PODPOWIEDZI:
PODPOWIEDZI:

Ranking Czajników elektrycznych | Najlepsze polecane Czajniki elektryczne 2024

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 4.7, Głosów: 6

W tym dziale przygotowaliśmy najnowsze rankingi czajników elektrycznych. Stworzone zostały przez naszych redaktorów i mogą pomóc Ci wybrać najlepszy produkt. Pod listą aktualnych zestawień możesz też przeczytać wartościowe porady zakupowe. Dzięki nim poznasz najważniejsze cechy i parametry sprzętu z tej kategorii. Połączenie polecanych produktów z przewodnikiem „jak kupić” będzie dla Ciebie gwarancją dobrze wydanych pieniędzy.

Czajnik elektryczny to mały sprzęt AGD, który pozwoli w szybkim czasie zagotować wodę. Na rynku dostępne są czajniki na prąd o rożnych parametrach, funkcjach i wyglądzie, co udowadnia niejeden ranking czajników elektrycznych.

Który czajnik elektryczny kupić do domu lub biura? Należy przede wszystkim określić swoje wymagania i poznać główne cechy danego modelu. Krótki poradnik zakupowy pomoże Ci odpowiedzieć na pytanie, jak wybrać czajnik elektryczny.

czajnik elektryczny i filiżanka herbaty

Jak tworzymy ranking czajników elektrycznych?

Układając klasyfikację czajników bezprzewodowych, bazujemy na głównych parametrach ze specyfikacji:

 • Moc – najczęściej spotkasz się z czajnikami o mocy średnio 2200 W. Wiemy, że takie czajniki elektryczne pozwolą zarówno zagotować wodę w szybkim czasie, jak i nie zużyć przy tym dużo energii elektrycznej. Perełki o mocy 3000 W także się znajdą.
 • Pojemność – wybieramy czajniki o takich pojemnościach, żeby sprawdziły się zarówno w pracy, jak i w domu dla dużej rodziny. Takim standardem jest pojemność 1,7 l.
 • Filtr – jak kupić czajnik elektryczny, żeby zapewnił czystą wodę i długą eksploatację? Wybierz model z wymiennym filtrem. Umyjesz go pod bieżącą wodą, a o problemie osadzającego się kamienia i innych zanieczyszczeniach zapomnisz.
 • Jakość wykonania – tutaj kładziemy duży nacisk. Wybieramy czajniki z obudową ze szkła żaroodpornego, ceramiki, stali nierdzewnej bądź tworzywa sztucznego, ale wysokiej jakości. Nie chcemy, żebyś zawiódł się zapachem plastiku lub krótką żywotnością. Bierzemy pod uwagę ryzyko ześlizgnięcia się przedmiotu, dlatego wybieramy urządzenia o antypoślizgowych podstawach.
 • Regulacja temperatury wody – niezwykle potrzebna rzecz, gdyż samodzielnie ustawisz temperaturę wody. Jeżeli często przyrządzasz różne napoje gorące, to w powyższych zestawieniach czajników wyłożyliśmy Ci na tacy takie modele.
 • Komfort użytkowania – jaki czajnik elektryczny będzie komfortowy w użyciu? Taki, który posiada między innymi wskaźnik poziomu wody (dokładnie wiesz, ile się jej znajduje), obrotową podstawę, precyzyjny dzióbek, odpowiedniej długości przewód, przycisk do otwierania pokrywy, dużą średnicę otworu do łatwego wlewania wody, wygodny uchwyt, schowek na kabel, płaską grzałkę (lepsze od spiralnych, gdyż prostsze w czyszczeniu i umożliwiające nalanie małej ilości wody).
 • Bezpieczeństwo podczas obsługi – jak wybrać bezpieczny czajnik elektryczny, zwłaszcza jak w domu są małe dzieci? Koniecznie taki, który oferuje automatyczne wyłączanie, ochronę przed przegrzaniem, bezpieczną w dotyku obudowę i szczelność. Ważne, żeby nie dopuścił do włączenia pustego czajnika.
 • Dodatkowe bajery – niektóre czajniki cechują się elementami, które może nie są niezbędne, ale z pewnością dodają uroku. Wśród nich na przykład podświetlenie, opcja sterowania smartfonem, zaparzacz herbaty, wyświetlacz, termometr na froncie obudowy (to akurat bardzo przydatna opcja zapewniająca kontrolę).
 • Design – jest cała gama kolorowych czajników na prąd, o różnych kształtach czy wzorach, pasujących do danego stylu w kuchni, na przykład wnętrz retro.
 • Cena – ranking czajników elektrycznych zawiera aktualne listy czajników w odmiennych przedziałach cenowych, tak aby każdy znalazł coś na swoją kieszeń. Ceny są zależne między innymi od ilości dodatkowych funkcji, materiałów, z jakich został wykonany czajnik, głównych parametrów.
 • Producent – kolejna kluczowa kwestia, gdyż tylko zaufane marki gwarantują solidne wykonanie.

Czym jeszcze kierujemy się podczas wyboru czajnika elektrycznego?

Istnieje druga grupa czynników, które bierzemy pod uwagę podczas tworzenia listy niezawodnych czajników na prąd.

 • Własne doświadczenia – sami korzystamy z czajnika elektrycznego codziennie, zatem mamy z takim sprzętem spore doświadczenia i tym samym podpowiadamy, czemu szczególnie się przyjrzeć i na co uważać, aby się nie zawieść.
 • Wnikliwa analiza – dokładnie zapoznajemy się ze słabymi i mocnymi stronami elektrycznego czajnika, określamy, czy stosunek jakości do ceny jest pozytywny, jak również poznajemy jego największe możliwości.
 • Opinie internatów – Wasze zdanie jest dla nas równie ważne. Bacznie obserwujemy oceny kupujących, zgłaszane przez nich uwagi, stąd zawsze zachęcamy do komentowania.

Powyższe streszczenie z pewnością pozbawiło Cię problemu, jaki czajnik elektryczny kupić. Wszystkie wymienione rozwiązania stosowane przez producentów wpływają na żywotność sprzętu, wygodę, praktyczność czy bezpieczeństwo.

Możesz oczywiście zainwestować w najtańszy model, ale zawsze radzę dopłacić kilka złotych i cieszyć się urządzeniem przez dłuższy czas. Określ swoje preferencje i przejrzyj jeszcze raz ranking czajników elektrycznych.

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 4.7, Głosów: 6
blog comments powered by Disqus