PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Test kamerki samochodowej Prido i5

TOP 7 Kamer samochodowych do 200 zł

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Lamax Drive C3Lamax Drive C3149 zł
2Blaupunkt BP 2.1 FHDBlaupunkt BP 2.1 FHD179 zł
3Vordon DVR-140Vordon DVR-140199 zł
4Manta Full HD MM360 Black Box 5Manta Full HD MM360 Black Box 5128 zł
5Navman 50Navman 50199 zł
6Overmax CAMROAD 4.7Overmax CAMROAD 4.7196 zł
7Blaupunkt BP 2.0 FHDBlaupunkt BP 2.0 FHD157 zł
TOP 7 Kamer samochodowych do 200 zł

Kamery samochodowe cieszą się dziś coraz większą popularnością wśród kierowców. Popyt wpływa na podaż, a producenci tworzą coraz to bardziej zaawansowane i przy tym tanie rejestratory samochodowe. Oto ranking kamer samochodowych do 200 zł.

Kamera samochodowa jest swego rodzaju czarną skrzynką auta. Szczególnie przydaje się przy stłuczce czy poważniejszym wypadku, kiedy to w pobliżu nie ma żadnego świadka. Wówczas nagranie jest jedynym dowodem na to, co działo się w danej sytuacji. Wideorejestrator samochodowy posłuży wtedy jako dowód w sprawie. Pomoże też w dojściu swoich racji w negocjacjach z agentem ubezpieczeniowym, który prowadzi sprawę o ubezpieczenie.

Jak kupić kamerę samochodową?

Jak wybrać dobrą kamerę samochodową, z której będziemy mieć wiele pożytku? Najważniejsza jest jakość nagrania. Biorąc pod uwagę ten parametr, najlepsze są kamery FullHD o rozdzielczość 1920 × 1080. Z ostrością nagrania problemu nie ma zazwyczaj, kiedy kamera samochodowa pracuje w ciągu dnia. Problem pojawia się często, kiedy rejestruje ona obraz w nocy. Chcąc uniknąć kłopotów, warto rozważyć więc zakup rejestratora samochodowego z wbudowanym trybem nocnym.

Istotny jest również sam kąt widzenia. Standardowe wideorejestratory samochodowe mają obiektyw szerokokątny na poziomie 120 stopni. W dalszym ciągu dostępne są jednak te o zaledwie 90 st. To stanowczo za mało.

Co jeszcze? Liczy się także komfort obsługi, a więc prostota kamery samochodowej czy jej łatwe i solidne mocowanie. Uwagę zwrócić trzeba także na pojemność, choć i tak większość oferuje nagrywanie cykliczne, starsze nagrania zastępując nowymi.

Nie zapominajmy również o producencie. Blaupunkt, Lamax, Mio, Manta czy Overmax to jedne z tych firm, które tworzą najlepsze kamery samochodowe dostępne na rynku. Cały przewodnik po najważniejszych parametrach wideorejestratorów samochodowych znajdziecie w pod listą zestawień, na podstronie - rankingi najlepszych kamer samochodowych.

Miejsce I — Lamax Drive C3

Lamax Drive C3 to 2,4" kamera samochodowa gwarantująca wysoką jakość nagrywania (1920 × 1080) w dzień i w nocy (dzięki podświetleniu za pomocą diody LED). Wyposażono ją też w funkcję G-sensor gwarantującą zabezpieczenie nagrania w momencie wypadku. Ten wideorejestrator samochodowy oferuje też nagrywanie w pętli, zastępując starsze nagrania nowymi. Na uwagę zasługuje również jej szerokokątny obiektyw (140 st.), polskie menu i łatwość obsługi.

2,4" kamera samochodowa

Zalety i wady Lamax Drive C3:

+ wysoka jakość nagrań (Full HD)
+ 24-godzinny tryb parkowania
+ menu w języku polskim
+ kompaktowy wymiar
+ prostota montażu
+ łatwość obsługi
+ szerokokątny obiektyw
+ niska cena

- słaby uchwyt

Czy warto kupić rejestrator samochodowy z trybem nocnym?

Pierwszy model z naszego rankingu, jak i kilka innych, oferuje tryb nocny, czyli efektywne nagrywanie przy słabym oświetleniu. Ma to wpływ na cenę urządzenia, więc powstaje pytanie - czy opłaca się kupić kamerę do auta z trybem nocnym?

Moim zdaniem warto. W okresie zimowym, w naszym kraju dość szybko robi się ciemno. Nigdy więc nie wiadomo, w jakich warunkach przyjdzie nam jeździć. Jeżeli każdą naszą trasę chcemy nagrywać, to polecamy zakup kamery samochodowej z trybem nocnym, gdyż będzie to pewność uzyskiwania dobrej jakości nagrań w każdych warunkach.

Przykładowe nagranie w nocy rejestratorem Lamax Drive C3

Miejsce II — Blaupunkt BP 2.1 FHD

Kamera samochodowa BlaupunktBP 2.1 FHD to 2-calowy rejestrator oferujący nagrania w rozdzielczości Full HD. Wyposażono go w 120-kątny obiektyw oraz funkcję G-sensor z detekcją ruchu. Jest ławy w konfiguracji i zapewnia nagrywanie w pętli.

Kamera samochodowa Blaupunkt

Zalety i wady Blaupunkt BP 2.1 FHD:

+ nagrywanie w rozdzielczości Full HD
+ kolorowy wyświetlacz
+ nagrywanie w pętli
+ G-sensor
+ szeroki kąt widzenia (
120 st.)
- brak trybu nocnego
- brak stabilizacji obrazu

Miejsce III — Vordon DVR-140

3-calowy rejestrator samochodowy Vordon DVR-140 gwarantuje cykliczny zapis wideo o cyfrowej rozdzielczości 1920 × 1080. Ta kamera samochodowa ma funkcję szerokiego zakresu dynamiki Wide Dynamic Range i aż 170-kątny obiektyw z 6-warstwową soczewką.

rejestrator samochodowy

Zalety i wady Vordon DVR-140:

+ wyraźny i ostry obraz
+ szeroki kąt obiektywu (
170 st.)
+ prostota obsługi
+ 3-calowy wyświetlacz
+ ciekawy design
+ cykliczne nagrywanie

- brak polskiego menu

Miejsce IV — Manta Full HD MM360 Black Box 5

Kamera samochodowa MantaFull HD MM360 Black Box 5 to 2-calowy wyświetlacz oferujący nagrania w jakości Full HD (1920 × 1080). Wyposażono ją w 120-kątny obiektyw oraz czujnik ruchu i G-sensor. W związku z tym, że ten wideorejestrator oferuje nagrywanie w pętli, nie zachodzi konieczność usuwania poprzednich nagrań w celu zwiększenia ilości pamięci.

kamera samochodowa firmy Manta

Zalety i wady Manta Full HD MM360 Black Box 5:

+ nagrywanie Full HD
+ nagrywanie w pętli
+ G-sensor z detekcją ruchu
+ 120-kątny obiektyw
+ polskie menu
+ automatyczne nagrywanie
+ niska cena

- brak trybu parkowania

Miejsce V — Navman 50

Navman 50 to nagrywająca w pętli kamera samochodowa o wysokiej jakości nagrywania Full HD z szerokokątnym obiektywem 110 st. Wyposażono ją w 2,3-calowy wyświetlacz oraz w 3-osiowy czujnik G, który rejestruje m.in. kierunek i siłę uderzenia.

kamera samochodowa Navman 50Zalety i wady Navman 50:

+ wysoka jakość nagrań
+ nagrywanie cykliczne
+ długi kabel ładowarki
+ 3-osiowy G-sensor
+ polskie menu

- węższy kąt widzenia (110 st.)

Miejsce VI — Overmax CAMROAD 4.7

Rejestrator samochodowy Overmax CAMROAD 4.7 to nie tylko wysoka jakość nagrywania (Full HD), ale również bardzo szeroki kąt widzenia (170 st.). Kamera samochodowa wyposażona jest także w 3-calowy wyświetlacz, system WDR oraz tryb nocny, gwarantujący dobrej jakości nagrania po zmroku. Ma także wbudowany sensor G oraz czujnik ruchu. Nagrania zapisywane są w pętli.

dobra kamera samochodowaZalety i wady Overmax CAMROAD 4.70:

+ nagrania w jakości Full HD
+ nagrywanie w pętli
+ obiektyw o kącie widzenia
170 st.
+ czujnik G
+ detekcja ruchu
+ 3-calowy wyświetlacz
+ tryb parkowania
+ metalowa obudowa

- słaba bateria
- skomplikowane menu

Miejsce VII — Blaupunkt BP 2.0 FHD

Kamera samochodowa Blaupunkt BP 2.0 FHD posiada kąt widzenia o szerokości 120 st. oraz wyświetlacz o przekątnej 2". Zapis jest tu cykliczny, a nagrywanie odbywa się w jakości Full HD. Ten wideorejestrator samochodowy wyposażono też w czujnik ruchu oraz akcelerometr (G-Sensor).

kamera samochodowa od BlaupunktZalety i wady Blaupunkt BP 2.0 FHD:

+ dobra jakość nagrań
+ nagrywanie cykliczne
+ G-sensor
+ detekcja ruchu
+ szeroki kąt widzenia (
120 st.)
- trudne menu

Porównanie kamer samochodowych do 200 zł

RozdzielczośćKąt widzeniaTryb nocny
Lamax Drive C3Full HD140 stopniTak
Blaupunkt BP 2.1 FHDFull HD120 stopniTak
Vordon DVR-140Full HD170 stopniNie
Manta Full HD MM360 Black Box 5Full HD120 stopniNie
Navman 50Full HD110 stopniTak
Overmax CAMROAD 4.7Full HD170 stopniTak
Blaupunkt BP 2.0 FHDFull HD120 stopniTak

Podsumowanie — Kamery samochodowe do 200 zł

Nasze TOP 7 kamer samochodowych do 200 zł wyraźnie pokazuje, co jest w takich urządzeniach ważne. Przede wszystkim wideorejestratory samochodowe powinny gwarantować wysoką jakość nagrań, do czego niezbędna jest rozdzielczość Full HD. Standardem jest również zabezpieczający nagranie sensor G czy czujnik detekcji ruchu. Duża różnorodność wśród kamer samochodowych dotyczy natomiast szerokości kątów widzenia. Poza obiektywami o kącie 110 czy 120 st. są te oferujące nawet 170 stopni. Są to prawdziwe obiektywy szerokokątne, które dają największe możliwości. Podobnie jak tryb nocny gwarantujący wysoką jakość nagrań po zmroku.

Zobacz również:

blog comments powered by Disqus
TOP 7 Kamer samochodowych do 200 zł