PODPOWIEDZI:

Białe głośniki komputerowe | TOP 5 |

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Edifier S880DBEdifier S880DB1199 zł
2Edifier R1080BTEdifier R1080BT469 zł
3Logitech Z200Logitech Z200149 zł
4Creative Pebble 2.0Creative Pebble 2.079.99 zł
5Logitech Z150Logitech Z150109.99 zł
Białe głośniki komputerowe | TOP 5 |

Białe głośniki komputerowe to uniwersalne rozwiązanie. Wpasują się w każdą przestrzeń dzięki neutralnej barwie. Głośniki do komputera w tym kolorze dostępne są w różnych konfiguracjach, rozmiarach i mocy. Wtedy pojawia się pytanie: Jakie białe głośniki komputerowe wybrać? Odpowiada na nie poniższe zestawienie.

W tym materiale oprócz proponowanych modeli białych głośników komputerowych znajdziesz praktyczne porady odnośnie do zakupu. Na początek polecane przeze mnie białe głośniki do komputera, które znajdziesz w popularnych sklepach.

Białe głośniki komputerowe - opinie

1. Edifier S880DB

Głośniki komputerowe Edifier S880DB

Moc [W]

88

Maksymalne pasmo przenoszenia [Hz]

20.000

Minimalne pasmo przenoszenia [Hz]

55

Materiał wykończenia

płyta MDF

Łączność bezprzewodowa

TAK

Wejście na słuchawki

TAK

Link do sklepu

Edifier S880DB w ofercie Media Expert

Na pierwszym miejscu zestawienia głośniki Edifier S880DB. Ten model to dwie kolumny aktywne. Oznacza to, że oba głośniki posiadają swój wzmacniacz, nie potrzebują więc dodatkowego subwoofera, żeby osiągnąć naprawdę solidny dźwięk.

Uznać je można za głośniki, które w zupełności nadają się do domowego studia i pracy z dźwiękiem. Oprócz wykorzystania zaawansowanych, tytanowych przetworników i cyfrowego procesora dają możliwość wybrania jednego z 4 trybów odtwarzania w celu profilowania dźwięku:

  • CLASSIC - klasyczny tryb dźwięku odtwarzanego w wysokiej rozdzielczości.
  • VOCAL - tryb, który skupia się szczególnie na elementach wokalu, pozwoli wychwycić braki czy niedociągnięcia podczas miksu czy masteringu i uwypukli barwę oraz podkreśli głos wokalisty.
  • MONITOR - tryb skierowany dla producentów i inżynierów dźwięku, gdzie sygnał odtwarzany jest bez żadnych wzmocnień czy ubarwień. To kluczowe przy szczegółowej pracy z dźwiękami i tworzeniu neutralnego miksu, który będzie brzmiał dobrze na sprzęcie audio każdego rodzaju.
  • DYNAMIC - zwiększa dynamikę brzmienia, czyli silniejsze i bardziej wyraziste basy czy wysokie tony. Taki tryb przyda się na przykład podczas rozkręcania imprezy.


Poza tym ten model oferuje kilka rodzajów połączeń, dzięki czemu podłączysz więcej niż jedno urządzenie jednocześnie. Bez potrzeby przepinania kabli. To sprawi, że te głośniki są zdatne do funkcjonowania jako główne urządzenie nagłaśniające w domowym ekosystemie.

2. Edifier R1080BT

Głośniki komputerowe Edifier R1080BT

Moc [W]

24

Maksymalne pasmo przenoszenia [Hz]

20.000

Minimalne pasmo przenoszenia [Hz]

70

Materiał wykończenia

płyta MDF

Łączność bezprzewodowa

TAK

Wejście na słuchawki

NIE

Link do sklepu

Edifier R1080BT w ofercie RTV Euro AGD

Na drugim miejscu również głośniki Edifier, tym razem R1080BT. Te kolumny w układzie 2.0 są mniejsze, słabsze, ale również i sporo tańsze od poprzedników. Co łączy te dwa modele, to wykorzystanie płyty MDF do obudowy. Dzięki temu zachodzi w niej mniejszy rezonans akustyczny, co zapewnia czystszy dźwięk.

Dodatkowo łączy je możliwość połączenia Bluetooth. W tym przypadku jest to nowoczesny standard 5.0. Nowa wersja sprawia, że połączenie jest szybsze, stabilniejsze i bardziej energooszczędne. W konstrukcję wbudowana jest wietrzona komora bass reflex, dzięki czemu przetwornik niskotonowy może osiągnąć niższe częstotliwości. Sterowanie urządzeniem zachodzi z panelu, który znajduje się na górze obudowy.

3. Logitech Z200

Głośniki komputerowe Logitech Z200

Moc [W]

5

Maksymalne pasmo przenoszenia [Hz]

20.000

Minimalne pasmo przenoszenia [Hz]

80

Materiał wykończenia

tworzywo sztuczne

Łączność bezprzewodowa

NIE

Wejście na słuchawki

TAK

Link do sklepu

Logitech Z200 w ofercie Media Expert

Ostatnie miejsce podium to kompaktowe głośniki Logitech Z200. To niewielki rozmiar jest właśnie największą zaletą tego urządzenia. Zmieszczą się bez problemu na każdym stanowisku komputerowym.

Konstrukcja pozwala na regulację niskich tonów pokrętłem, które znajduje się z boku prawego głośnika. Poza tym w urządzeniu znajduje się wejście na słuchawki i dodatkowe wejścia AUX do podłączenia urządzenia, na przykład smartfona.

4. Creative Pebble 2.0

Głośniki komputerowe Creative Pebble 2.0

Moc [W]

4.4

Maksymalne pasmo przenoszenia [Hz]

20.000

Minimalne pasmo przenoszenia [Hz]

50

Materiał wykończenia

tworzywo sztuczne

Łączność bezprzewodowa

NIE

Wejście na słuchawki

TAK

Link do sklepu

Creative Pebble 2.0 w ofercie RTV Euro AGD

Kolejne miejsce w zestawieniu to głośniki Creative Peeble 2.0. Tak jak inne urządzenia w tym zestawieniu te głośniki występują w konfiguracji 2.0. To, co wyróżnia ten model, to ciekawa konstrukcja samych satelit.

Są one zbudowane tak, że membrana głośnika skierowana jest na głowę użytkownika pod kątem 45 stopni. Dzięki temu dźwięk ukierunkowany jest w stronę uszu, co z założenia poprawi odbiór dźwięku.

Do podłączenia urządzenia nie potrzeba zasilacza. Głośniki działają podpięte bezpośrednio do komputera za pomocą przewodu jack 3,5 mm. Rozmiar satelit jest niewielki, z powodzeniem można je zaliczyć do małych głośników komputerowych.

5. Logitech Z150

Głośniki komputerowe Logitech Z150

Moc [W]

6

Maksymalne pasmo przenoszenia [Hz]

20.000

Minimalne pasmo przenoszenia [Hz]

150

Materiał wykończenia

tworzywo sztuczne

Łączność bezprzewodowa

NIE

Wejście na słuchawki

TAK

Link do sklepu

Logitech Z 150 w ofercie Media Expert

Na ostatnim miejscu niewielkie głośniki Logitech Z150. Tak jak poprzedni model tego producenta, przede wszystkim przekonuje niedużym rozmiarem w porównaniu do na przykład modelu Edifier z pierwszego miejsca.

Poza tym to budżetowe głośniki, które nie mydlą oczu zbędnymi funkcjami. Znajdziesz je w kwocie około 100 złotych i płacisz konkretnie za konstrukcję, a nie niespełnione obietnice producenta.

Dodatkowo ten model pozwala na przewodowe podłączenie dwóch urządzeń jednocześnie. W momencie, gdy nie korzystasz z komputera, nadal będziesz cieszyć się muzyką bez przepinania kabli - na przykład z tabletu lub smartfona.

Sprawdź inne zestawienia:

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru białych głośników komputerowych?

  • Moc - podstawowy aspekt techniczny związany z głośnikami do komputera. Moc w postaci oznaczenia RMS, czyli średniej bezpiecznej mocy wykorzystywanej przez urządzenie informuje o możliwościach nagłośnieniowych modelu. Im większa, tym z większą głośnością i czysto jest w stanie zagrać dana konstrukcja. Oczywiście nie jest to jedyny wyznacznik możliwości, natomiast należy zwracać na niego uwagę podczas dostosowywania sprzętu do stanowiska komputerowego.
  • Rozmiar głośnika - im większe głośniki, tym potencjalnie mocniejsze i pełniejsze brzmienie. Nie jest to jednak reguła, której nie da się złamać. Rozmiar głośnika warto mieć natomiast na uwadze przede wszystkim w organizowaniu przestrzeni na stanowisku komputerowym. Należy dobierać rozmiar w zależności od dostępnej ilości miejsca.
  • Technologie dodatkowe- mowa tu o technologiach czy funkcjach, które poprawiają cyfrowo dźwięk, pozwalają na podłączenie kilku urządzeń i tym podobne. Chodzi także o rozwiązania konstrukcyjne takie jak bass reflex czy obudowa z płyty MDF. W grę wchodzą również najróżniejsze certyfikaty. Wszystko to składa się na ogólną ocenę urządzenia i jego pozycję w rankingu głośników komputerowych.
  • Dostępne rodzaje łączności - wiele głośników oprócz standardowego połączenia oferują bezprzewodowe łącze Bluetooth, a także różnorodne złącza kablowe. Dostępność kilku złączy zwiększa funkcjonalność, a także ilość urządzeń, które mogą jednocześnie działać podpięte pod urządzenie, bez potrzeby przepinania.
  • Cena - oczywisty aspekt przy wyborze jakiegokolwiek sprzętu. Warto przed zakupem ustalić konkretny budżet, który możesz poświęcić na głośniki komputerowe. Na sprzęcie audio nie warto jednak oszczędzać, lepiej dorzucić parę groszy i skończyć z dobrej jakości sprzętem, który odpowiednio dobrany posłuży latami.

Podsumowanie

Kolor biały nie jest najczęstszą barwą, w której pojawiają się głośniki komputerowe. Niemniej jednak można w tej kategorii znaleźć kilka wartościowych produktów godnych uwagi. Urządzenia w tym kolorze kupisz niezależnie od posiadanego budżetu, ponieważ tego rodzaju urządzenia znajdziesz już w bardzo przystępnych cenach. Jeśli zależy Ci jednak na porządnych kolumnach aktywnych, z tym także nie będzie problemu.

blog comments powered by Disqus
Białe głośniki komputerowe | TOP 5 |