PODPOWIEDZI:

Tanie głośniki komputerowe do 100 złotych | TOP 5 |

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Tracer Mark BT USBTracer Mark BT USB99.99 zł
2Creative Pebble V2Creative Pebble V2109.99 zł
3Logitech Z150Logitech Z150109 zł
4Creative Pebble 2.0Creative Pebble 2.089.99 zł
5Defender Z4Defender Z459.99 zł
Tanie głośniki komputerowe do 100 złotych | TOP 5 |

Tanie głośniki komputerowe do 100 złotych nie są urządzeniami z najwyższej półki. Niemniej nie oznacza to, że przy skromnym budżecie nie znajdziesz stosunkowo solidnego sprzętu. W takiej sytuacji pojawia się pytanie: Jakie tanie głośniki komputerowe do 100 złotych wybrać? Odpowiada na nie poniższe zestawienie.

Na rynku znajdziesz mnóstwo tanich głośników komputerowych do 100 złotych. Sam wybór może być więc nieco utrudniony, gdy poszukujesz sprzętu wartego uwagi. W ramach pomocy znalazłem dla Ciebie kilka urządzeń, które opłaca się wybrać w tym przedziale cenowym. Poza tym znajdziesz poniżej kilka spraw istotnych przy zakupie tanich głośników do komputera.

Tanie głośniki komputerowe do 100 złotych - opinie

1. Tracer Mark BT USB

Głośniki komputerowe Tracer Mark BT USB

Moc [W]

12

Maksymalne pasmo przenoszenia [Hz]

18.000

Minimalne pasmo przenoszenia [Hz]

100

Materiał wykończenia

tworzywo sztuczne

Łączność bezprzewodowa

TAK

Wejście na słuchawki

TAK

Link do sklepu

Tracer Mark BT USB w ofercie Media Expert

Na pierwszym miejscu głośniki w układzie 2.0 Tracer Mark BT USB. Ten model charakteryzuje się największą mocą znamionową w tym zestawieniu, która wynosi 12 watów. Poza tym jako jedyny oferuje połączenie bezprzewodowe Bluetooth. Dzięki temu możesz podłączyć dwa urządzenia jednocześnie. Taki zestaw w urządzeniu za tę cenę to naprawdę dobry deal.

Plusem jest także fakt, że ten model nie obiecuje gruszek na wierzbie. Minimalne pasmo przenoszenia jest stosunkowo wysokie, ciężko bowiem spodziewać się po tego rodzaju konstrukcji pełnych głębokich basów.

Nie ma tu oświetlenia RGB czy funkcji dodatkowych, poza wejściem słuchawkowym. Taka prostota informuje, że cenę, którą płacisz, inwestujesz w istotne elementy, a nie zbędne dodatki. Tego rodzaju prostoty poszukiwałem właśnie pośród produktów z tej kategorii.

Zasilanie zachodzi z portu USB, ten sprzęt nie wymaga dodatkowego gniazdka i przewodu zasilającego. To sprawi, że użytkowanie będzie łatwiejsze.

2. Creative Pebble V2

Głośniki komputerowe Creative Pebble V2

Moc [W]

8

Maksymalne pasmo przenoszenia [Hz]

17.000

Minimalne pasmo przenoszenia [Hz]

100

Materiał wykończenia

tworzywo sztuczne

Łączność bezprzewodowa

NIE

Wejście na słuchawki

NIE

Link do sklepu

Creative Pebble V2 w ofercie RTV Euro AGD

Drugie miejsce zestawienia to również głośniki w układzie 2.0 - Creative Peeble V2. Plusem tego modelu jest przede wszystkim kompaktowość i ciekawa konstrukcja.

Te niewielki głośniki mają umieszczone przetworniki w obudowie pod kątem 45 stopni. Dzięki temu dźwięk kierunkowany jest w stronę uszu użytkownika zamiast w okolice klatki piersiowej. Przy niewielkich głośnikach z węższym brzmieniem jest to korzystne rozwiązanie poprawiające wrażenia słuchowe.

Ten model nie wymaga podłączenia z zasilaczem do funkcjonowania. Wystarczy przewód USB typu C podłączyć do komputera. Jeśli korzystasz ze starszego sprzętu, w zestawie znajduje się przejściówka na USB typu A. Gdy chcesz wykorzystać pełną moc głośników, włącz tryb High Gain. W przeciwieństwie do starszych modeli z serii Peeble nie wymaga do tego dodatkowego zasilacza, złącze USB w pełni wystarczy.

Peeble V2 oferują też dłuższy przewód pomiędzy głośnikami względem poprzedniego modelu. W tej wersji jest 1,35 metra.

3. Logitech Z150

Głośniki komputerowe Logitech Z150

Moc [W]

3

Maksymalne pasmo przenoszenia [Hz]

b/d

Minimalne pasmo przenoszenia [Hz]

b/d

Materiał wykończenia

tworzywo sztuczne

Łączność bezprzewodowa

NIE

Wejście na słuchawki

TAK

Link do sklepu

Logitech Z150 w ofercie Ceneo

Ostatnie miejsce podium to głośniki Logitech Z150. Choć nie jest to największa duma, jeśli chodzi o głośniki komputerowe firmy Logitech, to w tej klasie wyglądają naprawdę solidnie.

Tak jak lider zestawienia nie kusi zbędnymi bajerami, a stawia na prostą i minimalistyczną konstrukcję. Głośniki te są przy tym kompaktowe, zmieszczą się na każdym stanowisku komputerowym. Z ciekawych i prostych dodatków ten model oferuje dodatkowe złącze AUX, gdybyś chciał podłączyć jednocześnie na przykład komputer i telefon.

4. Creative Pebble 2.0

Głośniki komputerowe Creative Pebble 2.0

Moc [W]

4.4

Maksymalne pasmo przenoszenia [Hz]

17.000

Minimalne pasmo przenoszenia [Hz]

100

Materiał wykończenia

tworzywo sztuczne

Łączność bezprzewodowa

NIE

Wejście na słuchawki

NIE

Link do sklepu

Creative Pebble 2.0 w ofercie RTV Euro AGD

Czwarte miejsce to Creative Pebble 2.0, czyli poprzednia wersja sprzętu z 2 miejsca. To, co łączy oba te modele, to ciekawa konstrukcja obudowy z przetwornikiem ułożonym pod kątem 45 stopni, co lepiej kierunkuje dźwięk. Niestety, ta wersja nie oferuje trybu High Gain, który zwiększa moc znamionową.

Nie zmienia to natomiast faktu, że ten sprzęt to bardzo kompaktowe głośniki, które wpasują się każdą przestrzeń. Jeśli zależy Ci na mobilności zestawu nagłośnieniowego, to Pebble są dla Ciebie idealne. Ponadto prezentują naprawdę przyzwoitą jakość jak na urządzenie w cenie około 90 złotych.

5. Defender Z4

Głośniki komputerowe Defender Z4

Moc [W]

11

Maksymalne pasmo przenoszenia [Hz]

20.000

Minimalne pasmo przenoszenia [Hz]

50

Materiał wykończenia

tworzywo sztuczne

Łączność bezprzewodowa

NIE

Wejście na słuchawki

NIE

Link do sklepu

Defender Z4 w ofercie RTV Euro AGD

Na ostatnim miejscu dość budżetowa propozycja, która przy okazji wyróżnia się w tym zestawieniu układem 2.1. Mowa o modelu Defender Z4. Nie oszukujmy się, temu modelowi daleko do najlepszych modeli 2.1.

Takie rozwiązanie sprawia jednak, że niskie tony są przeniesione na subwoofer, przez co dźwięk nieco lepiej się rozjedzie po pomieszczeniu. Do tego powoduje to, że moc samego układu jest większa, co przełoży się na nieco pełniejszy dźwięk, oczywiście w granicach rozsądku.

Subwoofer jest wyposażony w wentylowaną komorę bass reflex, co pozwoli osiągnąć głośnikom niższe częstotliwości, przez co także głębszy bas. Dużym plusem jest także naprawdę niska cena w okolicach 60 złotych. Jeśli szukasz czegoś niedrogiego, to będzie wybór dla Ciebie.

Zobacz inne rankingi głośników komputerowych:

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru tanich głośników komputerowych do 100 złotych?

  • Rozmiar głośnika - w tym pułapie cenowym ciężko o duże i potężne kolumny, które zajmowałyby dużo miejsca. Niemniej dalej znajdziesz tu konstrukcje o różnych rozmiarach, a czasem nawet i głośniki w układzie 2.1. Dobrze byś rozplanował odpowiednią ilość miejsca na biurku, tak by wycisnąć z układu jak najwięcej. W razie niewielkiej przestrzeni najlepiej postawić na kompaktową konstrukcję
  • Moc - moc to podstawowy wskaźnik, który informuje o tym, jak mocno będą w stanie zagrać dane głośniki. W przypadku tanich głośników do komputera nie spodziewaj się potężnej mocy. Niemniej jednak i w tej klasie znajdziesz różnice pomiędzy sprzętami. Warto stawiać na te z większą mocą. Zagrają one głośniej i wyraźniej.
  • Technologie dodatkowe - zazwyczaj w zestawieniach znajdujących się w rankingu głośników komputerowych polecam zapoznać się z technologiami dodatkowymi, które występują w tych urządzeniach. W przypadku tanich głośników do komputera odradzam poszukiwania zaawansowanych technologii. Wynika to z faktu, że w przypadku tanich urządzeń producenci czasem mydlą oczy i informują o wykorzystaniu jakiejś funkcji, dodatku, technologii. Z reguły nie działają one tak jak w profesjonalnych głośnikach komputerowych. W tej klasie najlepiej stawiać na proste konstrukcje bez zbędnych dodatków.

Podsumowanie

Nie stać się na luksusowe głośniki komputerowe? Twój monitor nie ma wbudowanych przetworników? Wtedy odpowiednim rozwiązaniem będą właśnie tanie głośniki komputerowe do 100 złotych. Warto pamiętać, że takim urządzeniom daleko do najlepszych modeli i nie należy wymagać od nich zbyt wiele. W takim przypadku najlepiej stawiać na proste konstrukcje, które nie obiecują za dużo - przy takiej cenie obietnice mogą zostać niespełnione.

blog comments powered by Disqus
Tanie głośniki komputerowe do 100 złotych | TOP 5 |