PODPOWIEDZI:
PODPOWIEDZI:

Ranking Smartwatchy | Najlepsze polecane Smartwatche 2023

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 4.3, Głosów: 9

W tym dziale przygotowaliśmy najnowsze rankingi smartwatchy. Stworzone zostały przez naszych redaktorów i mogą pomóc Ci wybrać najlepszy produkt. Pod listą aktualnych zestawień możesz też przeczytać wartościowe porady zakupowe. Dzięki nim poznasz najważniejsze cechy i parametry sprzętu z tej kategorii. Połączenie polecanych produktów z przewodnikiem „jak kupić” będzie dla Ciebie gwarancją dobrze wydanych pieniędzy.

Smartwatche, czyli inteligentne zegarki to funkcjonalny sprzęt zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Współpracują one ze smartfonem i znacznie różnią się od tradycyjnych zegarków, które oferują głównie podgląd godziny. Warto nabyć takie urządzenie - o ile wiesz, jakie są najlepsze smartwatche.

Ranking smartwatchy pokazuje, że nie jest to drogi sprzęt, ale poszczególne modele różnią się miedzy sobą przede wszystkim funkcjami i wyglądem.

Poza zestawieniami przygotowaliśmy dla Ciebie krótki poradnik zakupowy, aby wiedzieć, jak wybrać dobry smartwatch.

smartwatch Amazfit w różnych kolorach

Jak tworzymy ranking smartwatchy?

Układamy klasyfikację, biorąc pod uwagę główne cechy danego produktu. Najważniejsze parametry ze specyfikacji smartwatchów to:

 • Pojemność akumulatora (czas pracy) – im pojemniejsza bateria, tym dłużej przeprowadzisz rozmowy (smartwatche mają wbudowany głośnik i mikrofon). Znajdź informację, ile dany smartwatch jest w stanie wytrzymać po pełnym naładowaniu.
 • Wielkość wyświetlacza – stawiamy na komfort użytkowania, dlatego radzimy celować w większe i tym samym wyraźniejsze ekrany, na których nie będziesz miał problemu z odczytaniem komunikatu. Najlepiej jeżeli są wykonane w technologii IPS lub OLED (kolory są bardziej nasycone, czerń jest głębsza, a widoczność w słońcu jest równie dobra). Niektóre ekrany mają dodatkowo własne podświetlenia.
 • Rozdzielczość – odpowiada głównie za ostrość danych treści, które są wyświetlane na ekranie.
 • Jakość wykonania – który smartwatch okaże się odporny na warunki zewnętrze? Z pewnością taki z wodoszczelną obudową. Za ten parametr warto dopłacić, bowiem z deszczem i potem ma się stosunkowo często do czynienia. Odporność na wodę jest oznaczona literami IP i konkretną wartością liczbową (na przykład certyfikat IP68). Rzadziej spotykaną cechą jest pyłoszczelność. Jeżeli ma to być urządzenie dla dziecka, to warto takiego modelu poszukać.
 • Współpraca z systemem operacyjnym – radzimy, aby koniecznie dowiedzieć się, z jakim systemem operacyjnym współpracuje dany smartwatch, tak aby współdziałał ze smartfonem. W zamian otrzymasz liczne komunikaty na smartwatcha, dowiesz się o połączeniach przychodzących czy wiadomościach sms. Najnowszym modułem jest moduł Bluetooth w wersji 5.0.
 • Asystent  głosowy – nowoczesne urządzenia pozwalają na wprowadzanie tekstu za pomocą głosu (komendy głosowe).
 • Licznik spalonych kalorii – istotna informacja, zwłaszcza jeżeli dbasz o zdrowie lub chcesz schudnąć.
 • Krokomierz – dowiesz się, jaki dystans przebyłeś.
 • Pulsometr – stała informacja, jakie masz tętno w danym momencie. Pomiary pulsu są zbierane podczas codziennej aktywności.
 • Monitoring snu – dowiesz się wielu ciekawych informacji na temat faz Twojego snu.
 • Barometr– niekiedy smartwatch jest wyposażony w barometr.
 • Wejście na kartę pamięci i kartę SIM – dodatkowa możliwość w niektórych smartwatchach. To praktyczna opcja dająca możliwość prowadzenia rozmów czy słuchania muzyki bez konieczności połączenia ze smartfonem.
 • Inne funkcje – smartwatch często posiada kalkulator, odtwarzacz muzyki, kalendarz, aparat, dyktafon, żyroskop, budzik, wbudowany moduł GPS (w droższych smartwatchach), książkę telefoniczną (na przykład na 10 kontaktów), funkcję szybkiego numeru alarmowego. Możesz także liczyć na podgląd na pogodę, wiele trybów sportowych, a nawet śledzenie cyklu menstruacyjnego.
 • Opcja instalacji aplikacji – zaawansowane smartwatche umożliwiają pobranie i korzystanie z innych aplikacji.
 • Wygląd – smartwatchy na rynku jest sporo. Mają odmienne kolory, paski/bransolety, kształt tarcz. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni nie będą mieli problemu z doborem pod własne gusta. Takie zegarki często posiadają kilka wbudowanych tarcz do wyboru, a aplikacja daje możliwość pobrania jeszcze większej ilości. Codziennie możesz zmieniać wygląd swojego smartwatcha.
 • Cena – ranking smartwatchy jest dowodem na to, że ceny takich urządzeń zaczynają się od niskiego pułapu, ale różnice w kwotach są też widoczne. Jest to podyktowane między innymi ilością funkcji.

Czym jeszcze kierujemy się podczas wyboru smartwatcha?

Dobieramy smartwatche nie tylko według pewnych cech, ale także bazujemy na innym czynnikach, czyli:

 • Dokładna analiza – wnikliwie analizujemy mocne i słabe strony danego smartwatcha, a także jego stosunek jakości do ceny.
 • Własne doświadczenia – niejednokrotnie sami korzystamy z tego typu urządzeń, przeprowadzamy liczne testy, jesteśmy na bieżąco z wszelkimi informacjami.
 • Opinie internautów – ocena kupujących jest dla nas priorytetową sprawą. Liczymy się z wszelkimi uwagami, zarówno tymi pozytywnymi, jak i negatywnymi.

Z pewnością wiesz już, który smartwatch jest dobry. Wymienione parametry przekładają się na możliwości inteligentnego zegarka. Przejrzyj ranking smartwatchów, określ swoje potrzeby i wybierz niezawodny model. Dzięki takiemu gadżetowi rodzic ma stały kontakt z dzieckiem i wie, gdzie się znajduje, a to niezwykle ważne w dzisiejszych czasach.

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 4.3, Głosów: 9
blog comments powered by Disqus