PODPOWIEDZI:

Jaki tani smartwatch do 100 zł | TOP 4 |

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Xiaomi Haylou LS02Xiaomi Haylou LS0299 zł
2Rubicon RNCE40 KW19Rubicon RNCE40 KW1994 zł
3Media-Tech MT855Media-Tech MT85579 zł
4Forever Call Me KW-50Forever Call Me KW-5079 zł
Jaki tani smartwatch do 100 zł | TOP 4 |

Tanie smartwatche do 100 zł potrafią coraz więcej. Są przystępną cenowo przepustką do świata gadżetów noszonych. Poza aspektem wizualnym dostarczają także wiele przydatnych w życiu codziennym funkcji. W tym zestawieniu poznasz 4 najciekawsze urządzenia w tej kategorii.

Polecane smartwatche do 100 zł - opinie

1. Xiaomi Haylou LS02

smartwatch Xiaomi Haylou LS02
Wyświetlacz1,4" kwadratowy
Rozdzielczość320 x 320 pikseli
Czas pracydo 20 dni
WodoszczelnośćIP68
CenaXiaomi Haylou LS02 oferta w sklepie

Pierwsze miejsce zajął stosunkowo świeży Haylou LS02. Jest to zegarek, który mimo niskiej ceny oferuje dużo możliwości i wizualnie może się podobać. W tym swój udział ma duży 1,4-calowy wyświetlacz dotykowy o wysokiej jak na zegarek rozdzielczości 320 x 320 pikseli. Dzięki temu wszystkie treści będą ostre.

Na tle konkurentów wyróżnia się także energooszczędnym procesorem i najnowszym w tym zestawieniu modułem Bluetooth w wersji 5.0. Przekłada się to na nawet 20 dni działania w normalnym trybie. Smartwatch daje możliwość włączenia ciągłego pomiaru pulsu. W tym przypadku trzeba się liczyć z dużo większym zapotrzebowaniem na energię, a co za tym idzie, krótszym czasem pracy.

Wśród najważniejszych funkcji wymienić można podgląd powiadomień, pogody, czujnik pulsu, krokomierz, 12 trybów sportowych, monitoring snu czy sterowanie muzyką. Smartwatch działa z Androidem i iOS, a do rozwinięcia pełni możliwości wymaga dedykowanej aplikacji. Miłym dodatkiem jest wodoszczelność potwierdzona certyfikatem IP68. Oznacza to, że zegarkowi deszcz i pot nie są straszne.

2. Rubicon RNCE40 KW19

smartwatch Rubicon RNCE40 KW19
Wyświetlacz1,3" kwadratowy
Rozdzielczość240 x 240 pikseli
Czas pracydo 10 dni
WodoszczelnośćIP67
CenaRubicon RNCE40 KW19 oferta w sklepie

Za tą długą i niezwykle tajemniczą nazwą kryje się klasycznie wyglądający smartwatch, który powinien wyglądać dobrze na męskim, ale też damskim nadgarstku. Zegarek występuje w czterech wariantach kolorystycznych, a 22 mm paski można łatwo wymienić, więc każdy powinien znaleźć konfigurację dla siebie.

Mimo koperty kształtem zbliżonej do okręgu Rubicon KW19 posiada kwadratowy wyświetlacz o rozmiarze 1,3 cala i rozdzielczości 240 x 240 pikseli. Większość funkcji pokrywa się z tymi oferowanymi przez Haylou LS02, a są to m.in. krokomierz, pokazywanie powiadomień i odczyt pulsu. Na plus oprogramowanie zegarka w języku polskim.

Użytkownicy poza wyglądem i funkcjami chwalą czas pracy. Rubicon na jednym ładowaniu w zależności od użytkowania jest w stanie działać do 10 dni. RNCE40 jest wodoszczelny. Zostało to potwierdzone certyfikatem IP67.

3. Media-Tech MT855

smartwatch Media-Tech MT855
Wyświetlacz1,54" okrągły
Rozdzielczość240 x 240 pikseli
Czas pracydo 2 dni
WodoszczelnośćTak
CenaMedia-Tech Round Watch MT855 oferta w sklepie

Trzecie miejsce należy do nie najnowszego, ale dalej konkurencyjnego smartwatcha Media-Tech Round Watch MT855. Jako jedyny w tym zestawieniu może poszczycić się okrągłym wyświetlaczem. Jego wielkość to imponujące 1,54 cala, a rozdzielczość, w której pracuje, to 240 x 240 pikseli.

Media-Tech został wyposażony w wejście na kartę pamięci i kartę SIM. Takie rozwiązanie pozwala na słuchanie muzyki i prowadzenie połączeń głosowych bez konieczności stałego połączenia ze smartfonem. Możliwości uzupełniają klasyczne dla smartwatchy funkcje, takie jak dostęp do powiadomień, krokomierza czy monitora snu.

Tak duża ilość funkcji połączona z dość starą wersją Bluetooth w wersji 3.0 opróżnia wbudowany akumulator bardzo szybko. Deklarowany czas pracy wynosi do 2 dni, jednak częste używanie tego zegarka wiąże się z codziennym ładowaniem. Brakować może też monitora pracy serca. Zegarek jest wodoszczelny, ale producent nie podał certyfikatu IP.

4. Forever Call Me KW-50

smartwatch Forever Call Me KW-50
Wyświetlacz1,41" kwadratowy
Rozdzielczość128 x 128 pikseli
Czas pracydo 3 dni
WodoszczelnośćNie
CenaForever Call Me KW-50

Ostatnia propozycja jest nietypowa, bo skierowana do rodziców, którzy chcą mieć kontakt z własnymi pociechami. Jest to dostępny w dwóch kolorach Forever Call Me KW-50. Zegarek nie jest duży, ale został wykonany dość masywnie. Dzięki pyłoszczelności powinien być odporny na większość dziecięcych pomysłów. Tu wadą może być brak wodoszczelności.

1,41-calowy ekran działa w niskiej rozdzielczości (128 x 128 pikseli). Ostrość nie powinna być problemem, bo zegarek został wyposażony w bajkowy interfejs. Najmłodsi użytkownicy smartwatcha Forever docenią ten fakt.

Zegarek posiada książkę telefoniczną z 10 pozycjami, mikrofon, głośnik, podsłuch i szybkie połączenia alarmowe. Aby włączyć te funkcje, smartwatcha należy wyposażyć w kartę SIM. Przy tych wszystkich możliwościach energii powinno wystarczyć na 3 doby działania.

Co oferują tanie smartwatche do 100 zł?

Wybierając tani smartwatch, w większości urządzeń dostajemy podobny zestaw funkcji. Są to:

  • Krokomierz - liczy zrobione kroki, często przelicza je na pokonany dystans.
  • Podgląd powiadomień - bez wyciągania smartfona z kieszeni czy torebki można sprawdzić, kto do nas dzwoni, lub przeczytać treść powiadomień.
  • Podstawowe funkcje informacyjne - różne tarcze zegarka, podgląd godziny i pogody.
  • Pomiar pulsu - Haylou LS2 czy Rubicon są w stanie zmierzyć pracę serca. Pomiar z nadgarstka nie jest idealny, ale dane zebrane podczas codziennych aktywności nie odbiegają bardzo od dokładniejszych pomiarów najlepszych smartwatchy.
  • Wodoszczelność- smartwatche z certyfikatem IPX4 w górę nie powinny mieć problemu z deszczem i potem.

Zegarki w tej cenie nie posiadają GPS, więc urządzenia monitorujące aktywności fizyczne bazują na odczycie z krokomierza lub posiłkują się lokalizacją ze smartfona.

Czy warto kupić smartwatch do 100 zł?

Decydując się na tani smartwatch, dostajemy tak naprawdę smart opaskę z większym wyświetlaczem.

Jest to zakup uzasadniony, jeśli oferowane funkcje są zadowalające i duży wyświetlacz jest konieczny.

Może być to także dobre wprowadzenie do świata droższych zegarków. Przystępne cenowo smartwatche zweryfikują, czy urządzenia noszone to kategoria, w którą warto inwestować.

Kiedy duży wyświetlacz nie jest wymagany, to lepiej zwrócić się w kierunku smart opasek. Sprzęty takie jak Huawei Band 4 czy Xiaomi Mi Band 5 są bardziej dopracowane. Ekrany mają mniejsze, ale za to kolory prezentują się lepiej. Funkcji też jest więcej. Największym ulepszeniem mogą okazać się bardziej dopracowane oprogramowanie i lepszy czas pracy na jednym ładowaniu.

Zobacz też:

blog comments powered by Disqus
Jaki tani smartwatch do 100 zł | TOP 4 |