PODPOWIEDZI:

Zestaw (kamerka, głośnik, słuchawki) dla nauczyciela (#BackToSchool2020)

Zestaw (kamerka, głośnik, słuchawki) dla nauczyciela (#BackToSchool2020)

Początek roku szkolnego to czas, w którym pojawia się mnóstwo poradników skierowanych do uczniów. Nie można jednak zapominać o nauczycielach. Ich praca jest bardzo wymagająca, więc odpowiednie przygotowanie do nauczania zdalnego jest niezwykle istotne.

Na nauczycielach spoczywa ogromna odpowiedzialność. To w końcu oni edukują młode pokolenia. W czasach pandemii ryzyko ponownego przejścia na zdalne nauczanie jest wysokiej.

Postanowiliśmy sprawdzić, jaka kamerka internetowa, głośnik przenośny, a także słuchawki różnego typu najlepiej sprawdzą się w takiej sytuacji.

Jakie powinny być urządzenia peryferyjne dla nauczyciela?

zestaw urządzeń peryferyjnych dla nauczyciela

Wybór słuchawek czy kamery internetowej może przytłaczać, dlatego warto brać pod uwagę pewne cechy urządzeń, które często są pomijane w specyfikacjach technicznych.

  • Kiedy dane urządzenie będzie przenoszone pomiędzy stanowiskami, przydatne może okazać się plug-and-play. Akcesorium wspierające tę technologię bezpośrednio po podłączeniu do komputera jest gotowe do pracy. Brak konieczności konfiguracji sprzętu oszczędza cenny czas.
  • Praca nauczyciela czasami wymaga odejścia od stanowiska, w związku z czym bezprzewodowość jest kolejną przydatną cechą. Zrezygnowanie z kabli zwiększa mobilność. Przedstawianie fizycznych pomocy naukowych takich jak modele czy mapy nie będzie problemem.
  • Szkolnictwo na różnych poziomach stosuje często inne platformy komunikacji zdalnej. W tej płaszczyźnie ułatwieniem będą certyfikaty Unified communications. Oznacza to, że producent zaprojektował urządzenie pod kątem pracy z różnymi aplikacjami, np. Skype Microsoft Teams, Slack, Hangouts itd.

Kamera internetowa dla nauczyciela

W procesie nauczania znaczącą rolę pełni wizualne przedstawienie omawianego tematu.

W tym celu warto wybrać kamerę o wysokiej rozdzielczości.

Poza jakością obrazu Jabra Panacast wyróżnia się także dodatkowymi cechami. Większość z nich bazuje na niezwykle szerokim kącie widzenia wynoszącym 180°. Tradycyjne kamery oferują obraz o kącie osiągającym jedynie 120°.

Jabra Panacast - kamerka internetowa dla nauczyciela

Urządzenie automatycznie dostosowuje kąt widzenia do ilości osób, które nagrywa. Skutecznie działa też śledzenie obiektu – kiedy nauczyciel chce zaprezentować coś w innej części pomieszczenia, kadr podąża za osobą nagrywaną. Jest to zasługa trzech obiektywów, które w czasie rzeczywistym łączą obraz. Linia łączenia jest praktycznie niewidoczna.

Mimo zaawansowanych funkcji Jabra Panacast nie wymaga dodatkowego oprogramowania. Wkrótce po podłączeniu do komputera jest gotowa do pracy.

Jabra Panacast w sklepie:

Jabra Panacast w sklepie

Głośnik Bluetooth dla nauczyciela

Idealnym uzupełnieniem zestawu Panacast może okazać się głośnik Bluetooth Jabra Speak 710. Sprzęt ten łączy się za pomocą Bluetooth, jednak do podłączenia można użyć także wbudowanego przewodu.

Jabra Speak 710 głośnik Bluetooth dla nauczyciela

W zestawie z głośnikiem dostarczony jest dongle, więc komputer nie musi posiadać wbudowanego modułu Bluetooth. Rozwiązanie to łączy funkcję plug-and-play z prawdziwą mobilnością, bo do ładowania wystarczy laptop lub komputer stacjonarny.

Jabra Speak 710 głośnik Bluetooth dla nauczyciela

Głośnik ma ciekawy design, a wykonanie jest ponadprzeciętne. W tym miejscu wyróżnia się wbudowana podstawka. Zastosowany przetwornik świetnie sprawdza się przy reprodukcji głosu. Muzyka może brzmieć płasko, dlatego możliwość sparowania dwóch głośników w stereo jest użyteczną cechą. Speak 710 poza pracą można z powodzeniem wykorzystać do rozrywki.

Jabra Speak 710 w sklepie:

Jabra Speak 710 w sklepie

Słuchawki dla nauczyciela

Synonimem pracy zdalnej dla wielu będą słuchawki. Zaproponuję 3 modele, które spełniają wymienione  na początku założenia.

Polecanymi słuchawkami nausznymi są Jabra Evolve2 65. Model ten charakteryzuje się świetną jakością wykonania. Oferuje wysoki poziom wygody oraz niezły poziom izolacji. Mimo stosunkowo niskiej masy na poziomie 177 g słuchawki są w stanie działać do 37 godzin.

Jabra Evolve2 65 słuchawki nauszne dla nauczyciela

Osoby pracujące powinny docenić diodę zajętości. Czerwone światło na nausznikach oznajmia domownikom czy współpracownikom, że potrzebujemy spokoju. Mikrofon jest obracany, więc kiedy nie jest używany, nie przeszkadza. Słuchawki bardzo dobrze sprawdzą się także w muzyce. Wszystko za sprawą dobrej jakości przetworników oraz aplikacji, w której można zmienić charakterystykę brzmienia. Warto jeszcze wspomnieć o opcjonalnej, lecz bardzo wygodnej stacji ładowania.

Jabra Evolve2 65 ładowanie

Jabra Evolve2 65 w sklepie:

Jabra Evolve2 65 w sklepie

Kolejna propozycja słuchawek skierowana jest do osób, którym przeszkadzają słuchawki nauszne. Jabra Evolve 75e jest modelem dokanałowym, w którego konstrukcji obecny jest pałąk. Dzięki temu rozwiązaniu czas pracy na jednym ładowaniu wynosi do 14 godzin.

Jabra Evolve 75e słuchawki dokanałowe dla nauczyciela

Słuchawki wyróżniają się przede wszystkim dobrą izolacją pasywną i aktywną redukcją szumów. Po jej włączeniu hałas z otoczenia jest skutecznie blokowany, co ułatwia pracę oraz naukę. Za wygodę odpowiadają silikonowe wkładki oraz zaczepy. Dodatkowym atutem jest wodoszczelność potwierdzona certyfikatem IP54.

Jabra Evolve 75e w sklepie:

Jabra Evolve 75e w sklepie

Coraz większą popularność zyskują słuchawki w pełni bezprzewodowe. Firma Jabra również w tej kategorii posiada sprzęt stworzony na potrzeby pracy zdalnej, a jest nim Evolve 65t. Model ten oferuje dużą swobodę ruchu.

Przyda się to w pracy oraz podczas odpoczynku. Redukcja pasywna stoi na dobrym poziomie, a akumulator wystarcza do 5 godzin pracy. Pozytywnie wypada szybkie ładowanie - 15 minut w etui ładującym zapewnia do 1,5 godziny pracy.

Jabra Evolve 65t słuchawki bezprzewodowe dla nauczyciela

Wygodnym dodatkiem jest możliwość połączenia z dwoma urządzeniami jednocześnie. Na przykład przełączanie między pracą czy nauką przy komputerze a smartfonem.

Jabra Evolve 65t w sklepie:

Jabra Evolve 65t w sklepie

blog comments powered by Disqus
Zestaw (kamerka, głośnik, słuchawki) dla nauczyciela (#BackToSchool2020)