PODPOWIEDZI:
PODPOWIEDZI:

Ranking Młynków do kawy | Najlepsze polecane Młynki do kawy 2024

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 4.2, Głosów: 5

W tym dziale przygotowaliśmy najnowsze rankingi młynków do kawy. Stworzone zostały przez naszych redaktorów i mogą pomóc Ci wybrać najlepszy produkt. Pod listą aktualnych zestawień możesz też przeczytać wartościowe porady zakupowe. Dzięki nim poznasz najważniejsze cechy i parametry sprzętu z tej kategorii. Połączenie polecanych produktów z przewodnikiem „jak kupić” będzie dla Ciebie gwarancją dobrze wydanych pieniędzy.

Świeżo zmielona kawa to rarytas dla baristy, jak i każdego wielbiciela tego napoju. W prawidłowym zmieleniu ziaren pomoże najlepszy młynek do kawy. Sęk w tym, żeby wiedzieć, jak kupić młynek elektryczny. W końcu ma służyć właściwie przez dłuższy czas i nie powodować przegrzania kawy, co by skutkowało z kolei niedobrym smakiem.

młynek do kawy i nalewanie kawy do filiżanki

Jak tworzymy ranking młynków do kawy?

Ranking młynków do kawy układamy, bazując na dokładnej analizie produktu, opiniach użytkowników, jak również własnym doświadczeniu. Z tak precyzyjną weryfikacją masz pewność, że nie kupisz kota w worku. Do drugiej grupy czynników, na które zwracamy uwagę, zaliczamy następujące cechy:

 • Regulacja stopnia zmielenia - potrzebna do doskonałego wyboru grubości kawy pod własne upodobania. Musisz mieć na uwadze, że drobna kawa wiąże się z nutą goryczki, z kolei kawa średnio i grubo zmielona jest pozbawiona kwaskowości, a jej smak jest łagodny.
 • Czas mielenia - równie istotny aspekt w kierunku idealnego napoju.
 • Rodzaj - na rynku znajdziesz zarówno domowe młynki ręczne (z korbką), jak i elektryczne odpowiedniki. Nie trudno się domyśleć, z którym typem będzie większy komfort, oszczędność czasu i Twoich sił.
 • Zbiorniki na kawę - chyba każdy woli, jak pojemnik jest w stanie zmieścić dużą ilość. Jest ona wyrażana w gramach (g).
 • Silnik - im wydajniejszy, tym lepiej sobie poradzi. I to nie tylko z kawą, a na przykład z przyprawami czy orzechami. Dlatego tworząc ranking młynków, wybieramy sprzęt o jak największej mocy.
 • Maksymalna liczba filiżanek - zarówno w budżetowych, jak i profesjonalnych młynkach będziesz miał możliwość zmielenia do 14 porcji kawy.
 • Jakość wykonania - poza estetycznym wyglądem konieczne jest użycie takich części, które posłużą przez wiele lat, między innymi ostrza lub obudowa ze stali nierdzewnej. Istotne, aby wybrać młynek stabilny, czyli taki na gumowych nóżkach, a także wygodny i prosty w obsłudze. Pamiętaj, że wszelkie wyjmowane pojemniki będą łatwiejsze w czyszczeniu.
 • Mechanizm - ziarna mogą być miażdżone (wtedy mowa o droższych młynkach żarnowych), jak również ulegać cięciu (młynki udarowe, przy których istnieje trochę większe ryzyko spalenia kawy). Precyzyjne są noże dwuskrzydłowe, które spotkasz w nawet tanich młynkach do kawy.
 • Bezpieczeństwo - to zawsze ważna kwestia, dlatego nigdy nie omijaj tego punktu. Zwróć uwagę, czy w przypadku złego montażu produkt nie zacznie swojej pracy, a także czy polecany młynek posiada zabezpieczenie przed przegrzaniem.
 • Dodatkowe elementy - praktyczny jest wyświetlacz LCD, który jest często spotykany w najlepszych młynkach, jak również schowek na przewód zasilający czy funkcja automatycznego wyłączania.
 • Producent - trwałego i bezawaryjnego młynka nie oczekuj od nieznanych podróbek. Stawiaj na sprawdzone marki typu DeLonghi, Optimum, Bosch, Ariete, Profi Cook, Eldom, SAGE, Graef, Nivona, Severin, Melitta.
 • Cena - amatorzy mogą kupić budżetowy młynek do kawy, tak aby w ogóle zaznajomić się z działaniem takiego urządzenia. Z kolei znawcy i prawdziwi kawosze mogą postawić na droższe młynki żarnowe czy zaawansowany model młynka ze stalowym ostrzem.

Ostatnią radę, jak wybrać młynek do kawy, jest fakt, żeby nie przyglądać się samemu designowi urządzenia. W pierwszej kolejności patrz na ich główne parametry. Takowe zawsze wymieniamy w rankingu młynków do kawy. Równie pomocne są różne testy automatycznych młynków. Samodzielnie mielona kawa to gwarancja doskonałego smaku i aromatu.

Zajrzyj też do rankingu ekspresów do kawy, aby od razu zakupić duet dla kawosza!

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 4.2, Głosów: 5
blog comments powered by Disqus