PODPOWIEDZI:
PODPOWIEDZI:

Ranking Kamer internetowych | Najlepsze polecane Kamery internetowe 2024

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 3.8, Głosów: 12

W tym dziale przygotowaliśmy najnowsze rankingi kamer internetowych. Stworzone zostały przez naszych redaktorów i mogą pomóc Ci wybrać najlepszy produkt. Pod listą aktualnych zestawień możesz też przeczytać wartościowe porady zakupowe. Dzięki nim poznasz najważniejsze cechy i parametry sprzętu z tej kategorii. Połączenie polecanych produktów z przewodnikiem „jak kupić” będzie dla Ciebie gwarancją dobrze wydanych pieniędzy.

Poz.ObrazekNazwaTu kupisz najtaniej
1Axtel AX-4K Business Webcam Axtel AX-4K Business Webcam Axtel AX-4K Business Webcam to wyższej klasy kamera internetowa, która pozwoli prowadzić wideokonferencje w dobrej jakości. Kliknij aby się przekonać!
2Obsbot Tiny 4K Obsbot Tiny 4K Obsbot Tiny 4K to zaawansowana kamera internetowa o rozdzielczości 3840 x 2160. Sprawdź sam
3Logitech Brio 4K Stream (960-001194) Logitech Brio 4K Stream (960-001194) Logitech Brio 4K Stream (960-001194) to wysokiej jakości kamerka internetowa dla bardziej wymagających użytkowników. Sprawdź sam
4Logitech Brio 500 Biały Logitech Brio 500 Biały Logitech Brio 500 Biały to stylowa kamerka internetowa, która urzeka funkcjonalnością i dobrą jakością obrazu. Sprawdź sam
5Hama C-900 Pro UHD 4K Hama C-900 Pro UHD 4K Hama C-900 Pro UHD 4K to godna polecenia kamerka internetowa z funkcją auto-focusa dla jeszcze lepszej ostrości obrazu. Polecany model
6Trust Teza 4K Ultra HD Webcam Trust Teza 4K Ultra HD Webcam Trust Teza 4K Ultra HD Webcam to dobrej jakości kamerka internetowa z wbudowanym podwójnym mikrofonem. Sprawdź sam
7Razer Kiyo (RZ19-02320100-R3M1) Razer Kiyo (RZ19-02320100-R3M1) Razer Kiyo (RZ19-02320100-R3M1) to funkcjonalna kamera internetowa z opcją aparatu cyfrowego. Sprawdź sam
8Creative Live! Cam Sync V3 Creative Live! Cam Sync V3 Creative Live! Cam Sync V3 to kamerka internetowa od renomowanego na rynku producenta. Zyskała wiele pochlebnych opinii od kupujących. Sprawdź sam
9Asus Webcam C3 Asus Webcam C3 Asus Webcam C3 to nowoczesna i zgrabna kamera internetowa z sensorem typu CMOS. Sprawdź sam
10Savio CAK-01 Savio CAK-01 Savio CAK-01 to tania kamera internetowa z wbudowanym mikrofonem, dzięki czemu nie musisz kupować go osobno. Ten też ma niezłą cenę

Kamera internetowa to kompaktowy sprzęt, który posłuży między innymi do rozmów wideo ze znajomymi, szkoleń online, nauki zdalnej, nagrywania filmików na Youtube’a czy wideokonferencji w pracy. Zastosowań jest ogrom, dlatego warto nabyć wiedzę, jaką kamerę internetową wybrać.

Taki dodatek do komputera nie musi kosztować majątku, choć wszystko zależy od Twoich potrzeb. Poniższy poradnik zakupowy wskaże najistotniejsze zagadnienia, aby dowiedzieć się, jaką kamerkę internetową kupić.

Pomocą posłuży ranking kamer internetowych z najbardziej polecanymi urządzeniami w różnym zakresie cenowym, zarówno do podstawowych oczekiwań, jak i dla bardziej wymagających użytkowników.

zaawansowana kamera internetowa firmy Axtel wygląd

Jak tworzymy ranking kamer internetowych?

Z pomocą kamery internetowej uda Ci się nagrać dobrej jakości film na bloga. Zarówno dźwięk, jak i obraz nie powinien zawodzić, dlatego zapoznaj się z głównymi cechami kamerek internetowych. Oto one:

 • Typ sensora (rodzaj przetwornika) - najbardziej popularne matryce CMOS wyróżniają się przesyłaniem danych przy niskim poziomie zakłóceń. Są w stanie błyskawicznie reagować na zmieniający się obraz, odwzorowują rzeczywiste kolory.
 • Rozdzielczość - to jeden z podstawowych parametrów przy wyborze kamery internetowej. Nagrywanie w jakości Full HD, a najlepiej w 4K to największy atut dla użytkowników. Obraz jest wyraźny, widać Cię bardzo szczegółowo. Dlatego zalecamy wybór rozdzielczości 1920 x 1080, 2560 x 1440, 3840 x 2160 bądź 4096 x 2160. Większa rozdzielczość to konieczność, zwłaszcza w przypadku streamingu, ale pamiętaj także o odpowiednio szybkim łączu internetowym. Rozdzielczość jest wyrażana w megapikselach.
 • Maksymalna prędkość przetwarzania - nagrania muszą być płynne, dlatego celuj w prędkość nagrywania 30 kl./s lub 60 kl./s. Zaawansowane kamery internetowe wyróżniają się nawet 90 kl./s. Im większa liczba rejestrowanych klatek na sekundę, tym lepiej. Rozmawiając z kilkoma osobami równocześnie, ma to ogromne znaczenie.
 • Mikrofon - prowadzenie wideorozmowy wymaga dobrego mikrofonu, aby odbiorca dobrze Cię rozumiał. Jeżeli nie chcesz dodatkowo wydawać pieniędzy na osobny mikrofon lub tracić miejsce na kolejne akcesorium, to celuj w profesjonalne kamerki internetowe z zintegrowanymi mikrofonami, które posiadają funkcję redukcji szumów, aby żadne niepożądane hałasy z tła nie były słyszalne, a Twój głos brzmiał naturalnie nawet z większej odległości.
 • Funkcja aparatu cyfrowego - poza nagrywaniem bądź prowadzeniem wideorozmowy, można także wykonywać zdjęcia przy użyciu kamerki internetowej. Najlepiej, jak służy do tego wygodny przycisk, a nie trzeba wchodzić w ustawienia oprogramowania.
 • Autofocus - ten element odpowiada za ustawienie właściwej ostrości obrazu. W lepszych kamerkach internetowych regulacja ostrości odbywa się automatycznie (autofocus), a w starszych modelach nie ma jej w ogóle bądź trzeba to robić ręcznie.
 • Kąt widzenia - im szerszy kąt widzenia cechuje daną kamerę internetową, tym więcej osób może zasiadać przed komputerem i bez trudu zmieszczą się one w kadrze. Szerokokątny obiektyw jest praktyczny również przy monitorowaniu pomieszczenia. Bywają kamerki, które rejestrują obraz pod kątem aż 120°.
 • Typ podłączenia (interfejs) i mocowanie - instalacja kamerki internetowej nie jest czasochłonna ani trudna. Przeważnie nie są potrzebne nawet dodatkowe sterowniki. Jeżeli masz do czynienia z technologią Plug & Play, to wystarczy podłączyć ją przy użyciu kabla USB (zasilanie także odbywa się tym sposobem), a komputer po chwili ją wykryje. Mocowanie opiera się z kolei na specjalnym klipsie, który zaczepisz o monitor bądź laptopa. Niektóre modele możesz również postawić na stoliku lub zamontować do statywu dla jeszcze większej stabilności. Nowoczesne kamery internetowe wykazują kompatybilność z popularnymi systemami operacyjnymi. Przy okazji dowiedz się, jaka jest długość kabla. Rzadziej spotkasz się z kamerkami z typem interfejsu Bluetooth lub WiFi.
 • Kompresja wideo - większość kamer internetowych na rynku cechują się kompresją wideo H.264, MJPEG, YUV, YUV 2, MP4.
 • Oprogramowanie - niekiedy za sprawą dobrego oprogramowania uzyskasz ciekawe efekty, ustawisz różne parametry lub kadr.
 • Dodatkowe udogodnienia - przydatnym elementem w kamerkach internetowych jest 4-krotny zoom cyfrowy (powiększenie obrazu 4 razy), dioda sygnalizacyjna, automatyczne kadrowanie, śledzenie ruchu, rozpoznawanie twarzy (bezpieczne logowanie), redukcja migotania, osłona obiektywu (zachowanie prywatności), funkcja wideokonferencji, tryb nocny, tryb HDR (żywe kolory i odpowiedni kontrast), automatyczna korekcja natężenia światła, korekcja wizerunku twarzy.
  Tryb Show Mode umożliwi przechylenie kamerki w dół, aby pokazać, to co jest na stole (np. dokumenty) lub co na przykład rysujesz. Mechanizm obrotu o 360° w poziomie jest również fajną sprawą. Niektórzy producenci stosują wykrywanie głosu i automatyczne wyłączanie mikrofonu w momencie, gdy przestajesz mówić.
 • Producent - zawsze radzimy wybierać sprzęty od renomowanych firm, które kładą nacisk na jakość swoich urządzeń, aby spełniały aktualne potrzeby użytkowników. W przypadku kamerek internetowej mogą to być takie marki, jak Logitech, Creative, Hama, Trust, Axtel, Obsbot, Razer, Asus, Savio, Defender, Microsoft, Krux, Natec, HP, Platinet, Media-Tech.
 • Cena - stosunkowo dobrą kamerkę internetową kupisz w cenie nawet poniżej 100 zł. Przy większych wymaganiach i jak najlepszych parametrach licz się z wydatkiem od mniej więcej 250 zł do nawet 1400 zł.

Na czym jeszcze bazujemy podczas układania rankingu kamer internetowych?

Tworząc listę kamer internetowych do PC, posiłkujemy się drugą grupą czynników, a mianowicie:

 • Wnikliwa analiza - w najdokładniejszy sposób analizujemy każdy sprzęt pod kątem stosunku jakości do ceny, zastosowanych funkcji i technologii, dodatkowych udogodnień.
 • Własne doświadczenia - w naszej branży często obracamy się wśród tego typu urządzeń. Sami jesteśmy testerami i doskonale wiemy, jaki model kamery internetowej warto nabyć.
 • Opinie internautów - Wasze zdanie jest dla nas niezwykle ważne. Liczymy się z każdą opinią czy uwagą kupującego, stąd cieszą nas Wasze komentarze i spostrzeżenia.

W powyższą publikacją nie będziesz miał problemu z tym, jaką kamerę internetową kupić. Zastanów się, do czego jest Ci najbardziej potrzebna, na jakich funkcjach i parametrach głównie Ci zależy i jaki budżet możesz na nią przeznaczyć. Po przemyśleniu tych aspektów, przejrzyj jeszcze raz ranking kamer internetowych z godnymi uwagi modelami.

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 3.8, Głosów: 12
blog comments powered by Disqus