PODPOWIEDZI:

Jaki smartwatch do 300 zł | TOP 4 |

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Amazfit Bip U ProAmazfit Bip U Pro299 zł
2Amazfit Verge LiteAmazfit Verge Lite300 zł
3Amazfit Bip SAmazfit Bip S300 zł
4Garett Kids XDGarett Kids XD249 zł
Jaki smartwatch do 300 zł | TOP 4 |

300 zł to cena, za którą można już kupić naprawdę dobre smartwatche. Co istotne, w specyfikacjach zegarków w tym budżecie pojawia się GPS! Nie tylko amatorzy sportów, ale też gadżeciarze z pewnością docenią ten fakt.

Polecane smartwatche do 300 zł - opinie

1. Amazfit Bip U Pro

smartwatch Amazfit Bip U Pro
Wyświetlacz1,43" prostokątny
Rozdzielczość302 x 320 pikseli
Czas pracydo 9 dni
Wodoszczelność5 ATM
CenaAmzafit Bip U Pro oferta w sklepie

W zestawieniu smart zegarków do 200 zł polecałem przede wszystkim Amazfit Bip U. Po zwiększeniu budżetu o 100 zł kupić można ulepszoną wersję zegarka z dopiskiem Pro.

Zmian względem podstawowego modelu nie jest dużo, natomiast dla wielu będą one niezwykle istotne. Najważniejszą różnicą, z której użytek zrobią przede wszystkim miłośnicy sportów, jest GPS. Bip U po włączeniu funkcji sportowych korzystał z lokalizacji sparowanego telefonu. Wersja Pro do dokładnej rejestracji aktywności nie potrzebuje smartfona.

To w połączeniu z ponad 60 trybami aktywności i pulsometrem składa się w świetny budżetowy zegarek sportowy.

Pozostałe różnice to sensor geomagnetyczny, który ma swój udział w dokładniejszym określeniu lokalizacji. Bip U Pro posiada także mikrofon, choć w Polsce jego użyteczność jest mocno ograniczona. Odpowiada jedynie za interakcję z asystentem głosowym Amazona.

Reszta konstrukcji prezentuje się równie dobrze. Amazfit wyposażył zegarek w duży wyświetlacz wykonany w technologii IPS LCD. Gwarantuje to wystarczającą czytelność w każdych warunkach.

Nie najgorzej wypada także czas pracy, który według zapewnień producenta powinien wynosić do 9 dni. Jak wszystkie Amazfity, zegarek łączy się z aplikacją Zeep, która daje dostęp do zmiany tarcz, konfiguracji powiadomień czy przejrzenia danych z zarejestrowanych aktywności.

Ze względu na uszczelnioną konstrukcję, potwierdzoną certyfikatem 5 ATM, kontakty z wodą nie powinny być dla Bipa problemem.

2. Amazfit Verge Lite

smartwatch Amazfit Verge Lite
Wyświetlacz1,3" okrągły
Rozdzielczość360 x 360 pikseli
Czas pracydo 20 dni
WodoszczelnośćIP68
CenaAmazfit Verge Lite oferta w sklepie

Kolejny polecany model, to nie najnowszy, ale dalej rewelacyjny Amazfit Verge Lite. Jest to propozycja skierowana głównie do gadżeciarzy, ale miłośnicy sportów nie powinni narzekać.

W konstrukcji wyróżnia się przede wszystkim okrągły wyświetlacz wykonany w technologii OLED. Jest na tyle jasny, że widoczność w słońcu nie powinna być problemem. W tym aspekcie najbardziej wyróżniają się nasycone kolory i rewelacyjna czerń.

Do okrągłego wyświetlacza dostosowano cały interfejs. Koperta została wykonana z wytrzymałego tworzywa sztucznego i występuje w białym oraz szarym wariancie.

W Lite względem pełnej wersji różnic jest kilka. Zegarek nie posiada Wi-Fi i NFC. W niektórych okrojonych modelach od firmy Amazfit brakuje GPS-a. W Verge Lite ta funkcja na szczęście jest obecna. Temat aktywności zamyka pulsometr i kilkanaście trybów sportowych do wyboru.

Czas działania na jednym ładowaniu robi wrażenie, bo może sięgać nawet 20 dni. Wodoszczelność również nie zawodzi, gdyż certyfikat IP68 informuje o wysokim stopniu odporności na wodę.

Dla wielu największą wadą tanich Amazfitów będzie brak wielozadaniowości. Dla przykładu, kiedy aktywujemy śledzenie sportu na zegarku, inne funkcje stają się niedostępne. Poza tym niedociągnięciem Amazfit Verge Lite jest sprzętem godnym polecenia.

3. Amazfit Bip S

smartwatch Amazfit Bip S
Wyświetlacz1,28" kwadratowy
Rozdzielczość176 x 176 pikseli
Czas pracydo 40 dni
Wodoszczelność5 ATM
CenaAmazfit Bip S oferta w sklepie

Trzecia pozycja to kolejny model od firmy Amazfit. Bip S jednak mocno różni się od poprzednich rekomendacji. Debiutował ponad rok temu, jednak niezmiennie jest ciekawą propozycją w swojej cenie.

Zegarek jest prosty i pozornie nie wyróżnia się na tle konkurencji. Niezwyczajny jest ekran, bo Bip S wyświetla treści za pomocą panelu w technologii transflective LCD. Jest to rzadko stosowany typ ekranu, który wykorzystuje światło padające na urządzenie w celu podświetlenia prezentowanej zawartości.

Poza odbijaniem światła zewnętrznego ekran posiada także własne podświetlenie. Jego największymi zaletami są perfekcyjna widoczność w słońcu i niskie zapotrzebowanie na energię – czas działania wynosi nawet 40 dni.

Bip S to idealny kandydat, żeby go założyć i zapomnieć o ładowarce. Wady tego typu wyświetlacza to między innymi mało nasycone kolory i niska rozdzielczość. Do tego, kiedy światła zewnętrznego jest mniej, wyświetlacz wygląda gorzej.

Reszta smartwatcha również wypada ciekawie. Bip S oferuje GPS, pulsometr, szczelną obudowę (5ATM) i oczywiście wyświetlanie powiadomień.

4. Garett Kids XD

smartwatch Garett Kids XD
Wyświetlacz1,44 cala kwadratowy
Rozdzielczość240 x 240 pikseli
Czas pracydo 3 dni
WodoszczelnośćIP54
CenaSmartwatch Garett Kids XD oferta w sklepie

Garett Kids XD to zegarek stworzony dla najmłodszych. Dziecko to bardzo wymagający użytkownik, szczególnie w aspekcie wytrzymałości sprzętu. Kids XD oferuje przede wszystkim wysoki stopień szczelności na poziomie IP54. Pył ani woda nie powinny być dla Garetta problemem.

Funkcje zegarka to niezły kompromis między zachciankami dzieci a wymaganiami rodziców w kategoriach bezpieczeństwa. Najmłodsi ucieszą się z obecności aparatu i kolorowego, dużego ekranu.

Rodzice za to mogą czuć się bezpieczni, bo zegarek oferuje moduł GPS i wejście na kartę SIM. W efekcie Kids XD pozwala sprawdzić, gdzie użytkownik zegarka znajduje się oraz umożliwia prowadzenie połączeń głosowych.

Sprawdź także osobne zestawienie smartwatchy dla dziecka, które znajduje się na naszej stronie.

GPS w zegarku - komu to potrzebne?

Duża część tego zestawienia została poświęcona modułowi GPS, w który wyposażono każdy wymieniony wyżej model. Moduł ten umożliwia określenie współrzędnych smartwatcha. Pozwala to przede wszystkim na rejestrację danych treningu, na które składa się lokalizacja, prędkość ruchu, dystans itp.

  • Z funkcji tej najbardziej skorzystają miłośnicy sportów, w szczególności biegania, którzy mają dosyć zabierania telefonu na trening. Smartfon dyndający w kieszeni skutecznie uprzykrza trening.
  • GPS w zegarku może pozytywnie wpłynąć na osoby, które chcą spróbować aktywności fizycznej, ale nie mają motywacji. Smartwatch z oddzielną zakładką aktywności skutecznie zachęca do wyjścia z domu.
  • Osobiście lubię także włączać tryb spaceru podczas zwiedzania nowych miejsc. Przebyty dystans zwykle wygląda imponująco, a trasa naniesiona na mapie ułatwia poznanie nowych lokalizacji.

Zobacz również:Smartwatch damski

Smartwatch do 300 zł - (mało) zróżnicowana kategoria

Różnorodność urządzeń w cenie do 300 zł prezentuje się interesująco (w porównaniu np. do smartwatchy do 100 zł. Dominacja jednego producenta może rozczarować, ale z drugiej strony rozmaitość smart zegarków firmy Amazfit robi wrażenie.

Funkcjonalnie są to bliźniacze urządzenia, bo pochodzą od jednego producenta, są kontrolowane przez tą samą aplikację – Zeep oraz mają zbliżone funkcje i ograniczenia. Mimo tych podobieństw wymieniane modele ciężko pomylić.

Wszystko za sprawą zupełnie innych ekranów:

  • Amazfit Verge Lite - okrągły OLED z perfekcyjną czernią i nasyconymi kolorami
  • Amazfit Bip U Pro - prostokątny, jasny i kolorowy IPS LCD
  • Amazfit Bip S - kwadratowy transflective LCD z bladymi kolorami i rewelacyjną widocznością w jasnym świetle słonecznym.

Zaletą takiej sytuacji jest fakt, że kierując się preferencjami na temat wyglądu czy wyświetlacza, nie można źle wybrać. Proponowane modele to naprawdę kompletne smartwatche w przystępnej cenie. Ranking smart zegarków sporo zyskał dzięki tej klasyfikacji.

Zobacz mój videoranking zegarków smart do 300 zł 

blog comments powered by Disqus
Jaki smartwatch do 300 zł | TOP 4 |