PODPOWIEDZI:

Powrót do szkoły z MSI - Nauka jeszcze nie była tak komfortowa!

Powrót do szkoły z MSI - Nauka jeszcze nie była tak komfortowa!

Produkty MSI zdobyły uznanie wśród graczy, jednak urządzenia tej firmy świetnie sprawdzą się także w powrocie do nauki. Trudno przewidzieć, czy i kiedy edukacja zdalna znowu stanie się standardem. Mimo to warto być przygotowanym na taką ewentualność. Zaczynając od odrabiania lekcji, przez edukację zdalną, a kończąc na graniu, stanowisko komputerowe to podstawa. MSI oferuje komputery, podzespoły, peryferia, a nawet fotele, które sprawią, że długie posiedzenia przed ekranem nie będą męczące.

Komputer MSI Modern AM241Płyta główna MSI MPG X570 Gaming Plus
MSI Modern AM241 oferta w sklepieMSI MPG X570 Gaming Plus oferta w sklepie
Mysz MSI Clutch GM41 Lightweight WirelessFotel MSI MAG CH130 I Repeltek Fabric
Mysz MSI Clutch GM41 Lightweight Wireless oferta w sklepiefotel MSI MAG CH130 I Repeltek Fabric oferta w Ceneo

Komputer i płyta główna do nauki

Pierwszą rekomendacją będzie centrum stanowiska do nauki, a więc komputer. MSI Modern AM241 to konstrukcja All-in-one, co oznacza, że w monitorze ukryto wszystkie podzespoły. Zaletą tego typu rozwiązania jest mała przestrzeń, jaką zajmuje urządzenie. Komputer prezentuje się elegancko, a uczeń ma dużo miejsca na zeszyty i podręczniki.Design komputera MSI Modern AM241

Do nauki często wybierane są laptopy. Największą zaletą All-in-one nad komputerami przenośnymi jest duży, 24-calowy ekran FullHD. Cechuje się on dobrą widocznością w słońcu, nasyconymi kolorami i szerokimi kątami widzenia.

MSI zadbało o zdrowie użytkownika przez zastosowanie redukcji niebieskiego światła, powłoki antyodblaskowej i wyeliminowanie migotania. Długotrwałe siedzenie przed laptopem może skutkować garbieniem się. Duży wyświetlacz i nóżka o optymalnej wysokości przeciwdziałają temu zjawisku.

Decydując się na komputer do nauki, nie można zapomnieć o kamerze internetowej. MSI Modern dostarczany jest z kamerką Full HD o dobrej jakości obrazu. Z takim sprzętem powrót do edukacji zdalnej nie będzie problemem.

Kamera MSI Modern AM241Wydajność zapewnia procesor Intel Core i5 najnowszej generacji, który współpracuje ze zintegrowanym układem graficznym i 8 GB RAM-u. Aplikacje do edukacji czy przeglądarka na takim zestawie będą działały sprawnie. Możliwe jest nawet włączenie prostych gier w natywnej rozdzielczości. Kiedy rozdzielczość zostanie zmieniona na 720p, komputer umożliwi włącznie nowszych, bardziej rozbudowanych tytułów.

Użytkownik dostaje SSD o pojemności 512 GB na dane, a RAM i przestrzeń dyskową można w przyszłości rozbudować. Na komputerze zainstalowany jest system Windows 10, więc po wyciągnięciu z pudełka i podłączeniu sprzęt jest gotowy do pracy.

Płyta główna dla wymagających - MSI MPG X570 Gaming Plus

MPG X570 Gaming Plus to propozycja dla osób szukających większej wydajności. Sytuacja na runku podzespołów komputerowych nie rozpieszcza, ale płyta główna od MSI jest bardzo dobrą bazą pod nową stacjonarkę.

Płyta główna z pudełkiem MSI MPG X570 Gaming PlusMPG umożliwia zastosowanie konsumenckich podzespołów z najwyższej półki, więc mocy obliczeniowej do nauki, ani do gier na pewno nie zabraknie. Chipset X570 pozwala na zainstalowanie procesorów AMD Ryzen trzeciej i czwartej generacji. Konstrukcja radiatorów i złącze zasilania procesora umożliwia undervolting i overclocking.

Płyta główna MSI MPG X570 Gaming PlusMówi się, że RAM-u nigdy nie jest za dużo. Tu zainstalować można 4 kości o pojemności do 128GB i taktowaniu do 4400 MHZ (*3466 MHz dla architektury Zen 2). Użytek z PCIe 4.0 zrobią nowe karty graficzne i kompatybilne dyski M.2. Pamięci na dane nie powinno zabraknąć, bo w sumie podłączyć można 6 dysków – 2 M.2 i 4 SATA.

Na płycie nie mogło zabraknąć RGB. Resztę konstrukcji uzupełniają między innymi system dźwiękowy audio boost i pokaźny zestaw portów.

Mysz i fotel - podstawa ergonomicznego stanowiska

Wygodne stanowisko komputerowe wpływa na efektywność nauki. MSI Clutch GM41 Lightweight Wireless to gryzoń wygodny i lekki – waży jedynie 74 gramy. Nawet obfite w naukę dni nie powinny prowadzić do zmęczenia czy bólu nadgarstka.

Design myszy MSI Clutch WirelessJest to także sprzęt bezprzewodowy. Brak kabla nie ogranicza ruchów, co przyda się przy rozłożonych na biurku podręcznikach. Akumulator wystarczy na nawet 80 godzin działania.

Po wypełnieniu wszystkich obowiązków można pozwolić sobie na gaming. W tym zastosowaniu przydadzą się precyzyjny sensor Pixart PAW 3370 o rozdzielczości do 20000 DPI, niskie opóźnienie wynoszące 1 ms i niemal pozbawione tarcia ślizgacze.

Sensor myszy MSI Clutch WirelessZastosowane przyciski mają żywotność na poziomie 60 milionów kliknięć. Nie zabrakło także efektownego podświetlenia RGB.

Przewiewny i wytrzymały - fotel MSI MAG CH130 I Repeltek Fabric

Komputer i peryferia są niezwykle istotne, jednak prawdopodobnie fotel ma największy udział w komforcie, jakie zapewnia stanowisko. MSI MAG CH130 umożliwia regulację siedziska, oparcia i podłokietników, co w połączeniu z komfortowym kształtem przekłada się na wyjątkową ergonomię. Ponadto oparcie można odchylić o 150 stopni - CH130 sprawdzi się również podczas relaksu.

Design fotela MSI MAG CH130Fotel pokryto wyjątkowym materiałem Repeltek Fabric. Jest przewiewny, co zapewnia komfort termiczny nawet w letnie, gorące dni. Nawet ciekawiej wypadają pozostałe cechy. Materiał jest miękki, łatwo się czyści, a także jest odporny na wodę, zadrapania i ścieranie. Brud ani ślady pazurów nie będą odwracały uwagi od nauki.

Gaming na fotelu MSI MAG CH130

Do nauki, ale nie tylko!

Polecane urządzenia świetnie sprawdzą się na różnych szczeblach edukacji. Niezależnie czy będą służyły do nauki zdalnej, czy ich rola ograniczy się do pomocy przy zadaniach domowych. Nie należy jednak zapominać o gamingowym rodowodzie marki. Polecane sprzęty świetnie sprawdzą się także w rozrywce, a odpoczynek jest niezbędnym składnikiem efektywnej nauki.

W komputerze AIO w grach brakować może płynności obrazu, natomiast płyta główna, myszka i fotel to urządzenia, które w gamingu odnajdą się rewelacyjnie. Z takim wyposażeniem można skutecznie wojować na wirtualnych polach bitew.

blog comments powered by Disqus
Powrót do szkoły z MSI - Nauka jeszcze nie była tak komfortowa!