PODPOWIEDZI:
PODPOWIEDZI:

Ranking Suszarek do prania | Najlepsze polecane Suszarki do prania 2024

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 4.1, Głosów: 17

W tym dziale przygotowaliśmy najnowsze rankingi suszarek do prania. Stworzone zostały przez naszych redaktorów i mogą pomóc Ci wybrać najlepszy produkt. Pod listą aktualnych zestawień możesz też przeczytać wartościowe porady zakupowe. Dzięki nim poznasz najważniejsze cechy i parametry sprzętu z tej kategorii. Połączenie polecanych produktów z przewodnikiem „jak kupić” będzie dla Ciebie gwarancją dobrze wydanych pieniędzy.

Suszarki do ubrań wyręczają z konieczności rozkładania prania, a nawet i późniejszego prasowania. Ważne, aby wiedzieć, jaką suszarkę do prania kupić, aby nie przepłacić, a żeby dobrze spełniała swoją funkcję. Ranking suszarek do prania owocuje w suszarki wolnostojące w różnych cenach i wymiarach, więc zachęcam do przejrzenia naszych klasyfikacji.

Poniżej znajdziesz natomiast skrócony poradnik zakupowy, po przeczytaniu którego będziesz wiedział, jak wybrać suszarkę do prania.

bębnowa suszarka do prania firmy Bosch

Jak tworzymy ranking suszarek do prania?

Nad zakupem sprzętu do domu trzeba się dobrze zastanowić, więc ułatwię to zadanie i przedstawię główne cechy i funkcje, jakie powinna oferować niezawodna suszarka bębnowa do ubrań.

 • Klasa energetyczna – chcemy, aby Twój sprzęt zużywał jak najmniej energii elektrycznej, natomiast jest to również podyktowane kwotą, jaką przeznaczysz na suszarkę do prania. Za najoszczędniejsze trzeba nieco więcej zapłacić.
 • Załadunekduży wsad przyda się w szczególności większym rodzinom, ale nie tylko. Jeżeli suszysz duże rzeczy typu koc, to także korzystna opcja mieć suszarkę o pojemności rzędu 9 kg.
 • Poziom hałasu – nikt nie lubi głośnych urządzeń AGD. My również. Stąd staramy się wybierać stosunkowo ciche suszarki i takie, których konstrukcje tłumią drgania.
 • Ilość programów – jaka bębnowa suszarka do prania będzie funkcjonalna? Z pewnością ta, z którą dobierzesz odpowiedni program suszenia do własnych potrzeb. Jest ich zazwyczaj kilkanaście, w tym szybki program, program mix, program do ubranek dziecięcych.
 • Moc – wydajne i efektywne suszarki do prania cechują się wysoką mocą. Takie modele przede wszystkim goszczą w naszym rankingu suszarek do ubrań.
 • Wymiary – niektórzy poszukują kompaktowych produktów i o takich osobach nie zapominamy. Dowodem jest tworzenie licznych zestawień z urządzeniami Slim (suszarki o maksymalnej głębokości 50 cm).
 • Użytkowanie – obsługa powinna być komfortowa i nieskomplikowana. Nowoczesne suszarki automatyczne nie dość, że mają intuicyjne panele sterowania z wyraźnymi wyświetlaczami, to jeszcze odwracalne drzwi o sporej średnicy (niektóre suszarki mają je dodatkowo umiejscowione wyżej, co zapewnia większą wygodę). Wiele z nich umożliwia odprowadzanie wody bezpośrednio z węża odpływowego.
 • Funkcjonalność – jaką jeszcze wybrać suszarkę do prania? Taką, która oferuje wiele pomocnych wskaźników (m.in. wskaźnik wymiany filtra), czujników (np. czujnik wilgoci, temperatury), oświetlany bęben obracający się w dwóch kierunkach (dla najlepszej ochrony delikatnych tkanin), blokadę rodzicielską i przydatne funkcje (takie jak funkcja opóźnionego startu, odświeżanie parowe, automatyczne czyszczenie wymiennika ciepła). Dużym atutem okazuje się bezprzewodowa łączność dająca wiele możliwości (zdalne sterowanie, pobieranie dodatkowych cykli suszenia).
 • Cena – wydatek, jaki poniesiesz za suszarkę do prania, jest uzależniony od wielu czynników i tego, na czym Ci najbardziej zależy. Najdroższe są modele wyposażone w najnowocześniejsze technologie, ciche i żywotne silniki czy najlepsze klasy energetyczne. Pamiętaj, że każdy ranking suszarek do ubrań przedstawia tabelkę (na samej górze strony), w której znajdziesz linki prowadzące do zaufanych sklepów.

Zobacz również:Suszarki do prania Bosch jako jedne z najlepszych na rynku!

Czym jeszcze kierujemy się przy wyborze suszarki do ubrań?

Ranking suszarek do ubrań układamy w skrupulatny sposób, bazując również na takich czynnikach, jak:

 • Analiza – dokładnie analizujemy dany model, tak aby wyróżniał się pozytywnym stosunkiem jakości do ceny. Wymieniamy ich najmocniejsze strony na tle innych urządzeń.
 • Opinia internautów – rzetelne oceny kupujących są niezwykle istotne, bowiem często dzięki nim poznaje się prawdziwe zalety, jak i wady pojawiające się po pewnym czasie użytkowania.
 • Własne doświadczenia – każda osoba w naszym zespole jest doświadczona w danym segmencie sprzętu, w tym oczywiście w kategorii urządzeń AGD. Oprócz tego sami mamy różne urządzenia w domu bądź testujemy je i dlatego możemy o nich przekazać więcej informacji.

Po przeczytaniu powyższego materiału jestem pewna, że masz już pojęcie, jaka suszarka do prania będzie dla Ciebie odpowiednia i jakie najważniejsze parametry powinna posiadać. Jeszcze raz zaglądnij do działu ranking suszarek do ubrań i zapoznaj się z licznymi zestawieniami.

Sprawdź również:

jaka jest najlepsza pralko-suszarka?Ranking pralekjaka jest najlepsza zmywarka?
jaka jest najlepsza lodówka wolnostojąca?jaka jest najlepsza lodówka do zabudowy?jaki jest najlepszy piekarnik?
Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 4.1, Głosów: 17
blog comments powered by Disqus