PODPOWIEDZI:

Czy to pralka idealna? Poznajcie urządzenie z serii Samsung Quick Drive

Czy to pralka idealna? Poznajcie urządzenie z serii Samsung Quick Drive

Każda dziedzina naszego życia ulega unowocześnieniu, również pralki. W inteligentnym domu nie ma miejsca na niezbyt inteligentne pranie. Dlatego też urządzenie, które usprawnia ten proces, jest wartością samą w sobie. Sprawdzamy, jak propozycja od Samsunga radzi sobie w nowoczesnym środowisku.

Nie da się ukryć, że pranie to jedna z tych czynności, do której człowiek się przyzwyczaja. W związku z tym innowacje w tej dziedzinie muszą być naprawdę pomocne, by przekonać do nich posiadaczy pralek. Samsung WW10M86INOA ma unikatowe funkcje, które odróżniają go od konkurencji. Dziś przyglądamy się im z bliska.

Sprawdź aktualną cenę pralki Samsung z serii Quick Drive

Samsung WW10M86INOA kup teraz taniej euro.com.pl

Cicho i skutecznie. Działanie Quick Drive i EcoBubble

Na pierwszy rzut oka pralka prezentuje się dość niepozornie, choć pozwala na 10 kilogramów załadunku. W konstrukcji udało się zmieścić sporych rozmiarów bęben oraz pulsator. Nazwa nieprzypadkowa, bowiem wykorzystuje on całkowicie nowatorską technikę poruszania się. I tu wkracza technologia Quick Drive

Samsung zaimplementował w swoich urządzeniach mechanizm, dzięki któremu bęben oraz pulsator mogą poruszać się w dwóch niezależnych od siebie kierunkach oraz na dwóch niezależnych osiach. To oznacza, że pranie zamiast jednostajnego ruchu, rotuje w różnych kierunkach i to nie tylko w lewo bądź w prawo, ale też do przodu oraz do tyłu. 

Samsung Quick Drive to sztandarowe rozwiązanie w pralkach Samsunga

W bębnie kryje się coś jeszcze. To technologia aktywnej piany Eco Bubble. Nazwa nie wzięła się znikąd - dzięki dokładnemu przechodzeniu bąbelków przez ubrania te są czyszczone szybciej i dokładniej. A to pozwala skrócić czas prania. 

Jak działają te technologie w tandemie? Całkiem skutecznie. W porównaniu z modelami niewyposażonymi w Quick Drive oraz Eco Bubble, Samsung WW10M86INOA pierze do 50% szybciej oraz do 20% oszczędniej, gdy mówimy o zużyciu energii. To realne korzyści, które w dalszej perspektywie przekładają się na tańszą eksploatację i mniejsze koszty dla środowiska. Dzięki tym rozwiązaniom Samsung to najoszczędniejsza pralka A+++.

Jeden z najpopularniejszych cykli prania, czyli Bawełna, zajmuje tu zaledwie godzinę i 6 minut. Ale to nie wszystko. Na pokrętle znajdziemy też Szybkie pranie, które trwa zaledwie 39 minut. Znajdziemy też ultraszybki, bo 15-minutowy, cykl.

Wygoda przez duże W

Wydawałoby się, że stworzenie pralki ekologicznej, która jednocześnie będzie wygodna w obsłudze, to rzecz niemożliwa. Samsung wykorzystał jednak swoje doświadczenie, by w parze z oszczędnością szła wygoda. Jednak pralki to już nie tylko kilka programów i pokrętło, ale i sprzężone z nimi rozwiązania upraszczające cały proces.

Programator pralki Samsung jest szybki i intuicyjny

Pralka Samsunga z serii Quick Drive pozwala uniknąć kłopotliwych sytuacji. W końcu każdemu z nas zdarzyło się wlać bądź wsypać za dużo detergentów. Rozwiązaniem tego problemu są autodozowniki. Wystarczy wlać jednorazowo płyn do płukania oraz dodać do drugiej komory proszek bądź żel do prania. Częstotliwość ich uzupełniania zależy oczywiście od ilości wykonanych prań, ale pralka przypomni, że środki piorące się kończą.

Ich obecność najlepiej wykorzystuje program Pranie Optymalne. Początkowo ten program trwa godzinę i 23 minuty, jednak najciekawsze rzeczy dzieją się w trakcie. Pralka analizuje wagę ubrań, ilość wody oraz stopień jej przejrzystości, a na bazie tego reguluje czas niezbędny do kompletnego wyczyszczenia. Dzięki temu niezależnie od naszych zdolności programowania, ubrania pozostaną czyste. 

Autodozowniki pozwalają nie przejmować się proszkiem czy płynem

Kolejnym aspektem wygody są dodatkowe drzwi AddWash. Zdarza się, że nasze skarpetki znajdziemy dopiero po rozpoczęciu prania, a koszulka zamiast do bębna, wypadnie podczas wkładania poza pralkę. Nie musimy pauzować prania i bać się o to, czy woda z pralki nie zaleje nam łazienki. Wystarczy kliknąć ściankę drzwi AddWash, a to otworzą się. W ten sposób zyskamy otwór, przez który włożymy zapomniane pranie. 

AddWash to wygoda dorzucania prania w dowolnym momencie

Ale to nie koniec wygody. Tę należy jeszcze odmienić przez codzienną eksploatację. I tu pojawia się silnik Digital Inverter. Rozwiązanie napędzające pralkę zapewnia cichą pracę w okolicach 49 decybeli podczas prania i do 72 decybeli podczas wirowania. Samsung nie boi się dać na to rozwiązanie 10 lat gwarancji, a według niemieckiego Verband Deutscher Elektrotechniker (VDE) pralka może działać nawet 23 lata. 

Gwarancja na silnik Digital Inverter w pralce Samsunga to 10 lat

Warto też podkreślić, że przy korzystaniu z pralki Samsung z serii Quick Drive odpada najmniej przyjemna czynność, czyli czyszczenie sprzętu. Jeden z programów, jakie znajdziemy na froncie to Eco Czyszczenie Bębna +. Wystarczy go włączyć, a połączenie aktywnej pary i wody o wysokiej temperaturze zmiecie resztki brudu.

To wszystko i jeszcze więcej w aplikacji SmartThings

Ktoś z was mógłby zapytać: Ale po co właściwie aplikacja do pralki? Samsung postanowił dać narzędzie, które pozbawi was tych wątpliwości. Przede wszystkim za pomocą SmartThings uzyskamy dostęp do pomiarów zużycia wody i prądu. To pozwoli ocenić koszty pralki w codziennym funkcjonowaniu gospodarstwa domowego.

Przepis na pranie w pralce Samsung pomoże dobrać odpowiednie ubrania

To jednak nie wszystko. Wewnątrz aplikacji znajduje się funkcja Przepis na pranie. Za jej pośrednictwem połączymy ubrania tak, by nie kolidowały ze sobą wewnątrz prania. Jeśli nie czytaliśmy dotychczas metek, dowiemy się chociażby, że jeansów nie należy prać ze swetrami, a koszul - ze stanikami. Z jednej strony są to porady oczywiste, z drugiej - mniej świadomi użytkownicy uratują swoje ubrania. 

Po tym wszystkim aplikacja pozwoli dobrać program do stopnia zabrudzenia ubrań oraz wariantu kolorystycznego. Taki program zapiszemy wśród ulubionych, by w przyszłości odtworzyć go ponownie. Zaprogramujemy też pranie z opóźnieniem, by było gotowe dokładnie wtedy, gdy potrzebujemy. 

I jak, zachęceni? Jeśli tak, sprawdźcie naszą ofertę na pralki Samsunga. Przy kupnie jednego z modeli pralki albo pralkosuszarki możecie zyskać do 600 złotych. 

blog comments powered by Disqus
Czy to pralka idealna? Poznajcie urządzenie z serii Samsung Quick Drive