PODPOWIEDZI:
PODPOWIEDZI:

Ranking Czajników klasycznych | Najlepsze polecane Czajniki klasyczne 2024

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 5.0, Głosów: 1

W tym dziale przygotowaliśmy najnowsze rankingi czajników klasycznych. Stworzone zostały przez naszych redaktorów i mogą pomóc Ci wybrać najlepszy produkt. Pod listą aktualnych zestawień możesz też przeczytać wartościowe porady zakupowe. Dzięki nim poznasz najważniejsze cechy i parametry sprzętu z tej kategorii. Połączenie polecanych produktów z przewodnikiem „jak kupić” będzie dla Ciebie gwarancją dobrze wydanych pieniędzy.

Nowoczesny czajnik klasyczny nie musi być przeznaczony jedynie na gaz. To produkty, które od jakiegoś czasu znowu cieszą się sporym zainteresowaniem i wcale nie odeszły do lamusa. Żeby mieć zagwarantowaną wygodę, bezpieczeństwo użytkowania i funkcjonalność należy wiedzieć, jaki czajnik klasyczny wybrać, aby służył przez długi czas.

Z tą myślą powstał skrócony poradnik zakupowy, a w nim wszelkie zagadnienia dotyczące głównych cech, na jakie trzeba zwrócić uwagę, chcąc odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki czajnik tradycyjny kupić.

W dziale ranking czajników klasycznych znajdziesz najbardziej polecane modele cieszące się wieloma pochlebnymi opiniami.

czajnik klasyczny z odchylanym gwizdkiem

Jak tworzymy ranking klasycznych czajników?

Klasyfikacja czajników tradycyjnych została poprzedzona wyłonieniem głównych elementów. Oto one:

 • Przeznaczenie - czajniki klasyczne nie są stosowane jedynie na kuchenkach gazowych. Wiele z nich to uniwersalne produkty, które zastosujesz na różnych źródłach ciepła, czyli kuchenkach ceramicznych, elektrycznych, halogenowych i indukcyjnych. Aby się tego dowiedzieć, wystarczyć spojrzeć na oznaczenia na spodzie czajnika lub na opakowaniu.
 • Pojemność - tradycyjne czajniki dają szeroki wybór pod kątem pojemności. Tutaj musisz wziąć pod uwagę swoje potrzeby. Dla singla nie będzie potrzebny czajnik o pojemności 3 l. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku dużej rodziny lub osób, które często przyjmują gości i chcą za jednym razem przygotować większą ilość wody. Czajniki klasyczne mają pojemność np. 1 l, 1,5 l, 2,2 l, 2,5 l, 2,8 l, a nawet ponad 3 l.
 • Średnica - czajniki klasyczne mają różne średnice, tak samo zresztą, jak i kształt, wygląd (różne wersje kolorystyczne, matowe lub błyszczące wykończenie) czy też pojemność. Przykładowymi wartościami są średnice 17 cm, 19,5 cm, 22 cm, 25 cm, 30 cm.
 • Gwizdek - dźwięk gwizdka w czajnikach klasycznych informuje, kiedy woda została już zagotowana. Istotne, aby gwizdek był odchylany. Wtedy minimalizujesz ryzyko poparzenia się, w wygodny sposób naciskasz przycisk (bądź dźwignię) na rączce, masz pewność, że gwizdek się nie zgubi. Te gwizdki, które trzeba zdejmować niosą większe zagrożenie poparzenia się gorącą parą wodną.
 • Uchwyt - rączka musi być ergonomiczna, antypoślizgowa i pokryta taką powłoką, aby się nie nagrzewała (materiał, który nie przewodzi ciepła). Nieraz uchwyty są zrobione z materiałów drewnopodobnych.
 • Pokrywka - najlepszym wyborem są zdejmowane pokrywki z uchwytem, które pozwolą dostać się do wnętrza czajnika w celu wyczyszczenia bądź napełnienia go wodą.
 • Jakość wykonania - nienagrzewające się rączki i odchylane gwizdki to jedno, ale czajniki klasyczne powinny być wykonane z wysokogatunkowej stali nierdzewnej. Wtedy masz pewność, że będzie on wytrzymały, odporny na wysokie temperatury, korozję i uszkodzenia. Nieraz pokrywane są warstwą emalii. Polecane są czajniki z pogrubionym dnem kapsułowym, który równomiernie rozprowadza ciepło, dłużej utrzymuje temperaturę, skraca czas gotowania wody i nie ma skłonności do odkształceń. Nigdy nie kupuj czajnika, który jest wykonany z nieznanego materiału, gdyż może wchodzić w reakcję z wodą, powodować inny smak i tym samym być niebezpiecznym dla zdrowia (szkodliwe substancje).
 • Mycie w zmywarce - rzadko, ale zdarza się, że czajniki klasyczne są przystosowane do mycia w zmywarce, co znacznie pozwoli zadbać o ich prawidłową konserwację. W innym razie należy myć go ręcznie, pamiętając o regularnym odkamienianiu.
 • Dodatkowe udogodnienia - praktycznym rozwiązaniem jest wskaźnik maksymalnego napełnienia, aby nalać dozwoloną ilość wody.
 • Producent - przy każdym zakupie radzimy celować tylko w renomowane marki. Tutaj również. W przypadku klasycznych czajników postaw na takie firmy, jak Gerlach, La Bonita, Klausberg, Kinghoff, Florina, Ambition, Tefal, Zwilling, Altom Design, Galicja, Lamart, WMF.
 • Cena - ceny czajników tradycyjnych są dosyć zróżnicowane, ale zarazem przystępne. Oczywiście wpływa na to wiele z powyższych czynników. Przedział cenowy godnych uwagi modeli mieści się w zakresie od około 60 zł do mniej więcej 120 zł.

Na czym jeszcze bazujemy podczas układania rankingu klasycznych czajników?

Tworząc zestawienie czajników klasycznych, bazujemy również na drugiej grupie czynników, wśród których wymienia się:

 • Własne doświadczenia - dawniej czajniki na kuchenkę gazową królowały w każdym domu. Znamy je już od dawna, a od jakiegoś czasu zaczęliśmy się interesować nowoczesnymi wersjami czajników klasycznych. Niektórzy z nas wymienili elektryczne odpowiedniki i postawili na tradycję, gdyż jest to bardziej oszczędne i mniej awaryjne rozwiązanie.
 • Wnikliwa analiza - szczegółowo przyglądamy się każdemu modelowi, aby doradzić w jak najlepszy sposób. Sprawdzamy stosunek jakości do ceny, funkcjonalność, patrzymy na elementy zwiększające bezpieczeństwo i wygodę, szukamy dodatkowych rozwiązań w danym produkcie.
 • Opinie internautów - Wasze zdanie jest dla nas nieocenioną pomocą, stąd zawsze kierujemy się zgłaszanymi uwagami na temat konkretnego czajnika. Liczymy na liczne komentarze kupujących.

Zakup czajnika na gaz wcale nie jest prostą sprawą. Należy przyjrzeć się wielu kwestiom, aby produkt był wytrzymały i bezpieczny. Poznałeś główne parametry, aby dowiedzieć się, jaki czajnik klasyczny kupić, natomiast określ także swoje oczekiwania i potrzeby, jak również zastanów się, jaki budżet możesz przeznaczyć.

Przejrzyj ranking czajników klasycznych z godnymi modelami, które Cię nie zawiodą.

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 5.0, Głosów: 1
blog comments powered by Disqus