PODPOWIEDZI:

Stacjonarny rower treningowy | Ranking TOP 6

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Kettler Axos Avior PKettler Axos Avior P1990 zł
2Hertz Fitness Comfort 7Hertz Fitness Comfort 71959 zł
3Hertz Fitness AssacHertz Fitness Assac1599 zł
4Spokey ShotoSpokey Shoto1549 zł
5Spokey Gradior+ BLSpokey Gradior+ BL1199 zł
6Eb Fit B620Eb Fit B620649 zł
Stacjonarny rower treningowy | Ranking TOP 6

Domowy rowerek stacjonarny to urządzenie treningowe, które jest chętnie wybierane. Korzystanie z niego niesie ze sobą wiele korzyści dla zdrowia. Poznaj TOP 6 rowerów treningowych, z którymi w domowym zaciszu zadbasz o swoją kondycję.

Domowy rowerek stacjonarny przyda się każdej osobie, która chce zadbać o swoją kondycję, wzmocnić pewne partie mięśni, a przy okazji schudnąć.

Modele z dzisiejszej listy pojawiły się również w bazie rowerów treningowych, a wraz z nimi obszerne opisy.

Stacjonarny rower treningowy - Opinie

1. Kettler Axos Avior P

pionowy rower stacjonarny Kettler Axos Avior P
Typ roweruPionowy
Rodzaj oporuElektromagnetyczny
Ilość stopni oporu16
Maksymalna waga użytkownika130 kg
Wbudowany komputerTak
Waga koła zamachowego9 kg
Pomiar pulsuTak
CenaKettler Axos Avior P oferta w Ceneo

Rower stacjonarny pionowyKettler Axos Avior P wyróżnia się oporem elektromagnetycznym regulowanym elektronicznie na 16 stopniach (dostosujesz intensywność treningu do swoich preferencji), kołem zamachowym o wadze 9 kg, a także 12 programami treningowymi dopasowanymi wedle poziomu sprawności. Wbudowany komputer umożliwia konfigurację 4 profili użytkowników, co jest świetnym rozwiązaniem, jeżeli z rowerka będą korzystać również inni domownicy i chcą mieć wgląd do danych z ostatniego swojego treningu.

Domowy rower treningowy wyposażono w ergonomiczną kierownicę z regulacją kąta nachylenia oraz szerokie siodełko, które można regulować na wysokość oraz na odległość od kierownicy (dla osób o wzroście 1,55 m - 1,95 m). Praca jest płynna i cicha (obudowa wykonana z wysokiej jakości materiałów wpływa na wyciszenie systemu oporu).

Samo urządzenie jest łatwe w montażu, kompaktowe, co sprawia, że zajmuje niewiele miejsca. W chwili, gdy będziesz chciał go przestawić w inne miejsce, pomogą Ci w tym kółka transportowe. Model zalicza się też do stacjonarnych rowerów dla osób starszych, gdyż nie obciąża stawów, za to przyczynia się do korzystnej pracy układu krążeniowo-oddechowego.

Wyświetlacz jest czytelny, wszystko jest intuicyjne, wyświetla najistotniejsze parametry, czyli czas treningu, dystans, kadencję, tętno, spalone kalorie oraz prędkość. Stalowa mocna rama gwarantuje stabilność, z kolei antypoślizgowe, samopoziomujące się pedały zapewniają bezpieczeństwo.

2. Hertz Fitness Comfort 7

poziomy rower treningowy Hertz Fitness Comfort 7
Typ roweruPoziomy
Rodzaj oporuMagnetyczny
Ilość stopni oporu24
Maksymalna waga użytkownika150 kg
Wbudowany komputerTak
Waga koła zamachowego5 kg (odczuwalny 10 kg)
Pomiar pulsuTak
CenaHertz Fitness Comfort 7 oferta w Ceneo

Hertz Fitness Comfort 7 wyróżnia się już na pierwszy rzut oka. To masywny, poziomy rower stacjonarny, na którym bardzo wygodnie się siedzi, gdyż siedzisko jest duże, ergonomiczne, stanowi podparcie dla pleców. Producent zastosował 13 programów treningowych, paskowy system napędu, magnetyczny opór regulowany na 24 stopniach, a także stopki stabilizujące. Maksymalna waga użytkownika może sięgać 150 kg.

Masz do czynienia z solidnym rowerem magnetycznym z płynną regulacją pozycji siedzenia i płynną regulacją nachylenia kierownicy. Użytkownik znajdzie czujniki pulsu, przy czym istnieje opcja ustawienia pulsu docelowego. Zachwyci możliwość stworzenia własnych programów treningowych.

Poza podstawowymi parametrami, podświetlany komputer wskaże również ilość obrotów pedałami na minutę, dystans całkowity. Poziomy rower treningowy do domu obliczy wydolność serca, zatłuszczenie organizmu, BMI oraz BMR. Warto wspomnieć o technologii Magnetic Pro, która pozwala odczuwać dwa razy większy opór przy zastosowaniu tej samej wagi koła (w tym przypadku odczuwalny opór to 10 kg).

3. Hertz Fitness Assac

stacjonarny rower treningowy Hertz Fitness Assac
Typ roweruPionowy
Rodzaj oporuMagnetyczny
Ilość stopni oporu32
Maksymalna waga użytkownika150 kg
Wbudowany komputerTak
Waga koła zamachowego6 kg (odczuwalny 12 kg)
Pomiar pulsuTak
CenaHertz Fitness Assac oferta w Ceneo

Kolejny model to pionowy rower stacjonarny z oporem magnetycznymHertz Fitness Assac. Chwalony za kauczukowe kółka ułatwiające transport, stabilną konstrukcję i pedały z regulowanymi opaskami. Waga koła zamachowego wynosi 6 kg, natomiast odczuwalny opór wynosi 12 kg, co jest zasługą systemu Magnetic Pro (zastosowanie większej ilości magnesów).

Kierownica jest wielofunkcyjna, da się ją w różny sposób chwycić, a dodatkowo posiada podstawkę pod telefon. Na plus automatyczna regulacja oporu na 32 poziomach, dokładne czujniki pulsu, a także 16 programów treningowych z możliwością edycji.

Stacjonarny rower treningowy z wygodnym siedziskiem cechuje się cichym paskiem napędowym, współpracą z aplikacjami mobilnymi iConsole+ i Kinomap (zasługa modułu Bluetooth), jak również gniazdem USB do ładowania telefonu.

Wyświetlacz jest podświetlany. Zobaczysz na nim m.in. wartość zatłuszczenia organizmu, obliczoną wydolność serca, BMI, uśrednioną wartość mocy. Stopki stabilizujące dopasują się do każdej powierzchni, na jakiej postawisz rowerek.

4. Spokey Shoto

spinningowy rower stacjonarny Spokey Shoto
Typ roweruSpinningowy
Rodzaj oporuDociskowy
Ilość stopni oporuNieokreślona, płynna
Maksymalna waga użytkownika120 kg
Wbudowany komputerTak
Waga koła zamachowego18 kg
Pomiar pulsuTak
CenaSpokey Shoto oferta w Media Expert

Spokey Shoto to rower treningowy spinningowy z wielofunkcyjnym komputerem, który wyróżnia się łącznością Bluetooth i dostępem do dedykowanej aplikacji iConsole+ dającej jeszcze więcej funkcji treningowych i danych odnośnie postępów. Osiągniesz maksymalne efekty ćwiczeń, a to dlatego, że koło zamachowe waży aż 18 kg. Jest to zatem solidny sprzęt do treningu cardio, z którym wyznaczysz sobie ambitne cele.

W tym stacjonarnym rowerku spinningowym postawiono na 3-częściową korbę, stalową ramę, układ napędowy na łańcuchu, co przekłada się na bezawaryjną pracę oraz mocny naciąg bez przeskoków. Możesz liczyć na precyzyjny pomiar pulsu za pomocą piersiowego pasa cardio. Regulacja oporu jest płynna (ręczna), więc dopasujesz poziom odpowiedni do swoich możliwości.

Rowerek do domowej siłowni oferuje 5 programów docelowych i 1 z trenerem, metalowe pedały z uchwytami oraz koszyk na bidon. Duża konsola posiada miejsce na telefon lub tablet. Bardzo ważny jest komfort podczas ćwiczeń, dlatego spodziewaj się regulacji siodełka w pionie i w poziomie, a także regulowanej kierownicy z dwoma uchwytami. Zaznaczę przy tym, że siodełko jest pokryte wysokiej jakości skórą ekologiczną, z kolei kierownica twardą pianką.

5. Spokey Gradior+ BL

treningowy rowerek stacjonarny Spokey Gradior+ BL
Typ roweruPionowy
Rodzaj oporuMagnetyczny
Ilość stopni oporu24
Maksymalna waga użytkownika120 kg
Wbudowany komputerTak
Waga koła zamachowego8 kg
Pomiar pulsuTak
CenaSpokey Gradior+ BL oferta w Ceneo

Spokey Gradior+ BL to pionowy rower magnetyczny z 24-stopniową, elektroniczną regulacją oporu. To sprawia, że dopasujesz domowy trening wedle swojej kondycji i ogólnej formy. Cechuje się 8-kilogramowym kołem zamachowym, zatem trening cardio będzie jak najbardziej udany. W swobodny sposób sprzęt dostosuje się do Twoich potrzeb, co jest zasługą regulacji wysokości siodełka, regulacji kąta nachylenia kierownicy i dopuszczalnej wagi użytkownika 120 kg.

Stacjonarny rower treningowy posiada duży wyświetlacz, na którym widnieją kluczowe informacje, takie jak np. czas treningu, przebyty dystans, osiągnięta prędkość, spalone kalorie. W monitorze znajduje się specjalne miejsce na tableta, aby móc oglądnąć film podczas treningu. Nie zabrakło także opcji pomiaru pulsu (sensory znajdują się na rączkach, więc masz ciągłą kontrolę).

System hamowania jest płynny, siedzenie ergonomiczne, a konstrukcja stabilna i solidnie wykonana. Pedały są spore, zapinane na paski, więc stopa dobrze się trzyma. W przesunięciu rowerka pomogą rolki transportowe. Prezentuje się niezwykle stylowo, zatem fajnie wkomponuje się w domowej siłowni. Z tym modelem efektywnie ćwiczysz zwłaszcza takie partie, jak łydki, uda czy pośladki. Cena jest stosunkowo przystępna.

6. Eb Fit B620

tani pionowy rower magnetyczny do domu Eb Fit B620
Typ roweruPionowy
Rodzaj oporuMagnetyczny
Ilość stopni oporu8
Maksymalna waga użytkownika120 kg
Wbudowany komputerTak
Waga koła zamachowego7 kg
Pomiar pulsuTak
CenaEb Fit B620 oferta w Media Expert

Zestawienie zamyka Eb Fit B620, który jest najtańszym rowerem treningowym na liście. Charakteryzuje się 8-stopniową regulacją oporu (manualnie za pomocą pokrętła w kierownicy), 7-kilogramowym kołem zamachowym o cichym działaniu, harmonijnym ruchem, zgrabną konstrukcją, jak również dopuszczalną wagą użytkownika 120 kg. Poradzi sobie z pomiarem pulsu. Wartość jest przedstawiona na czytelnym wyświetlaczu (zasilany bateriami).

Antypoślizgowe pedały posiadają regulowany pasek, aby zapewnić komfortowe korzystanie. Stacjonarny rower magnetyczny ma wygodne siodełko z regulacją wysokości, a także miękkie rączki. Na stopkach znalazły się specjalne nakładki, które nie dopuszczą do zarysowania podłogi czy ślizgania się. Jeżeli zależy Ci na redukcji tkanki tłuszczowej, wysmukleniu sylwetki czy poprawie krążenia, to będzie to fajny pomocnik w osiągnięciu tych celów. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby umieścić na panelu swój smartfon lub tablet.

Atuty przemawiające za zakupem rowerka treningowego do domu

Jeżeli nadal zastanawiasz się, czy warto kupić rower stacjonarny, to być może poniższe korzyści pomogą Ci podjąć decyzję.

 • Poprawisz swoją figurę (wysmuklisz sylwetkę), wzmocnisz mięśnie (np. łydek, ud), zwiększysz swoją kondycję, spalisz zbędne kalorie.
 • Możesz z niego korzystać przez cały rok i to bez wychodzenia z domu, o dowolnej porze, niezależnie od pogody (dzięki temu np. kolarze nie stracą formy).
 • Nikt nie patrzy, jak ćwiczysz. Nie przejmujesz się ubiorem, wystarczy, że będzie wygodny.
 • Nie wydajesz pieniędzy na siłownię.
 • W trakcie treningu zrelaksujesz się, słuchając ulubionej muzyki lub oglądając film.
 • Ćwiczenia przebiegają dosyć płynnie.
 • W porównaniu do tradycyjnych rowerów, nie musisz się martwić stanem nawierzchni drogi, jadącymi samochodami czy światłami drogowymi, a więc minimalizujesz ryzyko niebezpiecznych sytuacji, jakie niekiedy się zdarzają.
 • Stacjonarne rowery treningowe często posiadają przydatne regulacje (np. siodełka, kierownicy).
 • Z rowerka treningowego skorzystają również osoby wymagające rehabilitacji (np. z problemami kardiologicznymi, dla wzmocnienia serca), inni domownicy (w tym początkujący użytkownicy, osoby starsze).
 • Na wbudowanym komputerze z wyświetlaczem znajdziesz wiele cennych informacji, jak np. dystans, prędkość, czas, spalone kalorie, niekiedy pomiar tętna. Takiego rodzaju wyniki często motywują.
 • Wiele rowerków stacjonarnych ma dosyć kompaktowe konstrukcje, aby znalazły miejsce nawet w mniejszych pomieszczeniach. Na rynku niekiedy uda się znaleźć również składane rowery treningowe, choć bywa to już trudniejsze.
 • Ceny są zróżnicowane.

Odwiedzaj nasz dział ranking rowerów treningowych, gdzie znajdują się najbardziej godne uwagi modele.

Podsumowanie

Stacjonarny rower treningowy w sporej mierze przyczyni się do prowadzenia zdrowego stylu życia. Sprawdzi się zarówno do rekreacji, jak i intensywnych treningów, budowania formy. To jedno z najpopularniejszych urządzeń znajdujących się w domowych siłowniach i nie tylko. Polecany rowerek treningowy pochodzi od takiego producenta, jak Spokey, Kettler, Eb Fit i Hertz Fitness.

Wśród nich znajdziesz rowerki stacjonarne pionowe, poziome, a nawet spinningowe. W większości przypadków opór jest magnetyczny, a jego regulacja sięga nawet 32 stopni. Wszystkie oferują funkcjonalne komputery, pomiar pulsu, solidne konstrukcje i wygodne siedziska. Maksymalna waga użytkownika waha się od 120 kg do 150 kg. Waga koła zamachowego wynosi od 5 kg do 18 kg.

Pamiętaj, że jeżeli chcesz osiągnąć widoczne efekty, to jazda na rowerku stacjonarnym powinna być regularna, a także uzupełniona zdrowym odżywianiem.

blog comments powered by Disqus
Stacjonarny rower treningowy | Ranking TOP 6