PODPOWIEDZI:
Promocja na sprzęt AGD i RTV

TOP 10 Profesjonalnych kamer samochodowych

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Mio MiVue 752Mio MiVue 7521011 zł
2DOD LS475WDOD LS475W997 zł
3Mio MiVue 792Mio MiVue 792683 zł
4Truecam A5 ProTruecam A5 Pro689 zł
5Mio MiVue 785Mio MiVue 785604 zł
6TrueCam A7STrueCam A7S549 zł
7Mio MiVue 751Mio MiVue 751648 zł
8DOD LS470WDOD LS470W689 zł
9Xblitz Professional P500Xblitz Professional P500506 zł
10Garmin Dash Cam 55Garmin Dash Cam 55598 zł
TOP 10 Profesjonalnych kamer samochodowych

Profesjonalna kamera samochodowa to gwarancja, że w przypadku kolizji czy wypadku drogowego spowodowanego przez innego kierowcę, nie poniesiemy żadnych konsekwencji. Kamery takie charakteryzować się muszą dobrymi parametrami i mają wiele funkcji. Oto TOP 10 profesjonalnych kamer samochodowych.

Jaka profesjonalna kamera do auta dla wymagających?

Najwyższej jakości wideorejestratory samochodowe muszą gwarantować nagrania w jakości Full HD z odświeżaniem na poziomie 30 klatek na sekundę. Wówczas obraz będzie wystarczająco czytelny i daje możliwość rozpoznania szczegółów.

Kamera do samochodu powinna mieć również szerokokątny obiektyw, który pozwoli obserwować drogę przed sobą, ale również pobocze. Dzięki temu materiał dowodowy będzie kompletny i sprawdzi się wtedy, kiedy zagrożenie wynika nie tylko z zachowania innych kierowców, ale też pieszych czy rowerzystów, np. wymuszających pierwszeństwo.

W końcu ważne są różne funkcje dodatkowe, dzięki którym profesjonalny rejestrator samochodowy jest funkcjonalny. Taką funkcją dodatkową jest tryb nocny, który gwarantuje dobre nagrania po zmroku. Inne funkcje to nagrywanie obrazu w pętli, przez co nadpisywane są dotychczasowe nagrania czy systemy asystenta kierowcy.

Przydaje się też tryb parkingowy oraz wielozadaniowość takich kamer. Poza tym, że dają one możliwość nagrywania zdarzeń, dobre wideorejestratory samochodowe powinny mieć też funkcję aparatu, a przy tym głośnik i dyktafon.

Mio MiVue 752

Kamera samochodowa MiVue 752 WIFI Dual jest solidna, prosta w obsłudze, a jednocześnie gwarantuje dobrej jakości nagrania QHD 1440p z prędkością animacji 30 klatek na sekundę. Dzięki temu żadnym problemem nie jest uchwycenie tablic rejestracyjnych drugiego pojazdu.

Na uwagę zasługuje też jej szerokokątny obiektyw - 140 stopni. Kamerę uzupełnia też tylny wideorejestrator, rejestrując szczegóły za pojazdem czy eliminując zjawisko martwego punktu.

kamera samochodowa Mio

Ta kamera do samochodu poprawia też bezpieczeństwo. Asystent kierowcy ostrzega przed kolizją z przodu, opuszczeniem pasa ruchu czy przemęczeniem. Inne ostrzeżenia dotyczą lokalizacji fotoradarów.

Dodatkowo ten rejestrator samochodowy ma tryb parkingowy, moduł GPS, a z telefonem łączy się przez Wi-Fi, dzięki czemu nagrania poza kartą pamięci przechowywać można na telefonie lub tablecie.

Mio MiVue 752 - plusy i minusy:

+ obraz wysokiej jakości QHD
+ nagrywanie w pętli
+ tryb nocny
+ ostrzeżenia przed fotoradarami
+ ostrzeżenia przed kolizją
+ ostrzeżenia o niekontrolowanej zmianie pasa ruchu
+ ostrzeżenia o przemęczeniu kierowcy
+ czujnik ruchu
+ czujnik wstrząsów
+ GPS
+ Wi-Fi
+ szerokokątny obiektyw 140 stopni
+ kamera tylna

- wysoka cena ok. 1000 zł
- wyświetlacz 2,7 cala

DOD LS475W

Wideorejestrator do samochodu DOD LS475W to kamera rejestrująca doskonałej jakości obraz 1080p. Poza tym ten rejestrator oferuje wiele dodatkowych funkcji, które ułatwiają życie kierowcy. Należą do nich tryb parkingowy, ostrzeganie o zbliżaniu się do poprzedzającego pojazdu czy powiadomienie o fotoradarach.

wideorejestrator do auta firmy DOD

DOD LS475W - plusy i minusy:

+ jakość filmów Full HD
+ obiekty 145 stopni
+ ochrona plików przed nadpisaniem
+ automatyczne rozpoczynanie nagrywania
+ zapisywanie w pętli
+ tryb parkingowy
+ GPS
+ mikrofon
+ głośnik

- brak tylnej kamery
- ekran 2,7 cala
- do pracy wymagana karta pamięci
- wysoka cena (1000 zł)

Mio MiVue 792

Wideorejestrator do samochodu MiVue 792 rejestruje obraz Full HD 1080p z płynnością do 60 klatek na sekundę i kątem widzenia 140 stopni, co gwarantuje nagranie najwyższej jakości.

Ta profesjonalna kamera dla najbardziej wymagających posiada też dodatkowe funkcje bezpieczeństwa — układ LDWS ostrzegający o opuszczeniu pasa ruchu i FCWS — ostrzegający przed kolizją z autem poprzedzającym, a dodatkowo układ informujący o przemęczeniu kierowcy i zlokalizowanych na drodze fotoradarach. To wszystko w cenie ok. 700 zł.

profesjonalna kamerka samochodowa od Mio

Mio MiVue 792 - plusy i minusy:

+ obraz FHD
+ obiektyw 140 stopni
+ obraz nagrywany z płynności 60 klatek na sekundę
+ GPS
+ funkcje asystenta kierowcy
+ ostrzeganie o fotoradarach
+ Wi-Fi
+ tryb parkingowy
+ automatyczne rozpoczęcie nagrywania

- brak tylnej kamery
- wyświetlacz 2,7 cala
- wysoka cena

TrueCam A5 Pro

TrueCam A5 Pro WiFito prosta w obsłudze i niezawodna kamera samochodowa gwarantująca wysokiej jakości nagrania w dzień oraz w nocy. Obraz nagrywany jest tu w jakości Full HD, a nagrania dzięki modułowi Wi-Fi przesyłać można na telefon, komputer czy tablet.

dobra kamera samochodowa

Kamera posiada też precyzyjny lokalizator GPS, detektor radarów prędkości, tryb parkowania, tryb nocny, prędkościomierz czy czujnik przeciążenia (G-sensor). Nagrywanie jest tu automatyczne i odbywa się w pętli.

TrueCam A5 Pro - plusy i minusy:

+ obraz Full HD 1080p
+ moduł Wi-Fi
+ GPS
+ detektor radarów prędkości
+ prędkościomierz
+ nagrywanie w pętli
+ G-sensor
+ ekran LCD z polskim menu
+ tryb parkowania
+ tryb nocny

- brak funkcji asystenta kierowcy
- wysoka cena ok. 700 zł
- brak tylnej kamery

Mio MiVue 785

Wideorejestrator do samochodu Mio MiVue 785 to urządzenie funkcjonalne i praktyczne dostępne w rozsądnej cenie ok. 600 zł. Nagrywany obraz jest tu w rozdzielczości Full HD. Na uwagę zasługuje też szerokokątny obiektyw tej kamery - 140 stopni.

Pośród dodatków znaleźć można tu funkcje asystenta kierowcy, ostrzeżenia o fotoradarach, moduł GPS czy czujnik wstrząsów i tryb parkingowy.

funkcjonalny wideorejestrator od producenta Mio

Mio MiVue 785 - plusy i minusy:

+ obraz jakości HD
+ nagrywanie w pętli
+ automatyczne rozpoczęcie nagrywania
+ ostrzeżenia przed fotoradarami
+ ostrzeżenia przed kolizją
+ ostrzeżenia o niekontrolowanej zmianie pasa ruchu
+ ostrzeżenia o przemęczeniu kierowcy
+ czujnik wstrząsów
+ GPS
+ szerokokątny obiektyw 140 stopni

- brak tylnej kamery
- wyświetlacz 2,7 cala
- brak Wi-Fi

TrueCam A7S

Full HD 1296p - z taką rozdzielczością obraz rejestruje kamera do samochodu TrueCam A7S. Ten wideorejestrator swoimi parametrami jest zbliżony do kamery Truecam A5. Znajduje się w nim trym tryb nocny, detektor radarów prędkości, G-sensor czy czujnik ruchu. Poza tym rejestrator obraz nagrywa w pętli, a dodatkowo ma systemy wspomagania kierowcy.

zaawansowana kamera samochodowa TrueCam

TrueCam A7S - plusy i minusy:

+ obraz Full HD 1296p
+ GPS
+ detektor radarów prędkości
+ prędkościomierz
+ nagrywanie w pętli
+ G-sensor
+ ekran z polskim menu
+ tryb parkowania
+ tryb nocny
+ funkcje asystenta kierowcy
+ atrakcyjna cena ok. 550 zł

- brak Wi-Fi
- brak tylnej kamery

Mio MiVue 751

Mio MiVue 751 to druga kamera od Mio, która oferuje obraz w rozdzielczości QHD z kątem widzenia wynoszącym 140 stopni. Kamera nie różni się wiele od modelu Mio MiVue 752 z tą tylko różnicą, że nie ma tu tylnej kamery oraz modułu Wi-Fi. Znajdują się w niej natomiast funkcje asystenta kierowcy, tryb parkingowy, GPS, czujnik wstrząsów, czujnik ruchu czy tryb nocny. Nagrywanie odbywa się tu w pętli.

wideorejestrator samochodowy z trybem nocnym

Mio MiVue 751 - plusy i minusy:

+ obraz w jakości QHD
+ nagrywanie w pętli
+ tryb nocny
+ funkcje asystenta kierowcy
+ ostrzeżenia o przemęczeniu kierowcy
+ czujnik ruchu
+ czujnik wstrząsów
+ GPS
+ szerokokątny obiektyw 140 stopni

- brak tylnej kamery
- wysoka cena ok. 950 zł
- wyświetlacz 2,7 cala
- brak Wi-Fi

Pozostałe rejestratory TOP 10 profesjonalnych kamer samochodowych

Klasyfikację profesjonalnych kamer do samochodu uzupełnia model DOD LS470W. W cenie ok. 700 zł użytkownik uzyskuje nagrania w jakości Full HD, wydajny odbiornik GPS oraz automatyczny tryb parkingowy.

Taką samą jakość nagrywania zapewnia wideorejestrator samochodowy Xblitz Professional P500. Dodatkowe funkcje tej kamery to czujniki wstrząsów i ruchu oraz tryb parkingowy. Zaletą tej kamery jest jej niska cena — ok. 500 zł.

Około 600 zł kosztuje wideorejestrator samochodowy Garmin Dash Cam 55, który poza 2-calowym wyświetlaczem ma wiele ciekawych funkcji. Obraz jest tu w rozdzielczości 1440p, nagrywanie rozpoczyna się automatycznie i trwa w pętli. Dodatkowo kierowca ma dostęp do funkcji asystenta oraz zostaje ostrzegany o fotoradarach. Znajduje się w nim również GPS, G-sensor czy czujnik ruchu. Plusem jest też sterowanie głosowe.

Podsumowanie — profesjonalne kamery samochodowe

Pośród powyższych kamer zdecydowanie najlepiej wypada model Mio MiVue 752, który poza wieloma dodatkowymi funkcjami ma tylną kamerę oraz moduł Wi-Fi. Oferowany przez ten wideorejestrator obraz nagrywany jest w jakości QHD. Identycznie wygląda to w modelu Mio MiVue 751, który pozbawiono jednak tylnej kamery i łączności bezprzewodowej. Do najlepszych kamer samochodowych zaliczyć można też rejestrator DOD LS475W.

Funkcjonalne, choć w niższej cenie są kamery Mio MiVue 792, Truecam A5 Pro, Mio MiVue 785 oraz TrueCam A7S. Powinny one zadowolić kierowców, którzy wobec rejestratorów samochodowych mają nieco mniejsze wymagania.

Ostatnia grupa to wideorejestratory DOD LS470W, Xblitz Professional P500 i Garmin Dash Cam 55. To produkty z niższej półki cenowej (poza DOD LS470W), które wyposażone są dosyć skąpo, ale co najważniejsze również oferują obraz w jakości Full HD.

Zobacz również:

blog comments powered by Disqus
TOP 10 Profesjonalnych kamer samochodowych