PODPOWIEDZI:

Drukarka na powrót do szkoły lub na studia - Epson L3156

Drukarka na powrót do szkoły lub na studia - Epson L3156

Szukasz drukarki na powrót do szkoły lub na studia? Najlepiej takiej, która nie tylko drukuje, ale również jest w stanie skanować oraz kserować dokumenty? No to potrzebujesz urządzenia wielofunkcyjnego. Jednym z opłacalniejszych wyborów - w dodatku testowanym w naszej redakcji - jest seria Epsona L3150.

Drukarka na studia lub do szkoły wcale nie musi być typową taniochą - wykorzystującą kartridże, bez dodatkowych funkcji i po prostu kiepską opcją. Epson L3156 (podobnie jak reszta modeli tej linii, różniących się właściwie wyłącznie kolorem) to dowód na to, że za około 800 złotych można znaleźć nowoczesne urządzenie wielofunkcyjne z niską kwotą za każdą zadrukowaną stronę. W dodatku liczoną bez wykorzystywania zamienników!

Epson L3156

Epson L3151
Epson L3156 oferta w Max ElektroEpson L3151 oferta w Max Elektro

Czy potrzebuję drukarki na studia lub do szkoły?

Jeżeli zastanawiasz się nad tym, czy w ogóle warto jest kupić drukarkę na studia lub do szkoły - nie myśl dwa razy. Urządzenia wielofunkcyjne są znacznie wygodniejsze od wystawania w kolejkach do ksera. Zresztą drukarnie i biblioteki szkolne mają to do siebie, że otwarte są w konkretnych godzinach. Czasami trzeba coś wydrukować po 17, na przykład dlatego że dopiero wtedy pojawiły się notatki, a egzamin już jutro!

Epson L3156 od frontu

Biorąc pod uwagę to, jak dobre modele można już kupić w sensownych cenach, nie ma sensu zdawać się na łaskę lub niełaskę drukarni. W dodatku urządzenia wielofunkcyjne jak Epson L3156 są nie tylko łatwe w używaniu i znacznie mniej zawodne niż budżetowce w okolicach 300 - 400 złotych. Mają również przydatne funkcjonalności - na przykład wsparcie aplikacji - oraz coraz tańsze atramenty. Obecnie drukarka do domu się po prostu opłaca.

Podajnik papieru Epson L3156

Drukarka Epson L3156 - niskie kwoty za stronę i precyzja

Jeżeli chodzi o samą kwestię drukowania - w przypadku urządzenia wielofunkcyjnego Epson L3156 jest dobrze. W naszych testach praktycznie tego samego modelu (Epson L3151) nie pokazały się problemy z kolorami ani czerniami, a jakość wydruku, jak na maksymalnie 5760 x 1440 DPI przystało, była dostatecznie szczegółowa do domowych potrzeb.

Model drukuje zdjęcia na papierze fotograficznym i pracuje z kartkami o rozmiarze sięgającym nawet A4. Sprawdzi się więc zarówno do wakacyjnych fotografii, jak i standardowych dokumentów.

Wydruk Epson L3156

Co ciekawe, drukarki tej firmy wykorzystują nietypową technologię głowicy. Ta jest piezoelektryczna. Działa na zasadzie rozszerzającego się pod wpływem prądu kryształu, naciskającego na membranę i wyciskającego tym samym precyzyjnie kropelki atramentu. Konkurencja wykorzystuje technologię termiczną, która poza mniejszą precyzją kropel (ta, przy tych rozmiarach, nie jest aż tak ważna) jest bardziej narażona na zużycie.

Atramenty Epson L3156

Najważniejsze jest jednak to, że Epson L3156 należy do rodziny EcoTank. To system uzupełniania atramentu nie za pomocą drogich kartridży, ale przy użyciu butelek-niekapek. Co ważne, łatwo policzyć koszt wydruku jednej strony, bazując na deklarowanej przez producenta wydajności. Przy oryginalnym atramencie to około 0,64 grosza(!) przy wydruku czarno-białym i 1,16 grosza przy kolorowym. To prawdziwa drukarka dla studenta. Na dłuższą metę bardzo budżetowa, a w dodatku sprzedawana w zestawie z atramentem na 3 lata!

Jakie udogodnienia w drukarce do szkoły?

Sama funkcja drukowania jest niewątpliwie ważna - uczeń potrzebuje jej przy pracach domowych lub do nauki, a tobie się przyda do faktur lub umów - ale urządzenie wielofunkcyjne to również opcje skanowania, kserowania i inne dodatkowe funkcje. Co do wspomnianych standardów - jest dobrze. Nasze testy wykazały, że Epson L3151 (a więc i 3156) skanuje dokładnie i kseruje szybko.

Skaner Epson L3156

To, co może cię zainteresować znacznie bardziej, to kwestie łączności bezprzewodowej. Urządzenie wielofunkcyjne wykorzystuje technologię Wi-Fi Direct. Nie tylko podłączysz maszynę do sieci lokalnej, ale i możesz połączyć się z nią bezpośrednio. Na przykład z poziomu laptopa lub telefonu. 

Aplikacja Epson L3156

Ta ostatnia kwestia jest najważniejsza, bo dzięki dedykowanej aplikacji łatwo zlecisz szybkie wydrukowanie czegoś nawet z drugiego końca domu lub prosto z pracy. Producent nie poskąpił możliwości zdalnego drukowania z dowolnego miejsca świata. Również przy wykorzystaniu chmury - na przykład Dropboxa lub Google Drive. Reszta funkcjonalności również działa z poziomu telefonu. Może i to drukarka dla ucznia, ale skorzystają na jej zakupie wszyscy domownicy.

Zbiornik drukarki Epson L3156

Epson L3156 - drukarka dla ucznia i studenta

Epson L3156 jest nowoczesnym i opłacalnym urządzeniem wielofunkcyjnym dla ucznia na powrót do szkoły lub dla studenta na walkę z uczelnią. Wciąż w różnych aspektach życia codziennego trzeba wykorzystywać papier - to się prędko nie zmieni. Dobrze jest więc postawić na coś, co pomoże bez problemu i w sensownej kwocie wydrukować wszystkie prace domowe, notatki i prezentacje, jakie będzie trzeba.

Co sądzisz o proponowanym modelu?

blog comments powered by Disqus
Drukarka na powrót do szkoły lub na studia - Epson L3156