PODPOWIEDZI:
PODPOWIEDZI:
HIT Dnia - promocje w sklepie RTV Euro AGD

➤ Ranking najlepszych Urządzeń wielofunkcyjnych 2020

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 4.6, Głosów: 5

W tym dziale przygotowaliśmy najnowsze rankingi urządzeń wielofunkcyjnych. Stworzone zostały przez naszych redaktorów i mogą pomóc Ci wybrać najlepszy produkt. Pod listą aktualnych zestawień możesz też przeczytać wartościowe porady zakupowe. Dzięki nim poznasz najważniejsze cechy i parametry sprzętu z tej kategorii. Połączenie polecanych produktów z przewodnikiem „jak kupić” będzie dla Ciebie gwarancją dobrze wydanych pieniędzy.

Jeżeli szukasz rankingu urządzeń wielofunkcyjnych - zapewne zastanawiasz się, jakie kryteria są najważniejsza dla osób tworzących takie artykuły. Jest szereg różnych kwestii, na które należy zwracać uwagę, tworząc zestawienie drukarek z funkcją kserokopiarki. Wszystkie poznasz tutaj.

Jak tworzymy ranking urządzeń wielofunkcyjnych?

Zawsze podchodząc do tworzenia jakichkolwiek opiniotwórczych tekstów - także tych dotyczących najlepszych urządzeń wielofunkcyjnych - bierze się pod uwagę kilka różnych cech i funkcji. Nie bazujemy tekstów jednak tylko na czystych parametrach. Oto najważniejsze atrybuty maszyn drukująco-skanujących:

 • Cena urządzenia wielofunkcyjnego - to podstawa każdego zestawienia. Często tworzymy nasze rankingi urządzeń wielofunkcyjnych w różnych przedziałach cenowych. Wszystko po to, aby pomóc też osobom z ograniczonym budżetem. Za parę tysięcy złotych na pewno można kupić najlepszą maszynę drukująco-skanującą, ale po co przepłacać?
 • Rodzajmaszyny - właściwie w codziennym używaniu liczą się tylko dwa typy. Laserowe lub atramentowe. Wbrew pozorom to wcale nie jest tak, że modele na toner to najlepsze urządzenia wielofunkcyjne. Może i są niezawodne i zwykle drukują szybciej, ale atramentowym zalet nie brakuje.
 • Testy urządzeń wielofunkcyjnych - nie można pisać o urządzeniach, o których nic się nie wie. Staramy się polecać sprawdzone sprzęty, ale nie wszystko możemy przetestować. Stąd szukanie opinii o urządzeniach wielofunkcyjnych, które proponujemy, w różnych rzetelnych serwisach internetowych.

Canon z serii Pixma na biurku - grafika producenta

 • Głowica drukująca - w maszynach atramentowych do wyciskania tuszu na kartkę służy głowica drukująca. W zasadzie są dwa główne typy: termiczna i piezo-elektryczna. Ta druga jest dokładniejsza i trwalsza, ale za to droższa i występuje praktycznie wyłącznie w urządzeniach wielofunkcyjnych Epsona.
 • Duplex - żaden ranking urządzeń wielofunkcyjnych do biura nie może obyć się bez sprzętu wyposażonego w tę funkcję. To w praktyce automatyczne drukowanie dwustronne (lub skanowanie w większych maszynach), które przyspieszy pracę z naprawdę dużymi dokumentami.
 • Wi-Fi - połączenie sieciowe. Przydatne dlatego, że ułatwia podłączenie się do drukarki na drugim końcu domu przy pomocy telefonu lub laptopa. Wiele sprzętów ma funkcję Wi-Fi Direct, dzięki czemu można się łączyć bezpośrednio z nimi. Zwracamy na to uwagę, bo sieć to podstawa wygody w XXI wieku.
 • Bluetooth - niektóre polecane urządzenia wielofunkcyjne wyposażono w moduł zapewniający to połączenia. Zwracamy na to uwagę dlatego, że rozwiązanie jest wygodniejsze od bezpośredniego połączenia Wi-Fi, ponieważ nie odłącza telefonu (lub laptopa) od internetu. 
 • Wyś wietlacz - bardzo przydatna opcja. Dodatkowy wyświetlacz pozwoli lepiej zarządzać maszyną. Nie ma nic gorszego niż konieczność kombinowania z szeregiem przycisków i diod. Ze względu na wygodę w każdym naszym rankingu urządzeń wielofunkcyjnych na wyższe miejsca trafiają sprzęty z ekranem LCD - najlepiej dotykowym.
 • Marka urządzenia wielofunkcyjnego - to nie jest wbrew pozorom taka ważna sprawa, ale różni producenci specjalizują się w sprzęcie o konkretnych zastosowaniach. Dlatego częściej polecamy sprawdzone firmy niż nieznane spółki-krzaki produkujące często sprzęt o jak najniższej jakości.

Drukarka Epson L3160 na fioletowym tle

 • Rozdzielczość drukowania - w przypadku niskich formatów kartek zwykle nie jest potrzebna wyższa niż 300 DPI. Producenci jednak nie bez powodu chwalą się szczegółowością swoich rozwiązań; wspominamy więc o nich, tworząc nasze zestawienia urządzeń wielofunkcyjnych.
 • Rozdzielczość skanowania - kwestia nie tak istotna, bo nawet tańsze sprzęty potrafią skanować do poziomu 1200 DPI. Niektórzy producenci chwalą się jednak algorytmami poprawiającymi tę rozdzielczość.
 • Czas wydruku - to jeden z podstawowych parametrów dla nabywcy urządzeń drukujących. Najszybsze są oczywiście rozwiązania laserowe, ale i atramentowe w ostatnich latach robią się coraz szybsze.
 • Czas skanowania i kserowania - czasami firmy chwalą się prędkością swoich skanerów. Jeżeli tak faktycznie jest, staramy się o tym wspomnieć, aby dostarczyć najbardziej miarodajnych informacji o polecanych urządzeniach wielofunkcyjnych.
 • Dodatkowe funkcje - czasem producenci decydują się na dorzucanie dodatkowych rozwiązań do sprzedawanych produktów. Takie opcje jak wejście kartę SD, drukowanie bez marginesów czy zadrukowywanie płyt to nie są najważniejsze opcje, ale przydatne - jeżeli są, to na pewno o nich wspominamy.
 • Jakość wykonania - oczywiście wielu z tych modeli nigdy w rękach nie mieliśmy. Bazujemy jednak na tym, jakie opinie te urządzenia wielofunkcyjne zbierają w sieci. Interesuje nas również to, jak solidnie zostały wykonane i po ilu latach się zwykle psują.
 • Formaty kartek - czyli to, z jak dużymi kartkami może pracować urządzenie. Zazwyczaj są to zwyczajne formaty A4, ale większe sprzęty mogą sięgać nawet A3+. W sam raz na drukowanie plakatów i innych grafik.
 • Cena atramentu i tonera - zakup maszyny to jedna sprawa. Druga to płacenie za jej działanie przez następne lata. Z tego względu naszym zdaniem najlepsze urządzenia wielofunkcyjne to te, których tusze i tonery są relatywnie tanie - nawet te kupowane z oryginalnych źródeł.

Zobacz też:Ranking drukarek

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 4.6, Głosów: 5
blog comments powered by Disqus