PODPOWIEDZI:
PODPOWIEDZI:

Ranking Kamer samochodowych | Najlepsze polecane Kamery samochodowe 2024

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 4.3, Głosów: 34

W tym dziale przygotowaliśmy najnowsze rankingi kamer samochodowych. Stworzone zostały przez naszych redaktorów i mogą pomóc Ci wybrać najlepszy produkt. Pod listą aktualnych zestawień możesz też przeczytać wartościowe porady zakupowe. Dzięki nim poznasz najważniejsze cechy i parametry sprzętu z tej kategorii. Połączenie polecanych produktów z przewodnikiem „jak kupić” będzie dla Ciebie gwarancją dobrze wydanych pieniędzy.

Poz.ObrazekNazwaTu kupisz najtaniej
170mai 4K A810 70mai 4K A810 70mai 4K A810 to zaawansowana kamera samochodowa o maksymalnej rozdzielczości nagrywania 3840 x 2160. Kliknij aby się przekonać!
2Prido i9 Prido i9 Prido i9 to wideorejestrator samochodowy z rozdzielczością 4K, 4 trybami parkingowymi i sterowaniem głosowym. Sprawdź sam
3Nextbase 622GW Nextbase 622GW Szukasz topowej kamerki samochodowej? Nextbase 622GW może być rozwiązaniem dla Ciebie - profesjonalny model z wyższej półki cenowej. Sprawdź sam
4Götze & Jensen GOLDENLINE DC950 Götze & Jensen GOLDENLINE DC950 Götze & Jensen GOLDENLINE DC950 to polecany wideorejestrator samochodowy z przydatnym trybem parkingowym i trybem nocnym. Sprawdź sam
570mai A800S 4K 70mai A800S 4K Mocny wideorejestrator w niezłej cenie? 70mai A800S 4K to sprzęt, który trafił do jednego z naszych rankingów. Polecany model
6Mio MiVue 955W Mio MiVue 955W Mio MiVue 955W to godna uwagi kamera samochodowa z 2,7-calowym ekranem LCD. Sprawdź sam
7Neoline G-Tech X63 Neoline G-Tech X63 Neoline G-Tech X63 to wysokiej jakości kamera samochodowa z wieloma przydatnymi udogodnieniami. Sprawdź sam
870mai A500s Pro Plus+ 70mai A500s Pro Plus+ Kamera 70mai A500s Pro Plus+ może się pochwalić wieloma udogodnieniami dla kierowców. Oprócz tego uzyskiwana jakość obrazu za dnia, według naszych testów, prezentuje się świetnie! Sprawdź sam
9Viofo A119 Mini Viofo A119 Mini Viofo A119 Mini to wideorejestrator samochodowy z wbudowanym WiFi i z GPS. Sprawdź sam
10Neoline G-Tech X77 Neoline G-Tech X77 Neoline G-Tech X77 to przystępna cenowo kamera samochodowa, która przyda się podczas wakacyjnego wyjazdu, jak również na co dzień. Ten też ma niezłą cenę

Powyżej znajdziecie rankingi najlepszych wideorejestratorów samochodowych. Zachęcamy do przeczytania tych materiałów, gdyż zawierają plusy i minusy czołowych kamer do auta.

Jeżeli jednak chcecie jeszcze lepiej poznać charakterystykę tej kategorii i aspekty zakupowe, to scrollujcie w dół - przygotowaliśmy dla Was prawdziwą bazę wiedzy dotyczącą rejestratorów trasy.

rejestrator trasy podczas nagrywania jazdy

Czy warto kupić wideorejestrator samochodowy?

Pewnie niektórzy z Was zastanawiają się, czy w ogóle warto kupić tego typu urządzenie. Moim zdaniem jak najbardziej. Poznajmy jednak sytuacje, podczas których ten mały i niepozorny sprzęt do nagrywania może się przydać.

 • Wszelkie spory drogowe, kolizje, wypadki - to zdecydowanie numer jeden, jeżeli chodzi o przydatność kamer samochodowych. Nagrania mogą być później najważniejszym dowodem przed policją czy w sądzie, który jednoznacznie wskażę, czyja była wina. Oczywiście całe nagranie bada biegły, jeżeli zostaje ono uznane jako jeden z dowodów, ale można powiedzieć, że ma się właściwie w takiej sytuacji wszystko czarno na białym.
 • Świeżo upieczeni kierowcy nie zawsze są zbyt pewni za kółkiem. Powiedzmy sobie szczerze, że samo zdanie prawka nie czyni nikogo mistrzem kierownicy. Tu potrzeba przede wszystkim większej praktyki i doświadczenia. Dla nowych kierowców rejestrator trasy może okazać się sprzętem zbierającym sporo materiału do analizy. Można potem w domu na spokojnie obejrzeć różne sytuacje drogowe, w których się znaleźliśmy i być może wyeliminować w przyszłości drobne błędy, które jeszcze się nam przytrafiają. Od początku warto doskonalić swój styl jazdy, by czuć się pewniejszym i bezpieczniejszym na drodze.
 • Przemierzając nieznane dotąd okolice, np. podczas wakacyjnego wyjazdu, kamera samochodowa może mieć zastosowanie rekreacyjne. Malownicze krajobrazy czy nietypowe miejsca, na które natkniemy się podczas naszego wypadu będą uwiecznione.
 • Kolejny punkt już nieco zahacza o aspekty zakupowe. Chciałbym w nim bowiem omówić tryb parkingowy. Wyobraźcie sobie (lub też przypomnijcie, jeżeli już Was to spotkało), że zostawiacie samochód pod supermarketem, wracacie z zakupami i zauważacie ogromną rysę czy wgiętą blachę w Waszych ukochanym samochodzie. Karteczki z numerem telefonu nikt nie zostawił, monitoringu nie ma - i co wtedy? Dobra kamera samochodowa może działać również podczas wszelkich postojów, gdy np. zostawiamy gdzieś samochód. W takim przypadku będziemy więc wiedzieć, co dokładnie się stało. Niektórzy zostawiają rejestrator w aucie nawet na noc.
 • Na koniec wracamy jeszcze do aspektów prawnych. Policja czasem musi wyrabiać swoje normy, jeżeli chodzi o mandaty. Bywa więc tak, że naszym zdaniem wcale nie zasłużyliśmy na zatrzymanie i mandat. Tutaj również przyda się wideorejestrator samochodowy, który może łatwo zweryfikować słuszność zachowania drogówki.

kamera samochodowa podczas nagrywania

Jak sami widzicie, zastosowanie rejestratorów samochodowych jest całkiem spore. To dobry powód, by dokładnie przejrzeć nasze zestawienia kamer samochodowych i wybrać dla siebie optymalny model. Jak jednak takowy wyselekcjonować? Na co zwrócić uwagę? Spieszymy z pomocą. Scrollujcie w dół.

Jak kupić najlepszy rejestrator trasy? Porady zakupowe dotyczące kamer samochodowych

Wideorejestratory są bardzo niepozorne. Wielu osobom wydaje się więc, że nie trzeba wcale lepiej ich poznawać czy więcej wydawać. Mają w końcu tylko nagrywać. 

Takie podejście jest jednak błędne i skutkuje tym, że zakupiony rejestrator nagrywa trasę w koszmarnej jakości, nie wspominając o trudniejszych warunkach pogodowych, które przecież mogą tę jakość jeszcze obniżyć.

Wyłoniliśmy dla Was absolutnie najważniejsze parametry, cechy i funkcje wideorejestratorów samochodowych. Gdy je dobrze poznacie, nie będzie problemu z wybraniem jakiegoś modelu z naszych rankingów kamer do auta.

Jaka rozdzielczość w rejestratorze samochodowym?

Zdecydowanie jeden z najważniejszych parametrów. Rozdzielczość nagrywania wiąże się z jakością uwiecznionych materiałów i poziomem ich szczegółowości.

nagrywanie trasy w full hd

 • Wybierając tańszy rejestrator samochodowy, warto nabyć model oferujący chociażby jakość HD - 720p, czyli 1280x720 px. Jest to parametr, który pozwoli już w przypadku budżetowych kamerek uzyskać całkiem dobry materiał.
 • Jeżeli jednak nie uznajecie kompromisów i możecie na kamerę samochodową wydać troszkę więcej, to koniecznie celujcie w Full HD. Ten popularny standard zapewnia już wysoką jakość nagrań naszych przejażdżek.
 • Na rynku są również urządzenia z większymi rozdzielczościami. Bardzo rzadko spotykane są kamerki nagrywające w 2560×1440 px, czyli w QUAD HD.
 • Nieśmiało na rynku pojawiają się kamerki samochodowe 4K. Trzeba jednak nad nimi się zastanowić. Te, które rzeczywiście oferują prawdziwe 4K przy przyzwoitej ilości klatek na sekundę, potrafią kosztować nawet powyżej 2000 zł. Trzeba też wziąć pod uwagę fakt, że materiał nagrywany w 4K zajmuje dużo miejsca na karcie pamięci czy wbudowanej pamięci naszego rejestratora trasy.

Jeżeli miałbym Wam coś doradzić w tym aspekcie, to polecałbym jednak celowanie w Full HD lub w HD, jeżeli mamy mały budżet. Wyższe rozdzielczości póki co bym odrzucił, a o niższych nie ma nawet co wspominać.

Ilość klatek na sekundę podczas nagrywania kamerką samochodową?

To również dość istotna sprawa. Często możemy spotkać się bowiem z następującymi wartościami:

 • Full HD 1080p @ 60fps
 • Full HD 1080p @ 30fps
 • HD 720p @ 60fps
 • HD 720p @ 30fps

Klatki na sekundę, z angielskiego frames per second, określają liczbę kadrów, wyświetlanych i uwiecznianych podczas jednej sekundy. Najogólniej mówiąc, chodzi o płynność nagrania. Zapewne oglądając na YT różne materiały z rejestratorów czy monitoringu, mogliście się nieraz natknąć na przeskakujące kadry czy materiały o bardzo małej płynności.

jeden z lepszych wideorejestratorów Garmin

Wracając do tego, która wartość będzie najkorzystniejsza, można powiedzieć też dość ogólnie - czym więcej, tym lepiej. Full HD w 60 klatkach na sekundę to znakomita wartość. 30 klatek też powinno dać radę, jeżeli celujemy w tańsze rejestratory do naszego auta. Wiele modeli daje też po prostu możliwość wyboru zarówno rozdzielczości, jak i fpsów.

Jaki kąt nagrywania wystarczy w rejestratorze samochodowym?

Wciąż obracamy się wokół ważnych parametrów dotyczących ściśle jakości naszych nagrań. Szczegółowość, płynność to jedno, ale warto także ująć w kadrze jak najszerszy obraz. Odpowiada za to obiektyw naszej kamerki samochodowej - najlepiej szerokokątny.

Patrząc na rankingi rejestratorów trasy, które znajdziecie na samej górze, można zauważyć, że najlepsze kamerki samochodowe zapewniają minimum 130 stopni. Niektóre osiągają nawet 160-170 stopni. Są to doskonałe wartości.

Trudniej jest w przypadku budżetowych rejestratorów trasy. Pole widzenia obiektywu może być węższe. Absolutnie odradzam kąt mniejszy niż 90-100 stopni. Poważnie, lepiej już nieco dozbierać.

Tryb nocny w kamerze samochodowej -  czy się przyda?

Nagrywanie w nocy, to kolejny ważny parametr. Wiąże się też z nagrywaniem w trudniejszych warunkach pogodowych. Przydatne są tutaj diody podczerwieni (IR), by w ogóle było to możliwe. Gorąco polecam zakup rejestratora właśnie z takim trybem, gdyż nigdy nie wiadomo, kiedy może nam się ta opcja przydać.

kamera samochodowa podczas postoju

Jaka pojemność akumulatora w kamerze samochodowej?

Czym dłuższa podróż, tym bardziej możemy spodziewać się tego, że nasz rejestrator się rozładuje. Pojemność akumulatora jest ważna, ale są tu pewne ustępstwa.

Pamiętam, jak sam użytkowałem malutki rejestrator firmy Legato. Jego plusem były właśnie niewielkie gabaryty. Niestety skutkowało to też tym, że kamerka praktycznie cały czas musiała być podłączona do źródła energii, ale liczyłem się z tym.

Akumulatory wideorejestratorów nie należą do najpojemniejszych. Gniazdko zapalniczki w Waszym aucie raczej nie będzie już osamotnione. Zawsze można dokupić także pojemny powerbank. Taki bank energii może stanowić magazyn energii dla kamerki, jak również naszych innych urządzeń, które często ze sobą zabieramy w trasę.

malutki rejestrator do auta od Legato

Moduł GPS w rejestratorze samochodowym - czy warto dopłacić?

Nie tylko te lepsze i droższe kamery samochodowe oferują często odbiornik GPS. Już nawet nieco tańsze modele potrafią mieć go na swoim pokładzie. Co to jednak nam daje?

Na rynku możemy spotkać urządzenia 2w1, które i nagrywają trasę, i prowadzą nas do celu nawigując. Dzięki odbiornikowi GPS, możemy także zapisywać materiał z uwzględnieniem prędkości z jaką się poruszamy.

Czy warto więc nabyć takie urządzenie? To w zasadzie sprawa indywidualna. Osobiście wolę mieć osobną nawigację i osobny rejestrator, ale niektóre kamerki 2w1 są całkiem ciekawe i opłacalne. Znajdziecie je w naszych rankingach najlepszych wideorejestratorów do samochodu.

Sposób zapisywania trasy - pamięć wbudowana i tryby w kamerce do auta

Na czymś te nasze wszystkie podróże samochodowe trzeba zapisywać, prawda? Standardowo mamy zazwyczaj dwie opcje - pamięć wbudowana urządzenia i karty pamięci, np. popularne microSD.

Na dużą pamięć wbudowaną raczej bym nie liczył. Ważna jest obsługa kart pamięci, by była możliwość korzystania z nośnika o pojemności 32 czy nawet 64 GB.

Z zapisem wiążą się także ciekawe funkcjonalności. Można np. nagrywać w pętli - jeżeli nośnik na dane się zapełni, materiał będzie się nadpisywał, najnowsze nagranie będzie zastępować najstarsze. Jeżeli nie chcecie mieć całej trasy zapisanej w jednym pliku, to możecie przejrzeć menu rejestratora samochodowego w poszukiwaniu opcji dzielenia nagrania na konkretne podziały czasowe - np. po 15 minut. Nie ma tu zwykle większego pola manewru i dostajemy zazwyczaj nieco małe fragmenty czasowe służące do podziału nagrywanego materiału.

Czy kamera samochodowa może mieć funkcje bezpieczeństwa?

Oczywiście, że tak! Wiążą się one z licznymi czujnikami ruchu, które otwierają furtkę dla wielu bardzo ciekawych funkcjonalności.

Dość powszechne jest automatyczne włączanie wideorejestratora, gdy nasz samochód rusza. Dobra kamera do auta umie także wykryć stłuczkę z innym pojazdem i zabezpieczyć ten moment na nośniku danych - np. poprzez pominięcie nagrywania w pętli. Odpowiada za to G-Sensor. Niektóre urządzenia mają dedykowany przycisk (oznaczony czerwonym albo pomarańczowym kolorem), pełniący identyczne zadanie.

To jednak nie wszystko. Najlepsze rejestratory samochodowe mają liczne funkcje i systemy wspomagania kierowcy. Zacząć można od wykrywania ruchu przed nami. Jeżeli stoimy w korku lub na światłach, zamyślimy się i nie ruszymy od razu za samochodem przed nami, to nasz sprytny wideorejestrator powiadomi nas o tym, że trzeba już nacisnąć gaz, aby nie słyszeć klaksonu za plecami.

Mio MiVue 733 - jeden z lepszych rejestratorów samochodowych na rynku od mio

Niektóre funkcje są bardzo podobne do tych z lepszych nawigacji GPS. Rejestrator, który ma funkcje dbające o bezpieczeństwo na drodze wykrywa także nagłą zmianę pasa ruchu i również wydaje z siebie dźwięk alarmujący o takim zdarzeniu. Śmiem twierdzić, że takie udogodnienia mogą nawet komuś uratować życie.

Wyszczególnić można też czujnik skrętu. Rejestrator analizuje, czy nie wykonujemy zbyt gwałtownych manewrów, co może wskazywać na nasze przemęczenie, rozkojarzenie czy nawet zaśnięcie za kółkiem.

Jaka przekątna wyświetlacza w rejestratorze samochodowym?

Wyświetlacz mocno wiąże się z wymiarami naszej nowej kamerki samochodowej. To właściwie jego przekątna determinuje wymiary i proporcje konstrukcji urządzenia. Sprawa jest jak dla mnie dość indywidualna. Duży wyświetlacz pozwoli nam na wygodniejsze poruszanie się po menu urządzenia, a wszelkie opcje będą czytelniejsze. Akumulator również będzie mógł być nieco pojemniejszy.

Wydaje mi się jednak, że kierowcy wolą zdecydowanie bardziej zgrabniejsze i smuklejsze rejestratory samochodowe. Patrząc po raz kolejny na ranking najlepszych wideorejestratorów trasy, można zauważyć, że czołowe kamerki mają 2-3-calowe wyświetlacze i niewielkie gabaryty.

mały wideorejestrator samochodowy

Zbyt duży rejestrator trasy może bowiem utrudniać nam jazdę i ograniczać widoczność. Nieco inaczej trzeba jednak spojrzeć na urządzenia 2w1, które przez funkcję nawigowania mogą być już większe.

Jeżeli już bardzo lubicie większe ekrany w tego typu urządzeniach, to wybierzcie maksymalnie 4 cale. Z większą przekątna i tak zapewne byłby problem, gdyż tego typu wideorejestratory do samochodów są rzadkością.

Nagrywanie z dźwiękiem czy bez?

Zapewne lepiej z dźwiękiem, szczególnie, jak wyskoczy do nas nadpobudliwy kierowca i zacznie nas obrażać. Na polskich drogach niestety nie brakuje chamów.

Nagrywanie z dźwiękiem to dla mnie must have w rejestratorze. Większość przystępnych cenowo urządzeń ma taką opcję, więc nie ma co tu oszczędzać.

Gdzie zamontować rejestrator samochodowy?

Opcje zazwyczaj są dwie - deska rozdzielcza w naszym autku lub jego przednia szyba. Ja preferuję przednią szybę. Ważny jest sam uchwyt kamerki samochodowej - by był odpowiednio trwały i wygodny w montażu. Musi też dawać możliwość regulowania położenia rejestratora, by jak najlepiej wykadrować nagrywany obraz. 

profesjonalna kamera samochodowa

A co do samego sposobu montażu - najczęściej spotkamy się z dwoma rodzajami:

 • Pierwszy to zwykła przyssawka, którą możemy przyczepić do szyby albo gładkiego plastiku. Powinna być na tyle mocna, by swobodnie utrzymać sprzęt nawet na większych wybojach. Jeśli trzyma się niepewnie, z pewnością będzie odpadać, co w konsekwencji skończy się uszkodzeniem urządzenia. Nie warto sugerować się tutaj rozmiarami. Nieraz te mniejsze przyssawki są dużo mocniejsze, niż ich większe odpowiedniki. Najlepiej sprawdzić to samemu w sklepie.
 • Drugi typ mocowania to przylepne taśmy. Sprawdzą się tam, gdzie trzeba będzie przymocować uchwyt do nieco bardziej chropowatego podłoża. Jeśli chcesz korzystać z rejestratora w autobusie albo samochodzie ciężarowym, sprawdź czy mocowanie pozwala na ustawienie kamery pod kątem 90 stopni. Nie wszystkie modele to potrafią.

Stabilizacja obrazu... w rejestratorze samochodowym?

Technologia idzie do przodu. Przeglądając opisy najlepszych kamerek samochodowych, można mieć czasem wrażenie, jakby czytało się o lustrzankach czy kamerach cyfrowych. Poważnie - wydajne procesory obrazu, obiektywy, coraz to lepsze przesłony itd.

Moją uwagę zwróciła jeszcze opcja stabilizacji obrazu. Tak, w naszym przypadku to pomocne - polskie drogi słyną przecież z wszechobecnych dziur.

Kamera samochodowa do nagrywania z tyłu - czy to możliwe?

Tak, mowa o zestawie dual. Nietrudno wyobrazić sobie sytuacje, gdzie wartość dowodową ma to, co zdarzyło się za samochodem. Całe szczęście na rynku dostępne są podwójne kamerki.

Jedną montujemy zwyczajnie, na przedniej szybie, a drugą z tyłu pojazdu. Przy wyborze trzeba zwrócić uwagę na długość kabla, bowiem w dużych kombi i SUV-ach może go braknąć. Sprawdź także jakość nagrań obu kamer. Często jest ona znacznie gorsza, niż w przypadku jednego rejestratora, bo procesor musi poradzić sobie z dwoma źródłami obrazu. Jeśli decydujemy się na takie rozwiązanie, musimy liczyć się z większym wydatkiem, tak by obie kamery nagrywały w Full HD.

Brawo, Ty! Dobrnąłeś do końca poradnika zakupowego. Teraz wiesz już w zasadzie wszystko o rejestratorach samochodowych. Nie pozostaje nic innego, jak zajrzeć do klasyfikacji najlepszych wideorejestratorów i wybrać dla siebie optymalny model.

mała ale profesjonalna kamera do auta

Poniżej wspominam jeszcze o czołowych producentach rejestratorów i o czynnikach, którymi kierujemy się tworząc nasze zestawienia kamerek do auta.

Najlepsi producenci kamer samochodowych - komu zaufać?

Na rynku rejestratorów trasy trwa całkiem zacięta walka o każdego klienta. Możemy więc wyróżnić wielu producentów, których urządzenia są godne polecenia.

Zarówno w przypadku droższych, jak i tańszych modeli, na uwagę zasługują kamery samochodowe MIO. Moim zdaniem są one zwykle świetnej jakości. Nagrywają szczegółowy obraz i zaskakują szeroką funkcjonalnością.

Patrząc na najlepsze rejestratory samochodowe, można przejrzeć ofertę następujących firm:

 • Kamery samochodowe DOD
 • Kamery samochodowe TruCam
 • Kamery samochodowe Xblitz
 • Kamery samochodowe Garmin

A co z najtańszymi wideorejestratorami samochodowymi, które będą dobrym wyborem? Sprawdźcie takich producentów, jak:

 • Kamery samochodowe Viofo
 • Kamery samochodowe Navitel
 • Kamery samochodowe ModeCom

Jak tworzymy nasze rankingi kamer samochodowych?

Część z Was odwiedza nasz portal i kanał YouTube regularnie, ale pewnie jest sporo osób, które trafiły do nas pierwszy raz. Najlepszą reklamą jest praca - to Wy oceniacie wartość naszych materiałów, więc nie zamierzam się w tym akapicie przechwalać.

Wyróżnię jednak czynniki, według których selekcjonujemy dla Was najlepsze rejestratory samochodowe:

 • Dogłębna analiza rynku - bierzemy pod uwagę wszystkie parametry, cechy i funkcje, które zostały wymienione w części z poradnikiem zakupowym. Duże znaczenie ma także stosunek ceny do jakości. Najlepszy zakup to właśnie taki, gdy urządzenie będzie spełniać nasze oczekiwania, a nawet je przewyższać, ale jednocześnie nie wydamy na nie kosmicznej kwoty.
 • Własne testy i recenzje -  to również wyróżnia nas wśród innych stron z rankingami i poradnikami. Jak sama nazwa wskazuje, każdego tygodnia przeprowadzamy sporo testów, by serwować Wam ciekawe materiały zarówno tekstowe, jak i filmowe. Testy rejestratorów samochodowych uwzględniają sporo ciekawych kamerek i dostarczają nam jeszcze większej wiedzy oraz doświadczenia w obrębie tej kategorii sprzętowej.
 • Opinie internautów - bierzemy pod uwagę również Wasze zdanie. Każdy nasz materiał możecie skomentować i podzielić się z nami swoimi doświadczeniami. Baza produktowa dotycząca kamerek samochodowych uwzględnia masę sprzętu. Na karcie każdego produktu jest zakładka opinie, w której możecie sami zrecenzować dany model.

Jeżeli powyższy materiał Wam się spodobał, jak również konkretne klasyfikacje wideorejestratorów samochodowych, to zachęcamy do dania 5-ciu gwiazdek, jak i podzielenia się naszymi rankingami oraz poradnikami ze znajomymi.

Sprawdź również:

najlepsze nawigacje gps - rankinginajlepsze radia samochodowe - rankinginajlepsze zestawy głośnomówiące rankingi
najlepsze transmitery fm - rankinginajlepsze głośniki samochodowe - rankinginajlepsze banki energii - rankingi

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 4.3, Głosów: 34
blog comments powered by Disqus