PODPOWIEDZI:
PODPOWIEDZI:

Ranking Rowerów treningowych | Najlepsze polecane Rowery treningowe 2023

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 2.8, Głosów: 11

W tym dziale przygotowaliśmy najnowsze rankingi rowerów treningowych. Stworzone zostały przez naszych redaktorów i mogą pomóc Ci wybrać najlepszy produkt. Pod listą aktualnych zestawień możesz też przeczytać wartościowe porady zakupowe. Dzięki nim poznasz najważniejsze cechy i parametry sprzętu z tej kategorii. Połączenie polecanych produktów z przewodnikiem „jak kupić” będzie dla Ciebie gwarancją dobrze wydanych pieniędzy.

Stacjonarny rower treningowy to wręcz obowiązkowy sprzęt w domowej siłowni. Jeżeli tylko chcesz wysmuklić sylwetkę, poprawić swoją wydolność, wzmocnić pewne partie mięśni i zgubić kilogramy, to sprzęt odpowiedni dla Ciebie.

Wydatek nie jest mały, ale pamiętaj, że jest to inwestycja jednorazowa na długie lata, zatem nie warto kupować kota w worku. W tym celu powstał skrócony poradnik zakupowy, a w nim odpowiedź, jaki rowerek stacjonarny kupić, aby móc rozpocząć efektywny trening w domowym zaciszu.

Aspektów, którym warto się przyjrzeć jest sporo, ale poświęć chwilę na poniższą publikację i dowiedz się, jaki rower treningowy kupić.

W doborze idealnego dla Ciebie modelu pomoże nasz ranking rowerów treningowych.

rower treningowy stacjonarny firmy Spokey

Jak układamy ranking stacjonarnych rowerów treningowych?

W czasie tworzenia zestawień rowerów stacjonarnych przeanalizowaliśmy takie elementy, jak:

 • Typ roweru - najpopularniejsze są pionowe rowery stacjonarne, w których pozycja siedzenia jest niemal taka sama jak w miejskich rowerach. Drugim rodzajem są poziome rowery treningowe z charakterystycznym, wygodnym siedzeniem z oparciem, nie obciążają kręgosłupa, lepiej pracują mięśnie brzucha, wykorzystywane w rehabilitacji, dobre dla osób starszych. Trzecim typem są spinningowe rowery stacjonarne z wyprofilowaną ramą, z którymi z powodzeniem wykonasz intensywny trening wytrzymałościowy (pozycja bardziej pochylona, poczujesz się jak prawdziwy kolarz).
 • Rodzaj oporu (system hamowania) - najczęściej spotkasz się z rowerem stacjonarnym z oporem magnetycznym (działanie magnesu), ale to nie jedyny typ. Równie dobrze kupisz rower treningowy z napędem elektromagnetycznym (elektromagnes sterowany przez komputer). W obu tych typach praca jest cicha, są to modele raczej bezawaryjne, ale i droższe. Istnieje jeszcze opór mechaniczny występujący w tańszych rowerach o prostych konstrukcjach (hamowanie poprzez nacisk rolki lub taśmy) oraz powietrzny. W tym ostatnim rodzaju znajduje się charakterystyczny wiatrak, a opór jest zwiększany proporcjonalnie do szybkości pedałowania. Rzadziej pojawia się opór dociskowy bądź indukcyjny.
 • Ilość stopni oporu - dobrze, jak rower do treningu jest wyposażony w regulację oporu. Czasami odbywa się ona manualnie za pomocą pokrętła, w innych modelach regulacje jest elektroniczna. Należy pamiętać, że intensywność treningu w sporej mierze zależy właśnie od tego parametru. Liczba ustawień waha się mniej więcej od 8 do 32. Pomoże dobrać właściwy do swojej kondycji czy formy.
 • Maksymalna waga użytkownika - kupując rower treningowy, należy wziąć pod uwagę dopuszczalną wagę użytkownika i nie przekraczać jej, żeby nie doszło do uszkodzenia sprzętu bądź awarii. Jeżeli z urządzenia mają korzystać też inni domownicy, to również powinieneś wiedzieć, ile dana osoba waży. Rowerki domowe cechują się przeważnie dosyć sporą granicą. Przykładowo maksymalna waga użytkownika może sięgać 100 kg, 120 kg, 130 kg, 150 kg, choć zdarzają się perełki o wartości 180 kg.
 • Komputer/wyświetlacz - stacjonarny rower domowy z wielofunkcyjnym komputerem powinien posiadać wyraźny, najlepiej podświetlany ekran, na którym widać wiele istotnych informacji. Mowa np. o przebytym dystansie, spalonych kaloriach, czasie treningu, osiągniętej prędkości, kadencji. W zależności od modelu spotkasz się ze wskaźnikiem BMI, BMR, wydolności serca, zatłuszczenia organizmu, uśrednioną wartością mocy.
 • Waga koła zamachowego - koło zamachowe sprawia, że jazda na domowym rowerze jest płynna, bardziej naturalna, stabilna. Im cięższe, tym lepiej. Tutaj wartość waha się od mniej więcej 3 kg do nawet 18 kg.
 • Pomiar pulsu - specjalne czujniki (sensory) w rączkach potrafią precyzyjnie mierzyć puls, dzięki czemu masz pełną kontrolę nad tętnem, a to ważne podczas treningu, zwłaszcza jak chcesz dobrać odpowiednią intensywność.
 • Regulacje - aby jazda na rowerku stacjonarnym była komfortowa, wszystko musi być dopasowane do Twojego wzrostu, stąd producenci stosują możliwość regulacji wysokości siodełka i kąta nachylenia kierownicy (przyjrzyj się, jaki jest zakres tej regulacji).
 • Jakość wykonania - istotne, aby nabyć stabilny rower stacjonarny. Użyte materiały muszą być wysokiej jakości. Przydadzą się antypoślizgowe pedały samopoziomujące z regulowanym paskiem, stopki stabilizujące, koła (rolki) transportowe, ergonomiczne siedzenia, solidne kierownice z twardej pianki, stalowe ramy.
 • Dodatkowe udogodnienia - niektórym spodobają się rowery treningowe z wbudowanym modułem Bluetooth, dzięki któremu masz dostęp do aplikacji mobilnej, która zawiera jeszcze więcej danych treningowych. Przyda się specjalne miejsce na panelu do umieszczenia smartfona, koszyk na bidon, gniazdo do ładowania telefonu. Na rynku znajdziesz wyjątki, które mają składane konstrukcje (z blokadą), aby przechowywanie w małym pomieszczeniu nie stanowiło problemu. Oczywiście atutem są programy treningowe, opcja zapisania kilku profili użytkowników.
 • Producent - inwestując w każdy sprzęt, należy kierować się renomowanymi markami stawiającymi na bezawaryjność, solidność i funkcjonalność. W przypadku domowych rowerów treningowych niech to będzie firma Spokey, Kettler, Hertz Fitness, Eb Fit, HMS, Horizon Fitness, Matrix, Ovicx, Toorx, Finnlo, York.
 • Cena - za dobry rower do domowej siłowni musisz zapłacić od około 600 zł wzwyż. Ceny poniżej tego pułapu dotyczy bardzo prostych rowerów do sporadycznego treningu, raczej bez dodatkowych możliwości. Bardziej zaawansowane modele kupisz w przedziale od 1500 zł do 2600 zł.

Na czym jeszcze bazujemy podczas tworzenia rankingu stacjonarnych rowerów treningowych?

Nie trzymamy się stricte podstawowych zagadnień. Wyróżniamy drugą grupę czynników, na jakiej się opieramy w trakcie układania klasyfikacji solidnych rowerów treningowych.

 • Własne doświadczenia - my też chcemy być fit. Zależy nam na prowadzeniu zdrowego stylu życia. Swoje domowe siłownie uzupełniamy o bieżnie, orbitreki, ławki do ćwiczeń, wioślarze czy właśnie rowery stacjonarne. Trochę już na nich pojeździliśmy, podobnie jak nasi bliscy, stąd wiemy, co jest najistotniejsze przy wyborze.
 • Wnikliwa analiza - szczegółowo analizujemy każdy rower treningowy. Patrzymy przede wszystkim na stosunek jakości do ceny, zastosowane rozwiązania zwiększające komfort i funkcjonalność, główne cechy.
 • Opinie internautów - wiemy, że wiele osób korzysta ze sprzętów fitness, stąd posiłkujemy się Waszymi spostrzeżeniami. Każda uwaga kupującego jest dla nas niezwykle cenna.

Stacjonarny rower treningowy sprawia, że o dowolnej porze ćwiczysz w domu, nabierasz kondycji, niezależnie od pogody i bez dodatkowych kosztów. Wymagane są jedynie Twoje chęci i motywacja.

Z powyższego materiału dowiedziałeś się, na co zwrócić uwagę, aby wiedzieć, jaki rower treningowy kupić. Zastanów się, jaki wydatek możesz ponieść, jak często chcesz ćwiczyć, co według Ciebie powinien posiadać rowerek do domu, aby spełnić Twoje wymagania.

W ostatecznym wyborze pomoże nasz ranking rowerów treningowych, w których są sprawdzone modele pochodzące z zaufanych sklepów.

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 2.8, Głosów: 11
blog comments powered by Disqus