PODPOWIEDZI:
PODPOWIEDZI:
Sharp FQ8EG - Telewizor 65cali, QLED za mniej niż 4000 zł 💰

Ranking Kuchni wolnostojącej | Najlepsze polecane Kuchnie wolnostojące 2024

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 5.0, Głosów: 6

W tym dziale przygotowaliśmy najnowsze rankingi kuchni wolnostojącej. Stworzone zostały przez naszych redaktorów i mogą pomóc Ci wybrać najlepszy produkt. Pod listą aktualnych zestawień możesz też przeczytać wartościowe porady zakupowe. Dzięki nim poznasz najważniejsze cechy i parametry sprzętu z tej kategorii. Połączenie polecanych produktów z przewodnikiem „jak kupić” będzie dla Ciebie gwarancją dobrze wydanych pieniędzy.

Poz.ObrazekNazwaTu kupisz najtaniej
1Amica 523IE3.325PaHTsKDp(Xx) Amica 523IE3.325PaHTsKDp(Xx) Amica 523IE3.325PaHTsKDp(Xx) to kuchnia wolnostojąca indukcyjna z elektrycznym piekarnikiem o pojemności 65 l. Kliknij aby się przekonać!
2Amica 6118IED3.475HTaKDp(Xx) Amica 6118IED3.475HTaKDp(Xx) Amica 6118IED3.475HTaKDp(Xx) jest niezawodną kuchnią wolnostojącą z polami indukcyjnymi i elektrycznym piekarnikiem. Sprawdź sam
3Amica 6226IED3.375TsDpHb(Xx) Amica 6226IED3.375TsDpHb(Xx) Amica 6226IED3.375TsDpHb(Xx) jest kuchenką wolnostojącą od cenionego na rynku producenta. Sprawdź sam
4Gorenje EIT6355XPD Gorenje EIT6355XPD Gorenje EIT6355XPD jest kuchnią elektryczną z piekarnikiem o pojemności 71 l i z płytą indukcyjną. Sprawdź sam
5Gorenje EIT5355XPG Gorenje EIT5355XPG Gorenje EIT5355XPG to elektryczna kuchenka z polami indukcyjnymi, która umożliwia wielopoziomowe pieczenie.  Polecany model
6Amica 523IE3.323PaHTsDp(Xx) Amica 523IE3.323PaHTsDp(Xx) Amica 523IE3.323PaHTsDp(Xx) jest chętnie wybieraną kuchenką wolnostojącą indukcyjną z piekarnikiem o pojemności 65 l. Sprawdź sam
7Amica 58IES2.322HTab(Xv) Amica 58IES2.322HTab(Xv) Amica 58IES2.322HTab(Xv) to stylowa kuchnia wolnostojącą indukcyjna o klasie energetycznej A. Sprawdź sam
8Amica 58IES2.322HTab(W) Amica 58IES2.322HTab(W) Amica 58IES2.322HTab(W) jest nowoczesną kuchnią wolnostojącą z 4 polami indukcyjnymi. Sprawdź sam
9Electrolux EKI54973OX Electrolux EKI54973OX Electrolux EKI54973OX jest wolnostojącą kuchenką z wydajną płytą indukcyjną i elektrycznym piekarnikiem. Sprawdź sam
10Electrolux EKI54970OX Electrolux EKI54970OX Electrolux EKI54970OX to markowa kuchenka elektryczna wolnostojąca o klasie energetycznej A. Ten też ma niezłą cenę

Kuchnie wolnostojące stanowią jeden z najczęściej wybieranych segmentów urządzeń AGD. Problem pojawia się, jaką kuchenkę wolnostojącą kupić, aby działała długo, wydajnie i oszczędnie. W poniższym poradniku zakupowym dowiesz się, jak wybrać kuchenkę gazowo-elektryczną wolnostojącą.

kuchenka gazowo-elektryczna Amica

Jak tworzymy ranking kuchni wolnostojących?

Sprzęt kuchenny do gotowania i pieczenia powinien posiadać pewne elementy i funkcje, które sprawiają, że spełnia on najwyższe wymagania. Za moment poznasz najważniejsze parametry, które należy poznać, jeżeli chcesz wiedzieć, jaka kuchenka gazowo-elektryczna będzie udanym zakupem.

 • Wydajność – chcemy, aby gotowanie przebiegało stosunkowo szybko i efektywnie, dlatego wybieramy takie kuchenki, które zostały wyposażone w mocne palniki gazowe i szybko nagrzewające się komory.
 • Pojemność – duże rodziny stawiają na pojemne urządzenie, które zmieści większe dania, z kolei singlom wystarczy zazwyczaj mniejsza komora. Na naszych listach znajdziesz zarówno modele z piekarnikami o pojemności 77 l, jak i te z mniejszym wnętrzem.
 • Klasa energetyczna – jaka kuchenka gazowo-elektryczna będzie działała oszczędnie? Taka, której klasa energetyczna to minimum A.
 • Szerokość – zdajemy sobie sprawę, że każdy ma inne warunki mieszkaniowe, dlatego w swoim rankingu kuchni wolnostojących przedstawiamy produkty o różnej szerokości (50 cm lub 60 cm).
 • Czyszczenie – jak wybrać kuchenkę gazowo-elektryczną, żeby nie była uciążliwa w myciu? Jeżeli chodzi o front, to polecane są chowane pokrętła (uniknięcie zakamarków), natomiast w przypadku piekarnika warto postawić na kuchnie wyposażoną w program czyszczący (czyszczenie parowe, katalityczne) i komorę z emalii łatwoczyszczącej.
 • Bezpieczeństwo użytkowania – nie chcemy, aby Twoja kuchenka stwarzała jakiekolwiek zagrożenia, więc w swoich klasyfikacjach stawiamy najlepiej na żeliwne (stabilne) ruszty, blokadę przed dziećmi, zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu i chłodny front (3 szyby w drzwiach dla uniknięcia poparzenia).
 • Obsługa – która kuchenka gazowo-elektryczna jest wygodna w sterowaniu? Taka, która cechuje się nie tylko ergonomicznymi pokrętłami, ale również elektryczną zapalarką w pokrętle, wyraźnym wyświetlaczem, dobrym oświetleniem, dotykowym sterowaniem, miękkim domykaniem drzwi, wygodnymi i bezpiecznymi prowadnicami teleskopowymi. Organizację z kolei ułatwia specjalna szuflada na akcesoria kuchenne.
 • Funkcje – naszym skromnym zdaniem piekarniki muszą być wyposażone w funkcje, które przydadzą się na co dzień, a nie są zbędnym bajerem, za który tylko dodatkowo się płaci. Spośród praktycznych opcji wymienia się timer, funkcję podgrzewania talerzy, rożen obrotowy, funkcję rozmrażania, termoobieg, możliwość wielopoziomowego pieczenia jednocześnie.
 • Design – jak wybrać kuchnie wolnostojącą z elektrycznym piekarnikiem, która będzie pasowała do wnętrza? Z tym nie powinno być problemu, bowiem na rynku występują kuchnie w różnej kolorystyce, co zresztą jest udowodnione w naszych rankingach kuchenek. Pamiętaj jednak, że nie tylko nowoczesny wygląd jest ważny, a głównie jakość wykonania.
 • Cena – kwota, jaką zapłacisz za dobrą kuchenkę gazowo-elektryczną jest uzależniona między innymi od mnogości funkcji, pojemności piekarnika, wyboru producenta czy też mocy całkowitej palników, lecz zawsze staramy się dobierać sprzęt na każdą kieszeń. Dla większego ułatwienia wystarczy kliknąć w link w tabelce na samej górze każdego zestawienia, żeby dowiedzieć się, ile kosztuje kuchenka i w jakim zaufanym sklepie jest dostępna.

Czym jeszcze kierujemy się przy wyborze kuchni wolnostojącej?

Podczas tworzenia rankingu kuchni wolnostojących bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na pewne istotne kwestie, takie jak:

 • Opinie internautów – niezwykle ważna jest dla nas Twoja opinia. Wszelkie uwagi dotyczące sprzętu bierzemy mocno do serca, zawsze zresztą zachęcamy do komentowania i oceniania danego produktu.
 • Analiza – dokładne przeanalizowane konkretnej kuchenki gazowo-elektrycznej ułatwia stworzenie takiego zestawienia kuchenek, które będzie zawierało w sobie modele o pozytywnym stosunku jakości do ceny. Nie ukrywamy wad i przedstawiamy największe zalety.
 • Własne doświadczenia – poza licznymi testami urządzeń, jakie możesz znaleźć na naszej stronie, posiadamy własne doświadczenia z daną branżą, w tym AGD.

Powyższy poradnik odpowiedział Ci na pytanie, jak wybrać kuchenkę gazowo-elektryczną. Wiesz już, czym kierujemy się podczas tworzenia licznych klasyfikacji i tabelek porównawczych, zatem najwyższa pora zajrzeć do naszego rankingu kuchni wolnostojących w celu podjęcia ostatecznej decyzji.

Takie urządzenie powinno gwarantować szybkie i wydajne gotowanie, równomierne pieczenie, jak również bezpieczną i bezawaryjną pracę. Zanim odwiedzisz sklep, przeanalizuj jeszcze raz główne cechy, na które warto zwrócić uwagę.

Sprawdź też inny dobry i przydatny sprzęt do gotowania:

ranking piekarnikówranking płyt indukcyjnychlodowki najlepsze
najlepsze płyty grzejneokapy najlepsze do kuchnimikrofalowki najlepsze
Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 5.0, Głosów: 6
blog comments powered by Disqus