PODPOWIEDZI:

Gra planszowa dla dorosłych | TOP 5 |

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
15 Sekund: Bez cenzury5 Sekund: Bez cenzury46 zł
2Znamy sięZnamy się92 zł
3DopasowaniDopasowani89 zł
4Tajniacy: Bez CenzuryTajniacy: Bez Cenzury49 zł
5Wiem lepiejWiem lepiej168 zł
Gra planszowa dla dorosłych | TOP 5 |

Tym razem coś dla starszych osób, a mianowicie gry planszowe dla dorosłych. Za moment poznasz TOP 10 planszówek, które niejednokrotnie wywołają rumieńce na twarzy. Zapraszam!

Gry planszowe dla dorosłych z pewnością umilą wieczór i są ciekawszą alternatywą niż oglądanie telewizji. Dzisiejsze propozycje umożliwiają również zaproszenie przyjaciół do rozgrywki.

Ta lista gier wyróżnia się na tle innych, ale jeżeli chcesz poznać dużo więcej planszówek, to odwiedź nasz dział ranking gier planszowych.

Gra planszowa dla dorosłych - Opinie

1. 5 Sekund: Bez cenzury

gra dla dorosłych 5 Sekund: Bez cenzury
Kategoria wiekowa18+
Czas gryok. 30 minut
Liczba graczyMinimalnie 3
Cena5 Sekund: Bez cenzury oferta w Ceneo

5 Sekund: Bez cenzury to pikantne wydanie gry 5 sekund, które jest przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich, a więc typowo dla dorosłych. Cena jest przystępna. W zestawie oczywiście czasomierz, poza tym łącznie 326 pytań i 3 karty do pytań własnych, dzięki czemu rozgrywka jest jeszcze ciekawsza. Gra sprawdzi się zarówno w małym, jak i w większym gronie. Jest również fajnym pomysłem na prezent.

Jak przystało na grę dla dorosłych, pytania są dosyć kontrowersyjne, a nie zapominaj, że na udzielenie odpowiedzi masz w dalszym ciągu tylko 5 sekund. To sprawia, że odpowiedzi są równie szokujące (działa presja czasu). Dwuznaczne pytania niejednego mogą wpędzić w zakłopotanie. Adrenaliny dodaje fakt, że jeżeli ktoś nie zdąży udzielić odpowiedzi na dane pytanie, to kolejny gracz zmierza się z takim samym, lecz jego odpowiedzi nie mogą się powtórzyć.

2. Znamy się

planszówka dla pełnoletnich Znamy się
Kategoria wiekowa18+
Czas gryok. 60 minut
Liczba graczy2-8
CenaZnamy się oferta w Ceneo

Znamy się to kolejna gra planszowa tylko dla osób dorosłych. Zachwyca humorystycznymi, a zarazem nieco ironicznymi rysunkami Andrzeja Mleczki. Styl jego ilustracji zna zapewne spora część osób. Dzięki grze dowiesz się, co tak naprawdę wiesz na temat drugiej osoby. Poznasz jej drobne sekreciki, pragnienia czy przyzwyczajenia,. Nie zawiedziesz się pod kątem różnych pytań. Trzeba w niej być oczywiście szczerym.

Grać możesz ze swoją drugą połówką, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby do rozgrywki zaprosić inną parę znajomych. Należy dotrzeć do mety i zebrać jak najwięcej żetonów po drodze. Owe żetony przydadzą się do kupienia zachcianek u partnera, mowa na przykład o drapaniu po plecach. Jakość wykonania jest na zadowalającym poziomie (porządna tektura). W trakcie gry losujesz także rodzaj zadania (cztery rodzaje konkurencji).

3. Dopasowani

gra planszowa dla dorosłych Dopasowani
Kategoria wiekowa16+
Czas gryok. 30 minut
Liczba graczy4-8
CenaDopasowani oferta w Ceneo

Dopasowani jest grą planszową w skojarzenia, w której znajdziesz 600 całkiem zabawnych pytań. Dobra zabawa gwarantowana. Sprawdzi się także na niejednej imprezie. Plusem są łatwe do zapamiętania zasady i możliwość grania nawet w 8 osób.

Rozgrywka przebiega parami. Za każdą zgodną odpowiedź para otrzymuje punkt. To prawdziwy test na to, jak dopasowani jesteście. W komplecie otrzymasz między innymi klepsydrę (60 sekund).

4. Tajniacy: Bez Cenzury

gra planszowa dla dorosłych Tajniacy: Bez Cenzury
Kategoria wiekowa18+
Czas gryok. 10 minut
Liczba graczy4-8
CenaTajniacy: Bez Cenzury oferta w Ceneo

Gra Tajniacy podbiła rynek, teraz możesz cieszyć się nową wersją dla dorosłych. Tajniacy: Bez Cenzury to gra od 18 roku życia, której każda rozgrywka wygląda inaczej. To sprawia, że jest niezwykle ciekawa. Masz do wyboru dwie role: szefa lub członka drużyny. Szef podaje tylko jedno hasło. Często jest ono skojarzeniem, może być wieloznaczne, co jeszcze bardziej ubarwia grę.

5. Wiem lepiej

gra planszowa Wiem lepiej
Kategoria wiekowa15+
Czas gryok. 45 minut
Liczba graczy2-24
CenaWiem lepiej oferta w Ceneo

Zestawienie gier planszowych dla dorosłych zamyka Wiem lepiej. Wyjątkowa gra planszowa zarówno dla nastolatków (od 15 roku życia), jak i dla dorosłych. Jeżeli jesteś osobą, która zawsze ma coś do powiedzenia na różne tematy i lubisz rozwiązywać wszelkiego rodzaju quizy, to będzie idealny wybór.

Możesz sprawdzić swoją wiedzę w 20 kategoriach. Im więcej osób gra w tę grę quizową, tym lepiej. Planszówka umożliwia stworzenie drużyn, które będą ze sobą rywalizowały poprzez odpowiadanie na pytania. Wykażesz się również pod względem taktycznym. 150 kart z pytaniami zapewni długą rozgrywkę i niezłą zabawę.

Dlaczego warto kupić grę planszową dla dorosłych?

Gry planszowe od lat są chętnie kupowane, bowiem zapewniają dużo rozrywki, a czasem i edukacji. Zakup gry planszowej dla dorosłych niesie wiele korzyści i nie mam tu na myśli tylko zdrowej rywalizacji w miłym towarzystwie. Oczywiście pozytywne emocje, adrenalinę i wiele śmiechu masz gwarantowane, natomiast sporo gier dla pełnoletnich pozwala bardziej poznać drugą osobę.

To także dobry sposób na przełamanie pierwszych barier. W trakcie grania możesz się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy na temat partnera, a przy okazji będziecie się przy tym świetnie bawić. Gry planszowe bez cenzury są ciekawie wykonane i nie ma mowy o nudzie. Same zasady gry nie są skomplikowane.

Podsumowanie

Poznałeś 5 czołowych gier planszowych. Trzy z nich nadają się typowo dla osób od 18 roku życia, natomiast dwie pozostałe są przeznaczone zarówno dla nastolatków, jak i dorosłych. Gwarantują od 10 do 60 minut niezłej frajdy. Można w nie grać kilka razy pod rząd, gdyż pytań (wariantów) jest wiele. Jeżeli chcesz zaprosić do siebie przyjaciół, to koniecznie zwróć uwagę, dla ilu uczestników jest przeznaczona dana gra. Dla ludzi z poczuciem humoru to wymarzone propozycje.

Zobacz również:

blog comments powered by Disqus
Gra planszowa dla dorosłych | TOP 5 |