PODPOWIEDZI:
Telefony i powerbanki w Promocji

Czajniki elektryczne do 150 zł | TOP 5 |

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Braun WK 500 czarnyBraun WK 500 czarny149 zł
2Bosch TWK6A014Bosch TWK6A014139 zł
3Amica Mundo KFT 4021Amica Mundo KFT 4021139 zł
4Philips HD9351/91Philips HD9351/91149 zł
5Bosch TWK7507Bosch TWK7507123 zł
Czajniki elektryczne do 150 zł | TOP 5 |

Kolejne zestawienie czajników na prąd, więc budżet maksymalny idzie w górę. Czy modele za 150 zł zdecydowanie deklasują te tańsze? Czy są opłacalne? Które urządzenia przodują w klasyfikacji? Na te oraz inne pytania dokładnie Ci odpowiem. Zapraszam.

Czajnik elektryczny to przydatny sprzęt kupowany raczej na lata, więc nie dziwi mnie fakt, że niektórzy są w stanie wydać na niego troszkę więcej pieniędzy niż kilka dyszek.

Ranking czajników elektrycznych musiał więc poszerzyć się o zestawienie idące z budżetem w górę.

Tym razem masz przed sobą klasyfikację czajników bezprzewodowych do 150 zł. Jakie cudeńka można za to dostać? Sprawdźmy wspólnie.

Jaki powinien być czajnik do 150 zł?

Na początku warto przeanalizować parametry i cechy, które podczas dokonywania wyboru powinny być na pierwszym planie:

 • Moc + pojemność - nie ma tu jakiejś rewolucji. Wciąż standardem jest 2200 W + 1,7 l, bo takie parametry pozwalają na szybką pracę. Mimo wszystko dokładnie widać, że jest już więcej modeli, które oferują coś więcej. Jednocześnie ciężej, aby większa liczba produktów odstawała od podanego przeze mnie standardu.
 • Jakość wykonania - nie ma mowy o jakichś przeciekających czy rozlatujących badziewiach. Czajnik za 150 zł musi być szczelny, solidny i trwały. Dużo więcej jest też konstrukcji wykonanych głównie ze stali nierdzewnej, a to spory plus.
 • Zapach plastiku - jest zmorą wśród najtańszych modeli, bo bardzo dużo produktów ma z tym problem. Do 150 zł też czyhają w tym aspekcie pewne pułapki, ale zdecydowana większość modeli zapewnia wodę bez nieprzyjemnego posmaku. Pamiętaj bowiem, że zapach, a przede wszystkim posmak plastiku nie wróży nic dobrego.
 • Funkcjonalność - niestety, ale nie ma raczej rewolucji. Owszem, znajdą się już czajniki z możliwością zmiany temperatury wody, ale funkcja ta nie działa jeszcze w nich perfekcyjnie. Być może z czasem się to zmieni i ceny tego typu sprzętu spadną na bardziej przystępne.
 • Design - można z nim bardziej poszaleć, choć osobiście stawiam na pierwszym miejscu ergonomię, jakość wykonania, no i moc + pojemność. W każdym razie, więcej jest designerskich popisów. Łatwiej o stylowy czajnik, który wkomponuje się w kuchenny wystrój i aranżację.

Czy było więc łatwo wybrać kilka modeli, które są godne zakup[u? No cóż, łatwiej niż w przypadku tanich czajników elektrycznych do 50 zł, których jest multum i w przypadku których można się naciąć na niskiej jakości konstrukcje. 150 zł to dość komfortowy budżet.

------------------
Zobacz Czajniki z LIDL-a⤵️

Kto powinien zdecydować się na czajnik elektryczny do 150 zł?

Nie będę ściemniał, że czajniki za takie pieniądze są już jakieś niezwykłe czy niesamowicie funkcjonalne. Wcale takie nie są.

Tak jak wspominałem, po prostu łatwiej w ich przypadku o ciekawszy design, moc lub pojemność ponad standard. Zmniejsza się też ryzyko problemu z plastikowym posmakiem.

Dlatego też nie szalałem z cenami. Większość zestawienia nie dobija do maksymalnego pułapu.

Polecam też spojrzeć na czajniki elektryczne do 100 zł. Warto ze sobą porównać moje propozycje z obu tych zestawień, aby zakupić dla siebie dobry czajnik, ale też nie przepłacić.

A teraz przejdźmy do bliższego poznania wyselekcjonowanych przeze mnie produktów.

Jaki czajnik elektryczny do 150 zł?

Klasyfikacja jest według mnie całkiem zróżnicowana, więc są duże szanse, że wybierzesz coś dla siebie.

Braun WK 500

Nie wiem, jak Tobie, ale mnie Braun WK 500 w czarnej wersji kolorystycznej bardzo się podoba. Nawet uchwyt robi wrażenie na tle nudniejszych konstrukcji.

Sprzęt został ciekawie wyprofilowany, ale na szczęście nie wpływa to negatywnie na komfort obsługi. Duży otwór pokrywy zapewnia wygodne wlewanie wody bezpośrednio z kranu. Wskaźnik poziomu wody jest czytelny i ma rozsądną podziałkę.

To, co robi spore wrażenie, to moc maksymalna, do której potrafi dobić ten czajnik. Aż 3000 W jest wynikiem, który deklasuje resztę tego zestawienia. Producent twierdzi, że system szybkiego gotowania zapewnia zagotowanie wody w 35 sekund.

czajnik elektryczny do 150 zł Braun WK 500

Coś dla osób, które wymagają jak najszybszej pracy urządzenia, bo np. rano nie mają czasu czekać w nieskończoność na wodę, ale bez gorącej kawy nie mogą żyć.

Trudno też, aby pojemność była poniżej średniej, skoro moc jest tak wysoka. Dlatego też użytkownik dostaje do dyspozycji 1,7 l pojemności. Podoła to domowym imprezom.

Filtr jest zdejmowany i zmywalny. Skutecznie zatrzymuje osad. Twój gorący napój nie będzie więc "wzbogacony" o jakieś paprochy.

Co tu dużo mówić, świetny czajnik bezprzewodowy, a do tego całkiem ładny.

Braun WK 500 plusy i minusy:

 • Bardzo wysoka moc na poziomie 3000 W
 • Odpowiednia pojemność 1,7 l
 • Solidne wykonanie
 • Dobry stosunek ceny do jakości
 • Nietuzinkowy design
 • Brak większych minusów

Braun WK 500 oferta w sklepie

Bosch TWK6A014

Bosch ma całkiem sporo fajnych czajników w tym segmencie cenowym, a mnie spodobał się w szczególności Bosch TWK6A014, którego dominującym kolorem jest czerwień.

Moc osiąga pułap 2400 W, co jest bardzo dobrym wynikiem przy 1,7 l pojemności. Płaska grzałka płytowa szybko ugotuje wodę na herbatę czy kawę.

czajnik elektryczny do 150 zł Bosch TWK6A014

Czajnik prezentuje się całkiem stylowo i jest dość wysoki. Moją uwagę zwrócił wskaźnik wody, który umieszczono w zasadzie pod uchwytem, a nie na boku.

Czy to dobre rozwiązanie? Nie mam nic przeciwko. Niektórzy nie lubią bocznych wskaźników, a wolą, aby były bardziej ukryte. Nie przeszkadza to jednocześnie przy odczytywaniu poziomu wody. Bosch całkiem sprytnie to zaprojektował.

Tak jak w przypadku pierwszej lokaty, uchwyt taki bardziej minimalistyczny. Oczywiście nie zabrakło na nim podświetlanego włącznika/wyłącznika.

Nie mam temu czajnikowi do 150 zł w zasadzie nic do zarzucenia.

Bosch TWK6A014 plusy i minusy:

 • Wysoka moc na poziomie 2400 W
 • Odpowiednia pojemność 1,7 l
 • Solidne wykonanie
 • Dobry stosunek ceny do jakości
 • Całkiem ciekawy design
 • Brak większych minusów

Bosch TWK6A014 oferta w sklepie

Amica Mundo KFT 4021

Czy Amica Mundo KFT 4021 może się nie podobać? Dla mnie ten czajnik jest bardzo elegancki, a przede wszystkim świetnie wykonany. Potwierdzają to liczne elementy wykonane ze stali szlachetnej.

Moc + pojemność to standard, czyli 2200 W + 1,7 l, ale większości zupełnie wystarczy.

Czajnik elektryczny do 150 zł Amica Mundo KFT 4021

Cała reszta parametrów i cech jest taka jak powinna być. Zabezpieczenie przed przegrzaniem, obrotowa podstawa z gumowymi nóżkami, płaska grzałka, schowek na przewód, wyjmowany filtr antywapienny - niczego nie brakuje.

Według mnie cena jak najbardziej adekwatna do jakości, więc jeżeli design tego modelu Ci pasuje, to możesz śmiało zamawiać.

Amica Mundo KFT 4021 plusy i minusy:

 • Moc na poziomie 2200 W
 • Odpowiednia pojemność 1,7 l
 • Solidne wykonanie
 • Bardzo dobry stosunek ceny do jakości
 • Elegancki design
 • Brak większych minusów

Amica Mundo KFT 4021 oferta w sklepie

Philips HD9351/91

Z Philipsami do 150 zł bywa różnie. Niektóre, choć głównie te tańsze, czasem walą plastikiem. Te ciut droższe nie mają raczej takich problemów.

Postanowiłem więc wyróżnić bezprzewodowy czajnik Philips HD9351/91, który wygląda stylowo, a wykonany jest solidnie.

czajnik elektryczny do 150 zł Philips HD9351/91

Nic w zasadzie nie wyróżnia go szczególnie. 2200 W mocy, 1,7 l pojemności, stal nierdzewna, filtr, który można wyjmować, obrotowa podstawa, płaskie dno - jak na swoją cenę ma wszystko co powinien mieć.

Można się zastanawiać, czy cena jest adekwatna. Może nie jest to jakiś znakomity stosunek możliwości do ceny, ale weźmy pod uwagę wysoką trwałość konstrukcji. Czasem lepiej zapłacić trochę więcej, ale nabyć niezawodny sprzęt na lata, prawda?

Philips HD9351/91 plusy i minusy:

 • Moc na poziomie 2200 W
 • Odpowiednia pojemność 1,7 l
 • Solidne wykonanie
 • Bardzo dobry stosunek ceny do jakości
 • Całkiem elegancki design
 • Brak większych minusów

Philips HD9351/91 oferta w sklepie

Bosch TWK7507

Nie przepadam jakoś za czajnikami w kremowym kolorze, ale być może masz inny gust. Chciałem też zaprezentować model, któremu bliżej do dolnej granicy cenowej, czyli stówki.

No i wybór padł na dość nudny, ale całkiem trwały czajnik do 150 zł - Bosch TWK7507.

Mocy i pojemności pewnie się domyślasz, a cała reszta też ani nie zawodzi, ani nie wybija się ponad normę.

czajnik elektryczny do 150 zł Bosch TWK7507

Jak to często bywa z Boschem, konstrukcja czajnika jest dość wysoka i węższa niż konkurencyjne modele. Kwestia gustu, czy to rozwiązanie Ci pasuje, ale pod praktycznym kątem nie niesie raczej za sobą korzyści bądź mankamentów. Ot, taki wyróżnik.

Bosch TWK7507 plusy i minusy:

 • Moc na poziomie 2200 W
 • Odpowiednia pojemność 1,7 l
 • Solidne wykonanie
 • Bardzo dobry stosunek ceny do jakości
 • Brak większych minusów

Bosch TWK7507 oferta w sklepie

Porównanie czajników elektrycznych do 150 zł

Jak to bywa z dość prostymi czajnikami na prąd, nie będzie w poniższej tabelce porównania dziesiątek parametrów. Jest to raczej taki szybki przegląd mocy i pojemności, jaką oferują.

ModelMaksymalna mocPojemność
Braun WK 500 czarny3000 W1,7 l
Bosch TWK6A0142400 W1,7 l
Amica Mundo KFT 40212200 W1,7 l
Philips HD9351/912200 W1,7 l
Bosch TWK75072200 W1,7 l

Czajniki na prąd do 150 zł - Podsumowanie

Nie dziwi mnie wcale fakt, że znów znalazłem kilka czajników, które są w zasadzie pozbawione wad.

Ten rynek jest tak obszerny, że solidne poszukiwania dają owoce w postaci bardzo solidnych produktów, choć trzeba po drodze uważać na te mniej pewne.

Dzięki powyższej klasyfikacji wybierzesz dla siebie niezawodny i całkiem elegancki czajnik elektryczny.

Zobacz też:

blog comments powered by Disqus
Czajniki elektryczne do 150 zł | TOP 5 |