PODPOWIEDZI:
PODPOWIEDZI:

Ranking Urządzeń wielofunkcyjnych | Najlepsze polecane Urządzenia wielofunkcyjne 2024

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 4.0, Głosów: 12

W tym dziale przygotowaliśmy najnowsze rankingi urządzeń wielofunkcyjnych. Stworzone zostały przez naszych redaktorów i mogą pomóc Ci wybrać najlepszy produkt. Pod listą aktualnych zestawień możesz też przeczytać wartościowe porady zakupowe. Dzięki nim poznasz najważniejsze cechy i parametry sprzętu z tej kategorii. Połączenie polecanych produktów z przewodnikiem „jak kupić” będzie dla Ciebie gwarancją dobrze wydanych pieniędzy.

Poz.ObrazekNazwaTu kupisz najtaniej
1Brother InkBenefit Plus DCP-T310 Brother InkBenefit Plus DCP-T310 Sprzęt Brothera. Wielofunkcyjna drukarka z serii InkBenefit. Jej atrament kosztuje niewiele i sam sprzęt stanowi ekonomiczne rozwiązanie dla studenta. Kliknij aby się przekonać!
2Brother InkBenefit DCP-J105 Brother DCP-J105 Brother DCP-J105 to popularna drukarka atramentowa, która cechuje się bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości. Oprócz drukowania, może ona kserować i skanować dokumenty. Jakość wydruków jest bardzo dobra jak na ten przedział cenowy. Sprawdź sam
3Epson Ecotank L3160 (C11CH42403) Epson L3160 Niedroga drukarka wielofunkcyjna od Epsona. L3160 to model bez duplexu, ale za to ze sporym panelem sterującym. Sprawdź sam
4Epson EcoTank L3151 (C11CG86406) Epson L3151 Nowoczesna i niedroga drukarka Epson L3151 zapewni ci tanią eksploatację dzięki technologii napełniania atramentem. Poza tym głowica drukująca Micro Piezo sprawi, że każda karta będzie zadrukowana obrazem świetnej jakości. Sprawdź sam
5HP Smart Tank 515 (1TJ09A) HP Smart Tank 515 HP Smart Tank 515 to nowoczesna drukarka sprzedawana w niezłej cenie. Dzięki technologii atramentowej jest całkiem niedroga w eksploatacji, a głowica thermal inkjet zapewnia jej świetną jakość wydruku. Polecany model
6Epson EcoTank ITS L4150 (C11CG25401) Epson EcoTank ITS L4150 (C11CG25401) Droga drukarka wielofunkcyjna od Epsona. Model EcoTank L4150 może drukować, skanować i kserować - w zakupie ma atrament, który posłuży nawet na trzy lata. Sprawdź sam
7Epson EcoTank L3110 (C11CG87401) Epson L3110 Epson L3110 to funkcjonalna drukarka o wysokiej jakości. Urządzenie pochodzi od cenionego na rynku producenta. Sprawdź sam
8HP DeskJet Ink Advantage 5275 (M2U76C) HP DeskJet Ink Advantage 5275 (M2U76C) Niezłe urządzenie wielofunkcyjne od firmy HP. Drukuje ekonomiczne i ułatwia pracę z dokumentami dzięki funkcjonalnemu skanerowi. Sprawdź sam
9Canon Pixma G2411 (2313C025AA) Canon Pixma G2411 (2313C025AA) Opłacalna drukarka wielofunkcyjna od Canona. Z serii Pixma - przeznaczonej specjalnie na wydruki atrakcyjnych fotografii. Sprawdź sam
10HP Officejet Pro 8023 (1KR64B) HP Officejet Pro 8023 (1KR64B) Urządzenie wielofunkcyjne laserowe firmy Hewlett and Packard. Ma wiele możliwości i jest całkiem tanie - sprawdzi się więc w domu. Ten też ma niezłą cenę

Jeżeli szukasz rankingu urządzeń wielofunkcyjnych - zapewne zastanawiasz się, jakie kryteria są najważniejsza dla osób tworzących takie artykuły. Jest szereg różnych kwestii, na które należy zwracać uwagę, tworząc zestawienie drukarek z funkcją kserokopiarki. Wszystkie poznasz tutaj.

Jak tworzymy ranking urządzeń wielofunkcyjnych?

Zawsze podchodząc do tworzenia jakichkolwiek opiniotwórczych tekstów - także tych dotyczących najlepszych urządzeń wielofunkcyjnych - bierze się pod uwagę kilka różnych cech i funkcji. Nie bazujemy tekstów jednak tylko na czystych parametrach. Oto najważniejsze atrybuty maszyn drukująco-skanujących:

 • Cena urządzenia wielofunkcyjnego - to podstawa każdego zestawienia. Często tworzymy nasze rankingi urządzeń wielofunkcyjnych w różnych przedziałach cenowych. Wszystko po to, aby pomóc też osobom z ograniczonym budżetem. Za parę tysięcy złotych na pewno można kupić najlepszą maszynę drukująco-skanującą, ale po co przepłacać?
 • Rodzajmaszyny - właściwie w codziennym używaniu liczą się tylko dwa typy. Laserowe lub atramentowe. Wbrew pozorom to wcale nie jest tak, że modele na toner to najlepsze urządzenia wielofunkcyjne. Może i są niezawodne i zwykle drukują szybciej, ale atramentowym zalet nie brakuje.
 • Testy urządzeń wielofunkcyjnych - nie można pisać o urządzeniach, o których nic się nie wie. Staramy się polecać sprawdzone sprzęty, ale nie wszystko możemy przetestować. Stąd szukanie opinii o urządzeniach wielofunkcyjnych, które proponujemy, w różnych rzetelnych serwisach internetowych.

Canon z serii Pixma na biurku - grafika producenta

 • Głowica drukująca - w maszynach atramentowych do wyciskania tuszu na kartkę służy głowica drukująca. W zasadzie są dwa główne typy: termiczna i piezo-elektryczna. Ta druga jest dokładniejsza i trwalsza, ale za to droższa i występuje praktycznie wyłącznie w urządzeniach wielofunkcyjnych Epsona.
 • Duplex - żaden ranking urządzeń wielofunkcyjnych do biura nie może obyć się bez sprzętu wyposażonego w tę funkcję. To w praktyce automatyczne drukowanie dwustronne (lub skanowanie w większych maszynach), które przyspieszy pracę z naprawdę dużymi dokumentami.
 • Wi-Fi - połączenie sieciowe. Przydatne dlatego, że ułatwia podłączenie się do drukarki na drugim końcu domu przy pomocy telefonu lub laptopa. Wiele sprzętów ma funkcję Wi-Fi Direct, dzięki czemu można się łączyć bezpośrednio z nimi. Zwracamy na to uwagę, bo sieć to podstawa wygody w XXI wieku.
 • Bluetooth - niektóre polecane urządzenia wielofunkcyjne wyposażono w moduł zapewniający to połączenia. Zwracamy na to uwagę dlatego, że rozwiązanie jest wygodniejsze od bezpośredniego połączenia Wi-Fi, ponieważ nie odłącza telefonu (lub laptopa) od internetu. 
 • Wyś wietlacz - bardzo przydatna opcja. Dodatkowy wyświetlacz pozwoli lepiej zarządzać maszyną. Nie ma nic gorszego niż konieczność kombinowania z szeregiem przycisków i diod. Ze względu na wygodę w każdym naszym rankingu urządzeń wielofunkcyjnych na wyższe miejsca trafiają sprzęty z ekranem LCD - najlepiej dotykowym.
 • Marka urządzenia wielofunkcyjnego - to nie jest wbrew pozorom taka ważna sprawa, ale różni producenci specjalizują się w sprzęcie o konkretnych zastosowaniach. Dlatego częściej polecamy sprawdzone firmy niż nieznane spółki-krzaki produkujące często sprzęt o jak najniższej jakości.

Drukarka Epson L3160 na fioletowym tle

 • Rozdzielczość drukowania - w przypadku niskich formatów kartek zwykle nie jest potrzebna wyższa niż 300 DPI. Producenci jednak nie bez powodu chwalą się szczegółowością swoich rozwiązań; wspominamy więc o nich, tworząc nasze zestawienia urządzeń wielofunkcyjnych.
 • Rozdzielczość skanowania - kwestia nie tak istotna, bo nawet tańsze sprzęty potrafią skanować do poziomu 1200 DPI. Niektórzy producenci chwalą się jednak algorytmami poprawiającymi tę rozdzielczość.
 • Czas wydruku - to jeden z podstawowych parametrów dla nabywcy urządzeń drukujących. Najszybsze są oczywiście rozwiązania laserowe, ale i atramentowe w ostatnich latach robią się coraz szybsze.
 • Czas skanowania i kserowania - czasami firmy chwalą się prędkością swoich skanerów. Jeżeli tak faktycznie jest, staramy się o tym wspomnieć, aby dostarczyć najbardziej miarodajnych informacji o polecanych urządzeniach wielofunkcyjnych.
 • Dodatkowe funkcje - czasem producenci decydują się na dorzucanie dodatkowych rozwiązań do sprzedawanych produktów. Takie opcje jak wejście kartę SD, drukowanie bez marginesów czy zadrukowywanie płyt to nie są najważniejsze opcje, ale przydatne - jeżeli są, to na pewno o nich wspominamy.
 • Jakość wykonania - oczywiście wielu z tych modeli nigdy w rękach nie mieliśmy. Bazujemy jednak na tym, jakie opinie te urządzenia wielofunkcyjne zbierają w sieci. Interesuje nas również to, jak solidnie zostały wykonane i po ilu latach się zwykle psują.
 • Formaty kartek - czyli to, z jak dużymi kartkami może pracować urządzenie. Zazwyczaj są to zwyczajne formaty A4, ale większe sprzęty mogą sięgać nawet A3+. W sam raz na drukowanie plakatów i innych grafik.
 • Cena atramentu i tonera - zakup maszyny to jedna sprawa. Druga to płacenie za jej działanie przez następne lata. Z tego względu naszym zdaniem najlepsze urządzenia wielofunkcyjne to te, których tusze i tonery są relatywnie tanie - nawet te kupowane z oryginalnych źródeł.

Zobacz też:Ranking drukarek

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 4.0, Głosów: 12
blog comments powered by Disqus