PODPOWIEDZI:
Budżetowe słuchawki, które warto kupić? Pierwsze wrażenia z modelami Baseus

Jaki smartwatch do 200 zł | TOP 5 |

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Amazfit Bip UAmazfit Bip U200 zł
2Lenovo BlazeLenovo Blaze199 zł
3Rubicon RNBE37RIBX05AXRubicon RNBE37RIBX05AX177 zł
4Xiaomi Haylou Solar LS05Xiaomi Haylou Solar LS05159 zł
5Huami Amazfit NeoHuami Amazfit Neo149 zł
Jaki smartwatch do 200 zł | TOP 5 |

Szukasz smartwatcha do 200 zł? Świetnie trafiłeś, bo jest to zestawienie, gdzie zebrałem 5 najciekawszych modeli w tej kategorii. Wśród omawianych zegarków miłośnicy okrągłych ekranów, dopracowanych aplikacji czy nawet retro wyglądu z pewnością znajdą coś dla siebie.

Polecane smartwatche do 200 zł - opinie

1. Amazfit Bip U

smartwatch Xiaomi Amazfit Bip U
Wyświetlacz1,43" prostokątny
Rozdzielczość302 x 320 pikseli
Czas pracydo 9 dni
Wodoszczelność5ATM
CenaAmazfit Bip U oferta w sklepie

Xiaomi pod szyldem Amazfit udało się zrobić jeden z ciekawszych modeli o nazwie Bip. Pod koniec 2020 roku został on odświeżony, co poskutkowało premierą modelu Bip U i Bip U Pro. Zegarek bez dopisku Pro mieści się w założonym budżecie i prezentuje się w nim niezwykle korzystnie.

Bip U to model występujący w trzech wersjach kolorystycznych, który został wyposażony w duży i ostry wyświetlacz o rozdzielczości 302 x 320 pikseli. Jest on wykonany w technologii IPS, więc kolory są nasycone, a widoczność w słońcu nie powinna być problemem. Zegarek ma 4 wbudowane tarcze, ale w aplikacji znajdziesz ich ponad 50.

Smartwatch współpracuje z aplikacją Zeep wspólną dla wszystkich modeli Amazfit, nawet kilkukrotnie droższych. Jest ona dopracowana i oferuje wiele przydatnych funkcji. Na tle konkurencji wyróżniają się pulsoksymetr odpowiadający za mierzenie natlenowania krwi, monitor stresu, narzędzie do śledzenia cyklu menstruacyjnego i ponad 60 trybów sportowych. Niestety, Bip U nie posiada wbudowanego modułu GPS.

Deklarowana wodoszczelność została określona na 5ATM, co pozwala na pływanie z zegarkiem. Czas działania powinien wystarczyć na 9 dni. Bardziej intensywne korzystanie ze smartwatcha rozładuje ogniwo w mniej niż tydzień.

2. Lenovo Blaze

smartwatch Lenovo Blaze
Wyświetlacz1,22" okrągły
Rozdzielczość240 x 204 pikseli
Czas pracydo 7 dni
Wodoszczelność5ATM
CenaLenovo Blaze oferta w sklepie

Zegarek Lenovo szczególnie w czarnej wersji dobrze łączy elegancki charakter i minimalizm. Z kolei wariant pomarańczowy i różowy wygląda atrakcyjnie i niezwykle świeżo. Blaze został wyposażony w okrągły, jednak spłaszczony na spodzie ekran o wielkości 1,22 cala i rozdzielczości 240 x 204 px. Takie parametry dostarczają czytelne treści, utrzymując jednocześnie kompaktowy rozmiar zegarka.

Funkcje nie wyróżniają się na tle konkurencji, ale w modelu Lenovo Blazenie zabrakło krokomierza, pulsometru, monitora snu czy podglądu powiadomień. Zegarek łączy się ze smartfonem za pośrednictwem aplikacji Lenovo life.

Korzystnie wypada taki sam jak w przypadku Bip U stopień wodoszczelności, a więc 5ATM. Wbudowane ogniwo powinno wystarczyć na około tydzień działania.

3. Rubicon RNBE37RIBX05AX

smartwatch Rubicon RNBE37RIBX05AX
Wyświetlacz1,04" okrągły
Rozdzielczość240 x 204 pikseli
Czas pracydo 6 dni
WodoszczelnośćIP68
CenaRubicon RNBE37RIBX05AX oferta w sklepie

Rubicon RNBE37RIBX05AX jest zegarkiem wyjątkowo popularnym. W dużej mierze odpowiedzialny za to jest mały rozmiar, stalowa bransoleta i koperta oraz kobiecy, elegancki wygląd. Model ten dostępny jest w kolorze złota, srebra i różowego złota.

Kompaktowy rozmiar uzyskano przez zastosowanie małego, 1,04-calowego ekranu pracującego w rozdzielczości 240 x 204 pikseli. Wyświetlacz korzysta z technologii OLED, która cechuje się świetną głębią czerni i nasyconymi kolorami. Wybierać można spośród pięciu tarcz, które idealnie podkreślają zalety technologii ekranu.

Wśród funkcji zegarka wyróżniają się monitor pracy serca i śledzenie cyklu miesiączkowego. Poza tym obecny jest dostęp do powiadomień, monitor snu czy tryby sportowe. Smartwatchowi kontakt z wodą nie jest straszny, bo wodoszczelność została potwierdzona certyfikatem IP68. Wbudowane ogniwo powinno zapewnić energię na 3 - 6 dni działania w zależności od użycia.

4. Xiaomi Haylou Solar LS05

smartwatch Xiaomi Haylou Solar LS05
Wyświetlacz1,28" okrągły
Rozdzielczość240 x 240 pikseli
Czas pracydo 30 dni
WodoszczelnośćIP68
CenaXiaomi Haylou Solar LS05 oferta w sklepie

Dysponując konkretnym budżetem, nie zawsze trzeba wydawać całą kwotę. Perfekcyjnym potwierdzeniem tej opinii jest Haylou Solar LS05, który można kupić za niecałe 150 zł. W tej cenie imponuje okrągły, 1,28-calowy ekran o rozdzielczości 240 x 240 pikseli.

Wrażenie robi także wbudowane ogniwo i oszczędne gospodarowanie energią elektryczną. Przekłada się to na czas działania osiągający nawet 15 dni z włączonym pomiarem tętna. Kiedy monitoring pracy serca nie jest priorytetem i ta funkcja zostanie wyłączona, to czas pracy wzrośnie nawet dwukrotnie.

Reszta cech, na które warto zwrócić uwagę, to wodoszczelność na poziomie IP68, silikonowe, łatwe w wymianie paski i monitor pracy serca. Zegarek łączy się z dedykowaną aplikacją, z poziomu której wybrać można spośród kilkudziesięciu tarcz.

5. Huami Amazfit Neo

smartwatch Huami Amazfit Neo
Wyświetlacz1,2" prostokątny
Rozdzielczość240 x 240 pikseli
Wodoszczelność5ATM
CenaHuami Amazfit Neo oferta w sklepie

Ostatnia propozycja na pewno nie jest dla każdego, bo jest to nietypowy przedstawiciel smartwatchy. Amazfit produktem Neo stawia przede wszystkim na retro wygląd, nie rezygnując z zaawansowanych funkcji takich jak monitor pracy serca. Tak, czujnik pulsu w zegarku rodem z poprzedniego wieku!

W konstrukcji wyróżnić można cztery fizyczne przyciski i klasyczny monochromatyczny ekran LCD, którego przekątna to 1,2 cala. Ilość wyświetlanych informacji jest ograniczona, bo nie przeczytamy treści powiadomienia. Zaletą technologii STN, w której wykonano wyświetlacz, jest dobra widoczność w słońcu. Kiedy światła jest mniej, włączyć można klasyczne dla zegarków podświetlenie.

Smartwatch poza zegarkowymi funkcjami pokazuje pogodę, ilość kroków i przebyty dystans oraz tętno. Niektóre takie jak budzik czy aktywacja treningu wymagają interakcji w oprogramowaniu na telefon. Amazfit Neo podobnie jak Bip U łączy się ze smartfonem za pomocą aplikacji Zeep.

Czas działania wynoszący do 28 dni i szczelność na poziomie 5ATM nie robi wrażenia, patrząc w kategorii tradycyjnych zegarków, ale przez pryzmat smartwatchów liczby te robią wrażenie.

Zobacz video prezentujące polecane smartwatche do 200 zł

Czym wyróżniają się smartwatche do 200 zł?

W sklepach znajdziesz nawet dwa razy tańsze smartwatche do 100 zł. Dlaczego warto dopłacić do proponowanych wyżej modeli?

  • Z wyższą ceną zwykle poprawia się jakość komponentów i wykonania. Dotyczy to nie tylko obudowy, ale też podzespołów, w tym ekranu.
  • Pozytywnie wypada także mnogość funkcji. Dopiero w cenie około 200 zł w specyfikacji znaleźć można pulsoksymetr, a więc czujnik do mierzenia wysycenia krwi tlenem czy narzędzie do śledzenia cyklu menstruacyjnego.
  • Wybór typu i kształtu ekranu jest większy. Znaleźć można okrągłe i prostokątne wyświetlacze. Technologii jest jeszcze więcej, bo w cenie do 200 złotych występują nasycone OLED-y, jasne IPS-y czy klasyczne STN-y. Te pierwsze cechują też najlepsze smartwatche.
  • Za sukcesem smart zegarka zwykle stoi aplikacja. Przykładem dobrego oprogramowania jest aplikacja Zeep działająca z zegarkami Amazfit. Nie jest idealna, ale daje łatwy dostęp do funkcji, działa szybko i nie wpływa znacząco na czas pracy smartfona.

Zobacz też:

Smartwatch do 300 zł

Smartwatch damski

Smartwatch dla dziecka

blog comments powered by Disqus
Jaki smartwatch do 200 zł | TOP 5 |