PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Jaka elektryczna lodówka turystyczna? |TOP 5|

Recenzja Logitech Z120 - Małe i Tanie Głośniki do Komputera

Logitech Z120 to niewielkie i stosunkowo tanie głośniki do komputera, które cieszą się całkiem sporą popularnością i dobrymi opiniami. Postanowiłem więc sprawdzić, czy rzeczywiście warto je kupić. Zapraszam do recenzji.

RTV Euro AGD
Zobacz ofertę
79.99 ZŁ
Komputronik
Zobacz ofertę
74.9 ZŁ

Logitech Z120 Głośniki stereo 2.0 980-000513

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
1 GŁOSÓW
ZALETY
  • świetny stosunek ceny do jakości
  • solidne wykonanie
  • przyzwoita jakość dźwięku
  • prosta i intuicyjna obsługa
  • niewielkie gabaryty skutkujące mobilnością i oszczędnością miejsca na biurku
WADY
  • brak wyjścia słuchawkowego
  • brak elementów antypoślizgowych

Jak kupić dobre głośniki komputerowe, które przyzwoicie grają, a nie kosztują fortuny? Można poprzeglądać nasze testy czy rankingi, by wydobyć z nich optymalne urządzenia w danym budżecie.

Tym razem prezentujemy Wam głośniki Logitech Z120, które postanowiłem przetestować. Wyglądają dość oryginalnie i niepozornie, ale czy są godne zakupu? Na to pytanie postaram się Wam odpowiedzieć w dalszej części tego materiału.

Logitech Z120 - Specyfikacja

Na samym początku warto prześledzić specyfikację testowanych głośników. Nie jest ona raczej zbyt rozbudowana, gdyż są to dość podstawowe głośniki komputerowe.

Wymiary110 mm x 90 mm x 88 mm
Waga0,25 kg
Typ zestawu2.0
Moc RMS1.2 W
Zawartość opakowaniagłośniki, dokumentacja
Wyjście słuchawkowebrak
Dodatkowe wejście audioliniowe
Cena w dniu recenzji>>> około 59 zł <<<

Logitech Z120 - Zawartość opakowania

Podobnie jest zresztą z samym opakowaniem i jego zawartością. Głośniki dotarły do mnie w stosunkowo małym pudełku, które nie prezentowało się zbyt atrakcyjnie.

Logitech Z120 pudełko

Oprócz samego urządzenia, znalazłem w nim podstawową dokumentację. Fajerwerków więc nie ma, ale w tej cenie cóż innego moglibyśmy się spodziewać?

Ranking głośników komputerowych

Logitech Z120 - Design i konstrukcja

Tutaj wychodzi właściwie kwestia zastosowania tego modelu. Głośniki są naprawdę malutkie. Korzystają z interfejsu USB i oferują standardową wtyczkę 3.5 mm. Ich kable nie są gigantycznie długie, ale jeżeli trzymamy komputer pod biurkiem, a same głośniki są właśnie na biurku, to powinno wystarczyć. Nie ma wyjścia słuchawkowego, ale jest za to pokrętło do szybkiej regulacji głośności. Trzeba zaznaczyć, że działa ono bardzo płynnie i jednocześnie służy do włączania/wyłączania urządzenia.

Logitech Z120 wygląd

Głośniki wyglądają na solidnie wykonane i odpowiednio trwałe. Z pewnością nie wzbudzają negatywnych odczuć w tym aspekcie. Najogólniej mówiąc, nie jest to jakaś chińska tandeta. Jest jednak malutki minusik - brak skuteczniejszych elementów antypoślizgowych, przez co głośniki mogą latać po biurku, np. gdy przypadkowo pociągniemy za któryś z ich kabli.

Logitech Z120 recenzja głośników

Design? To już sami oceńcie. Biała obudowa, czarny i błyszczący plastik tuż przy membranach, malutka dioda święcąca na zielono, dyskretne logo Logitech na jednym z głośników - to w zasadzie wszystkie najważniejsze elementy wyglądu i konstrukcji Z120. Mnie to pasuje, a nawet cieszy oko.

Logitech Z120 design

Logitech Z120 dedykowany jest osobom, które szukają prostych i niedrogich głośników o niewielkich gabarytach. W moim przypadku, miejsca na biurku miałem stosunkowo mało, ale Z120 spokojnie się zmieściły. Z takiego rozwiązania zadowoleni będą także posiadacze komputerów przenośnych, którzy cenią mobilność.

Logitech Z120 na biurku

Logitech Z120 - Jakość dźwięku

Głośniki podłączyłem do wzmacniacza Fiio E10K Olympus2. Jeżeli chodzi o jakość dźwięku, to jedno jest pewne - jak na ten segment cenowy model Z120 nie powinien nikogo rozczarować.

W wielu konstrukcjach o podobnej cenie, użytkownicy narzekają na marną jakość dźwięku, szumy i trzeszczenia. W testowanych modelu nie zauważyłem takich zjawisk, choć z drugiej strony nie jest to także jakość wysokiej klasy. Jest po prostu przyzwoicie i całkiem dobrze jak na niecałe 60 zł.

z120 jakość dźwięku

Sam wzmacniacz może polepsza trochę możliwości Z120, ale nie sądzę, żeby było to w tym przypadku kluczowe. Mogę więc stwierdzić, że zakup tego urządzenia będzie dużo lepszym rozwiązaniem niż  korzystanie z wbudowanych głośników zdecydowanej większości monitorów czy notebooków, szczególnie tych budżetowych. Jest to oczywiście dodatkowy wydatek, ale jeżeli wkurza Was dźwięk wydobywający się z Waszego monitora, to macie rozwiązanie.

Logitech Z120 - Podsumowanie - Czy warto kupić?

Moim zdaniem zakup Logitech Z120 jest całkiem dobrym interesem. W tej cenie (około 59 zł w dniu tworzenia recenzji) ciężko znaleźć tak małe, dobrze wykonane i przyzwoicie grające głośniki komputerowe.

Powiem nawet więcej - nawet jak nie zależy Wam na oszczędzaniu miejsca na biurku lub przy laptopie, to Z120 przebijają jakością dźwięku sporo zdecydowanie masywniejszych zestawów o podobnej cenie.

czy warto kupić z120

Nie ma tu właściwie większych mankamentów, a jedynie malutkie minusiki. Moja ocena to 4,5/5 wraz z oznaczeniem dobrej ceny względem jakości. Jeżeli szukacie właśnie małych i niedrogich głośników, które zastąpią te wbudowane w monitor czy notebook, to zdecydowanie polecam Wam ten model.

blog comments powered by Disqus
Recenzja Logitech Z120 - Małe i Tanie Głośniki do Komputera