PODPOWIEDZI:

Małe głośniki komputerowe | TOP 5 |

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Creative Pebble Plus 2.1Creative Pebble Plus 2.1129.99 zł
2LG UltraGear GP9LG UltraGear GP91999 zł
3Razer NommoRazer Nommo759 zł
4Creative Sound BlasterX KatanaCreative Sound BlasterX Katana1129 zł
5LOGITECH Z207LOGITECH Z207219.99 zł
Małe głośniki komputerowe | TOP 5 |

Małe głośniki komputerowe to urządzenia, które będą idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy nie posiadają zbyt wiele miejsca na stanowisku komputerowym. Sam układ głośników oczywiście zależy od tego, jak dużo tego miejsca jest. Kompaktowość jest najbardziej pożądaną cechą w tym zestawieniu i wtedy pojawia się pytanie: Jakie małe głośniki komputerowe wybrać?

Małe głośniki komputerowe wcale nie oznacza słabe, choć jasne jest, że niewielkie konstrukcje nie imponują mocą, nie oznacza, że nie będą w stanie dać Ci rozsądnej satysfakcji. Pośród dostępnych modeli wybrałem ciekawe propozycje małych głośników do komputera. Znajdziesz je poniżej. Poza tym dam Ci także kilka wskazówek, które przydadzą się podczas zakupów.

Małe głośniki komputerowe - opinie

1. Creative Pebble Plus 2.1

Głośniki komputerowe Creative Pebble Plus 2.1

Moc [W]

8

Maksymalne pasmo przenoszenia [Hz]

20.000

Minimalne pasmo przenoszenia [Hz]

50

Materiał wykończenia

tworzywo sztuczne

Łączność bezprzewodowa

NIE

Wejście na słuchawki

NIE

Link do sklepu

Creative Pebble Plus 2.1 w ofercie Media Expert

Na pierwszym miejscu zestawienia głośniki Creative Pebble Plus 2.1. Imponują świetnym balansem pomiędzy rozmiarami, ceną i możliwościami brzmieniowymi. Jak sama nazwa wskazuje, są to głośniki w układzie 2 satelity i subwoofer. To sprawia, że pomimo niewielkich rozmiarów każdego z elementów dźwięk nie będzie płaski.

Kolejnym aspektem, który przemawia za tym modelem to fakt, że nie wymaga on zasilania. Cały układ działa po podpięciu do USB komputera. Moduł zasilający (sprzedawany osobno) przyda się, wtedy gdy zechcesz wycisnąć z głośników maksimum mocy.

Poza tym sama konstrukcja głośników satelitarnych jest ciekawa. Membrany przetworników znajdują się pod kątem 45 stopni, co sprawia, że dźwięk dotrze do uszu, a nie w okolice klatki piersiowej.

Największą wadą tej konstrukcji jest brak wejścia słuchawkowego. Nie zmienia to jednak faktu, że w tej cenie, czyli nieco powyżej 100 złotych, te niewielkie głośniki komputerowe są wyborem idealnym.

2. LG UltraGear GP9

LG UltraGear GP9

Moc [W]

20

Maksymalne pasmo przenoszenia [Hz]

b/d

Minimalne pasmo przenoszenia [Hz]

b/d

Materiał wykończenia

tworzywo sztuczne

Łączność bezprzewodowa

TAK

Wejście na słuchawki

TAK

Link do sklepu

LG UltraGear GP9 w ofercie Media Expert

Na drugim miejscu pojedynczy głośnik LG UltraGear GP9. W przeciwieństwie do poprzednika ten model należy do wyższej półki cenowej. Za wysoką ceną idzie ogromna funkcjonalność oraz jakość. Przede wszystkim mowa tu o cyfrowo wzmocnionym dźwięku. Za to odpowiada nowoczesny przetwornik Hi-Fi Quad DAC.

Produkt ten skierowany jest do ogólnego użytku komputerowego. Według zapewnień producenta sprawdzi się idealnie w grach dzięki autorskiej technologii 3D Gaming Sound. Przy użyciu algorytmu Head Related Transfer Functions generuje wirtualny dźwięk przestrzenny. Ułatwia to pozycjonowanie - co szczególnie przyda się w FPS-ach multiplayer - a także zwiększa immersyjność. Należy wspomnieć, że działa też jako głośnik przenośny, bez zasilania, nawet do 6 godzin (przy 3,5 godzinach ładowania).

Ten głośnik komputerowy jest zaprojektowany tak, by symulować środowisko wirtualne 7.1. Przy tym niewielka konstrukcja zaoszczędza ogromną ilość miejsca. Z pomocą przycisków na obudowie możesz wybrać pomiędzy trybem RTS bądź FPS. To optymalizuje dźwięk w konkretnych gatunkach gier.

W konstrukcję wbudowany jest mikrofon z redukcją szumów, dzięki czemu swobodnie porozmawiasz ze znajomymi podczas gry. Oprócz tego za pomocą aplikacji dostępnej w AppStore czy Google Play skonfigurujesz ustawienia korektora według własnych upodobań.

Do tego urządzenia opłaca się także podpinać słuchawki. Technologia DTS Headphone:X oferuje wirtualny dźwięk przestrzenny w środowisku 7.1. To zapewnia lepszą orientację w grach, a w muzyce pojawi się więcej przestrzeni.

Zaawansowany produkt, który w niewielkim rozmiarzekryje spory potencjał, jednak cena może zniechęcić.

3. Razer Nommo

Głośniki komputerowe Razer Nommo

Moc [W]

b/d

Maksymalne pasmo przenoszenia [Hz]

20.000

Minimalne pasmo przenoszenia [Hz]

50

Materiał wykończenia

tworzywo sztuczne

Łączność bezprzewodowa

NIE

Wejście na słuchawki

TAK

Link do sklepu

Razer Nommo w ofercie RTV Euro AGD

Na ostatnim miejscu podium Razer Nommo. Ta konstrukcja w ciekawy sposób rozwiązuje problem kierunkowania dźwięku w małych głośnikach do komputera. Same przetworniki umieszczone są na słupkach, co sprawia, że dźwięk znajduje się bliżej głowy użytkownika.

Co ciekawe, przy tak niedużych rozmiarach zastosowano komorę bass reflex, która znajduje się z tyłu głośników. To przekłada się na pełniejsze i niższe basy, które mają okazję lepiej wybrzmiewać w takiej właśnie otwartej komorze. W połączeniu z przetwornikami wykonanymi z włókna szklanego i kevlarowymi membranami ma przełożyć się na czyste, głębokie i realistyczne brzmienie. To pozwoli lepiej lokalizować przeciwników w grach typu Valorant czy CS:GO.

Dostosujesz brzmienie głośników do swoich upodobań za pomocą przycisków sterujących, znajdujących się na podstawie prawej satelity. Wejście na słuchawki pozwoli Ci na łatwiejsze podłączanie zestawu słuchawkowego oraz skorzystanie z mocy samego układu w celu poprawienia jakości dźwięku.

4. Creative Sound BlasterX Katana

Głośnik komputerowy Creative Sound BlasterX Katana

Moc [W]

75

Maksymalne pasmo przenoszenia [Hz]

20.000

Minimalne pasmo przenoszenia [Hz]

50

Materiał wykończenia

tworzywo sztuczne / płyta MDF

Łączność bezprzewodowa

TAK

Wejście na słuchawki

TAK

Link do sklepu

Creative Sound BlasterX Katana w ofercie RTV Euro AGD

Kolejna na liście jest listwa dźwiękowa niewielkich rozmiarów Creative Sound BlasterX Katana. Pomimo obecności subwoofera cały zestaw nadal jest niewielkich rozmiarów i zmieści się na każdym stanowisku. Niewielka listwa dźwiękowa wyposażona w 5 przetwornikówsymuluje środowisko 2.1.

W niektórych sytuacjach dzięki dekoderowi Dolby Digital urządzenie konfiguruje nawet wirtualną scenę 5.1. Dzieje się to za sprawą cyfrowego ulepszenia dźwięku i lekkiego oszukania ludzkiego mózgu pozycją poszczególnych tonów.

Subwoofer zbudowany jest z drewnianej płyty, która zapobiega zbędnemu rezonansowi w obudowie. To przekłada się na czystszy bas. To urządzenie pozwala na podłączenie kilku urządzeń jednocześnie. Między innymi bezprzewodowo za pomocą Bluetooth czy wejściem optycznym. Poza tym za sprawą wejścia USB flash drive stworzysz autonomiczny zestaw nagłośnieniowy z pendrive’a.

5.Logitech Z207

Głośniki komputerowe Logitech Z207

Moc [W]

5

Maksymalne pasmo przenoszenia [Hz]

b/d

Minimalne pasmo przenoszenia [Hz]

b/d

Materiał wykończenia

tworzywo sztuczne

Łączność bezprzewodowa

TAK

Wejście na słuchawki

TAK

Link do sklepu

Logitech Z207 w ofercie Media Expert

Ostatnia propozycja to głośniki komputerowe Logitech Z207. Te nieduże głośniki cechuje dostępność połączenia Bluetooth. Sprzęt pozwala na jednoczesne podłączenie dwóch urządzeń bezprzewodowo i jednego przez przewód. Dzięki temu możesz swobodnie przełączać się pomiędzy 3 źródłami za pomocą przycisku Easy-Switch.

Wszystkie elementy sterowania głośnikiem są łatwo dostępne na przodzie prawej satelity. Chodzi o gniazdo słuchawkowe, pokrętło sterowania i przycisk parowania Bluetooth. Model ten jest naprawdę kompaktowy, zasłużył więc sobie na miejsce w tym zestawieniu. Bez problemu zmieścisz go nawet na niewielkim biurku czy zabierzesz ze sobą na przykład w podróż służbową.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru małych głośników komputerowych?

  • Moc - niewielkie głośniki komputerowe nie będą cechować się ogromną mocą. Niezależnie od tego istnieje bardzo istotna zależność pomiędzy nią a rozmiarem. Głośniki o takich samych wymiarach mogą reprezentować różne wartości mocy. Warto wybierać te, które cechuje wyższy jej poziom. Będą one skuteczniej nagłaśniać i brzmieć pełniej. Oczywiście jeśli producent nie zastosował jakichś rozwiązań cyfrowego wzmacniania dźwięku.
  • Układ głośników - w zależności od organizacji przestrzeni na twoim stanowisku komputerowym możesz pozwolić sobie na różne układy głośników. Konstrukcja wpływa również na same możliwości głośnika. Pełniej brzmieć będą drobne głośniki nawet z niewielkim subwooferem w układzie 2.1 aniżeli bez. Wybierając produkty do zestawienia, brałem pod uwagę różne układy - 2.0, 2.1 czy listwy dźwiękowe.
  • Dostępne połączenia - w tym przypadku oczywiście im więcej, tym lepiej. Mowa tutaj o połączeniach kablowych USB, AUX czy optycznym, a także bezprzewodowym Bluetooth. Przy większej ilości gniazd i połączeń podłączysz jednocześnie więcej urządzeń. To pozwoli Ci swobodnie przełączać się pomiędzy urządzeniami i zwiększy funkcjonalność urządzenia. Ceniony aspekt w całym rankingu głośników komputerowych.
  • Cena - ustalenie konkretnego budżetu to podstawa jakichkolwiek zakupów. Nie inaczej jest w tym przypadku. Niewielkie głośniki komputerowe znajdują się w różnych pułapach cenowych: od najtańszych po te, których koszt liczony jest w tysiącach złotych. Warto dołożyć do budżetu i poświęcić więcej pieniędzy na zakup sprzętu lepszej jakości. Posłuży on dłużej, a także będzie oferował więcej możliwości i lepszą jakość dźwięku.

Podsumowanie

Małe głośniki komputerowe nie są urządzeniami jednowymiarowymi. Znajdziesz je w różnych cenach, a także konstrukcjach. Zasada jest jedna - zajmować niewiele miejsca. W zależności od stanowiska komputerowego ilość dostępnej przestrzeni będzie się różnić.

Podczas tworzenia zestawienia obrałem więc następującą metodę - wybieraj modele, które zmieszczą się na każdym stanowisku. Stąd różnorodne propozycje, które rozwiążą kwestię nagłośnienia nawet na niewielkim biurku.

blog comments powered by Disqus
Małe głośniki komputerowe | TOP 5 |