PODPOWIEDZI:

Czajnik elektryczny do 150 zł | TOP 5 |

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Russell Hobbs 26051-70 Honey CombRussell Hobbs 26051-70 Honey Comb148 zł
2Bosch TWK3P420Bosch TWK3P420139 zł
3Zelmer ZCK7921GZelmer ZCK7921G148 zł
4Sencor SWK 1799SSSencor SWK 1799SS140 zł
5Amica KFT5012Amica KFT5012130 zł
Czajnik elektryczny do 150 zł | TOP 5 |

Kolejne zestawienie czajników na prąd, więc budżet maksymalny idzie w górę. Czy modele za 150 zł zdecydowanie deklasują te tańsze? Czy są opłacalne? Które urządzenia przodują w klasyfikacji? Na te oraz inne pytania dokładnie Ci odpowiem. Zapraszam.

Czajnik elektryczny to przydatny sprzęt kupowany raczej na lata, więc nie dziwi mnie fakt, że niektórzy są w stanie wydać na niego troszkę więcej pieniędzy niż kilka dyszek.

Tym razem masz przed sobą klasyfikację czajników bezprzewodowych do 150 zł. Jakie cudeńka można za to dostać? Sprawdź już teraz.

Czajnik elektryczny do 150 zł - Opinie

1. Russell Hobbs 26051-70 Honey Comb

czarny czajnik elektryczny Russell Hobbs 26051-70 Honey Comb
Moc2400 W
Pojemność1,7 l
WykonanieTworzywo sztuczne i stal nierdzewna
FiltrAntyosadowy
Długość przewodu0,7 m
CenaRussell Hobbs 26051-70 Honey Comb oferta w Media Markt

Liderem jest czajnik elektryczny koloru czarno-srebrnego Russell Hobbs 26051-70 Honey Comb o wyglądzie podobnym do struktury plastra miodu. Doskonały kształt dzióbka oznacza niezwykłą precyzję, a więc nie dojdzie do rozlania wody i poparzenia się nią. Wysoka moc przekłada się na jeszcze szybsze zagotowanie wody.

Płaska grzałka płytowa ułatwia czyszczenie czajnika. Plusem jest obrotowa podstawa, przycisk otwierający pokrywę, zabezpieczenie przed gotowaniem w pustym czajniku. Wskaźnik poziomu wody pozwoli na odmierzenie takiej ilości, jaką potrzebujesz w danej chwili, a to z kolei ma wpływ na oszczędność rachunków za prąd.

2. Bosch TWK3P420

solidny czajnik elektryczny Bosch TWK3P420
Moc2400 W
Pojemność1,7 l
WykonanieTworzywo sztuczne i stal nierdzewna
FiltrWyjmowany filtr antyosadowy
Długość przewodu0,8 m
CenaBosch TWK3P420 oferta w Media Expert

Drugą pozycję zajmuje wydajny czajnik elektryczny Bosch TWK3P420 z filtrem antykamiennym, który zadba o czystość wody. Atutem jest uniwersalne napięcie, bowiem użyjesz go w niemal każdym miejscu. Proste nalewanie wody gwarantuje dobrze wyprofilowany dzióbek. W bazie ukryjesz przewód zasilający, co zwiększa estetykę.

Zastosowano ukryty element grzewczy, podświetlany włącznik/wyłącznik, podziałkę wody, szybkie otwieranie pokrywy, ważne zabezpieczenia (między innymi przed włączeniem pustego czajnika, przegrzaniem) oraz gumowe nóżki w podstawie. Czajnik możesz również napełnić przez wylot wody.

3. Zelmer ZCK7921G

dobry czajnik elektryczny Zelmer ZCK7921G
Moc2200 W
Pojemność1,7 l
WykonanieTworzywo sztuczne i stal nierdzewna
FiltrAntywapienny
Długość przewodub/d
CenaZelmer ZCK7921G oferta w RTV EURO AGD

Trzecie miejsce należy do stylowego i nowoczesnego czajnika elektrycznego Zelmer ZCK7921G. Wyróżnia się pierścieniem podświetlającym, który niewątpliwie dodaje uroku. Został wyposażony w wskaźnik poziomu wody po jednej stronie (przezroczyste okienko), ukrytą grzałkę, schowek na przewód zasilający, ergonomiczny uchwyt i antypoślizgowe nóżki zwiększające stabilność.

Obrotowa podstawa pozwoli na swobodne odkładanie czajnika, z kolei pokrywę wygodnie otworzysz za pomocą przycisku, więc ryzyko poparzenia się parą jest zminimalizowane. Najmniej zagotujesz 0,5 l wody.

4. Sencor SWK 1799SS

srebrny czajnik Sencor SWK 1799SS
Moc2200 W
Pojemność1,7 l
WykonanieStal nierdzewna SUS 304
FiltrWyjmowany filtr antywapienny
Długość przewodub/d
CenaSencor SWK 1799SS oferta w RTV EURO AGD

Elegancki i wytrzymały czajnik bezprzewodowy Sencor SWK 1799SS cechuje się termometrem wskazówkowym, dzięki któremu poznasz aktualną temperaturę wody wewnątrz czajnika. To pomocne rozwiązanie przy przyrządzeniu różnych napojów.

Dodatkowo znajdziesz filtr kamienia i zanieczyszczeń, wskaźnik poziomu wody, pokrywkę z blokadą (nie ma przycisku do jej otwierania), obrotową podstawę zwiększającą komfort użytkowania i kontrolkę świetlną.

5. Amica KFT5012

stylowy czajnik na prąd Amica KFT5012
Moc2200 W
Pojemność1,7 l
WykonanieTworzywo sztuczne i stal nierdzewna
FiltrWyjmowany filtr antywapienny
Długość przewodu0,7 m
CenaAmica KFT5012 oferta w Ceneo

Zestawienie czajników elektrycznych do 150 zł zamyka Amica KFT5012. Zarówno prawo- jak i leworęczne osoby ucieszy obrotowa podstawa (ułatwione sięganie i odstawianie czajnika). Przycisk w rączce służy do otwierania pokrywy. Zaletą jest miejsce na nawinięcie przewodu, ochrona przed przegrzaniem, a także filtr, który skutecznie zatrzymuje osady.

Jaki powinien być czajnik do 150 zł?

Ranking czajników elektrycznych poszerzył się o zestawienie idące z budżetem w górę. Na początku warto przeanalizować parametry i cechy, które podczas dokonywania wyboru powinny być na pierwszym planie:

  • Moc + pojemność - nie ma tu jakiejś rewolucji. Wciąż standardem jest 2200 W + 1,7 l, bo takie parametry pozwalają na szybką pracę. Mimo wszystko dokładnie widać, że jest już więcej modeli, które oferują coś więcej. Jednocześnie ciężej, aby większa liczba produktów odstawała od podanego przeze mnie standardu.
  • Jakość wykonania - nie ma mowy o jakichś przeciekających czy rozlatujących badziewiach. Czajnik za 150 zł musi być szczelny, solidny i trwały. Dużo więcej jest też konstrukcji wykonanych głównie ze stali nierdzewnej, a to spory plus.
  • Zapach plastiku - jest zmorą wśród najtańszych modeli, bo bardzo dużo produktów ma z tym problem. Do 150 zł też czyhają w tym aspekcie pewne pułapki, ale zdecydowana większość modeli zapewnia wodę bez nieprzyjemnego posmaku. Pamiętaj bowiem, że zapach, a przede wszystkim posmak plastiku nie wróży nic dobrego.
  • Funkcjonalność - niestety, ale nie ma raczej rewolucji. Chociaż znajdą się już czajniki z termometrem wskazówkowym, podświetlanym pierścieniem, uniwersalnym napięciem.
  • Design - można z nim bardziej poszaleć, choć osobiście stawiam na pierwszym miejscu ergonomię, jakość wykonania, no i moc + pojemność. W każdym razie, więcej jest designerskich popisów. Łatwiej o stylowy czajnik, który wkomponuje się w kuchenny wystrój i aranżację.

Czy było więc łatwo wybrać kilka modeli, które są godne zakupu? No cóż, łatwiej niż w przypadku tanich czajników elektrycznych do 50 zł, których jest multum i w przypadku których można się naciąć na niskiej jakości konstrukcje. 150 zł to dość komfortowy budżet.

Kto powinien zdecydować się na czajnik elektryczny do 150 zł?

Nie będę ściemniała, że czajniki za takie pieniądze są już jakieś niezwykłe czy niesamowicie funkcjonalne. Wcale takie nie są.

Tak jak wspominałam, po prostu łatwiej w ich przypadku o ciekawszy design, moc lub pojemność ponad standard. Zmniejsza się też ryzyko problemu z plastikowym posmakiem.

Dlatego też nie szalałam z cenami. Większość zestawienia nie dobija do maksymalnego pułapu.

Polecam też spojrzeć na czajniki elektryczne do 100 zł. Warto ze sobą porównać moje propozycje z obu tych zestawień, aby zakupić dla siebie dobry czajnik, ale też nie przepłacić.

Podsumowanie

Nie dziwi mnie wcale fakt, że znów znalazłam kilka czajników, które są w zasadzie pozbawione wad.

Ten rynek jest tak obszerny, że solidne poszukiwania dają owoce w postaci bardzo wydajnych produktów, choć trzeba po drodze uważać na te mniej pewne.

Dzięki powyższej klasyfikacji wybierzesz dla siebie niezawodny i całkiem elegancki czajnik elektryczny. Opis danego z nich znajdziesz także w bazie czajników elektrycznych.

Zobacz również:

blog comments powered by Disqus
Czajnik elektryczny do 150 zł | TOP 5 |