PODPOWIEDZI:
Jaki oczyszczacz powietrza wybrać?

Jaki Smartwatch do 500 zł | TOP 6 |

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Huawei Watch GT 2eHuawei Watch GT 2e499 zł
2Samsung Galaxy Watch ActiveSamsung Galaxy Watch Active499 zł
3Amazfit GTR 47mmAmazfit GTR 47mm479 zł
4Xiaomi Mi WatchXiaomi Mi Watch479 zł
5Garmin Forerunner 35Garmin Forerunner 35500 zł
6Amazfit Stratos 2Amazfit Stratos 2499 zł
Jaki Smartwatch do 500 zł | TOP 6 |

Jeśli szukasz dobrego, lecz opłacalnego smartwacha, to w tym zestawieniu znajdziesz coś dla siebie. 500 zł jest kwotą, która pozwala nabyć dobrze wykonany i kompletny pod względem funkcjonalności zegarek.

Polecane smartwatche do 500 zł - opinie

1. Huawei Watch GT 2e

smartwatch Huawei Watch GT 2e
Wyświetlacz1,39" okrągły
Rozdzielczość454 x 454 pikseli
Czas pracydo 14 dni
Wodoszczelność5ATM
CenaHuawei Watch GT 2e oferta w sklepie

Huawei Watch GT 2e niedługo po premierze zbierał mieszane recenzje. Wtedy jednak kosztował o ponad 200 zł więcej. W obecnej cenie wynoszącej niecałe 500 zł smartwatch stanowi interesującą propozycję, bo w dobrym stylu łączy cechy i funkcje, jakich można oczekiwać w założonym budżecie.

Wygląd białej i czarnej wersji jest minimalistyczny, a perforacja paska w kolorowych wariantach nadaje zegarkowi sportowego wyglądu.

Front uzupełnia duży i ostry ekran wykonany w technologii  AMOLED. Cechuje się on nasyconymi kolorami i niezłą widocznością w słońcu. Aspekt personalizacji jest na wysokim poziomie, smartwatch oferuje ponad 200 tarcz, które zmienisz w aplikacji.

Wbudowane 100 trybów sportowych powinno zadowolić miłośników aktywności. Tym bardziej że GT 2e posiada GPS, barometr, wysokościomierz i wodoszczelność na poziomie 5ATM. Certyfikat ten pozwala na użytkowanie go podczas pływania, jednak bez nurkowania.

Huawei Watch poza podstawowymi smart funkcjami, takimi jak pokazywanie powiadomień, oferuje pulsoksymetr, który służy do mierzenia utlenowania krwi i tętna. Wbudowane ogniwo wystarczy do dwóch tygodni pracy smartwatcha.

2. Samsung Galaxy Watch Active

smartwatch Samsung GalaxyWatch Active
Wyświetlacz1,1" okrągły
Rozdzielczość360 x 360 pikseli
Czas pracyokoło 2 dni
Wodoszczelność5ATM
Cena

Samsung Galaxy Watch Active oferta w sklepie

Jeśli szukasz kompaktowego zegarka o prostym wyglądzie, to Samsung Galaxy Watch Active powinien być perfekcyjnym wyborem. Wyświetlacz ma 1,1 cala, a aluminiowa koperta waży jedynie 25 g. Atutem jest też różnorodność wariantów kolorystycznych.

Zastosowany ekran to fantastyczny Super AMOLED, który oferuje świetne właściwości wyświetlanego obrazu. Zegarek pełnię możliwości osiągnie po sparowaniu ze smartfonem Samsunga, ale jest też kompatybilny z innymi telefonami na Androidzie i iOS.

Czas pracy to prawdopodobnie największa wada tego modelu, jednak jako jedyny w tym zestawieniu oferuje ładowanie bezprzewodowe. Poza zwykłymi ładowarkami Qi energię można uzupełnić za pomocą niektórych nowych smartfonów metodą ładowania zwrotnego.

Galaxy Watch Active, jak nazwa wskazuje, jest modelem przeznaczonym dla użytkowników aktywnych sportowo. Zegarek umożliwia automatyczną rejestrację 7 sportów, a wszystkich aktywności jest ponad 40. Wytrzymałość i szczelność konstrukcji potwierdzają certyfikaty 5ATM i wojskowa norma MIL-STD-810G.

Biorąc to wszystko pod uwagę, wiele zestawień z rankingu smartwatchy z chęcią przyjęłoby ten model.

3. Amazfit GTR 47mm

smartwatch Amazfit GTR 47mm
Wyświetlacz1,39" okrągły
Rozdzielczość454 x 454 pikseli
Czas pracydo 24 dni
Wodoszczelność5ATM
CenaAmazfti GTR 47mm

Seria GTR od firmy Amazfit to zegarki, w których dużą rolę odgrywa uniwersalny, lecz elegancki wygląd. W zależności od wariantu koperta wykonana jest z aluminium lub ze stali, a brązowy pasek skutecznie imituje skórę.

Zegarek wyposażono w duży i czytelny ekran AMOLED, który chroniony jest wystającym bezelem. GTR jest moim głównym czasomierzem od 18 miesięcy i według mnie dobrze zniósł upływ czasu. Na kopercie pojawiło się kilka rys, ale szkło jest od nich wolne.

Kolejnym dużym atutem jest czas pracy. Amazfit jest w stanie działać do 24 dni. Aktywacja ciągłego pomiaru pulsu skraca ten czas o połowę. W praktyce, po prawie dwóch latach, intensywnie używany zegarek wytrzymuje do tygodnia, co po taki długim czasie jest dobrym wynikiem.

Funkcjonalnie nie jest to model idealny. Oczywiście pokazuje powiadomienia, puls czy monitoruje sen i kroki, ale brakuje mu wielozadaniowości. Kiedy korzystamy np. z minutnika, tracimy dostęp do reszty funkcji.

GTR 47mm nie słynął z dobrego GPS-a, jednak liczne aktualizacje zdecydowanie poprawiły rejestrowanie aktywności. Obecnie, kiedy GPS został poprawiony, z zegarkiem całkiem przyjemnie można uprawiać sport. W tym zastosowaniu przyda się 12 trybów sportowych i wodoszczelność na poziomie 5ATM.

4. Xiaomi Mi Watch

smartwatch Xiaomi Mi Watch
Wyświetlacz1,39" okrągły
Rozdzielczość454 x 454 pikseli
Czas pracydo 16 dni
Wodoszczelność5ATM
CenaXiaomi Mi Watch oferta w sklepie

Do niedawna Xiaomi w kategorii urządzeń noszonych skupiało się na smart opaskach, a zegarki produkowało pod brandem Amazfit. Sytuacja zmieniła się w chwili wypuszczenia Xiaomi Mi Watch.

Zegarek wyróżnia się rewelacyjnym wykonaniem i świetnym, okrągłym ekranem AMOLED. Xiaomi chwali się długim czasem działania wynoszącym do 16 dni i mnogością trybów sportowych. Tych jest w sumie 117! W Mi Watchu nie zabrakło także wodoszczelności na poziomie 5ATM.

Według licznych recenzji i opinii użytkowników największą bolączką zegarka jest niedopracowana aplikacja Xiaomi Wear. Oprogramowanie zegarków Amazfit jest rozwijane od dawna i szkoda, że Xiaomi nie zdecydowało się wykorzystać tego atutu.

5. Garmin Forerunner 35

smartwatch Garmin Forerunner 35
Wyświetlacz1,32" kwadratowy
Rozdzielczość128 x 128 pikseli
Czas pracydo 9 dni
Wodoszczelność5ATM
CenaGarmin Forerunner 35

Mając do wydania 500 zł na smart zegarek, kupić można model od legendarnej firmy Garmin. Prawdopodobnie każdy sportowiec spotkał się z rewelacyjnymi, jednak drogimi zegarkami sportowymi od tego producenta.

Podstawowy model, jakim jest Forerunner 35, czerpie z doświadczenia w produkcji hardware’u i software’u i dostarcza ciekawy sprzęt w rozsądnej cenie. Trzydziestka piątka posiada duży i czytelny w słońcu ekran wykonany w technologii transflective MIP LCD. Za wadę można zaliczyć niską rozdzielczość i brak wyświetlania kolorów. Czas działania wynosi do 9 dni.

Forerunner 35 to przede wszystkim zegarek sportowy, więc funkcje do rejestracji aktywności są dopracowanie i dają dużo możliwości. Treningi przesyłane są do dopracowanej i popularnej aplikacji Garmin Connect. Jako smart zegarek, Forerunner ogranicza się do wyświetlania powiadomień, więc jest to wybór bardziej dla sportowców niż dla geeków.

6. Amazfit Stratos 2

smartwatch Amazfit Stratos 2
Wyświetlacz1,34" okrągły
Rozdzielczość320 x 300 pikseli
Czas pracydo 5 dni
Wodoszczelność5ATM
CenaAmazfit Stratos 2 oferta w sklepie

Kiedy rejestracja sportów znajduje się wysoko na liście wymagań, ale kolorowy wyświetlacz to absolutne minimum, interesującą propozycją jest Amazfit Stratos. Pod względem trybów sportowych nie odstaje od Garmina, a wygląda nowocześniej.

Ekran Stratosa również wykorzystuje technologię transflective LCD, natomiast cechuje się wyższą rozdzielczością i wyświetla kolory. Oferowane kolory nie są tak nasycone jak w AMOLED-ach, ale ekran w Stratosie radzi sobie świetnie w słońcu. Szczelność potwierdza certyfikat 5ATM, a czas pracy wynosi do 5 dni.

Stratos wyposażono w pamięć wewnętrzną. Po sparowaniu zegarka ze słuchawkami przez Bluetooth smartwatch działa jako odtwarzacz muzyki. W efekcie zegarek może być jedynym urządzeniem, które zabieramy na trening.

Smartwatche do 500 zł - co oferują?

Dwa lata korzystania z Amazfit Stratosa, a później GTR-a wsparte szukaniem opinii o zegarkach w założonym budżecie utwierdziły mnie w przekonaniu, że urządzenia w tej kategorii spełniają potrzeby dużej części użytkowników.

Oto one:

  • GPS jest obecny w niemal każdym zegarku w tym budżecie, a mnogość trybów sportowych może przytłoczyć. Rejestrowanie aktywności w większości przypadków wspomagane jest przez odczyty z pulsometru.
  • W tej kategorii urządzeń jakość materiałów i wykonania robi wrażenie. Ponadto nie trudno jest znaleźć szczegółowe i nasycone ekrany w technologii OLED.
  • Czas działania większości modeli wynosi ponad tydzień, a ładowanie działa w wygodny sposób. Zwykle odbywa się przez magnetyczną końcówkę, więc odkładając zegarek na czas kąpieli można zapomnieć, że smartwatche potrafią się rozładować.
  • Coraz częstszym dodatkiem, szczególnie w nowych sprzętach, jest pulsoksymetr. Znaleźć można też inne funkcje kojarzone z droższymi urządzeniami. Za przykład może posłużyć ładowanie bezprzewodowe w zegarku Samsunga.

A czego jeszcze im brakuje?

Zegarki do 500 zł pracują zwykle na zamkniętych i ograniczonych systemach. Ma to zaletę w postaci długiego czasu pracy. Największym brakiem jest ograniczenie do niewielkiej ilości aplikacji.

W zależności od modelu brakować może minigierek, galerii, aplikacji do streamingu muzyki, zewnętrznego oprogramowania rejestracji aktywności czy aplikacji bankowych.

Chińskie zegarki często oferują NFC, jednak bez dostępu do usług bankowych technologia ta staje się bezużyteczna. Brak płatności zbliżeniowych jest najczęstszym zarzutem kierowanym do smart zegarków ze średniej półki cenowej.

Zobacz też:

blog comments powered by Disqus
Jaki Smartwatch do 500 zł | TOP 6 |