PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Wakacje od RAT z Orange

➤ Ranking najlepszych Routerów mobilnych 2018

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 5.0, Głosów: 1

Zobacz najlepsze i najczęściej wybierane produkty z kategorii routery mobilne. Sprawdź gdzie można kupić je przez internet i zapłacić najmniej. Poznaj ich największe zalety, obejrzyj galerię zdjęć i porównaj dane techniczne. Zostaw swoją opinię lub komentarz, jeżeli któryś z produktów jest Ci znany lub masz do zaproponowania coś innego.

Urządzeń korzystających z Internetu jest cała masa. By zbudować swoją domową sieć internetową, konieczny jest jednak odpowiedni router. A co jeśli chcemy zyskać na mobilności i móc zabrać owe urządzenie w teren, by udostępnić sieć np. smartfonowi czy laptopowi? Z pomocą przychodzą routery mobilne, zwane także routerami MiFi. Ich popularność ciągle wzrasta i jest ściśle uzależniona od rozwijających się ofert operatorów. Warto jedynie dodać, że nielimitowany Internet mobilny jest już coraz powszechniejszy.

3G czy LTE?

Standard łączności to zdecydowanie kluczowe kryterium wyboru routera mobilnego. Modele 3G są zdecydowanie tańsze, ale oferują gorsze parametry transferu danych. Jeżeli nie uznajecie kompromisów i chcecie zakupić urządzenie nawet na długie lata, to polecamy jednak wybrać router mobilny LTE. Internet będzie działał dużo szybciej – oczywiście pod warunkiem, że nasz operator w ramach abonamentu oferuje dostęp do LTE.

Co oprócz tego?

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Z pewnością na zasięgdziałania danego routera mobilnego. Poszerzyć może go dodatkowa antena zewnętrzna. Jeżeli jesteśmy prawdziwymi maniakami sprzętu elektronicznego, to powinniśmy sprawdzić informacje o tym, ile maksymalnie urządzeń może współpracować z naszym mobilnym routerem. Kluczową cechą jest też sposób zasilania. Wbudowany akumulator zagwarantuje pełną mobilność, ale będzie wymagał częstego ładowania. Interfejs USB mobilność ograniczy, ale będzie stanowił, stałe źródło zasilania.

Najlepsze routery mobilne

Nasze rankingi obejmują absolutnie najlepsze routery mobilne, zarówno 3G, jak i LTE. Dokładnie analizujemy rynek, sprawdzamy wady i zalety poszczególnych modeli, a także opinie internautów o nich. Jeżeli więc mieliście z jakimś popularnym modelem do czynienia, to nie zapomnijcie napisać o nim swojej opinii. Pomoże nam to w tworzeniu jeszcze lepszych zestawień.

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 5.0, Głosów: 1
blog comments powered by Disqus