PODPOWIEDZI:
PODPOWIEDZI:

Ranking Głośników komputerowych | Najlepsze polecane Głośniki komputerowe 2024

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 4.3, Głosów: 3

W tym dziale przygotowaliśmy najnowsze rankingi głośników komputerowych. Stworzone zostały przez naszych redaktorów i mogą pomóc Ci wybrać najlepszy produkt. Pod listą aktualnych zestawień możesz też przeczytać wartościowe porady zakupowe. Dzięki nim poznasz najważniejsze cechy i parametry sprzętu z tej kategorii. Połączenie polecanych produktów z przewodnikiem „jak kupić” będzie dla Ciebie gwarancją dobrze wydanych pieniędzy.

Poz.ObrazekNazwaTu kupisz najtaniej
1Edifier S3000 Pro Edifier S3000 Pro S3000 Pro to najnowsze monitory wyprodukowane przez Edifiera. W odróżnieniu od swojego poprzednika zestaw S3000Pro legitymuje się mocą 256W RMS. Kliknij aby się przekonać!
2Logitech Z-906 Logitech Z906 Głośniki 5.1 DTS 980-000468 Przydadzą się także następujące złącza: 3,5 mm minijack|AUX. Kolor sprzętu to: Czarny. Logitech Z906 Głośniki 5.1 DTS 980-000468 to solidnie grające i wykonane głośniki. Przeznaczenie omawianego modelu jest następujące: Muzyka|Filmy. Logitech Z906 Głośniki 5.1 DTS 980-000468 mogą stać się idealnym produktem dla fanów muzyki w dobrej jakości. Sprawdź sam
3Edifier S2000MKIII Edifier S2000MKIII Edifier S2000MKIII to zaawansowane technologicznie kolumny aktywne, które zadowolą nawet najbardziej wymagających użytkowników.  Sprawdź sam
4LG UltraGear GP9 LG UltraGear GP9 Głośnik gamingowy LG UltraGear został specjalnie zaprojektowany, aby zapewnić dokładne i realistyczne wrażenia w grach. Zapewnia dźwięk o wysokiej rozdzielczości i częstotliwości próbkowania, który daje bogactwo wrażeń i w pełni odwzorowuje oryginalny dźwięk analogowy. Sprawdź sam
5Edifier Airpulse A200 Edifier Airpulse A200 Airpulse A200 to para kompaktowych głośników, która łączy w sobie jakość dźwięku monitora referencyjnego (głośników studyjnych) i estetyczny wygląd ponadczasowej stylistyki retro. Będą one ucztą dla twoich oczu dzięki pięknej, naturalnej, drewnianej obudowie. Polecany model
6Modecom Eclipse 180 Modecom Eclipse 180 Aktywny zestaw 2.0 z modułem Bluetooth to potężne głośniki dla osób, które mają wymagające ucho i nie za dużo miejsca na rozbudowany sprzęt audio. Zestaw zaskakuje czystością dźwięków. Sprawdź sam
7EdifierS880DB Edifier S880DB Zestaw kompaktowych głośników 2.0 z technologią Hi-Res Audio. Sprawdź sam
8Edifier S760D 5.1 Edifier 5.1 S760D Edifier s760D to głośniki do komputera w systemie 5.1, które charakteryzuje duża moc znamionowa na poziomie 540 W. Duża moc i rozmiar sprawiają, że te głośniki Edifier mogą stać się czymś. Ten też ma niezłą cenę

Wybór głośników komputerowych może stanowić wyzwanie, szczególnie jeśli nie jesteś pewien czego szukać w konkretnych modelach, aby spełnić swoje oczekiwania. Podczas tworzenia rankingów braliśmy pod uwagę kilka aspektów, które składały się na ogólną ocenę i pozycję konkretnych modeli w poszczególnych zestawieniach.

Ten kilkuminutowy tekst pozwoli Ci łatwiej poruszać się po naszych zestawieniach głośników komputerowych, a także uzbroi w wiedzę przydatną podczas zakupów. Dzięki temu podejmiesz pewniejszą decyzję oraz zaopatrzysz się w porcję przydatnych informacji na przyszłość. Wszystkie te informacje znajdziesz w trzech podpunktach, czyli aspekty techniczne, technologie i standardy oraz dodatki.

Najważniejsze parametry techniczne głośników komputerowych

Moc

Podstawowy aspekt, który tyczy się wielu urządzeń audio w tym najlepszych głośników komputerowych. Informuje o tym, jak głośno i wyraźnie bez żadnych zakłóceń będzie w stanie zagrać dany zestaw głośników. Oczywiście nie jest to jedyna rzecz, która na to wpływa, ale po tej wartości wstępnie rozpoznaje się możliwości nagłośnieniowe danego sprzętu.

W przypadku poszczególnych modeli zauważysz dwie wartości mocy. Mowa o mocy maksymalnej i RMS. Wartość, która interesuje nas w rankingu głośników komputerowych, to RMS, czyli moc znamionowa. Określa ona średnią i bezpieczną moc, z której korzysta układ.

Pasmo przenoszenia

Ten element specyfikacji technicznej informuje, na jakim zakresie częstotliwości dany model może przesyłać dźwięk. W teorii im szersze pasmo, tym lepiej dla słuchacza, który odbiera nie tylko dźwięki z widma słyszalnego. Przyjmuje się, że słyszymy na paśmie od 20 do 20.000 Hz, choć górna granica często znajduje się niżej. Wibracje odbieramy także ciałem, a szersze pasmo przenoszenia pozwala bez ograniczeń wybrzmieć wszystkim dźwiękom.

Niemniej przy tworzeniu rankingów razem z pasmem przenoszenia pod uwagę braliśmy rozmiar głośników. Kompaktowy sprzęt z powodu technicznych ograniczeń nie jest w stanie osiągnąć najniższych tonów, czyli basów.

Układ głośników

Pośród naszych zestawień znajdziesz te, które są dedykowane konkretnym układom głośników komputerowych, takich jak 2.1, 5.1 czy 2.0. W tych przypadkach selekcja jest oczywista, gdyż przy doborze kierujemy się konkretną konstrukcją. Jeśli chodzi o inne zestawienia - wtedy wszystko tyczy się możliwości poszczególnego modelui jak wpasowują się w myśl przewodnią konkretnego zestawienia.

Połączenia kablowe

Większa ilość połączeń to wzrost funkcjonalności, a w przypadku jakiegokolwiek sprzętu elektronicznego to zawsze podnosi atrakcyjność konkretnego modelu. Do sprawy podchodzimy rozsądnie i nie wymagamy od tanich modeli wielu złączy. One oferują inne atuty.

Dodatkowe złącza to komfort wyboru preferowanego przewodu oraz możliwość podłączenia większej ilości urządzeń jednocześnie. Dlatego urządzenia wyposażone w dodatkowe złącza lądowały na wyższych miejscach poszczególnych zestawień w rankingu głośników do komputera.

Wykorzystane materiały

Choć podczas tworzenia zestawień ciężko mieć 100% pewność, jak wytrzymałe będą konkretne materiały, to dobór odpowiednich rozwiązań informuje o tym, z jaką jakością mamy do czynienia. Mowa tu nie tylko o obudowach z płyty MDF, ale także wykorzystanych materiałach przy tworzeniu membran przetworników czy tworzywach sztucznych wykorzystanych przy głośnikach satelitarnych.

Wszystkie dostępne informacje bierzemy pod uwagę i zestawiamy je z ceną produktu. Tak by stworzyć opinię na podstawie zależności pomiędzy jakością a ceną.

Rozwiązania konstrukcyjne

Tutaj pod uwagę bierzemy kilka rozwiązań, które wpływają na budowę samych głośników. Najbardziej interesującym rozwiązaniem jest wentylowana komora bass reflex, która pozwala wygenerować niższe częstotliwości. Z reguły wykorzystywana w średnich czy większych głośnikach lub głośnikach niskotonowych w zestawach z subwooferem.

Poza tym zdarzają się modele, które charakteryzuje ciekawa konstrukcja samej obudowy. Na przykład przetworniki ustawione pod kątem, by dźwięk docierał bliżej uszu użytkownika, czy możliwość złożenia satelit i stworzenia soundbaru. Każde z tych rozwiązań to atrakcyjny dodatek, który wpływa na ocenę - pomimo że nie jest to czynnik decydujący.

Technologie i standardy w dobrych głośnikach PC

Bluetooth

Podstawowy standard komunikacji bezprzewodowej, który występuje w wielu modelach - od tanich po najdroższe głośniki do komputera. Choć ten element wyposażenia sprzętu w tym rankingu nie jest obowiązkowy, to jego obecność wpływa bardzo pozytywnie na ocenę urządzenia. Ciężko natomiast, by połączenie bezprzewodowe przykryło ogólne braki urządzenia.

Kolejnym element w przypadku połączenia Bluetooth jest jego wersja. Tutaj im wyższa, tym przychylniejszym okiem spoglądaliśmy na samo urządzenie. Tak samo jednak jak w przypadku samej obecności standardu - nie jest to najważniejszy element ogólnej oceny, a bardzo przyjemny dodatek, który podnosi atrakcyjność modelu.

aptX

Razem z łącznością Bluetooth idą także kodeki, w tym jeden szczególny, czyli aptX. Ten pozwala na zwiększenie przepustowości przesyłanego sygnału, co bezpośrednio przekłada się na lepszą jakość dźwięku. Oczywiście nie jest to element szeroko spotykany w głośnikach komputerowych i znajdziesz go tylko na wyższej półce. Nie zmienia to natomiast faktu, że obecność tego kodeka znacząco wpływa na brzmienie. Dlatego zawsze, gdy sprzęt go oferuje, zaznaczamy to w naszych zestawieniach.

Standardy Dolby

Sprzęt, który wykorzystuje technologie stworzone przez firmę Dolby, to produkt dobrej jakości. Różnych standardów związanych z Dolby jest na tyle dużo, że nie ma sensu omawiać ich z osobna. Istotnym faktem jest, że certyfikaty tej firmy to oznaka przyzwoitej jakości dźwięku. Oczywiście na próżno szukać ich w tanim sprzęcie, jednak gdy model nimi dysponuje, zawsze wpływa to pozytywnie na jego ocenę i pozycję w rankingu.

THX

THX jest standardem, który dotyczy organizacji przestrzeni dźwiękowej w głośnikach komputerowych. Informuje także o tym, że spełnione zostały wysokie standardy jakościowe, jeśli chodzi o wykonanie samego sprzętu. Ten certyfikat ma konkretne zastosowanie w przypadku głośników komputerowych. Konstrukcje, które z niego korzystają, nadają się szczególnie do oglądania filmów i grania w gry.

Brak wszechstronności w kwestii brzmienia można odebrać jako minus. Niemniej jednak wysoki standard, który zapewnia certyfikat, sprawia, że modele nim oznaczone zyskują w zestawieniach.

Inne technologie poprawiające dźwięk

Pośród technologii, standardów i certyfikatów, które wpływają na jakość dźwięku, jest naprawdę spora różnorodność. Często są to autorskie rozwiązania producenta, które w jakiś sposób poprawiają jakość bądź symulują środowisko, czym rekompensują techniczne ograniczenia konstrukcji. Te rzeczy znacząco wpływają na nasz odbiór konkretnych modeli w danych zestawieniach.

Dodatki w topowych głośnikach komputerowych

Dostępność USB Flash

To jeden z tych elementów wyposażenia, który podbija funkcjonalność danego sprzętu. Nie jest to żaden niezbędny element głośników komputerowych, jednak pozwala na stworzenie autonomicznego zestawu grającego z pendrivem. Dlatego właśnie urządzenia z tą funkcją otrzymywały mały plusik podczas tworzenia zestawień.

Moduł radiowy

Kolejny element wyposażenia, do którego mamy podobne podejście jak do wszystkich dodatków. Przydatny element, który urozmaica funkcjonalność danego modelu. Na próżno go jednak szukać w profesjonalnych głośnikach, które skupiają się przede wszystkim na topowej jakości dźwięku. Ta funkcja występuje zazwyczaj jedynie w układach 2.1, gdzie subwoofer spełnia zadanie odbiornika fali.

Tryby pracy

Ta funkcja dodatkowa występuje rzadko i raczej pośród droższych głośników. Przede wszystkim poszerza ich zastosowanie w przypadku, gdy sytuacja wymaga konkretnego brzmienia głośnika. Objawia się w różnych formach - aplikacji do konfiguracji EQ czy predefiniowanych trybach pracy. Natomiast efekt to po prostu wzrost zainteresowania danym urządzeniem podczas wybierania produktów do zestawienia.

Oświetlenie RGB

Przydatne, gdy ktoś próbuje upiększyć stanowisko komputerowe czy zależy mu na dodatkowych efektach wizualnych. LED-owe oświetlenie nie jest niczym, bez czego nie można się obejść, a niektórym to nawet przeszkadza. Niemniej zawsze można je wyłączyć, więc nie traktujemy jako minus w żadnym stopniu. Podczas oceny produktu ważne jest, jak bardzo programowalny jest moduł i jak bogate jest samo oświetlenie. Dopiero głębsza analiza pozwala finalnie ocenić dane urządzenie pod tym kątem.

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 4.3, Głosów: 3
blog comments powered by Disqus