PODPOWIEDZI:

Profesjonalne głośniki komputerowe | TOP 8 |

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Edifier S3000 ProEdifier S3000 Pro2999 zł
2Logitech Z-906Logitech Z-9061615 zł
3Edifier S2000MKIIIEdifier S2000MKIII1739 zł
4LG UltraGear GP9LG UltraGear GP92249.99 zł
5Edifier Airpulse A200Edifier Airpulse A2003549 zł
6Modecom Eclipse 180Modecom Eclipse 180999 zł
7EdifierS880DBEdifierS880DB1199 zł
8Edifier S760D 5.1Edifier S760D 5.12799 zł
Profesjonalne głośniki komputerowe | TOP 8 |

Z czym kojarzą Ci się profesjonalne głośniki komputerowe? Pierwsza rzecz, jaka mi przychodzi na myśl, to głośniki do komputera wykorzystywane przez producentów czy inżynierów dźwięku. Jest to jednak myślenie nieco ograniczone. Profesjonalny w tych głośnikach powinien być przede wszystkim dźwięk, aby dać Ci wrażenia brzmieniowe z najwyższej półki. W ich poszukiwaniu stajesz przed pytaniem: Jakie profesjonalne głośniki do komputera wybrać? Odpowie na nie poniższe zestawienie.

Nie musisz być specjalistą od dźwięku, żeby korzystać z profesjonalnych głośników komputerowych. Natomiast warto przed wyborem zapoznać się z różnymi aspektami, którymi rządzi się ten sprzęt.

Urządzenia z tej kategorii kosztują naprawdę sporo i choć rekompensują to w pełni, należy się porządnie zastanowić przed zakupem. By Ci to wszystko ułatwić, przygotowałem kilka propozycji produktów wartych uwagi. Poza tym znajdziesz tu cenne porady, na co zwrócić uwagę przy wyborze takiego sprzętu.

Profesjonalne głośniki komputerowe - opinie

1. Edifier S3000 Pro

Głośniki komputerowe Edifier S3000 Pro

Moc [W]

256

Maksymalne pasmo przenoszenia [Hz]

40.000

Minimalne pasmo przenoszenia [Hz]

38

Materiał wykończenia

płyta MDF

Łączność bezprzewodowa

TAK z aptX

Wejście na słuchawki

NIE

Link do sklepu

EDIFIER S3000 Pro w ofercie Media Expert

Na pierwszym miejscu fenomenalny model Edifier S3000 Pro. Te kolumny aktywne w układzie 2.0 posiadają certyfikat HiRes, dzięki czemu odtwarzają audio w rozdzielczości wyższej niż bezstratna jakość płyt CD. To gratka dla osób korzystających z serwisów streamingowych, które oferują wysokiej jakości muzykę (jak na przykład Tidal).

Dodatkowo wpłynie to na bardzo realistyczny i bogaty dźwięk przy grach czy filmach. Są to głośniki wielofunkcyjne, jednak zaprojektowane przede wszystkim do słuchania muzyki. Świadczą o tym chociażby tryby pracy, które ustawiają brzmienie monitorów pod konkretne wymagania użytkownika.

Tryby są 4:

  • CLASSIC - to odtwarzanie dźwięku Hi-Fi w klasyczny sposób.
  • MONITOR - oferuje dźwięk czysty, nieupiększony w żaden sposób. Szczególnie przydatny dla producentów i inżynierów dźwięku.
  • DYNAMIC - skupia się na wzmocnieniu dźwięku dla wyrazistych efektów. Przyda się także podczas grania w gry czy oglądania filmów.
  • VOCAL - podkreśla głos, który pozycjonowany jest bliżej użytkownika w widmie stereo.

Poza tym ten model korzysta z zaawansowanej karty dźwiękowej i cyfrowego przetwarzania sygnału, dzięki czemu generowany dźwięk jest bardzo wysokiej jakości.

Model wyposażono w standard Bluetooth w nowoczesnej wersji 5.0. Do urządzenia można w ten sposób podłączyć więcej niż jedno urządzenie jednocześnie. Dodatkowo połączenie bezprzewodowe działa z kodekiem aptX, który pozwala na przesyłanie sygnału o wysokiej rozdzielczości. Dźwięk bez kabli nie utyka i zadowoli nawet wymagających użytkowników.

2. Logitech Z906 5.1

Głośniki komputerowe Logitech Z906 5.1

Moc [W]

500

Maksymalne pasmo przenoszenia [Hz]

b/d

Minimalne pasmo przenoszenia [Hz]

b/d

Materiał wykończenia

tworzywo sztuczne

Łączność bezprzewodowa

TAK

Wejście na słuchawki

TAK

Link do sklepu

Logitech Z906 5.1 w ofercie Ceneo

Na drugim miejscu potężny zestaw 5 głośników i subwoofera Logitech Z906 5.1. Żeby odpowiednio skorzystać z tego urządzenia, potrzebna jest spora ilość miejsca. Rozmiar i moc sprawiają, że z powodzeniem wykorzystasz te głośniki do kina domowego. Co więcej, technologie, które zastosował Logitech w tym urządzeniu, nawet do tego zachęcają.

Z906 oznaczone są certyfikatem THX. To oznacza, że organizacja przestrzeni dźwiękowej i jakość materiałów spotyka się z surowymi wymaganiami standardów tego certyfikatu. THX opracowany przez Tomilsona Holmana powstał na potrzeby 6 części Gwiezdnych Wojen. Metoda jest na tyle oryginalna, że wykorzystuje się ją tylko w przypadku nagłaśniania filmów. Dlatego ten model nadaje się do nich świetnie. Tak samo będzie w przypadku gier, co pozwoli bardzo głęboko wejść w świat aktualnie ogrywanego tytułu.

Obecne jest tu także połączenie bezprzewodowe Bluetooth, a do urządzenia przewodem czy bez podłączysz jednocześnie 6 urządzeń. Swobodne przełączanie pomiędzy nimi zapewnia rozbudowany panel sterowania, który pozwala Ci korygować ustawienia dźwięku, a także bezprzewodowy pilot.

3. Edifier S2000MKIII

Głośniki komputerowe Edifier S2000MKIII

Moc [W]

130

Maksymalne pasmo przenoszenia [Hz]

40.000

Minimalne pasmo przenoszenia [Hz]

45

Materiał wykończenia

płyta MDF

Łączność bezprzewodowa

TAK z aptX

Wejście na słuchawki

NIE

Link do sklepu

Edifier S2000MKIII w ofercie RTV Euro AGD

Trzecie miejsce to kolejny model Edifier, tym razem S2000MKIII. Podziela on wszelkie dobroci, które oferuje lider tego zestawienia. Mowa tu przede wszystkim o certyfikacie HiRes, który świadczy o tym, że te głośniki odtwarzają dźwięk w jakości wyższej niż bezstratna jakość płytowa. W praktyce oznacza to tyle, że korzystając z pliku źródłowego o wysokiej rozdzielczości, odtworzysz nieskazitelny dźwięk, który zadowoli nawet wymagających słuchaczy.

Poza tym, tak jak S3000 Pro, ten model pozwala wybrać jeden z 4 trybów pracy, które korygują dźwięk do aktualnych potrzeb użytkownika. Jest tryb dynamiczny, który przyda się szczególnie w grach czy filmie, tryb monitorów, gdzie dźwięk nie jest poddawany żadnym ulepszeniom, co jest szczególnie ważne przy obróbce oraz produkcji dźwięku.

Połączenie Bluetooth wspiera kodek aptX, dzięki czemu nie musisz obawiać się utraty jakości przy dźwięku bezprzewodowym. Kodek sprawia, że zwiększa się przepustowość sygnału bezprzewodowego, co bezpośrednio przekłada się na głębię, przestrzenność i czystość dźwięku.
Przegrywa z liderem pod kątem mocy samych kolumn, które oferują RMS dwukrotnie mniejszy.

4. LG UltraGear GP9

Głośnik komputerowy LG UltraGear GP9

Moc [W]

20

Maksymalne pasmo przenoszenia [Hz]

b/d

Minimalne pasmo przenoszenia [Hz]

b/d

Materiał wykończenia

tworzywo sztuczne

Łączność bezprzewodowa

TAK

Wejście na słuchawki

TAK

Link do sklepu

LG UltraGear GP9 w ofercie Media Expert

Zaraz za podium niepozorny LG UltraGear GP9. Ten model to całkowite przeciwieństwo dotychczas przedstawianych potworów, które imponowały mocą i rozmiarem. Ten niewielki pojedynczy głośnik i gamingowy soundbar zmieści się na każdym biurku, a oferuje sporo w kwestii dźwięku i funkcjonalności, nie znalazł się tu przecież przypadkowo.

Przede wszystkim należy zacząć od tego, że urządzenie jest wyposażone w nowoczesny przetwonik cyfrowo-analogowy, który oferuje także dynamiczną redukcję szumów. Tak jak modele od Edifiera, oznaczony jest certyfikatem HiRes, co zapewnia odtwarzanie dźwięku najwyższej jakości. Dodatkowo w oparciu o bazę danych HRTF (czyli jak dźwięk rozchodzi się w przestrzeni 3D) LG stworzyło technologię LG 3D Gaming, która znajduje się w tym modelu. To zapewnia wirtualny dźwięk przestrzenny i symulowanie środowiska kilku głośników.

Jeśli chodzi o funkcjonalność, to UltraGear GP9 oferuje połączenie bezprzewodowe. Oprócz tego sam głośnik działa bezprzewodowo nawet do 6 godzin. Zabierzesz go więc w każde miejsce w domu czy poza nim. Dostosujesz ustawienia dźwięku z pomocą dedykowanej aplikacji, możesz też skorzystać z predefiniowanych trybów do gier FPS i RTS. Przyciski do uruchomienia konkretnych trybów znajdują się na górze obudowy.

W głośnik wbudowany jest także mikrofon z dynamiczną redukcją szumów, która wycisza dźwięki gry, dzięki czemu nie musisz korzystać z dodatkowego mikrofonu do komunikacji podczas gry.

5. Edifier Airpulse A200

Głośniki komputerowe Edifier Airpulse A200

Moc [W]

130

Maksymalne pasmo przenoszenia [Hz]

20.000

Minimalne pasmo przenoszenia [Hz]

46

Materiał wykończenia

płyta MDF

Łączność bezprzewodowa

TAK z aptX

Wejście na słuchawki

NIE

Link do sklepu

Edifier Airpulse A200 w ofercie RTV Euro AGD

Na 5 miejscu wracamy do marki Edifier, tym razem Edifier Airpulse A200. Tak jak poprzednicy od tego producenta, ten model to dwie kolumny aktywne o dużych rozmiarach. Nie jest to jednak jedyna rzecz, która łączy go z wcześniejszymi produktami. Tak jak dwa poprzednie modele, ten oferuje 4 programowalne tryby pracy. Za ich pomocą dostosujesz brzmienie głośników do aktualnej potrzeby - niezależnie, czy oglądasz film bądź pracujesz z dźwiękiem.

A200 są wyposażone w połączenie bezprzewodowe Bluetooth, które wspiera kodek aptX. Ten zapewnia wyższą przepustowość sygnału, co przekłada się bezpośrednio na wyższą jakość. Obudowa wykonana z płyty MDF zmniejsza rezonans akustyczny, dzięki czemu niskie tony będą czystsze.

6. Modecom Eclipse 180

Głośniki komputerowe Modecom Eclipse 180

Moc [W]

180

Maksymalne pasmo przenoszenia [Hz]

22.000

Minimalne pasmo przenoszenia [Hz]

35

Materiał wykończenia

płyta MDF

Łączność bezprzewodowa

TAK Z aptX

Wejście na słuchawki

NIE

Link do sklepu

Modecom Eclipse 180 w ofercie Media Expert

Mała odmiana od głośników Edifier, niemniej Modecom Eclipse 180 to nadal dwie aktywne kolumny o sporej mocy i rozmiarze. Tak jak inne modele tego typu, przetworniki w Eclipse 180 obudowane są drewnianą płytą. To zmniejszy rezonans i zapewni czystszy bas.

Oferuje także połączenie bezprzewodowe z kodekiem aptX, który zwiększa przepustowość sygnału, co z kolei bezpośrednio przekłada się na jakość samego dźwięku. W przeciwieństwie do Edifierów ten sprzęt korzysta jednak z nieco starszego standardu Bluetooth 4.0. Choć nie jest to najwyższa wersja, to dalej będzie działać skutecznie.

7. Edifier S880DB

Głośniki komputerowe Edifier S880DB

Moc [W]

88

Maksymalne pasmo przenoszenia [Hz]

20.000

Minimalne pasmo przenoszenia [Hz]

55

Materiał wykończenia

płyta MDF

Łączność bezprzewodowa

TAK

Wejście na słuchawki

TAK

Link do sklepu

Edifier S880DB w ofercie Media Expert

Powrót do firmy Edifier, która zostanie na tapecie już do samego końca tego zestawienia. Edifier S880DB to kolejne kolumny aktywne tego producenta, które jednocześnie cechują się najmniejszą mocą znamionową w tym zestawieniu. Oczywiście nie oznacza to, że te głośniki są słabe. W żadnym wypadku - 88 watów mocy to całkowicie wystarczająca ilość do wypełnienia dźwiękiem nawet dużego pomieszczenia.

Te monitory mniejszą moc rekompensują stosunkowo niższą ceną, będzie to dobry wybór dla tych, którzy poszukują porządnych wrażeń muzycznych w okolicach 1200 złotych. Z wcześniejszymi modelami łączy je możliwość połączenia bezprzewodowego, jednak bez aptX. Poza tym oferują one wcześniej wspomniane 4 tryby pracy, dzięki którym dostosujesz brzmienie do wymagań danej sytuacji.

8. Edifier 5.1 S760

Głośniki komputerowe Edifier 5.1 S760

Moc [W]

540

Maksymalne pasmo przenoszenia [Hz]

20.000

Minimalne pasmo przenoszenia [Hz]

42

Materiał wykończenia

płyta MDF

Łączność bezprzewodowa

NIE

Wejście na słuchawki

NIE

Link do sklepu

Edifier 5.1 S760 w ofercie Ceneo

Na ostatnim miejscu Edifier 5.1 S760. To drugi obok Logitech Z906 zestaw głosników 5.1 w tym materiale. Charakteryzuje się potężnym RMS, który jest najwyższy w całym zestawieniu. Dzięki swojej konstrukcji te głośniki mogą swobodnie stać się podstawowym nagłośnieniem kina domowego, a nie tylko głośnikami do komputera.

Głośnik niskotonowy znajduje się w obudowie z drewnianej płyty MDF, dzięki czemu nie zachodzi w jej środku zbędny rezonans. To przekłada się na czystsze brzmienie niższych tonów. Ten sprzęt oferuje także sporo połączeń przewodowych w tym 3 optyczne i 6 złączy RCA. Dzięki temu masz pełną dowolność w podłączaniu wszelkich urządzeń domowych do głośników.

Sprawdź inne zestawienia głośników komputerowych:

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru profesjonalnych głośników komputerowych?

  • Moc - to podstawowa wartość ze specyfikacji technicznej, na którą należy zwracać uwagę przy wyborze. Informuje o tym, jak głośno bez zakłóceń urządzenie jest w stanie zagrać. W specyfikacjach pojawiają się różne typy tej wartości. Istotny jest RMS, czyli średnia bezpieczna moc układu. Oczywiście im więcej, tym lepiej, ale są pewne ograniczenia, przede wszystkim konstrukcyjne.
  • Rozmiar głośnika - ma to bezpośredni związek z mocą, ale nie tylko. Im większy głośnik, tym w teorii większa moc. Choć nie zawsze tak jest, większe głośniki mają potencjał na mocniejsze brzmienie. Rozmiar należy także brać pod uwagę podczas doboru głośników pod konkretne stanowisko komputerowe. Nie zawsze duże kolumny będą idealnym rozwiązaniem i warto przemyśleć zagospodarowanie przestrzeni przed zakupem.
  • Układ głośników - tak samo jak rozmiar tyczy się to organizacji stanowiska komputerowego. Głośniki 5.1 zajmą zdecydowanie więcej miejsca niż kolumny niedużych rozmiarów. Warto natomiast pamiętać, że w tej kategorii ciężko o kompaktowy sprzęt. Profesjonalne głośniki muszą profesjonalnie grać, a trudno to uzyskać w niewielkiej konstrukcji.
  • Technologie dodatkowe - gdy zrozumiesz, do czego służą odpowiednie technologie wpakowane w konkretny sprzęt, łatwiej będzie Ci profilować go do własnych potrzeb. Takie technologie to rozwiązanie tyczące się łączności, ale też bezpośrednio pracy samego sprzętu w kwestiach konstrukcyjnych czy brzmieniowych.
  • Dostępne rodzaje łączności - profesjonalne głośniki do komputera muszą dawać pewną swobodę w kwestii łączności. Nie tylko poprzez bezprzewodowy Bluetooth, ale także kablowo. Dobre urządzenia pozwolą Ci na połączenie kilku sprzętów jednocześnie czy umożliwią wybór konkretnego łącza, z którego chcesz skorzystać.
  • Zastosowanie - gdy decydujesz się na profesjonalny sprzęt, musisz liczyć się ze sporym wydatkiem. W całym rankingu głośników komputerowych zaznaczam, jak ważne jest zdefiniowanie własnych potrzeb przed zakupem. W tym przypadku jest to szczególnie istotne. Nie chodzi tu tylko o cenę, ale i o wykorzystanie w pełni potencjału, jaki niewątpliwie oferują urządzenia z tej klasy.

Podsumowanie

To zestawienie tak jak ranking głośników komputerowych do 300 złotych zostało zdominowane przez sprzęt marki Edifier. Mimo to znajdziesz tu sprzęt bardzo zróżnicowany. Od typu konstrukcji po rozmiar profesjonalne głośniki do komputera oferują wiele ciekawych modeli. Z tego tytułu w tym zestawieniu znalazło się aż 8 propozycji produktów, tak byś wybrał coś idealnie dla siebie.

blog comments powered by Disqus
Profesjonalne głośniki komputerowe | TOP 8 |