PODPOWIEDZI:

Głośniki komputerowe RGB | TOP 5 |

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1LG UltraGear GP9LG UltraGear GP91999 zł
2Logitech G560Logitech G560899 zł
3JBL Quantum DuoJBL Quantum Duo609.74 zł
4Trust GXT 635 Rumax RGB 2.1Trust GXT 635 Rumax RGB 2.1539 zł
5Genesis Helium 300BT ARGBGenesis Helium 300BT ARGB239 zł
Głośniki komputerowe RGB | TOP 5 |

Głośniki komputerowe RGB to urządzenia, które pozwolą Ci stworzyć atrakcyjniejsze stanowisko komputerowe. Oświetlenie LED oferują modele w różnych typach konstrukcji. Wtedy pojawia się pytanie: Jakie głośniki RGB wybrać? Odpowiada na nie to zestawienie. Znajdziesz w nim przykładowe propozycje głośników RGB do komputera, a także kilka istotnych porad, które przydadzą się podczas zakupów.

Głośniki komputerowe RGB zapewniają większą immersję podczas korzystania ze stanowiska PC. Tego rodzaju sprzęt audio dostępny jest w różnych cenach i rozmiarach. Wybór może stanowić niemałe wyzwanie, dlatego poniżej przygotowałem dla Ciebie 5 dobrych modeli głośników komputerowych, które spotkają twoje wymagania i będą Ci dobrze służyć przez lata.

Głośniki komputerowe RGB - opinie

1. LG UltraGear GP9

Głośnik komputerowy LG UltraGear GP9

Moc [W]

20

Maksymalne pasmo przenoszenia [Hz]

b/d

Minimalne pasmo przenoszenia [Hz]

b/d

Materiał wykończenia

tworzywo sztuczne

Łączność bezprzewodowa

TAK

Wejście na słuchawki

TAK

Link do sklepu

LG UltraGear GP9 w ofercie Media Expert

Na pierwszym miejscu pojedynczy głośnik LG UltraGear GP9. Niech kompaktowy rozmiar i pojedynczy układ głośnika Cię nie zwiodą, w tym urządzeniu drzemie ogromny potencjał. Na tyle, że znalazł się on także w zestawieniu małych głośników komputerowych. Przede wszystkim ten model jest wyposażony w nowoczesny cyfrowo - analogowy przetwornik Hi-Fi Quad DAC. Dzięki temu jakość dźwięku jest wysoka, a brzmienie klarowne. To z kolei ma zapewnić realistyczne wrażenia podczas gry.

Kolejnym istotnym elementem tego głośnika jest technologia LG 3D Gaming Sound. Oparta na Head Related Transfer Functions. Ma to znaczenie przy tworzeniu wirtualnego dźwięku przestrzennego. Stąd w tak niewielkiej konstrukcji spore możliwości nagłośnieniowe.

Głośnik na górze obudowy wyposażony jest w 2 przyciski, które dostosowują dźwięk do środowiska gry. Do wyboru są tryby FPS i RTS. W tym pierwszym sprzęt symuluje środowisko 7.1, co dodatkowo zwiększy immersję i ułatwi pozycjonowanie przeciwników w grach typu Valorant czy CS:GO.

Przy pomocy dedykowanej aplikacji dostosujesz korektor dźwięku do własnych upodobań. Poza tym sam głośnik służy jako karta dźwiękowa wspierająca słuchawki za pomocą technologii DTS Headphone:X. Ta ma poszerzać scenę do wirtualnego 7.1.

W kwestii oświetlenia RGB to jest ono programowalne. Do wyboru masz aż 16,7 milionów kolorów.

2. Logitech G560

Głośniki komputerowe Logitech G560

Moc [W]

120

Maksymalne pasmo przenoszenia [Hz]

18.000

Minimalne pasmo przenoszenia [Hz]

40

Materiał wykończenia

tworzywo sztuczne

Łączność bezprzewodowa

TAK

Wejście na słuchawki

TAK

Link do sklepu

Logitech G560 w ofercie Ceneo

Pierwsze w zestawieniu głośniki komputerowe w układzie 2.1, czyli Logitech G560. Ten model pomimo sporego subwoofera może pochwalić się stosunkowo kompaktowymi głośnikami satelitarnymi. To ułatwi wkomponowanie ich w niewielkie stanowisko komputerowe.

Zestaw cechuje spora moc, co przełoży się bezpośrednio na wrażenia słuchowe. Wysoki poziom RMS to pełne brzmienie z szeroką sceną i dużą odpornością na wahania amplitudy.

Za szeroką scenę i szczegółowe pozycjonowanie podczas gry w FPS-y odpowiada także technologia 7.1 DTS:X ULTRA. Odpowiada za tworzenie wirtualnej przestrzeni porównywalnej do środowiska 7.1.

Ten model zapewnił sobie wysokie miejsce w zestawieniu za sprawą sporej funkcjonalności. Oferuje programowalne oświetlenie LED, które może reagować nie tylko na muzykę, ale nawet na grę. Lepsze wrażenia, poczucie większego ekranu, głębsza immersja i klimat. Dostęp do wszystkich opcji związanych ze światłami znajdziesz w aplikacji Logitech G HUB. Program pozwala też na dostosowywanie EQ do własnych preferencji.

3. JBL Quantum Duo

Głosniki komputerowe JBL Quantum Duo

Moc [W]

20

Maksymalne pasmo przenoszenia [Hz]

20.000

Minimalne pasmo przenoszenia [Hz]

20

Materiał wykończenia

tworzywo sztuczne

Łączność bezprzewodowa

TAK

Wejście na słuchawki

TAK

Link do sklepu

JBL Quantum Duo w ofercie Media Expert

Na trzecim miejscu głośniki JBL Quantum Duo, czyli średniej wielkości kolumny w układzie 2.0. Dzięki nieco większej konstrukcji JBLzastosowało komorę typu bass reflex. To sprawia, że niskie tony osiągną niższe częstotliwości, co przekłada się na pełniejszy bas.

Oferują połączenie bezprzewodowe, na przykład ze smartfonem, i wejście słuchawkowe. Złącze pozwoli Ci łatwiej korzystać ze słuchawek bez potrzeby podłączania ich do tylnego panelu. Dodatkowo same głośniki dadzą więcej mocy słuchawkom niż bezpośrednie połączenie z kartą dźwiękową. Jeśli oczywiście twój komputer ma standardową kartę zintegrowaną z płytą główną.

Za programowanie oświetlenia LED odpowiada przycisk na froncie obudowy prawego głośnika. Pozwoli Ci to korzystać ze wstępnie zdefiniowanych wzorów i kolorów.

4. Trust GXT 635 Rumax RGB 2.1

Głośniki komputerowe Trust GXT 635 Rumax RGB 2.1

Moc [W]

40

Maksymalne pasmo przenoszenia [Hz]

20.000

Minimalne pasmo przenoszenia [Hz]

20

Materiał wykończenia

tworzywo sztuczne

Łączność bezprzewodowa

TAK

Wejście na słuchawki

TAK

Link do sklepu

Trust GXT 635 Rumax RGB 2.1 w ofercie RTV Euro AGD

Na czwartym miejscu Trust GXT 635 Rumax RGB 2.1. Jak sama nazwa wskazuje, jest to zestaw dwóch głośników satelitarnych z subwooferem. Takie rozwiązanie oferuje szerszą scenę i pełniejsze brzmienie.

To, co przede wszystkim przemawia za tym modelem, to dostępność dużej ilości połączeń. Oprócz łączności Bluetooth ten model oferuje 3 połączenia przewodowe - HMDI ARC, AUX oraz optyczne. Dzięki temu bez problemu dostosujesz połączenie do własnych preferencji czy urządzenia.

Dodatkowo wejście USB pozwala na stworzenie autonomicznego zestawu grającego z playlistą na twoim pendrivie. Załączony w zestawie pilot sprawi, że nie będziesz musiał nawet podchodzić do głośników, aby sterować muzyką.

5. Genesis Helium 300BT ARGB

Głośniki komputerowe Genesis Helium 300BT ARGB

Moc [W]

24

Maksymalne pasmo przenoszenia [Hz]

20.000

Minimalne pasmo przenoszenia [Hz]

100

Materiał wykończenia

płyta MDF

Łączność bezprzewodowa

TAK

Wejście na słuchawki

TAK

Link do sklepu

Genesis Helium 300BT ARGB w ofercie Media Expert

Jeśli szukasz niedrogich głośników z oświetlenie RGB, które przy okazji nie będą ledwo co grać, to spójrz na Genesis Helium 300 BT ARGB. Firma ta słynie zresztą z niedrogiego sprzętu komputerowego, który oferuje przyzwoitą jakość. Ten model tak jak wszystkie w tym zestawieniu oferuje połączenie Bluetooth, dzięki czemu stworzysz autonomiczny zestaw grający z pomocą smartfona czy tabletu.

Te głośniki wyposażone są w komorę bass reflex i obudowane drewnianą płytą MDF. Niskie tony generowane przez to urządzenie będą czystsze i pełniejsze, mimo wszystko nie będą powalać. Nadrobią tym samym niekoniecznie dużą moc. Minusem takiego rozwiązania jest całkiem spory rozmiar w porównaniu na przykład do satelit modelu G560.

Podświetlenie RGB daje opcję synchronizacji z płytą główną komputera. Zwiększa to efekt samego oświetlenia i pozwoli stworzyć jednakowy klimat razem z resztą podświetlanych urządzeń na twoim stanowisku.

Na bocznym panelu znajdują się gałki do regulacji głośności i basu. Do tego przycisk ECO, który przełącza głośniki w tryb czuwania, gdy ich nie użytkujesz, a także przycisk MODE i RGB do sterowania podświetleniem.

Sprawdź też inne rankingi:

Na co zwrócić uwagę przy wyborze głośników komputerowych RGB?

  • Układ głośników - ma to oczywisty związek z ilością miejsca, które chcesz poświęcić na zestaw nagłośnieniowy. Oświetlenie RGB LED występuje w różnych typach głośników komputerowych. Stąd w zależności od przestrzeni i jej zagospodarowania wybierzesz kompaktowy zestaw 2.0 bądź głośniki 2.1 z większym potencjałem nagłośnieniowym.
  • Moc - to podstawowa wartość ze specyfikacji technicznej, która informuje o możliwościach głośników. Im większa moc, tym głośniej i wyraźniej zagra dany zestaw. Im więcej, tym lepiej, warto jednak mieć na uwadze, że ten element ograniczany jest rozmiarem danych głośników.
  • Programowalność zestawu LED - dzięki programowalnemu RGB stworzysz oświetlenie według indywidualnych preferencji. Taki zabieg pozwoli Ci stworzyć klimatyczne stanowisko komputerowe, przy którym będziesz się po prostu dobrze czuł.
  • Cena - głośniki komputerowe RGB są dostępne w wielu pułapach cenowych. Warto na początku ustalić budżet, który chcesz poświęcić na zakup. W całym rankingu głośników komputerowych staram się powtarzać, że na sprzęcie audio nie warto oszczędzać. Odpowiednio dobrany zestaw dobrej jakości będzie służył przez lata.
  • Dostępne rodzaje połączenie - im więcej połączeń, tym lepiej. Pozwoli Ci to na korzystanie z kilku urządzeń jednocześnie. Mowa tu o różnych rodzajach połączenia kablowego, ale także połączeniu bezprzewodowym Bluetooth. Zwiększa to funkcjonalność samego sprzętu i jego przydatność w domowym ekosystemie.

Podsumowanie

Głośniki komputerowe RGB znajdziesz w różnych konstrukcjach, a także cenie. Wybór jest więc całkiem spory. Poza funkcjonalnym dodatkiem, którym jest podświetlenie LED, te głośniki nie różnią się niczym od innych modeli.

To powoduje, że proces wyboru odpowiedniego sprzętu również jest taki sam. Warto oczywiście zwracać uwagę na sam moduł oświetleniowy, nie możesz jednak zapomnieć o podstawowych aspektach stanowiących o dobrych głośnikach do komputera.

blog comments powered by Disqus
Głośniki komputerowe RGB | TOP 5 |