PODPOWIEDZI:

Recenzja Logitech Z120 - Małe i Tanie Głośniki do Komputera

Logitech Z120 to niewielkie i stosunkowo tanie głośniki do komputera, które cieszą się całkiem sporą popularnością i dobrymi opiniami. Postanowiłem więc sprawdzić, czy rzeczywiście warto je kupić. Zapraszam do recenzji.

Logitech Z120 Głośniki stereo 2.0 980-000513

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
2 GŁOSÓW
ZALETY
  • świetny stosunek ceny do jakości
  • solidne wykonanie
  • przyzwoita jakość dźwięku
  • prosta i intuicyjna obsługa
  • niewielkie gabaryty skutkujące mobilnością i oszczędnością miejsca na biurku
WADY
  • brak wyjścia słuchawkowego
  • brak elementów antypoślizgowych

Jak kupić dobre głośniki komputerowe, które przyzwoicie grają, a nie kosztują fortuny? Można poprzeglądać nasze testy czy rankingi, by wydobyć z nich optymalne urządzenia w danym budżecie.

Tym razem prezentujemy Wam głośniki Logitech Z120, które postanowiłem przetestować. Wyglądają dość oryginalnie i niepozornie, ale czy są godne zakupu? Na to pytanie postaram się Wam odpowiedzieć w dalszej części tego materiału.

Logitech Z120 - Specyfikacja

Na samym początku warto prześledzić specyfikację testowanych głośników. Nie jest ona raczej zbyt rozbudowana, gdyż są to dość podstawowe głośniki komputerowe.

Wymiary110 mm x 90 mm x 88 mm
Waga0,25 kg
Typ zestawu2.0
Moc RMS1.2 W
Zawartość opakowaniagłośniki, dokumentacja
Wyjście słuchawkowebrak
Dodatkowe wejście audioliniowe
Cena w dniu recenzji>>> około 59 zł <<<

Logitech Z120 - Zawartość opakowania

Podobnie jest zresztą z samym opakowaniem i jego zawartością. Głośniki dotarły do mnie w stosunkowo małym pudełku, które nie prezentowało się zbyt atrakcyjnie.

Logitech Z120 pudełko

Oprócz samego urządzenia, znalazłem w nim podstawową dokumentację. Fajerwerków więc nie ma, ale w tej cenie cóż innego moglibyśmy się spodziewać?

Ranking głośników komputerowych

Logitech Z120 - Design i konstrukcja

Tutaj wychodzi właściwie kwestia zastosowania tego modelu. Głośniki są naprawdę malutkie. Korzystają z interfejsu USB i oferują standardową wtyczkę 3.5 mm. Ich kable nie są gigantycznie długie, ale jeżeli trzymamy komputer pod biurkiem, a same głośniki są właśnie na biurku, to powinno wystarczyć. Nie ma wyjścia słuchawkowego, ale jest za to pokrętło do szybkiej regulacji głośności. Trzeba zaznaczyć, że działa ono bardzo płynnie i jednocześnie służy do włączania/wyłączania urządzenia.

Logitech Z120 wygląd

Głośniki wyglądają na solidnie wykonane i odpowiednio trwałe. Z pewnością nie wzbudzają negatywnych odczuć w tym aspekcie. Najogólniej mówiąc, nie jest to jakaś chińska tandeta. Jest jednak malutki minusik - brak skuteczniejszych elementów antypoślizgowych, przez co głośniki mogą latać po biurku, np. gdy przypadkowo pociągniemy za któryś z ich kabli.

Logitech Z120 recenzja głośników

Design? To już sami oceńcie. Biała obudowa, czarny i błyszczący plastik tuż przy membranach, malutka dioda święcąca na zielono, dyskretne logo Logitech na jednym z głośników - to w zasadzie wszystkie najważniejsze elementy wyglądu i konstrukcji Z120. Mnie to pasuje, a nawet cieszy oko.

Logitech Z120 design

Logitech Z120 dedykowany jest osobom, które szukają prostych i niedrogich głośników o niewielkich gabarytach. W moim przypadku, miejsca na biurku miałem stosunkowo mało, ale Z120 spokojnie się zmieściły. Z takiego rozwiązania zadowoleni będą także posiadacze komputerów przenośnych, którzy cenią mobilność.

Logitech Z120 na biurku

Logitech Z120 - Jakość dźwięku

Głośniki podłączyłem do wzmacniacza Fiio E10K Olympus2. Jeżeli chodzi o jakość dźwięku, to jedno jest pewne - jak na ten segment cenowy model Z120 nie powinien nikogo rozczarować.

W wielu konstrukcjach o podobnej cenie, użytkownicy narzekają na marną jakość dźwięku, szumy i trzeszczenia. W testowanych modelu nie zauważyłem takich zjawisk, choć z drugiej strony nie jest to także jakość wysokiej klasy. Jest po prostu przyzwoicie i całkiem dobrze jak na niecałe 60 zł.

z120 jakość dźwięku

Sam wzmacniacz może polepsza trochę możliwości Z120, ale nie sądzę, żeby było to w tym przypadku kluczowe. Mogę więc stwierdzić, że zakup tego urządzenia będzie dużo lepszym rozwiązaniem niż  korzystanie z wbudowanych głośników zdecydowanej większości monitorów czy notebooków, szczególnie tych budżetowych. Jest to oczywiście dodatkowy wydatek, ale jeżeli wkurza Was dźwięk wydobywający się z Waszego monitora, to macie rozwiązanie.

Logitech Z120 - Podsumowanie - Czy warto kupić?

Moim zdaniem zakup Logitech Z120 jest całkiem dobrym interesem. W tej cenie (około 59 zł w dniu tworzenia recenzji) ciężko znaleźć tak małe, dobrze wykonane i przyzwoicie grające głośniki komputerowe.

Powiem nawet więcej - nawet jak nie zależy Wam na oszczędzaniu miejsca na biurku lub przy laptopie, to Z120 przebijają jakością dźwięku sporo zdecydowanie masywniejszych zestawów o podobnej cenie.

czy warto kupić z120

Nie ma tu właściwie większych mankamentów, a jedynie malutkie minusiki. Moja ocena to 4,5/5 wraz z oznaczeniem dobrej ceny względem jakości. Jeżeli szukacie właśnie małych i niedrogich głośników, które zastąpią te wbudowane w monitor czy notebook, to zdecydowanie polecam Wam ten model.

blog comments powered by Disqus
Recenzja Logitech Z120 - Małe i Tanie Głośniki do Komputera