PODPOWIEDZI:
PODPOWIEDZI:

Ranking Bindownic | Najlepsze polecane Bindownice 2024

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 5.0, Głosów: 1

W tym dziale przygotowaliśmy najnowsze rankingi bindownic. Stworzone zostały przez naszych redaktorów i mogą pomóc Ci wybrać najlepszy produkt. Pod listą aktualnych zestawień możesz też przeczytać wartościowe porady zakupowe. Dzięki nim poznasz najważniejsze cechy i parametry sprzętu z tej kategorii. Połączenie polecanych produktów z przewodnikiem „jak kupić” będzie dla Ciebie gwarancją dobrze wydanych pieniędzy.

Bindownica to niewielki sprzęt, który znajdzie zastosowanie zarówno w biurze, jak i w domu bądź punkcie usługowym. Z powodzeniem oprawi dokumenty, tworząc spójną całość (skompletuje je). Ich wygląd będzie estetyczny, kartki nie będą się plątać po szufladach, a przede wszystkim na dłużej zachowają trwałość.

Należy poznać główne parametry, aby wiedzieć, jaką bindownicę kupić. W tym celu powstał skrócony poradnik zakupowy, dzięki któremu dowiesz się, na co zwrócić największą uwagę, jakiej firmy sprzęt wybrać, jaki koszt poniesiesz. Odpowiedź na pytanie, jaką bindownicę wybrać nie będzie już stanowiła tajemnicy.

Jeżeli nie masz czasu szukać godnego polecenia modelu, to zajrzyj do naszego rankingu bindownic, gdzie znajdują się topowe urządzenia w różnych cenach wraz z tabelkami ze specyfikacją i linkami prowadzącymi do zaufanych sklepów.

bindownica do oprawy dokumentów firmy Deli

Jak tworzymy ranking bindownic do biura do domu?

Układając zestawienie bindownic biurowych i domowych, sugerowaliśmy się takimi zagadnieniami, jak:

 • Rodzaj oprawy - najczęściej spotkasz się z grzebieniową oprawą (do spięcia posłuży plastikowy grzebień, którego cena jest stosunkowo nieduża, w razie potrzeby możesz z niego wypiąć kartki, niekiedy używa się grzbietów drutowych), choć istnieje także oprawa termiczna (w termobindownicach grzbiet jest pokryty klejem, który się rozgrzewa, zapewniając łatwy i szybki proces, nie jest wymagane dziurkowanie, natomiast konieczne są specjalne okładki i miej na uwadze, że nie wyciągniesz żadnej kartki, bo są przytwierdzone na stałe).
 • Maksymalna ilość oprawianych kartek - bindownica biurowa jest w stanie oprawić nawet całą ryzę papieru (około 500 kartek). Niektóre modele oprawią przykładowo 120, 300, 350 lub 425 kartek. Musisz się zastanowić, jak duży plik papierów będziesz zazwyczaj bindować.
 • Maksymalna liczba dziurkowanych kartek - to bardzo ważny aspekt. Najtańsze bindownice dziurkują do 15 kartek, podczas gdy droższe modele potrafią jednorazowo dziurkować 30 kartek (czyli np. 60 stron musisz dziurkować jedynie 2 razy).
 • Sposób dziurkowania - dziurkowanie może się odbywać na dwa główne sposoby: ręcznie (przy użyciu jednej bądź dwóch dźwigni, w bindownicach ręcznych potrzeba trochę siły do przedziurawienia większej ilości kartek, zwłaszcza tych twardszych) lub elektrycznie (nie wysilasz się, obsługa bindownic elektrycznych jest prosta, a sam proces precyzyjny).
 • Maksymalny format - większość modeli oferuje maksymalny format A4 (70 g, 80 g). To właściwie taki standard. Rzadziej znajdziesz bindownicę, która wyróżnia się jeszcze większym formatem, np. A3.
 • Maksymalna średnica grzbietu - tutaj wartości są różne. W niedrogich bindownicach lub termobindownicach licz na maksymalną średnicę grzbietu wynoszącą 6,5 mm czy 30 mm. Wyższej klasy bindownice mają do zaoferowania średnicę grzbietu dochodzącą nawet do 51 mm. Średnicę dobiera się w stosunku do ilości spinanych kartek.
 • Liczba otworów i odległość między otworami - zazwyczaj bindownice oferują od 1 do 21 otworów. Odległość między nimi może wynosić przykładowo 14,3 mm.
 • Odległość od krawędzi - dobrze, jak możesz dostosować pasującą Ci odległość od krawędzi, na przykład w zakresie od 2,5 mm do 6,5 mm.
 • Jakość wykonania - jeżeli chcesz, żeby bindownica służyła przez wiele lat, to celuj w taką, której zarówno mechanizm, jak i obudowa zostały wykonane z metalu (odporność na uszkodzenia mechaniczne), a sam nóż tnący jest wysokiej jakości. W przypadku termobindownic dowiedz się, ile wynosi czas nagrzewania.
 • Dodatkowe udogodnienia - chwali się bindownice, w których stosuje się pojemne, wbudowane pojemniki na ścinki papieru (nie ma bałaganu na stanowisku pracy, dobrze jak jest system otwarcia boku, który się otworzy w momencie, gdy będzie ich zbyt dużo), szuflady do przechowywania grzbietów, opcję dokładnego wyśrodkowania linii dziurkowania, system dziurkowania pionowego (niezależne dziurkowanie i nakładanie dokumentów na grzbiet), wyjmowane noże do formatu, regulację odległości marginesu oraz miarkę doboru grzbietu w stosunku do grubości pliku.
  Demontowane rączki i kompaktowy rozmiar ułatwia przechowywanie, a uchwyty pomogą w przenoszeniu. W termobindownicach możesz skorzystać m.in. ze stojaka do schładzania dokumentów, klamry bezpieczeństwa Heat Shield (utrzymuje dokument), panelu z diodami LED do wyboru danego ustawienia. Praktycznym rozwiązaniem jest sygnał dźwiękowy gotowości do pracy i sygnał zakończenia bindowania. Na energooszczędną pracę wpływa funkcja automatycznego wyłączania po określonym czasie bezczynności. Czasami otrzymasz w zestawie pakiet startowy okładek i grzbietów (np. na 10 opraw).
 • Producent - za najbardziej cenionych producentów bindownic uznaje się takie marki, jak Fellowes, Deli, Peach.
 • Cena - za bindownicę do użytku domowego zapłacisz około 200 zł. Bindownica do małego biura to koszt rzędu 500 zł, z kolei zaawansowana bindownica do średniego punktu usługowego kosztuje od mniej więcej 1000 zł do nawet 1600 zł.

Na czym jeszcze bazujemy podczas układania rankingu bindownic?

Klasyfikacje bindownic są układane na podstawie także drugiej grupy czynników, wśród których wymienia się:

 • Własne doświadczenia - nie lubimy bałaganu w papierach, nie chcieliśmy zgubić ważnych notatek ze studiów, dlatego postanowiliśmy je poddać procesowi bindowania. Z takiej formy przechowywania dokumentów skorzystaliśmy zarówno my, jak i nasi bliscy.
 • Wnikliwa analiza - rzetelnie analizujemy każdy produkt, zanim ostatecznie trafi na nasze listy bindownic. Przyglądamy się stosunkowi jakości do ceny, patrzymy na oferowane możliwości, dodatkowe opcje, elementy zwiększające komfort użytkowania i wpływające na szybkość bindowania.
 • Opinie internautów - to właśnie Wasza pomoc jest niezastąpiona. Liczymy się ze zdaniem kupujących, zgłaszanymi uwagami na temat konkretnego modelu, dlatego sekcja komentarzy jest doskonałym miejscem do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami.

Poznałeś najistotniejsze aspekty, aby wiedzieć, jaką bindownicę kupić. W powyższej publikacji dowiedziałeś się wiele na temat czołowych parametrów tego typu urządzeń biurowych, natomiast zastanów się, czy bindownica ma Ci służyć sporadycznie w domu, czy też liczysz na jej intensywną pracę w biurze. Przemyśl, jaki wydatek możesz ponieść, na jakich elementach Ci najbardziej zależy. Później odwiedź nasz dział ranking bindownic i wybierz odpowiedni do swoich preferencji model.

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 5.0, Głosów: 1
blog comments powered by Disqus