PODPOWIEDZI:
PODPOWIEDZI:

Ranking Kamer cofania | Najlepsze polecane Kamery cofania 2024

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 3.5, Głosów: 24

W tym dziale przygotowaliśmy najnowsze rankingi kamer cofania. Stworzone zostały przez naszych redaktorów i mogą pomóc Ci wybrać najlepszy produkt. Pod listą aktualnych zestawień możesz też przeczytać wartościowe porady zakupowe. Dzięki nim poznasz najważniejsze cechy i parametry sprzętu z tej kategorii. Połączenie polecanych produktów z przewodnikiem „jak kupić” będzie dla Ciebie gwarancją dobrze wydanych pieniędzy.

Kamera cofania to małych rozmiarów, niepozorne urządzenie, które w znacznej mierze ułatwi Ci parkowanie w ciasnych miejscach. Zobaczysz, co się dzieję za samochodem, dzięki liniom pomocniczym ominiesz wszelkie przeszkody, nie porysujesz innego auta. Nabywając ten sprzęt, nie dopuścisz do większych wydatków w postaci naprawy zderzaka. Godne polecenia modele poznasz, przeglądając ranking kamer cofania.

Skrócony poradnik zakupowy pozwoli nabyć wiedzę, jaką kamerę cofania kupić. Za moment dowiesz się, na które parametry zwrócić największą uwagę, aby obraz z kamery był wyraźny, montaż prosty, a konstrukcja żywotna. Takie wskazówki odpowiedzą na pytanie, jaką kamerę cofania wybrać.

Kamera cofania Garmin zestaw

Jak układamy ranking kamer cofania?

Tworząc klasyfikację kamer wstecznych, kierujemy się takimi zagadnieniami, jak:

  • Rozdzielczość - to jeden z głównych elementów podczas wyboru kamery tylnej. Im lepsza rozdzielczość, tym wyraźniejszy obraz. Kolory, kontrast i jasność będą na odpowiednim poziomie. Dobrym wynikiem jest rozdzielczość rzędu 1920 x 1080, 1280 x 720, 752 x 582.
  • Rodzaj matrycy - najczęściej spotkasz się z matrycą CMOS o płynnym, szybkim działaniu.
  • Kąt widzenia - polecamy tylko szerokokątne obiektywy. Dobrze, jak kąt widzenia nie wynosi poniżej 120°. Im wyższa wartość, tym więcej szczegółów zobaczysz za samochodem, a nawet i obok. 160-stopniowe pole widzenia zdoła uchwycić niemal każdy obiekt.
  • Wodoodporność - radzimy, aby kamerki cofania miały wstrząsoodporne i wodoodporne konstrukcje, aby nie straszne im były różne warunki pogodowe ani trudniejsze tereny.
  • Tryb nocny - kamera cofania z trybem nocnym to jeden z najlepszych wyborów. Jazda po ciemku, a tym bardziej manewrowanie podczas parkowania w takich warunkach bywa trudne. Kamery z diodami efektywnie rozświetlą obszar.
  • Montaż - na rynku znajdziesz przewodowe i bezprzewodowe kamery cofania. Bardziej zaawansowane modele oferują w komplecie wyświetlacz. Inne są kompatybilne tylko z konkretnymi nawigacjami czy wideorejestratorami (zobaczysz na nich obraz z kamery). Niektóre będą pasowały do każdego urządzenia audio z wejściem AV, co sprawia, że są uniwersalnymi kamerami cofania do niemal każdego samochodu. Kamerę tylną zamontujesz przykładowo w tablicy rejestracyjnej, użyjesz zamiast lusterka wstecznego bądź umieścisz na tylnej szybie. Możliwości jest sporo, ale tego należy się dowiedzieć przed ostateczną decyzją. Montaż nie wymaga specjalistycznej wiedzy ani profesjonalnych narzędzi.
  • Zakres transmisji - w przypadku bezprzewodowej kamery wstecznej ważny jest długi zakres transmisji, na przykład 15 m. Daje to swobodę w konfiguracji pojazd-przyczepa lub w przypadku kamperów, ciężarówek.
  • Dodatkowe udogodnienia - lubimy przydatne opcje, jaką jest między innymi automatyczne włączanie kamery cofania w momencie uruchomienia silnika bądź wrzucenia biegu wstecznego. Fajną funkcją jest korekta kolorystyczna obrazu, korekta ustawienia ekspozycji regulowaną na kilku poziomach, eliminowanie przypaleń (przełoży się na zadowalającą jakość obrazu nawet w słoneczne dni).
  • Producent - stawiamy tylko na cenione marki, dlatego polecamy takie firmy, jak Vordon, Garmin, Mio, Pioneer, 70mai, Navitel, Lamax, Kenwood, Alpine, TrueCam, Blow.
  • Cena - ranking kamer cofania udowodnił, że kupisz kamerę cyfrową zarówno za około 50 zł, jak i powyżej 1000 zł. Wszystko zależy od Twoich wymagań. Niezależnie od kwoty, jaką poniesiesz, jest to opłacalna inwestycja zwiększająca Twoje i innych bezpieczeństwo.

Na czym jeszcze bazujemy podczas tworzenia rankingu kamer cofania?

W drugiej grupie czynników, które mocno bierzemy pod uwagę w czasie tworzenia listy najlepszych kamer cofania, wymienia się:

  • Własne doświadczenia - sami jesteśmy kierowcami i lubimy pomocne akcesoria samochodowe. Kamery cofania to przydatne sprzęty, o czym się przekonujemy za każdym razem, jadąc autem. Wielokrotnie przeprowadzamy również różne testy urządzeń.
  • Wnikliwa analiza - z wielką dokładnością analizujemy każdy model. Przyglądamy się głównej specyfikacji, stosunkowi jakości do ceny, dodatkowym możliwościom. Wyłaniamy również słabsze punkty.
  • Opinie internautów - Wasze zdanie jest dla nas niezwykle pomocne. Kierujemy się wszelkimi spostrzeżeniami na temat danego urządzenia. Z tego powodu, tak cenne są dla nas Wasze komentarze.

Z powyższego materiału dowiedziałeś się, jak kupić kamerę cofania. Zastanów się, jaki budżet możesz przeznaczyć, na czym Ci najbardziej zależy i w jaki sposób możesz zamontować sprzęt. Przy podjęciu ostatecznej decyzji, posiłkuj się rankingiem kamer cofania.

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 3.5, Głosów: 24
blog comments powered by Disqus