzysz nim nawet podłogę, usuniesz pył z trudno dostępnych, wąskich zakamarków i wysprzątasz dywany czy powierzchnie chropowate, nierówne. Przenośny bezprzewodowy odkurzacz ręczny Bosch oferuje najdłuższy czas pracy z listy, a mianowicie 22 minuty.

Użytkownik ma do czynienia z filtrem płaskim fałdowanym oraz filtrem wstępnym, które chronią wewnętrzne części przed zanieczyszczeniami, nie dochodzi do zatykania. Istotne, że dołączony akumulator pasuje do wszystkich elektronarzędzi z oferty Home & Garden, więc inne narzędzia możesz kupić bez tego. Odkurzacz do pracy na sucho charakteryzuje się systemem Electronic Cell Protection (ECP), którego rola polega na ochronie akumulatora przed przeładowaniem, głębokim rozładowaniem, przegrzaniem, co znacznie wydłuża żywotność.

Miękka okładzina rączki zapewnia pewniejszy chwyt. Jest najdroższy w klasyfikacji i pojemność pojemnika mogłaby być nieco większa, natomiast góruje wyżej wymienionymi cechami. Opcjonalnie można dokupić uchwyt ścienny, aby bez trudu przechowywać odkurzacz i akcesoria.

2. Bissell Pet Hair Eraser 2278N

akumulatorowy odkurzacz ręczny Bissell Pet Hair Eraser 2278N
Pojemność pojemnika0,65 l
Maksymalny czas pracy18 min
Czas ładowania8 h
Praca na mokroNie
Poziom hałasu68 dB
Waga1,31 kg
CenaBissell Pet Hair Eraser 2278N oferta w Ceneo

Bissell Pet Hair Eraser 2278N to akumulatorowy odkurzacz ręczny, który jest w stanie działać przez 18 minut. Pracuje z głośnością 68 dB, posiada wskaźnik naładowania baterii. Jest chwalony za potrójny system filtracji, co przekłada się na szczelne zatrzymywanie zabrudzeń wewnątrz pojemnika. Owy pojemnik na zanieczyszczenia jest prosty w opróżnianiu. Wystarczy użyć jednego przycisku. Łatwo zobaczysz, czy jest zapełniony, ponieważ jest przezroczysty.

Lekki odkurzacz ręczny przyda się miłośnikom zwierząt, gdyż skutecznie posprząta sierść z kanapy czy tapicerki. W tym zadaniu pomocna okaże się szczotka obrotowa o wysokiej mocy, dzięki czemu poradzi sobie także z usunięciem włosów i innymi zanieczyszczeniami. Kompaktowa konstrukcja, wygodna rączka i mobilność tego bezprzewodowego odkurzacza ręcznego ułatwi szybkie sprzątanie w samochodzie. W komplecie otrzymasz ładowarkę, filtr próżniowy, ssawkę szczelinową (do odkurzania w kątach i przy meblach) oraz końcówkę do czyszczenia tapicerki.

3. Navitel CL100

bezprzewodowy odkurzacz ręczny Navitel CL100
Pojemność pojemnikab/d
Maksymalny czas pracy20 min
Czas ładowania3 h
Praca na mokroNie
Poziom hałasub/d
Waga0,57 kg
CenaNavitel CL100 oferta w RTV EURO AGD

Odkurzacz ręczny akumulatorowyNavitel CL100 wyróżnia się maksymalnym czasem pracy do 20 minut i nowoczesną konstrukcją. Wśród zalet wymienia się funkcję lampki awaryjnej o mocy 0,7 W, którą postawisz na dachu lub bagażniku za pomocą magnesu na osłonie oraz latarkę o mocy 0,4 W, dzięki której doświetlisz obszar do wysprzątania. Wygodnie odkurzysz przestrzeń jedną ręką, zwłaszcza że urządzenie waży zaledwie 570 g.

Równie imponujący jest najkrótszy czas ładowania, a mianowicie 3 h (ładowanie odbywa się przez port USB-C, stan baterii przedstawiają diody). Mobilny odkurzacz ręczny Navitel zmieści się w niemal każdej szafce czy biurku. Zachwyca technologia filtracji, która jest w stanie zatrzymać drobne cząsteczki kurzu. Filtr odkurzacza da się wyciągnąć i umyć, jest przeznaczony do wielokrotnego użytku. Trzeba jedynie pamiętać o jego osuszeniu. Silnik o mocy ssania do 13 kPa gwarantuje dokładne odkurzanie okruszków i innych zabrudzeń. Producent zastosował przezroczysty pojemnik na odpady, a do zestawu dodaje dyszę uniwersalną.

4. Concept Wet & Dry Riser Pet VP4351

odkurzacz ręczny akumulatorowy Concept Wet & Dry Riser Pet VP4351
Pojemność pojemnika0,5 l
Maksymalny czas pracy20 min
Czas ładowania4 h
Praca na mokroTak
Poziom hałasu70 dB
Waga1,08 kg
CenaConcept Wet & Dry Riser Pet VP4351 oferta w Ceneo

Odkurzacz ręczny do użytku domowegoConcept Wet & Dry Riser Pet VP4351 prezentuje się bardzo stylowo, działa przez 20 minut na jednym naładowaniu oraz ma prosty w opróżnianiu pojemnik (wystarczy go wypiąć za pomocą przycisku). Mały odkurzacz ręczny do odkurzania na sucho i na mokro przyda się zarówno w domu, jak i w samochodzie.

Ale to nie wszystko. W standardowym wyposażeniu znajduje się nasadka do pielęgnacji skóry i sierści Twojego czworonoga. To oznacza, że rozczeszesz sierść i pozbędziesz się jej nadmiaru w higieniczny sposób.

Odkurzacz ręczny z filtrem HEPA dobrze leży w dłoni, nie plączą się żadne kable, wskazuje stan baterii, aby nie zaskoczyło Cię nagłe przerwanie pracy w niedogodnym momencie. Ładowanie odbywa się na specjalnym stojaku (w zestawie).

5. Black&Decker; BHHV315B

samochodowy odkurzacz ręczny Black&Decker BHHV315B
Pojemność pojemnika0,7 l
Maksymalny czas pracy16 min
Czas ładowania4 h
Praca na mokroNie
Poziom hałasu68 dB
Waga1,1 kg
CenaBlack&Decker BHHV315B oferta w Ceneo

Bezprzewodowy odkurzacz ręczny do czyszczenia wnętrza samochodu na sucho Black&Decker; BHHV315B ma najpojemniejszy zbiornik na kurz, a mianowicie 0,7-litrowy. Bez trudu dociera w każde miejsce, nawet węższe lub wyższe, gdyż posiada wysuwaną końcówkę szczelinową. Podstawę ładującą umieścisz na blacie lub zamontujesz na ścianie w celu zaoszczędzenia miejsca.

Mobilny odkurzacz ręczny o zasilaniu akumulatorowym oferuje 2 poziomy ssania, technologię litową gwarantującą wydajność bez mowy o spadku efektywności oraz 3-stopniowy wskaźnik LED informujący o bieżącym poziomie naładowania (akumulator naładuje się w 4 h za sprawą technologii ładowania Eco Smart). W zachowaniu prawidłowej konserwacji i wydajności odkurzacza samochodowego, producent pomyślał o czujniku powiadamiającym o konieczności czyszczenia filtra.

6. Electrolux ZB6106WDB

mały odkurzacz ręczny Electrolux ZB6106WDB
Pojemność pojemnika0,5 l
Maksymalny czas pracy13 min
Czas ładowania4 h
Praca na mokroTak
Poziom hałasu81 dB
Wagab/d
CenaElectrolux ZB6106WDB oferta w Ceneo

Przenośny odkurzacz ręcznyElectrolux ZB6106WDB wyróżnia się przednimi kółkami, które ułatwiają poruszanie się po danej powierzchni, nie obciążając przy tym nadgarstków i upraszczając manewrowanie. Nie zarysują delikatnych powierzchni (miękkie). Na wydajność wpływa akumulator litowy Turbo Power i ssawka Easy Reach, które gwarantują zadowalające efekty sprzątania.

Technologia Wet&Dry; sprawia, że odkurza zarówno na suchych, jak i mokrych powierzchniach. Poradzi sobie zatem z rozsypanym cukrem czy rozlanym płynem. Poręczny odkurzacz bezprzewodowy cechuje się miękkim uchwytem, wskaźnikiem LED stanu akumulatora oraz podwójną filtracją, która wpływa na efektywność pracy. Przy najniższym poziomie mocy licz na 13 minut działania, natomiast przy najwyższym na 10 minut. Na plus stacja bazowa do przechowywania z możliwością montażu na ścianie.

7. Einhell TE-VC 18 Li solo

przenośny odkurzacz ręczny Einhell TE-VC 18 Li solo
Pojemność pojemnika0,54 l
Maksymalny czas pracy15 min
Czas ładowaniab/d
Praca na mokroNie
Poziom hałasu76 dB
Waga0,85 kg
CenaEinhell TE-VC 18 Li solo oferta w Ceneo

Zestawienie zamyka najtańszy odkurzacz ręczny z listy Einhell TE-VC 18 Li solo, którego wyposażono w ergonomiczny uchwyt, jak również przezroczysty 0,54-litrowy pojemnik, w którym łatwo dostrzeżesz zapełnienie. Odkurzacz samochodowy akumulatorowy posiada w komplecie rurę do podłóg, ssawkę miękką z włosiem, ssawkę do podłóg i ssawkę szczelinową, co zwiększa jego funkcjonalność.

Zintegrowany uchwyt ścienny pozwoli zaoszczędzić miejsce, jeżeli chodzi o przechowywanie. Wersja solo oznacza, że nie ma ładowarki ani akumulatora. Należy go dokupić osobno, natomiast w ofercie producenta jest ponad 200 sprzętów pracujących na jednym typie akumulatora, więc przyda się do innych narzędzi, a może nawet już go masz w domu.

Dlaczego warto zainwestować w odkurzacz ręczny?

Odkurzacze ręczne stanowią doskonałą alternatywę dla pewnej grupy osób. Oto ich główne atuty przemawiające za zakupem:

 • Są poręczne, przeważnie lekkie i kompaktowe, więc zabierzesz je niemal wszędzie.
 • Bezprzewodowe odkurzacze ręczne nie ograniczają Cię kablem ani koniecznością szukania gniazdka do podłączenia.
 • Występują w różnych cenach, dostępność na rynku jest dosyć spora.
 • Przydadzą się zwłaszcza właścicielom samochodów, aby szybko pozbyć się niewielkich zanieczyszczeń lub każdemu, kto chce odkurzyć trudno dostępne miejsca w domu bądź uporządkować swoje stanowisko pracy. Nie będą narzekać miłośnicy czworonożnych przyjaciół, gdyż odkurzacz pomoże pozbyć się sierści.
 • Cenione w podróży - zastosujesz go nie tylko w samochodzie, ale również np. w celu odkurzenia suchej trawy znajdującej się w namiocie.
 • Są niezwykle proste w użytkowaniu.
 • Odkurzacze ręczne akumulatorowe to fajny pomysł na prezent dla kierowcy.
 • Niekiedy w komplecie otrzymasz dodatkowe akcesoria (końcówki).
 • Głośność pracy nie jest drażniąca.
 • Odkurzacze ręczne z filtrem HEPA są dedykowane również alergikom.
 • Niektóre modele oferują także pracę na mokro.
 • To modele bezworkowe. Zanieczyszczenia trafiają do pojemnika.

Sprawdzaj nasz aktualny dział ranking odkurzaczy ręcznych, aby wybrać idealny dla siebie model.

Podsumowanie

Ręczne odkurzacze rewelacyjnie sprawdzą się do odkurzania wnętrza samochodu i drobnych zabrudzeń w domu na niewielkiej powierzchni (odkurzanie kurzu i sierści, okruszków, rozsypanej mąki w kuchni, kanapy w salonie). Wybierając najciekawsze odkurzacze ręczne, zwróciliśmy uwagę na ich funkcjonalność i możliwości.

Dzisiejsi bohaterowie posiadają pojemniki o pojemnościach od 0,38 l do 0,7 l, są w stanie działać bezprzewodowo od 13 minut do maksymalnie 22 minut, ładowanie potrwa od 4 godzin do 8 godzin. Dla wydajności zastosowano różne rodzaje filtracji, dwa modele wyróżniają się pracą na mokro.

Jeżeli chodzi o głośność pracy, to tutaj wartości mieszczą się w zakresie od 68 dB do 81 dB. Waga odkurzaczy samochodowych waha się od 0,57 kg do 1,31 kg. Każdy pochodzi od cenionego producenta, czyli firmy Bosch, Navitel, Concept, Bissell, Electrolux, Einhell, Black&Decker.;

blog comments powered by Disqus
Odkurzacz ręczny | Ranking TOP 7