PODPOWIEDZI:
PODPOWIEDZI:

Ranking Gier planszowych | Najlepsze polecane Gry planszowe 2023

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 5.0, Głosów: 2

W tym dziale przygotowaliśmy najnowsze rankingi gier planszowych. Stworzone zostały przez naszych redaktorów i mogą pomóc Ci wybrać najlepszy produkt. Pod listą aktualnych zestawień możesz też przeczytać wartościowe porady zakupowe. Dzięki nim poznasz najważniejsze cechy i parametry sprzętu z tej kategorii. Połączenie polecanych produktów z przewodnikiem „jak kupić” będzie dla Ciebie gwarancją dobrze wydanych pieniędzy.

Gry planszowe są znane od wielu lat i nie maleje ich zainteresowanie. To bardzo dobra forma spędzania czasu zarówno z dziećmi, jak i z przyjaciółmi. Sprawdza się zwłaszcza wtedy, gdy pogoda nie dopisuje. Nie musisz się ograniczać do grania na konsoli lub oglądania telewizji.

Na rynku jest sporo planszówek, co zresztą udowadnia ranking gier planszowych. Sęk w tym, żeby wiedzieć, którą grę planszową kupić, aby zainteresowała młode i starsze pokolenie.

Poniżej skrócony poradnik zakupowy, dzięki któremu będziesz wiedział, jak wybrać grę planszową.

zawartość gry planszowej

Jak tworzymy ranking gier planszowych?

Układając klasyfikację gier planszowych, kierujemy się następującymi elementami:

 • Ilość graczy - pomyśl, w ile osób jesteś w stanie zagrać. Do niektórych należy zebrać właściwą ilość graczy, a nie zawsze jest ku temu okazja.
 • Czas gry - dobrze, jeżeli planszówka jest na tyle przemyślana, aby zapewnić ciekawą grę nawet kilka razy pod rząd, a która nie zajmie 5 minut.
 • Kategoria wiekowa - na każdej grze znajdziesz informację, od jakiego wieku jest dozwolona. To bardzo istotne, gdyż młodsze dzieci niekoniecznie poradzą sobie z daną grą, jeżeli nie będzie kupiona pod ich wiek. Z kolei młodzież nie ucieszy się z gry dla przedszkolaków.
 • Tematyka - jak kupić grę planszową, aby nie nudziła? Zapoznaj się z jej fabułą. Najlepiej, jak gra jest wciągająca, przy czym zasady gry stosunkowo proste. Trzeba wziąć pod uwagę swoje zainteresowania. Tematyka gier może dotyczyć pojęć historycznych, geograficznych, ale również być przyjemną grą skojarzeń albo taką z magicznymi lub baśniowymi elementami.
 • Rodzaj - gry planszowe potrafią uczyć i bawić. W sklepach można celować w uniwersalne gry planszowe, zręcznościowe, strategiczne, logiczne, przygodowe, karciane. Są takie, w których wykażesz się spostrzegawczością, taktyką, szybkością logicznego myślenia. Niektóre są inspirowane znanymi grami, serialami, teleturniejami. Wybór jest szeroki.
  Dodatkowo są takie dedykowane dla dzieci (często z motywami ulubionych postaci z bajek), dla dorosłych, dla całej rodziny, na imprezę czy typowo dla 2 osób. Są także gry w wersji podróżnej, którą zabierzesz ze sobą, żeby zająć czas podczas nużącej jazdy samochodem.
 • Jakość wykonania - oprawa graficzna gier planszowych potrafi cieszyć oko. Zarówno plansze, karty czy też pozostałe elementy w komplecie powinny być porządnie wykonane, aby nie zniszczyły się po kilku rozgrywkach. Jest wiele znanych planszówek, w których na przykład karty są pięknie zilustrowane.
 • Cena - biorąc pod uwagę różną zasobność portfela danego użytkownika, w rankingach gier planszowych na naszej stronie znajdziesz planszówki w przeróżnych cenach. Kwoty zaczynają się już od niskiego pułapu, co również zachęca choćby do zaczęcia przygody z grami planszowymi.
 • Producent - na rynku pewne marki zyskały już renomę od wielu lat. To samo tyczy się planszówek. Górują takie firmy, jak Hasbro, Rebel, Trefl, Funiverse, Mattel, TM Toys, Ravensburger, MDR, Egmont czy Alexander.

Na jakich czynnikach bazujemy podczas wyboru gry planszowej?

Tworząc listę gier planszowych, bierzemy pod uwagę takie aspekty, jak:

 • Własne doświadczenia - osobiście nie znam osoby, która nigdy nie grała w jakąś grę planszową. Tak też jest w naszej redakcji. Każdy z nas ma doświadczenia z planszówkami, więc wiemy, jak podpowiedzieć przed wybraniem odpowiedniej.
 • Wnikliwa analiza - precyzyjnie przyglądamy się, co oferuje dana planszówka. Wyłaniamy jej najmocniejsze strony, jak i rzeczy, nad którymi producent powinien jeszcze popracować.
 • Opinie internautów - kierujemy się Waszymi opiniami, gdyż liczymy się ze zdaniem każdego użytkownika. Chętnie poznajemy zgłaszane minusy, jak i dobre strony danej gry.

Po przeczytaniu tego materiału nie powinieneś mieć problemu z tym, jaka gra planszowa będzie dla Ciebie najlepsza. Weź pod uwagę wszystkie wymienione przeze mnie elementy, dzięki którym Twoja rodzina bądź znajomi nie będą się nudzić, lecz odczują niezłą frajdę podczas rozgrywki.

Oczywiście zapoznaj się dokładnie z rankingiem gier planszowych i już teraz zaplanuj wolne popołudnie bądź wieczór.

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 5.0, Głosów: 2
blog comments powered by Disqus