PODPOWIEDZI:

Bezprzewodowe głośniki komputerowe | TOP 5 |

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Edifier S2000MKIIIEdifier S2000MKIII1739 zł
2Creative Sound BlasterX KatanaCreative Sound BlasterX Katana1129 zł
3LG UltraGear GP9LG UltraGear GP91999 zł
4Logitech Z607 5.1Logitech Z607 5.1508.53 zł
5Edifier S360DBEdifier S360DB1679 zł
Bezprzewodowe głośniki komputerowe | TOP 5 |

Bezprzewodowe głośniki komputerowe to przede wszystkim funkcjonalność. Zbędne, zawadzające kable to zmora niejednego stanowiska komputerowego. Za sprawą połączenia Bluetooth zredukujesz zawadzające okablowanie i usprawnisz stanowisko komputerowe. Pojawia się natomiast pytanie: Jakie bezprzewodowe głośniki komputerowe wybrać? Na to odpowiada poniższe zestawienie.

Bezprzewodowe głośniki komputerowe to urządzenia, które znajdziesz w różnej cenie, układzie czy rozmiarze. Wybór może stanowić więc pewnie wyzwanie. Oprócz przykładowych głośników do komputera na Bluetooth znajdziesz tu kilka aspektów, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie.

Bezprzewodowe głośniki komputerowe - opinie

1. Edifier S2000MKIII

Głośniki komputerowe Edifier S2000MKIII

Moc [W]

130

Maksymalne pasmo przenoszenia [Hz]

40.000

Minimalne pasmo przenoszenia [Hz]

45

Materiał wykończenia

płyta MDF

Wersja Bluetooth

5.0 z aptX

Wejście na słuchawki

NIE

Link do sklepu

Edifier S2000MKIII w ofercie RTV Euro AGD

Na pierwszym miejscu zestawienia potężne kolumny aktywne Edifier S2000MKIII. Aktywne znaczy, że każda z kolumn posiada swój własny wzmacniacz. Ten zestaw możesz bez problemu wykorzystać do pracy z dźwiękiem w warunkach studyjnych.

Jeśli obawiasz się o jakość dźwięku przy połączeniu bezprzewodowym, to całkiem niepotrzebnie. Głośniki wyposażone są w technologię Bluetooth w standardzie 5.0 wspartą kodekiem aptX. To oznacza, że przepustowość sygnału bezprzewodowego jest większa i to bezpośrednio przełoży się na wyższą jakość dźwięku.

Oprócz połączenia bezprzewodowego model oferuje złącze optyczne, koaksjalne, a także liniowe. To pozwoli Ci dostosować łącze do preferencji czy użytkowanego sprzętu oraz da możliwość podłączenia kilku urządzeń jednocześnie. Do sterowania służy panel tylny, który pozwala na regulację poszczególnych tonów i głośności. Poza tym w zestawie znajduje się pilot do sterowania, likwiduje to potrzebę podchodzenia do sprzętu.

2. Creative Sound BlasterX Katana

Głośnik komputerowy Creative Sound BlasterX Katana

Moc [W]

75

Maksymalne pasmo przenoszenia [Hz]

20.000

Minimalne pasmo przenoszenia [Hz]

50

Materiał wykończenia

tworzywo sztuczne

Wersja Bluetooth

4.2

Wejście na słuchawki

TAK

Link do sklepu

Creative Sound BlasterX Katana w ofercie RTV Euro AGD

Na drugim miejscu kompaktowe rozwiązanie, czyli listwa dźwiękowa Creative Sound BlasterX Katana. Oprócz listwy w zestawie znajduje się również subwoofer, co zwiększa moc, pogłębia dźwięk i poszerza scenę.

W kwestii szerokiej sceny to przy tym urządzeniu nie ma co narzekać. Pomimo skondensowanej konstrukcji z pomocą cyfrowych technologii sprzęt symuluje środowisko 2.1, a po podłączeniu do komputera służy jako karta dźwiękowa z obsługą 7.1.

Poza połączeniem bezprzewodowym Katana ma wbudowane złącze optyczne, AUX oraz USB-A. Dodatkowo na obudowie znajduje się złącze USB Flash, które pozwoli Ci stworzyć autonomiczny zestaw nagłośnieniowy z pendrive’a. Wtedy z pomocą pilota dowolnie zmienisz ulubione utwory, bez potrzeby podchodzenia do urządzenia.

3. LG UltraGear GP9

Głośnik komputerowy LG UltraGear GP9

Moc [W]

20

Maksymalne pasmo przenoszenia [Hz]

b/d

Minimalne pasmo przenoszenia [Hz]

b/d

Materiał wykończenia

tworzywo sztuczne

Wersja Bluetooth

TAK

Wejście na słuchawki

TAK

Link do sklepu

LG UltraGear GP9 w ofercie Media Expert

Na ostatnim miejscu podium niepozorny pojedynczy głośnik LG UltraGear GP9. Ta zaawansowana konstrukcja ma na celu zaoszczędzić przestrzeń, a jednocześnie zapewnić satysfakcjonujące wrażenia podczas gry, oglądania filmu czy słuchania muzyki. Dzieje się tak za sprawą przetwornika Hi-Fi Quad DAC.

Ten nowoczesny poczwórny przetwornik zapewnia dynamiczną redukcję szumu oraz dźwięk o wysokiej rozdzielczości i częstotliwości próbkowania. To z kolei ma przełożyć się na realistyczne wrażenia podczas gry czy seansu, a także czysty i przestrzenny dźwięk w trakcie słuchania muzyki.

Ten model jest także prawdziwie bezprzewodowy. Oprócz połączenia Bluetooth ma on wbudowaną baterię, która wytrzymuje nawet do 5 godzin pracy. Dzięki temu będziesz w stanie przenosić w dowolne miejsce w mieszkaniu czy nawet poza dom.

Niewielki głośnik tworzy szeroką scenę z pomocą technologii LG 3D Gaming Sound. Powstała ona przy użyciu bazy danych Head Related Transfer Functions. Symuluje w ten sposób przestrzenne środowisko nawet przy tak małym rozmiarze. Dodatkowo wspierają to specjalne tryby EQ - FPS oraz RTS, które dostosują brzmienie głośnika do gry, uwydatniając istotne szczegóły danego gatunku.

Dostępna jest również dedykowana aplikacja, która pozwoli Ci zaprogramować korektor głośnika według własnych preferencji. Poza tym głośnik ma wbudowany mikrofon z redukcją szumów, dzięki czemu będziesz w stanie grać i jednocześnie rozmawiać ze znajomymi bez obawy o zakłócenia głosu przez dźwięki gry.

Model jest na tyle atrakcyjny, że znalazł się także w zestawieniu głośników bezprzewodowych RGB.

4. Logitech Z607 5.1

Głosniki komputerowe Logitech Z607 5.1

Moc [W]

80

Maksymalne pasmo przenoszenia [Hz]

20.000

Minimalne pasmo przenoszenia [Hz]

50

Materiał wykończenia

tworzywo sztuczne

Wersja Bluetooth

4.2

Wejście na słuchawki

TAK

Link do sklepu

Logitech Z607 5.1 w oferice Media Expert

Na czwartym miejscu znajdują się głośniki PC Logitech Z607 5.1. Jest to jedyna konstrukcja w tym zestawieniu, która oferuje 5 głośników z subwooferem. Takie rozwiązanie pozwoli Ci przestrzennie nagłośnić stanowisko komputerowe czy kino domowe.

Urządzenie daje sporą funkcjonalność poza połączeniem Bluetooth. Połączysz się z telewizorem, komputerem czy telefonem, a także stworzysz autonomiczny zestaw grający za pomocą karty SD, pendrive’a lub funkcji radia FM.

Zestaw cechują długie kable tylnych głośników satelitarnych mierzące 6,2 m. To pozwoli Ci dostosować ustawienie głośników idealnie nawet w dużym pomieszczeniu.

5. Edifier S360DB

Głosniki komputerowe Edifier S360DB

Moc [W]

155

Maksymalne pasmo przenoszenia [Hz]

40.000

Minimalne pasmo przenoszenia [Hz]

40

Materiał wykończenia

płyta MDF

Wersja Bluetooth

4.1 z aptX

Wejście na słuchawki

NIE

Link do sklepu

Edifier S360DB w ofercie Media Expert

Na ostatnim miejscu głośniki w układzie 2.1 - Edifier S360DBTen produkt na tle innych wyróżnia przede wszystkim moc, która wynosi aż 155 watów. To sprawia, że dźwięk wydobywający się z głośników będzie potężny i skutecznie wypełni nawet duże pomieszczenie.

Przy obudowie głośników zastosowano drewnianą płytę MDF. To zapobiega niepotrzebnej kumulacji w środku, przez co dźwięk jest czystszy. Dodatkowo w głośniku niskotonowym znajduje się wentylowana komora bass reflex. Pozwala ona osiągnąć niższe częstotliwości i jeszcze głębszy bas.

Połączenie bezprzewodowe cechuje wysoka jakość. Ten model wyposażony jest w kodek aptX, który zwiększa przepustowość sygnału bezprzewodowego, co bezpośrednio przełoży się na lepszy, pełniejszy dźwięk. Dodatkowo w tym modelu znajdziesz funkcję DRC, czyli kontrolę dynamiki sygnału. To oznacza, że głośnik automatycznie podgłasza zbyt ciche i ścisza zbyt głośne dźwięki.

Sprawdź także:

Na co zwrócić uwagę przy wyborze bezprzewodowych głośników do komputera?

  • Moc - podstawowa wartość, która tyczy się całego rankingu głośników komputerowych. Nie inaczej jest w tym przypadku. Większa moc pozwala lepiej i wyraźniej nagłośnić pomieszczenie. Warto jednak pamiętać, że moc ściśle związana jest z rozmiarem, dlatego należy porównywać głośniki o takich samych wymiarach.
  • Rozmiar głośnika - warto dostosować rozmiar głośników komputerowych do stanowiska, a także wymagań użytkownika. Kompaktowe głośniki łatwiej będzie przenieść, natomiast duże kolumny dadzą lepszy efekt brzmieniowy i mocniejszy, dokładniejszy dźwięk.
  • Standard Bluetooth - bardzo istotny element bezprzewodowych głośników. Tutaj zasada jest bardzo prosta - im wyższy, tym lepiej. Wyższy standard Bluetooth to szybsze i bardziej stabilne połączenie oraz mniejsze zużycie prądu.
  • Dostępne rodzaje łączności - oprócz łączności Bluetooth głośniki mogą oferować kilka rodzajów połączenia kablowego. Im więcej wejść, tym więcej urządzeń jednocześnie podepniesz. Poza tym pozwoli Ci to dostosować rodzaj połączenia ze sprzętem do własnych preferencji.
  • Cena - głośniki do komputera na Bluetooth znajdziesz w różnych pułapach cenowych. Warto ustalić konkretny i realny budżet, żeby ułatwić sobie poszukiwania.

Podsumowanie

Bezprzewodowe głośniki do komputera znajdziesz w różnych rozmiarach, a także cenach. Jeśli zależy Ci na bardzo dobrej jakości dźwięku w opcji bezprzewodowej, powinieneś przygotować się na dość spory wydatek. Z racji różnych rozmiarów bezprzewodowych głośników komputerowych konieczne jest ustalenie własnych oczekiwań względem sprzętu, a także ilości dostępnej przestrzeni.

blog comments powered by Disqus
Bezprzewodowe głośniki komputerowe | TOP 5 |